Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

Αγορασα πριν λίγες μερες το Κ750(μετα απο 2 χρονια στο Κ700) και εχω μια απορια. Μπορω να βαλω memory stick πανω απο 1γιγα?Παω στρατο σε λίγες μερες και τα 2 γιγα θα μου ηταν χρησιμα για την σκοπια!:lol:

Εχω διαβασει οτι με 1γιγα σερνεται το κινητακι μας! Οποτε σκεφτομαι οτι με 2 ισως να μην ανοιγει καν!:worry:

ξερετε τιποτα επι του θέματος?

naselitis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Naselitis εγώ έχω 2GB κάρτα στο κινητό και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Μέχρι και 4GB πέρνει και το μόνο "πρόβλημα" ( αν μπορεί να χαρακτηριστεί έτσι ) που παρουσιάζεται με τόση μνήμη είναι οτι αργεί κάπως στη εκκίνηση το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Αγορασα πριν λίγες μερες το Κ750(μετα απο 2 χρονια στο Κ700) και εχω μια απορια. Μπορω να βαλω memory stick πανω απο 1γιγα?Παω στρατο σε λίγες μερες και τα 2 γιγα θα μου ηταν χρησιμα για την σκοπια!:lol:

Εχω διαβασει οτι με 1γιγα σερνεται το κινητακι μας! Οποτε σκεφτομαι οτι με 2 ισως να μην ανοιγει καν!:worry:

ξερετε τιποτα επι του θέματος?

 

Oντως δεν εχει προβλημα.Αλλα επισης λαβε υποψη σου οτι θα κανει κανενα 5λεπτο απο τοτε που θα το ανοιξεις για να ελθει στα ισια του και να μην κολαει.

Link to comment
Share on other sites

Με 2 giga κάνει περίπου 45-55 δευτερόλεπτα ... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Νομίζω θα προτιμήσω το 1 γίγα και συνοδευτεί από΄"καλή συμπίεση" των τραγουδιών!;)

Μια ακόμα ερώτηση (τωρα που σας βρήκα ευκαιρους!:lol: ) : Η μπαταρία μου κάνει κάτι κουλά... Πέφτει πχ στο 16% και μετα ανεβαίνει στο 25%! Φυσιολογική πορεία μέχρι να στρώσει η μπαταρία ή να αρχίσω να ανησυχώ?

naselitis
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με ι γιγα θελει τουλαχιστον 3-4 λεπτα αλλιως σκυλοκολλαει.

 

Προφανώς και κάτι έχει το κινητάκι σου... Εγώ το χρονομέτρησα τώρα μόλις το Κ750 με τη 2 giga μέσα (full), απλά για επιβεβαίωση και σε 51 δευτερόλεπτα ... έτρεχε μια χαρά... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου φαινεται πολυ.Στο σερβις ομως που τους το ειπα με πηραν στο ψιλο και μου ειπαν οτι δεν εχει καποια βλαβη για να προχωρησουν σε επισκευη.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο συγκεκριμένο bluetooth ακουστικό για το κινητάκι μας? Ρωτάω επειδή διαβάζω οτι υπάρχει πρόβλημα σε μερικούς με Κ750 και Bluetooth.Είναι αλήθεια ότι δουλεύουν όλες οι μάρκες και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι δουλεύουν όλες οι μάρκες και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα?

ότι θα δουλευουν ολα είναι γεγονός. Δεν θα κυκλοφορήσει κάποια μαρκα BT χωρίς να συνεργάζεται με SE. Απλά ίσως έχεις μικροπροβληματα όπως αποσυνδεσεις κτλ. Μην δαπανήσεις πολλά χρήματα. 30-40 € είναι αρκετά. Πάρε το tech από γερμανό η ΤΙΜ στα 39€ τυπου μανταλάκι (στέκεται στο πουκάμισο όχι στο αυτί) το οποίο έχει καθαρό ήχο και βομβητή (χτυπάει το ίδιο δεν απαιτείτε να ακούσεις το κινητό). οι οθόνες στα βτ είναι άχρηστες καθώς στα περισσότερα κινητά ΔΕΝ λέει όνομα αλλά νούμερο (που να ξέρεις σε ποιον ανήκει)- Αν ιες με οθόνη ψαξτο μηπως κάνω λάθος και κάποια πιο νεα δείχνουν ονοματα (έχουν δικό τους κατάλογο; )

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και μενα με 2GB και πεταει!!! Σε 1' max εχει ανοιξει και δουλευει κομπλε...
Link to comment
Share on other sites

keysmith ευχαριστώ για την γρήγορη σου απάντηση.

Επειδή το θέλω για το αυτοκίνητο, άκουσα ότι τα Clip Headsets δεν επιτρέπονται στην οδήγηση επειδή έχουν καλώδιο :worry: .

Πάντως η απάντηση σου με κάλυψε.Η συμβατότητα με απασχολούσε, πίστευα ότι μόνο Sony Ericsson θα έπρεπε να έχω με το Κ750 :)

Είμαι ανάμεσα σ ένα της SE και ένα της motorola - και τα δύο στην ίδια τιμή περίπου 35e οπότε είναι οκ

thanks

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέλω για το αυτοκίνητο, άκουσα ότι τα Clip Headsets δεν επιτρέπονται στην οδήγηση επειδή έχουν καλώδιο

:blink: Πρώτη φορά το ακούω.. Δεν ήξερα ότι ο ΚΟΚ έχει διευκρίνηση ή εξαίρεση.. :confused:

Έχουν καλώδιο αλλά είναι 15 εκατοστά.. δεν μπερδεύεται. Το πρόβλημα με τα συμβατικά HF είναι ότι μπερδεύονταν και για να το ξεμπλέξεις τελικά καλύτερα να μιλούσες με το κινητό απ ευθείας. Το βάζεις στην ζώνη του οδηγό στο ύψος του στήθους και είσαι άρχοντας (ούτε σε γαργαλάει στο αυτί) άσε που την λίγη ακτινοβολια που έχουν δεν την τρός στον εγκέφαλο. Εγώ τελικά έχω δύο. Έχω και μανταλάκι και για το αυτί. Για το αμάξι βολεύει το αυτί. Για το δρόμο (βόλτα κτλ) βολεύει το μανταλάκι.. Τι να πώ αγόρασε δύο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να το συδεσω με το πισι μου :(

βαζω με usb cache το σιντι και τπτ δεν

γινεται .... το τρεχω κανονικα αλλα παλι

δεν μπορω να το συνδεεσω !!

το κινητο ειναι της βονταφον !!

wtf ??:mad:

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο συγκεκριμένο bluetooth ακουστικό για το κινητάκι μας? Ρωτάω επειδή διαβάζω οτι υπάρχει πρόβλημα σε μερικούς με Κ750 και Bluetooth.Είναι αλήθεια ότι δουλεύουν όλες οι μάρκες και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα?

 

 

ότι θα δουλευουν ολα είναι γεγονός. Δεν θα κυκλοφορήσει κάποια μαρκα BT χωρίς να συνεργάζεται με SE. Απλά ίσως έχεις μικροπροβληματα όπως αποσυνδεσεις κτλ. Μην δαπανήσεις πολλά χρήματα. 30-40 € είναι αρκετά. Πάρε το tech από γερμανό η ΤΙΜ στα 39€ τυπου μανταλάκι (στέκεται στο πουκάμισο όχι στο αυτί) το οποίο έχει καθαρό ήχο και βομβητή (χτυπάει το ίδιο δεν απαιτείτε να ακούσεις το κινητό). οι οθόνες στα βτ είναι άχρηστες καθώς στα περισσότερα κινητά ΔΕΝ λέει όνομα αλλά νούμερο (που να ξέρεις σε ποιον ανήκει)- Αν ιες με οθόνη ψαξτο μηπως κάνω λάθος και κάποια πιο νεα δείχνουν ονοματα (έχουν δικό τους κατάλογο; )

 

 

 

Απ΄ότι γνωρίζω (το έμαθα πληρώνοντας) τα Samsung έχουν μια ασυμβατότητα με τα SE. Αποσυνδέσεις, κολλήματα.

Αυτό που σου προτείνει ο keysmith είναι πολύ καλό και με μεγάλη αυτονομία κάτι που δεν έχουν τα "κρεμαστά". :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.εβαλα ADSL και είπα να αναβαθμίσω στην τελευταια εκδοση το k750i.παλαιότερα είχα κάνει ξανα αναβάθμιση και τη διαδικασία τη γνωριζα.με την αναβαθμιση εκεινη είχα πλέον την προτελευταία έκδοση λογισμικού. Το πρόβλημα είναι οτι αυτή τη φορά όταν είμαι στο βημα οπου πατάω το C και συνδέω το καλώδιο usb στο κινητο Τα XP ξεκινούν τον οδηγο εύρεσης των usb drivers αλλα σε κάποια φάση δε βρίσκει ένα αρχείο και σταματάει η διαδικασία εκεί. τους οδηγούς τους έχω κατεβάσει κανονικά από την σελίδα της SE. Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτή η λαλακία, το davinci team, πώς λειτουργεί; Έχω αγοράσει credits, έχω τον τελευταίο client, πατάω το check box "Main" και μου βγάζει να του δείξω τη διαδρομή για ένα αρχείο ssw. Ε, αυτό δεν θα έπρεπε να το κατεβάζει απ' τη μανούλα του, να μην πω τίποτα για τη μανούλα του; Ε;

 

Ξέρει κανείς;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο συγκεκριμένο bluetooth ακουστικό για το κινητάκι μας? Ρωτάω επειδή διαβάζω οτι υπάρχει πρόβλημα σε μερικούς με Κ750 και Bluetooth.Είναι αλήθεια ότι δουλεύουν όλες οι μάρκες και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα?

 

Πολύ καλό bluetooth είναι αυτό της Motorola το επαναφορτιζόμενο κοστίζει 30 euro έχει πολύ καλή συμβατότητα ελάχιστες διακοπές και τρομερή αυτονομία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μαζί θα πάμε φίλε Spartan_X για αλλαγή κινητού μετά την κυκλοφορία του Κ850. Ούτε εγώ πάντως πρόκειται να ξεφορτωθώ το Κ750 μου. Υπήρξαν κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου και δεν μπορώ να πώ ότι χάρηκα ιδιαίτερα. Για το Κ750 μόνο καλά λόγια έχω. :)

Την άλλη εβδομάδα κλείνω δύο χρόνια με το Κ750 (πρώτη φορά κρατώ 2 χρόνια το ίδιο κινητό) και η αυτονομία του είναι φοβερή, το τζόιστικ άψογο, και παρόλες τις τούμπες που έφαγε δεν έχει τίποτα απολύτως. Ούτε καν ένα σημαδάκι άξιο λόγου. :)

 

Κι εγώ είμαι κατενθουσιασμένος με το Κ750 θα μείνει στην ιστορία το κινητό αυτό και πολύ δύσκολα θα το αποχωριστώ! Κι αν κάποτε πάρω κάτι άλλο θα πρέπει νάναι κάτι εξαιρετικό αλλά το Κ750 θάναι η "χρυσή" μου εφεδρεία!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας οδηγός για το πως μπορώ να αφαιρέσω το vodafone live απο k750i χρησιμοποιώντας τον υπολογιστή μου και χωρίς να πληρώσω ούτε λεπτό?

Δέκα ευρώ δεν είναι σημαντικό ποσό αλλά να λιώσω μπροστά στον υπολογιστή μέχρι να το καταφέρω είναι άλλη φάση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας οδηγός για το πως μπορώ να αφαιρέσω το vodafone live απο k750i χρησιμοποιώντας τον υπολογιστή μου και χωρίς να πληρώσω ούτε λεπτό?

Δέκα ευρώ δεν είναι σημαντικό ποσό αλλά να λιώσω μπροστά στον υπολογιστή μέχρι να το καταφέρω είναι άλλη φάση...

 

http://www.wotanserver.com

 

7 ευρώ και δεν λιώνεις μπροστά στον υπολογιστή.

 

Τρόπος με "ούτε λεπτό" :confused: δεν υπάρχει απ' όσο ξέρω.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...