Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διαβαζω προσεκτικα ολα οσα γραψατε τοσο καιρο για το τηλεφωνο ...το τελευταιο διαστημα ομως βλεπω μια μεταστροφη ως προς την γνωμη σας τελικα δεν αξιζει το τηλεφωνο ?

 

Η γνώμη μου είναι ότι το τηλέφωνο είναι εξαιρετικό,προσφέρει τα πάντα

και με την τελευταία αναβάθμιση που έκανα (από το σπίτι μέσω Internet)

δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα στη λειτουργία του.

Μόνο που το πληκτρολόγιο του (για μένα) είναι λίγο στριμωγμένο

και δεν βοηθά στη γρήγορη πληκτρολόγηση, αλλά άμα θέλουμε μικρό μέγεθος

συσκευής αυτό είναι αναμενόμενο.Βέβαια όλα είναι θέμα συνήθειας τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για τις απαντήσεις

Το τηλέφωνο είναι απλά ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ που είχα ποτέ

Το μόνο αρνητικό που είναι ΟΝΤΩΣ πρόβλημα είναι ότι με ελληνικούς χαρακτήρες θες 3 μηνύματα να στείλεις για να πεις αυτά που θα έλεγες με ένα μήνυμα αν είχες αγγλικούς χαρακτήρες

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;

Βγάλε τους εθνικούς χαρακτήρες και θα στέλνεις όλα τα SMS σου με κεφαλάια ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο τις δυνατότητες της συσκευής,εμένα με έχει εντυπωσιάσει η αυτονομίας της.Γενικά δεν σκαλίζω τη συσκευή χωρίς λόγο,αλλά ήδη μετράει 75 ώρες ανοικτή και η μπαταρία είναι στο 57% ακόμη ενω έχω μιλήσει 30 λεπτά και έχω στείλει και καμμιά 10ριά sms.

Αν συνεχίσει έτσι μου φαίνεται θα πιάσουμε την αυτονομία του Τ39m...

Η αλήθεια είναι βέβαια οτι η SE χρησιμοποιούσε ανέκαθεν αξαιρετικά στοιχεία μπαταρίας στις li-pol.Το Τ39 μου π.χ.,λειτουργεί ακόμη απροβλημάτιστα με τεράστιους χρόνους αυτονομίας,4 χρόνια μετά την αγορά του (στα χέρια άλλου βέβαια...).

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία, μπορει να ρωτάω και βλακείες, αλλα από χθες που ενεργοποίησα τα mms, υπάρχει μόνιμα πάνω από την ένδειξη του σήματος η ανάποδη σκάλα που μάλλον ειναι το gprs. Γιατί υπάρχει εκεί μόνιμα; Στα άλλα μου κινητα εμφανιζόταν και μετα από μιση ωρα εξαφανιζόταν. Τώρα δεν καταλαβαίνω αλλά απο χθες το απόγευμα είναι ακόμα εκεί. Επιρρεάζει τίποτα (μπαταρία κλπ). Σε εσας συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

oi xarakthres pou mporeis na grapseis se ena mhmyma einai 160 h' 75 kai meta se paei se deutero sms???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η "ανάποδη σκάλα" που λες σημαίνει ότι υπάρχει κάλυψη δικτύου gprs στην περιοχή που βρίσκεσαι. Δεν επηρρεάζει μπαταρία ούτε τίποτα.

Σε ένα μήνυμα μπορείς να γράψεις 160 χαρακτήρες αν έχεις απανεργοποιήσει τους εθνικούς χαρακτήρες και 75 με ενεργοποιήμενους τους εθνικούς χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

Δεν το περίμενα τόσο καλό

Το βρίσκω πολύ εύκολο το μενού

Τώρα είμαι στη δουλειά και ακούω και ραδιόφωνο με τα HandsFree

Θέλω και τηλερόασηηηηηηηηηηηηηηηηηη ( σε ένα μήνα λέει θα ξέρουν στην ΤΙΜ αν μπορεί το K750 )

 

Eμένα η μπαταρία είναι στο 65 τις εκατό και δεν το έχω αφήσει να ησυχάσει από προχτές το πρωί

Ολο τσούκου τσούκου βάλε παιχνίδια βγάλε παιχνίδια βάλε ήχους βγάλε ήχους άκου ραδιόφωνο ηχογράφησε και νομίζω ότι είναι πολύ καλά που για 48 ώρες είναι ακόμα στο 65 τις εκατό

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο σοβαρό ατύχημα που καταγράφεται, και πέρασε με επιτυχία το crash test! Θα πάς σε ένα εξουσιοδοτημένο service της se οποιοδήποτε level, και θα σου αλλάξει ότι χρειάζεται.

 

Πάντως εμένα έσπασε σχετικά πολύ εύκολα...

Το είχα στην τσέπη και χτύπησα (όχι δυνατά) σε μία γωνία.

 

88 ευρώ για καινούργια οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

re paidia ti paizei me tous ethnikous xarakthres sto mhnyma? prepei na grafeis greeklish gia na steileis mhnyma me 160 xarakthres????
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή το προηγούμενο το είχα ταράξει στα πεσίματα το προσέχω πως και πως.

Να ρωτήσω ...... υπάρχει τρόπος να μη σβύνει τόσο γρήγορα η οθόνη; μπαίνει πολύ γρήγορα το screensaver και μετά η ώρα και σβύνει ( εννοώ το φως )

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στο λογισμικό του K750i και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Φτάνω στο σημείο που εμφανίζεται το μήνυμα "Remove the phone from the USB-Cable and turn it off an wait for 20 seconds ...."

Το κλείνω, και περιμένω 20". Μετά συνδέω το καλώδιο USB κρατώντας πατημένο το πλήκτρο "c" σύμφωνα με τις οδηγίες. Το κινητό ανοίγει, ζητάει τι PIN στην οθόνη του υπολογιστή και ΔΕΝ συνεχίσει στην αναβάθμιση. Μπορεί κανείς να μου πει τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση στο λογισμικό του K750i και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Φτάνω στο σημείο που εμφανίζεται το μήνυμα "Remove the phone from the USB-Cable and turn it off an wait for 20 seconds ...."

Το κλείνω, και περιμένω 20". Μετά συνδέω το καλώδιο USB κρατώντας πατημένο το πλήκτρο "c" σύμφωνα με τις οδηγίες. Το κινητό ανοίγει, ζητάει τι PIN στην οθόνη του υπολογιστή και ΔΕΝ συνεχίσει στην αναβάθμιση. Μπορεί κανείς να μου πει τι συμβαίνει;

Υπάρχει thread ειδικά γι'αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=74767

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα έσπασε σχετικά πολύ εύκολα...

Το είχα στην τσέπη και χτύπησα (όχι δυνατά) σε μία γωνία.

 

88 ευρώ για καινούργια οθόνη...

re file pws ginete??emena mou to pathse amaksi kai to mono mou 8elei einai mia prosopsh giati exei 6 gratzounies,oute o8onh espase oute tpt!!!pws egine auto se sena???a mhn mou peis oti espase kai to tzamaki sou?????????? :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα σήμερα με ένα γνωστό μου που δουλεύει σε αλυσίδα καταστημάτων κινητής και μου είπε ότι το USB cable που συμπεριλαμβάνεται με το Κ750i χρησιμεύει μόνο για sync με το Outlook και δεν κάνει για μεταφορά αρχείων κλπ. και είναι απαραίτητη η αγορά του DCU-60 USB cable γι' αυτή τη δουλειά. Αληθεύει;

Όπως πολύ σωστά είπαν όλοι, το καλώδιο της συσκευασίας κάνει τα πάντα, δεν χρειάζεσαι άλλο. Παρ' όλ' αυτά, έχω να πω ότι αν κάποιος μεταφέρει συχνά φωτογραφίες και mp3, αξίζει χωρίς κουβέντα να πάρει και ένα card reader. Η ταχύτητα μεταφοράς πολλαπλασιάζεται, ενώ το κόστος του είναι πολύ χαμηλό (υπάρχουν δεκάδες τύποι, σε όλα τα καταστήματα ηλεκτρονικά ή φυσικά).

 

Επίσης, για όλους εκείνους που ρωτούν για ελληνικούς χαρακτήρες και μέγεθος sms:

Ο φίλος memix το έχει θέσει απλά και ξεκάθαρα στο FAQ του Κ750 ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=76910 ), στην ερώτηση 30. Εκεί θα βρείτε και απαντήσεις σε δεκάδες άλλα ερωτήματα που έχετε ή και που δεν έχετε προλάβει ακόμα να ρωτήσετε. Ακόμα, θα βρείτε και links για αναλυτικά reviews, όπου υπάρχουν ακόμα περισσότερες απαντήσεις και tips. Θα είναι καλύτερα για όλους αν ο καθένας περνάει πρώτα από το FAQ και μετά έρχεται εδώ ενημερωμένος για να συζητήσουμε τα περαιτέρω.

 

Και ένα γενικό σχόλιο: Το τηλέφωνο ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ :D ! Είναι το καλύτερο που είχα ποτέ (έστω και v-live λόγω επιδότησης). Κανένα σοβαρό πρόβλημα μετά από 1+ μήνα συμβίωσης, πέρα από κάποια ανώδυνα μικρο-bugs. Και για αυτά, μην τρελενόμαστε ρε παιδιά! Μήπως έχει κανείς pc που να μην κρεμάει ποτέ ή να μην φρικάρει μια στο τόσο; Τα τηλέφωνα πλέον είναι ξεκάθαρα υπολογιστές, απλά σε μέγεθος τσέπης και με δυνατότητα να τρώνε και χύμες ή να τα πατάνε αυτοκίνητα (Μάριε, χαιρετισμούς στον "Λάζαρό" σου). Δεν έχουν και αυτά δικαίωμα να φρικάρουν πού και πού; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ή να τα πατάνε αυτοκίνητα (Μάριε, χαιρετισμούς στον "Λάζαρό" σου). Δεν έχουν και αυτά δικαίωμα να φρικάρουν πού και πού; :wacko:

poion "Lazaro" mou??den kserw kana "Lazaro"!!! :O :O

Link to comment
Share on other sites

poion "Lazaro" mou??den kserw kana "Lazaro"!!! :O :O

Για το τηλέφωνό σου μιλάω, που αρνείται να πεθάνει :) . Αν το πάτησε αυτοκίνητο και την έβγαλε με γρατσουνιές, νομίζω αξίζει με το παραπάνω το χαρακτηρισμό του αναστημένου "Λάζαρου" :) .

Link to comment
Share on other sites

poion "Lazaro" mou??den kserw kana "Lazaro"!!! :O :O

Προφανώς το κινητό "αναστήθηκε" γι' αυτό και το Λάζαρος :)

 

EDIT: Με πρόλαβε ο Παύλος

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το τηλέφωνό σου μιλάω, που αρνείται να πεθάνει :) . Αν το πάτησε αυτοκίνητο και την έβγαλε με γρατσουνιές, νομίζω αξίζει με το παραπάνω το χαρακτηρισμό του αναστημένου "Λάζαρου" :) .

aaaaaaaa twra katalaba!!

Link to comment
Share on other sites

Το VL k750i έχει κάποια ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ διαφορά απο το non-VL; Ρωτάω για να ξέρω να το αναγνωρίζω με μια ματιά :)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Το VL k750i έχει κάποια ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ διαφορά απο το non-VL; Ρωτάω για να ξέρω να το αναγνωρίζω με μια ματιά :)

nai exei ekei pou to kanoniko katw katw leei quickshare to vf live leei vodafone!!!skeftesai na to pareis???an to pareis mhn to pareis vodafone giati einai polu pikra!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...