Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά ποια καρτούλα μας κάνει?

 

η pro hi speed ή

η pro η απλή?

 

εδώ η μία

 

κ εδώ η άλλη

 

δεν σκοπεύω να τις πάρω από shop21, απλά το παραθέτω για τα χαρακτηριστικά,

επίσης ξέρω ότι έχει ειπωθεί κ παλιότερα αλλά δουλεύω επαρχία

κ πραγματικά έχω πολύ περιορισμένο χρόνο όταν βρίσκομαι μπροστά στο πισί....

επαφίομαι στην καλή διάθεση σας λοιπόν :O

 

 

για να μην τη πατησει κ αλλος

να τονισω οτι καμια απο τις 2 καρτες δεν κανει για το k750i.

μολις πηρα στα χερια μου τη καρτα κ δεν χωραει στο κινητο αρα θελουμε την duo κ οχι την pro.

 

εγω δυστυχως χρειαστηκε να πληρωσω 115 ευρα για να το μαθω,

καθως ελαβα απαντηση σε αυτο το τοπικ οτι κανουν κ οι 2 κ ειναι απλα θεμα ταχυτητας.

 

το επισημαινω για οποιον προλαβει να το δει προτου παλι γραφτουνε 4 σελιδες με ερωτησεις που εχουν απαντηθει νωριτερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να μην τη πατησει κ αλλος

να τονισω οτι καμια απο τις 2 καρτες δεν κανει για το k750i.

 

ekkli, στο πρώτο link είναι duo pro (hi speed). Αυτή δε νομίζω να έχει πρόβλημα με το τηλέφωνο. Μόνο η δεύτερη που δεν είναι duo ;)

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

ekkli, στο πρώτο link είναι duo pro (hi speed). Αυτή δε νομίζω να έχει πρόβλημα με το τηλέφωνο. Μόνο η δεύτερη που δεν είναι duo ;)

 

εστω.....

μαντεψε ποιο τυπο αγορασα.....

εν πασει περιπτωση υπαρχει απαντηση που λεει οτι κ οι 2 κανουνε

Link to comment
Share on other sites

Α!Και κάτι ακόμη..με το Ζ600 που έχω επιλέγω καθε φορα που θέλω απόκρυψη αριθμού..με το Κ750 παρατηρω πως αυτό δεν γίνετε μεμονομένα για καποιον αριθμο αλλα αν βαλεις αποκρυψη ισχύει για ολους τους αριθμους που υπάρχουν στο τηλεφ κατάλογο..μηπως κανω κατι λαθος ή ετσι ειναι όντως?

Πριν τον αριθμο βαζε το #31#.

Δηλαδη #31#6912345678

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κυκλοφόρησε το W800i στα $625.Είναι καλή η τιμή ή .....? Δες τε: http://www.ctinyc.com/index.php?p=catalog&parent=20&pg=0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κυκλοφόρησε το W800i στα $625.Είναι καλή η τιμή ή .....? Δες τε: http://www.ctinyc.com/index.php?p=catalog&parent=20&pg=0

file an eides eisai sto thread tou k750i kai oxi tou W800!!oso gia thn erwthsh sou oxi den einai ka8olou kalh timh gia dens edw!! ---> http://www.pixmania.com/gr/gr/129172/art/sony-ericsson/w800i-walkman.html epishs file an eides leei apo katw HOT DEAL pou logika 8a sumainei ati akoma den exei bgei!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κατα καιρους εχω κανει καποιες ερψτησεις για καποια πραγματα οι οποιες εχουν περασει απλα απαρατηρητες και μετα λυπης μου βλεπω σε 86 σελιδες να υπαρχουν χιλιες δυο ερωτησεις οι οποιες στο συνολο τους ειναι απο απλες εως να μην χαρακτηρισω και προσβαλω την νοημοσυνη ολων.Πιστευα οτι το site αυτο υπαρχει για να λυνουμε διαφορα προβληματα που υπαρχουν σχετικα με κινητα και αλλα θεματα τεχνολογιας αλλα βλεπω να γινεται ενας διαρκης διαλογος γυρω απο πραγματα τα οποια ανακαλυπτεις με ουτε ενα δεκαλεπτο συμβιωσης με το κινητο και ειδικα αν ησουν κατοχος SE πριν απο το k 750i τα ηξερες ολα.Ζητω συγνωμη αν προσεβαλα καποιους αλλα ειχα κανει την παρατηρηση αυτη και σε αλλο forum και επειδη ειδα να συνεχιζετε και το ιδιο πραγμα και εδω εγραψα αυτα τα λογια.
Link to comment
Share on other sites

tora ti tha ginei me tis stick giati mperdeytika kai gw epidei psaxno na paragilo apo to ebay x8es vrika mia Sandisk 512 mb tha tin eperna 53 eyra podara ston plistiriasmo telione se mia mera 3ipnao to proh kai tin pire alos :( SANDISK 512 MB Memory Stick PRO Duo 4 PSP MOBILE K750i etsi elege kanei h d kanei? ti elege panw o filos ?? leei oti theloume την duo κ οχι την pro ayti einai Pro Duo ti ginetai exo mperdeyti....
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να μην τη πατησει κ αλλος

να τονισω οτι καμια απο τις 2 καρτες δεν κανει για το k750i.

μολις πηρα στα χερια μου τη καρτα κ δεν χωραει στο κινητο αρα θελουμε την duo κ οχι την pro.

 

εγω δυστυχως χρειαστηκε να πληρωσω 115 ευρα για να το μαθω,

καθως ελαβα απαντηση σε αυτο το τοπικ οτι κανουν κ οι 2 κ ειναι απλα θεμα ταχυτητας.

 

το επισημαινω για οποιον προλαβει να το δει προτου παλι γραφτουνε 4 σελιδες με ερωτησεις που εχουν απαντηθει νωριτερα

Φίλε μου το τηλεφωνο υποστηρίζει memory stick duo και memory stick duo pro, απλές, και hi speed. Εσύ μάλλον πήρες memory stick pro.

Link to comment
Share on other sites

file an eides eisai sto thread tou k750i kai oxi tou W800!!oso gia thn erwthsh sou oxi den einai ka8olou kalh timh gia dens edw!! ---> http://www.pixmania.com/gr/gr/129172/art/sony-ericsson/w800i-walkman.html epishs file an eides leei apo katw HOT DEAL pou logika 8a sumainei ati akoma den exei bgei!!!!!!

Κατ' αρχάς sorry, πράγματι είμαι στο thread του Κ750i και όχι στου αδελφού W800. Αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει ακόμα thread στο SE για W800 ή τουλάχιστον εγώ δεν μπόρεσα να βρώ.

Δεύτερον φίλε Μάριε πηγαίνοντας στο site που έγραψα πιο πάνω και κάνοντας scroll κάτω θα δεις ότι και για το Κ750i γράφει HOT DEAL το οποίο νομίζω, με τα λίγα αγγλικά που ξέρω, να σημαίνει καλή προσφορά και όχι ότι δεν έχει βγεί ακόμα. Εξάλλου λέει "add to cart" . Βέβαια η προσφορά του pixmania είναι καλύτερη. Τελικά η διαφορά των Κ750i και W800 είναι η μεγαλύτερη κάρτα μνήμης που θα υπάρχει στο κουτί και το διαφορετικό κάσσωμα?

Link to comment
Share on other sites

tora ti tha ginei me tis stick giati mperdeytika kai gw epidei psaxno na paragilo apo to ebay x8es vrika mia Sandisk 512 mb tha tin eperna 53 eyra podara ston plistiriasmo telione se mia mera 3ipnao to proh kai tin pire alos :( SANDISK 512 MB Memory Stick PRO Duo 4 PSP MOBILE K750i etsi elege kanei h d kanei? ti elege panw o filos ?? leei oti theloume την duo κ οχι την pro ayti einai Pro Duo ti ginetai exo mperdeyti....

Τι ακριβώς σε μπερδεύει; Είναι απόλυτα σαφές (και από το ίδιο το manual) ότι οι κάρτες που παίρνει το τηλέφωνο είναι οπωσδήποτε "DUO" (δηλαδή "μικρές σε διαστάσεις")! Από κεί και πέρα, το "PRO" έχει να κάνει με την ταχύτητα της κάρτας και τη χωρητικότητα (οι απλές υποστηρίζουν μέχρι 128ΜΒ, ενώ οι PRO φτάνουν το 1 GB και βλέπουμε - θεωρητικά μπορούν να φτάσουν κάποτε ως τα 32MB). Άρα, για το Κ750 θέλεις απλή DUO αν βολεύεσαι με τα 128 ΜB και δεν σε πειράζει η κάπως χαμηλότερη ταχύτητα προσπέλασης, ή DUO PRO αν θέλεις πάνω από 128 ΜΒ και μεγαλύτερη ταχύτητα.

Όλες οι λεπτομέρειες στο http://www.memorystick.com/en/ms/variety.html (το link το βρήκα μέσα στο manual).

Επίσης: http://www.memorystick.com/en/support/faq_contents01.html

Link to comment
Share on other sites

kai gw mpika sto site memory stick ala xathika egw thelw 512mb na paro ti prepei na einai gia na kanei gia to k750i?? PRO DUO ??? stadar tha mpenei??
Για 512mb, μόνο memory stick duo pro.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος για τρίτη ημέρα σήμερα του Κ 750 και ήδη έχω μία απορία.

Το μεγάφωνο δεν έχει ιδαίτερη ένταση με συνέπεια αν είμαι σε κάποιο χώρο

με φασαρία να μην ακούω σχεδόν τίποτα.Η ένταση είναι στο μεγαλύτερο.

Υπάρχει καμμία ιδέ α του τι μπορεί να γίνει .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος για τρίτη ημέρα σήμερα του Κ 750 και ήδη έχω μία απορία.

Το μεγάφωνο δεν έχει ιδαίτερη ένταση με συνέπεια αν είμαι σε κάποιο χώρο

με φασαρία να μην ακούω σχεδόν τίποτα.Η ένταση είναι στο μεγαλύτερο.

Υπάρχει καμμία ιδέ α του τι μπορεί να γίνει .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πηγαινε στο player του κινητου παιξε ενα τραγουδι και πηγαινε στον ισοσταθμιστη και βαλτο ολα τερμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Για 512mb, μόνο memory stick duo pro.

 

 

Να είναι οπωσδήποτε DUO. Έχει να κανει με το κατασκευαστικό μεγεθος.

 

Π.χ. δείτε τα links στο e-shop για τις καταλληλες μνήμες:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.56957

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569512

 

το e-shop δεν εχει 512mb duo, αλλα έτσι κι αλλίως, ενδεικτικά έβαλα τα links. Η αγορά μίας τέτοιας κάρτας, μπορεί να γίνει απο οποιοδήποτε σχετικό κατάστημα. Αρκεί να είναι τύπου DUO.

Link to comment
Share on other sites

Πριν τον αριθμο βαζε το #31#.

Δηλαδη #31#6912345678

 

Αν όμως αποθηκεύσει με αυτόν τον τρόπο νούμερα στην μνήμη και μετά θέλει να στείλει sms σε κάποιο από τα τηλ που έχουν μπροστά *31# , το μήνυμα δεν φεύγει, πρέπει να μπει στην επεξεργασία και να το σβήσει :mad:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

i teleytea anavathmisi poia einai?me tin teleytea anavathmisi o ixos sto media player anevenei katholou? mporo na apothikeyso sms stin ms?

Η τελευταία επίσημη έκδοση firmware είναι η R1L002. Οχι δεν έχει αλλάξει κάτι στο media player

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η αναβαθμιση τελικα χαλασε πολυ την ποιοτητα ληψης του video,θα το διορθωσουν λετε η ετσι θα μεινει?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς sorry, πράγματι είμαι στο thread του Κ750i και όχι στου αδελφού W800. Αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει ακόμα thread στο SE για W800 ή τουλάχιστον εγώ δεν μπόρεσα να βρώ.

Δεύτερον φίλε Μάριε πηγαίνοντας στο site που έγραψα πιο πάνω και κάνοντας scroll κάτω θα δεις ότι και για το Κ750i γράφει HOT DEAL το οποίο νομίζω, με τα λίγα αγγλικά που ξέρω, να σημαίνει καλή προσφορά και όχι ότι δεν έχει βγεί ακόμα. Εξάλλου λέει "add to cart" . Βέβαια η προσφορά του pixmania είναι καλύτερη. Τελικά η διαφορά των Κ750i και W800 είναι η μεγαλύτερη κάρτα μνήμης που θα υπάρχει στο κουτί και το διαφορετικό κάσσωμα?

 

Αν ψαξεις ελαχιστα στο φορουμ της ΣΕ εδω θα δεις οτι υπαρχει thread και του w800 και αναβαθμιση απο κ750 σε w800 ωστε να δεις τις διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η αναβαθμιση τελικα χαλασε πολυ την ποιοτητα ληψης του video,θα το διορθωσουν λετε η ετσι θα μεινει?

 

auto dn to xeroume to mono p mporoume na kanoume einai ipomoni..............

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...