Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pidas προσπάθησε να κάνεις την αναβάθμιση λογισμικού μέσω του site της SE αλλιώς να το πας σε κανένα κατάστημα να το κοιτάξουν εκεί.

 

Έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό εγώ. Περνάω τις επαφές μου κανονικά στο outlook αλλά δε περνάνε επαφές από το outlook στο κινητό. Έσβησα και για δοκιμή μία επαφή που είχα και δεν μεταφέρθηκε πάλι στο κινητό?

Μήπως δεν έχω κάνει κάποια ρύθμιση?

 

EDIT: Δοκίμασα με το windows address book και δουλεύει μια χαρά. Περίεργο πάντως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχετε συναντησει προβλημα με το Ι στον καταλογο με τις επαφες σας?

 

μολις κανω αναζητηση με ενα δυο γραμματα...

μολις παταω Ι δεν μου βγαζει το Ι που εχει στην επαφη..αλλα ενα πιο ψηλό Ι...

και ειναι σαν να εχω βαλει καποιον ασχετο χαρακτηρα με αποτελσμα να μην βρισκει την επαφη μου

Φίλε μου, πρώτα-πρώτα, καλώς ήρθες στο my-phone :)

Το ψηλό Ι που λες είναι το ελληνικό Ι (δεν ξέρω γιατί τους βγήκε ψηλό, μάλλον κατά λάθος, αλλά πάντως δουλεύει σωστά).

Μήπως πήρες τις επαφές σου από άλλο κινητό ή πέρασες τις επαφές με αλφάβητο "τυπικό ABC" όπου κάποιοι χαρακτήρες είναι κοινοί για ελληνικά και αγγλικά (Α,Β,Ε,Ι κλπ); Τότε, το Κ750 θα βλέπει το Ι των επαφών σου σαν αγγλικό Ι (άλλαξε γλώσσα πατώντας παρατεταμένα το # και δοκίμασε αν είναι έτσι, ψάχνοντας με αγγλικό Ι να δεις τι θα βρει). Αν είναι έτσι, απλά πήγαινε στην επαφή και αντικατέστησε το αγγλικό Ι με ελληνικό (ψηλό).

 

@DiM3NSiON

Πιστεύω ότι φταίνε οι ρυθμίσεις σου. Ρίξε μια ματιά στα εξής:

1. Μάλλον πριν συγχρονίσει πρέπει να σου ζητήσει άδεια πρόσβασης στα στοιχεία του Outlook (πρέπει να απαντήσεις ναι και να ορίσεις διάρκεια 1-10 λεπτά, αλλιώς δεν προχωράει)

2. Πρέπει να πάς στα advanced\settings της εφαρμογής και να ορίσεις τι ακριβώς θα συγχρονίζει και πώς (ποιες εγγραφές και από ποια folders του Outlook).

3. Δε φαντάζομαι να το κόβει κανένας firewall;

Καλή επιτυχία :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρακολουθώ το θέμα αρκετές μέρες. Πολλά προβλήματα δεν βγάζει το k750i; Σχεδόν ο καθένας απο σας λέει και απο ένα πρόβλημα που συναντάει :worry:

Είναι τόσο προβληματικό κινητό τελικά; :cry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia aksizei ta lefta tou to k750i?i lete na katafigw se kanena allo?kai kati akoma...parousiazei kanena problima?oi fwtografies pws bgainoun?

Δεν θα βρείς άλλη συσκευή μ'αυτές τις δυνατότητες σ'αυτά τα χρήματα. Τα προβλήματα είναι αυτά που διαβάζεις εδω μέσα, αλλα πρέπει να είναι μεμονομένα, γιατί ένας φίλος που έχει εξουσιοδοτημένο service se level 2 λέει οτι είναι απο τις συσκευές με τα λιγότερα προβλήματα. Κι εμένα προσωπικά δεν μου έχει παροθσιάσει προβλήματα εκτός απο ένα εκνευριστικό τρίξιμο απο μερικές τούμπες. Οι φωτογραφίες είναι οι καλύτερες που έχεις δεί απο κινητό τηλέφωνο, και συγκρίνονται μόνο με φωτογραφίες ψηφιακής μηχανής στα 2mp

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρακολουθώ το θέμα αρκετές μέρες. Πολλά προβλήματα δεν βγάζει το k750i; Σχεδόν ο καθένας απο σας λέει και απο ένα πρόβλημα που συναντάει :worry:

Είναι τόσο προβληματικό κινητό τελικά; :cry:

 

Εγω παντως που εχω αγορασει 2 ενα για εμενα και ενα για την κοπελα μου δεν εχει κανει ουτε ρεσταρτ το κινητο...τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που εχω αγορασει 2 ενα για εμενα και ενα για την κοπελα μου δεν εχει κανει ουτε ρεσταρτ το κινητο...τι να πω...

Ούτε εγω είχα κάποιο πρόβλημα εως τώρα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε firmware R1L002 (πριν είχα την αρχική R1A044) και το τηλέφωνο εδώ και 10 ημέρες δεν έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

So far so good! :D

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε firmware R1L002 (πριν είχα την αρχική R1A044) και το τηλέφωνο εδώ και 10 ημέρες δεν έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

So far so good! :D

Μπορείς να δείς αν στο video υπάρχει διαφορά? Γιατί στα ξένα forums αναφέρουν οτι η ποιότητα έπεσε απο τα 192kpbs στα 64kbps! Αν και επίσημα απο την RJ δεν έχει αλλάξει τίποτα στο video, εγώ είδα σημαντικό pixeλιασμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν καταφέρεις να καταργήσεις την επιβεβαίωση, πες μας να σε βρουμε να σου στείλουμε ομαδικώς όλα τα αλμπουμ μας να χαρείς μετά κινητό!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δείς αν στο video υπάρχει διαφορά? Γιατί στα ξένα forums αναφέρουν οτι η ποιότητα έπεσε απο τα 192kpbs στα 64kbps! Αν και επίσημα απο την RJ δεν έχει αλλάξει τίποτα στο video, εγώ είδα σημαντικό pixeλιασμα.

Ακριβως το video χαλασε δραματικα :(

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το site μπορουμε να κανουμε upload οποιοδηποτε βιντεο εχουμε στον υπολογιστη μας και να μας το μετατρεψει σε 3gp βιντεο για να το κατεβασουμε στο κινητο !!

Η ολη διαδικασια της μετατροπης κραταει περιπου 10 λεπτα (αναλογα και το μεγεθος του upload) και ειναι free !

 

Μολις ανεβασα την διαφημιση του Κ750

http://www.wpr.be/component/option,com_overview/Itemid,26/view,K750i_Official_TVspot

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω ρε παιδια παιζει να ειναι και απο τα κολοβιντεακια που εβαλα.τεσπα,με τα mp3 παντως ολα καλα.θα δοκιμασω με αλλα video να δω τι παιζει,thanks παντως.
adok13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Όπως διαβασα παραπάνω για τα βίντεο κατέβασα το DVD to Mobile και το Nero Recode για να μετατρέψω ταινίες dvd σε βιντεακια συμβατά με το Κ750.

Το DVD to Mobile δούλεψε μια χαρά αν και η ποιότητα του δεν είναι καλή( 3gp αρχεία).

Το πρόβλημα το έχω με το Nero Recode: Μου κάνει τα αρχεία MP4 αλλά το Κ750 τα παίζει μόνο ως ήχο και όχι ως εικόνα.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με τις ρυθμίσεις του προγράμματος γιατί δεν ξέρω τι φταίει ή να μου πει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει τα dvd σε mp4 που να τα παίζει το κ750;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά παρακολουθώ το θέμα αρκετές μέρες. Πολλά προβλήματα δεν βγάζει το k750i; Σχεδόν ο καθένας απο σας λέει και απο ένα πρόβλημα που συναντάει :worry:

Είναι τόσο προβληματικό κινητό τελικά; :cry:

 

Ki egw to exw mia evdomada twra kai den mou ekane kanena provlima... Ekana kai tin teleutaia anavathmisi apo tin SE tin idia mera pou to pira, kai so far den ekane oute restart oute kollise katholou. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

Όπως διαβασα παραπάνω για τα βίντεο κατέβασα το DVD to Mobile και το Nero Recode για να μετατρέψω ταινίες dvd σε βιντεακια συμβατά με το Κ750.

Το DVD to Mobile δούλεψε μια χαρά αν και η ποιότητα του δεν είναι καλή( 3gp αρχεία).

Το πρόβλημα το έχω με το Nero Recode: Μου κάνει τα αρχεία MP4 αλλά το Κ750 τα παίζει μόνο ως ήχο και όχι ως εικόνα.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με τις ρυθμίσεις του προγράμματος γιατί δεν ξέρω τι φταίει ή να μου πει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει τα dvd σε mp4 που να τα παίζει το κ750;

Εκανες ότι λέει ο οδηγός? Κοίτα στο digital profile, οι ρυθμίσεις να είναι mobile και όχι mobile AVC. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Α, και μια μικρή? λεπτομέρεια. Το movie to mobile είναι το μοναδικό που κατάφερα να έχω υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..εχω το κινητο 10 μερες κ 3 φορες μου εχει κλεισει χωρις να το πειραξω.. και τις 3 φορες που εσβησε βγαζει την ωρα οπως οταν ειναι σε standby..για να το κσανανοιξω βγαζω την μπαταρια..ειναι προβλημα του λογισμικου κ με την αναβαθμιση 8α φυγει η προβλημα της συσκευης κ πρεπει να το αλλαξω?

 

σας ευχαριστω προκαταβολικα κ συγχαρητηρια για την ωραια δουλεια που κανετε... :) :) :)

και σε μενα το ιδιο ακριβως προβλημα παρουσιασε 3 φορες σε 2 μερες!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia prosexa oti to kalima tis cameras eixe daktiles k etsi to kathariasa me to mantilaki p katharizoun tous fakous twn gialiwn alla meta prosexa oti to 4x DIGITAL ZOOM egine 4x DIGITAl ZOOM (Kopike k ligo to t ) An einai dinaton ti xrisimopoiisan gia na to tiposoun auto ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

paidia prosexa oti to kalima tis cameras eixe daktiles k etsi to kathariasa me to mantilaki p katharizoun tous fakous twn gialiwn alla meta prosexa oti to 4x DIGITAL ZOOM egine 4x DIGITAl ZOOM (Kopike k ligo to t ) An einai dinaton ti xrisimopoiisan gia na to tiposoun auto ?

Πάρε έναν μαρκαδόρο και συμπλήρωσέ το :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ με το Κ 750 ται το Laptop. Μέ το

siemens s55 γίνεται μια χαρά , με το 750 ενώ παίρνει εντολή και καλεί

Τον αριθμό του παροχέα σε ένα δύο δεύτερα γυρίζει στην αναμονή και δε συνδέεται ξέρει κανένας για κάποιες ρυθμίσεις γιατί δεν βρίσκω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Gia fantasou 4x DIGITAL ZOOM LOL

Βρε μήπως μπέρδεψες το μαντίλι των γυαλιών με κανα γυαλόχαρτο; :lol: :lol:

 

 

Sorry που παίζω με τον πόνο σου :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Βρε μήπως μπέρδεψες το μαντίλι των γυαλιών με κανα γυαλόχαρτο; :lol: :lol:

 

 

Sorry που παίζω με τον πόνο σου :O

 

Ontws paizeis me to pono m k oxi dn ta mperdepsa fantasou na eperna kati pio skliro opos mia petseta i ena xartomantilo ti tha ginotan tora tha itan 4 DI I A ZO M

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο οτι η ΣΕ εχει ριξει την ποιοτητα κατασκευης των κινητων της.

 

elpizw na min prospathisei na ftasei tin nokia dioit tote to exase to paixnidi. ekino p tha se ekanan na allaxeis apo noki se s.e itan i poitita katskeuis kai to service. tora pios o logos na allaxeis apo nokia se s.e.?AN einai pote dinaton na skoupizreis to kalimma tis cameras k na exafanizonte ta grammata p exei panw tou. Oute stin nokia dn simvainei kati tetoio

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

elpizw na min prospathisei na ftasei tin nokia dioit tote to exase to paixnidi. ekino p tha se ekanan na allaxeis apo noki se s.e itan i poitita katskeuis kai to service. tora pios o logos na allaxeis apo nokia se s.e.?AN einai pote dinaton na skoupizreis to kalimma tis cameras k na exafanizonte ta grammata p exei panw tou. Oute stin nokia dn simvainei kati tetoio

Eλατε ρε παιδια ας μην υπερβαλουμε...δεν ειναι τυχαια η νοκια κ καθε αλλη νοκια, απο τις πρωτες εταιρειες κινητων στον κοσμο...επειδη εχουμε SE εμεις δε σημαινει πως οι αλλες μαρκες ειναι σκαρτες.Ο,τι ειναι,ας ειναι για παρτυ τους.

Λοιπον...εχω ερωτησεις..

1. Ως ηχο μηνυματος μπορεις να βαλεις .AMR .MP3 .AAC ή εχει τους προεπιλεγμενους ηχους της "μανας του"?

2. Ως ηχο ξυπνητηριου μπορεις να κανεις το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...