Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Gia na paiksei ena K750i mp4 xreiazetai kapoion allon player? An nai poion kai pos to egkathisto? Sorry an exei ksanaeipothei, apla eipa na anasiro to K750i apo tin skoni pou to exei faei kai na afiso ta nokia stin akri...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι διαφορές με τις γνωστές επίσημες εκδόσεις 4.5 και 5.2 είναι

1. Ταχύτερη λήψη δηλαδή μεταξύ πατήματος κουμπιού και λήψης μεσολαβεί μικρότερος χρόνος.

2. Λήψη σχεδόν ταυτόχρονα με τον ήχο! Όλοι "ζήσαν" τουλάχιστον μια λήψη.... στα πόδια γιατί βιάστηκαν να κατεβάσουν το τηλέφωνο μετά τον ήχο!!!

3. Χρήση της μέγιστης δυνατής ταχύτητας διαφράγματος με αποτέλεσμα καθαρές φωτογραφίες ακόμα και με χέρι που έχει..... "Πάρκινσον".

4. Ελαχιστοποίηση του "θορύβου" (έγχρωμοι άσχετοι κόκκοι) στις φωτογραφίες με μικρή φωτεινότητα.

 

Αυτά είναι πάνω-κάτω τα υπέρ που παρατήρησα. Υπάρχουν και άλλες ανεπίσημες εκδόσεις όπως η 9.90 με πολύ καλό βίντεο, αλλά στα σημεία και κυρίως στο φωτογραφικό τομέα η 10.25 υπερτερεί μέχρι στιγμής.

Υπάρχουν βέβαια και κάποιες εκδόσεις με δυνατότητα να θέτεις την φωτογραφική σε κατάσταση super mode και να θέτεις χειροκίνητα πολλές παραμέτρους αλλά απαιτούν πολύ πειραματισμό, δοκιμές και ψάξιμο. Η 10.25 έχει τέτοιες ρυθμίσεις που κατά τη γνώμη μου, και όχι μόνο, καλύπτει το μέγιστο των δυνατοτήτων για τον μέσο και απαιτητικότερο χρήστη.

 

Σου ειναι ευκολο να δωσεις καποιο link σχετικα με το που μπορω να βρω αυτες τις εκδοσεις και πως μπορω να τις περασω στο k750i? Δε μπορω να βρω στο google κατι. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω μια απορια, ειχα το κ750 απο περισυ, κ με την επιδοτηση το ξαναπηρα κ τοδωσα το παλιο. Το νεο λοιπον δε κανει ζοομ οπως το παλιο αν δε χαμηλωσω την αναλυση (λεει κ καλα οτι αλλαξαν την αναλογια της αναλυσης της καμερας) κ ειναι κατι πολυ σπαστικο. Εχετε καμια λυση εκτος απο το να πηγαινω καθε φορα στις ρυθμισεις κλπ κλπ?

Επισης οσοι εχουν προβλημα με το joystick αν πανε στο σερβις της εταιριας θα το φτιαξουν, εγω ειχα παει 2 φορες στην ΤΙΜ της στουρναρη κ μου το καθαρισαν επι τοπου, αλλα επειδη αρχιζε τα ιδια το πηγα για κανονικο σερβις κ μου το αντικατεστησαν! Απο τοτε ειναι οκ (κ μαλιστα μεχρι σημερα που τοχω δωσει σε αλλον δεν εχει προβλημα) αλλα καλο ειναι να σταματησετε κ το τεννις ή ο,τι αλλο μπορει να το ταλαιπωρει ιδιαιτερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχόν ήρθε η κάρτα; :D

 

Όχι, δυστηχώς ακόμα την περιμένω... Το έχω υπόψιν μου και θα ενημερώσω...

Συλλογή κινητών:

SonyEricsson K750@W800, K800@K810,

Nokia N80i, E51i, 3120c,

Motorola V220, V300,

Siemens M75, LC KC550.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα η φωτο θα ανεβει το απογεμα...εργαζομαστε τωρα :p

παντως ειναι σουπερ και βοντα λάιβ και με αλλο λογισμικο απο τα απλα...

 

Ειμαι περιεργος να το δω...

Μηπως μας ξεχασες;;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορώ με bluetooth να συγχρονίσω επαφές και τα υπόλοιπα με το πρόγραμμα myphone προς το παρόν το κάνει αλλά μόνο με καλώδιο,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι περιεργος να το δω...

Μηπως μας ξεχασες;;;;;:confused:

 

καλημερα και 1000 συγνωμη βρε αλλα ειχα ηξεις-αφιξεις απο Αθηνα και δεν ασχοληθηκα (αστε που με βοηθεια θα την ανεβασω:lol: )

νατο το κουκλι μου βονταφον λάιβ και νικελ σε συλλεκτικη εκδοση με αλλο λογισμικο απο τα απλα...

δωρακι ητανε και το απολαμβανω..

Υ.Γ σουπερ υπογραφη σλατ!αν και η δικη μου αλλαχτηκε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορώ με bluetooth να συγχρονίσω επαφές και τα υπόλοιπα με το πρόγραμμα myphone προς το παρόν το κάνει αλλά μόνο με καλώδιο,ευχαριστώ

 

Ναι γινεται πολυ ανετα. Εγω εχω ενα τησ gigabyte κ εχει μια επιλογη στο μενου του: serial port service, αφου λοιπον την κλικαρω αυτη το κινητο συνδεεται με το PC κ ανοιγω το my phone explorer, κανω αυτοματη αναζητηση την 1η φορα (μετα δε χρειαζεται) κ τα υπολοιπα τα ξερεις. Παντως γινεται, αρκει να το ψαξεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το joystick; Μου έχει χαλάσει [1,5 χρόνο το έχω] και δε μου το αλλάζει το service παρα μόνο με 45 ευρώ.Δεν θα πρέπει να ισχύει η εγγύηση και για το joystick;

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το joystick; Μου έχει χαλάσει [1,5 χρόνο το έχω] και δε μου το αλλάζει το service παρα μόνο με 45 ευρώ.Δεν θα πρέπει να ισχύει η εγγύηση και για το joystick;

Τι να κάνω;

 

λιγο πολυ τα πεισσοτερα εχουνε προβλημα...εμενα αλλωτε κολλαει αλλωτε ειναι μια χαρα...

αν και νομιζω πως ειναι εκτος εγγυησης η αλλαγη...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το joystick; Μου έχει χαλάσει [1,5 χρόνο το έχω] και δε μου το αλλάζει το service παρα μόνο με 45 ευρώ.Δεν θα πρέπει να ισχύει η εγγύηση και για το joystick;

Τι να κάνω;

 

Οταν πηγα το παλιο μου κ750 για αλλαγη joystick μου ειπαν οτι η εγγυηση ειναι για 2 χρονια κ ισχυει κανονικα, εκτος απο το handfree κ την μπαταρια. Τα οποια εχουν για 1 χρονο. Οποτε πηγαινε κ βαλε λιγο φωνη, μη μας δουλευουν κιολας!

Αλλιως υπαρχει κ η λυση:

http://www.9volto.gr/menu/index.php?target=products&product_id=1926

 

που ειναι πιο φτηνη κ πιστευω το ιδιο αξιοπιστη με αυτ της SE...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Κ750 εχει 2 χρονια εγγυηση και καλυπτει κανονικα και το joystick. Προχθες αλλαξα joystick στο W800 που ειχα δωρεαν στην αντιπροσωπεια της Πατρας. Απλα χρειαζεται να προσκομισεις την αποδειξη αγορας και να μην εχεις κανει καποια μετατροπη στο κινητο που να ακυρωνει την εγγυηση. ;)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εχθές το βράδυ στο (εντός εγγύησης) κ750i έπεσε κρασί λευκό, απο τότε το κινητάκι λειτουργεί κανονικά (ανοίγει/κλείνει, δεχεται/κανει κλήσεις, στέλνει/λαμβάνει sms, μέχρι και οι ήχοι ακούγονται κανονικά) εκτός απο την οθόνη, η οποία είναι φωτισμένη με λευκό χρώμα και δεν δείχνει τίποτα. Προφανώς το ότι είναι εντός εγγύησης δεν σημαίνει κάτι αφού φταίω εγώ για την ζημιά, η ερώτηση είναι η εξής : πόσο περίπου κάνει μια αλλαγή οθόνης σε εξουσιοδοτημένο service point της sony ericsson? Δεν το έχω πολύ καιρό το κινητό και δεν θέλω να το πετάξω γιατί είναι απο τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ... :D

Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση καλύπτει το joystick 100 %... έχω αλλάξει δύο !!! :lol:

 

Τώρα για το κρασάκι... δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση να σε καλύψουν. Από το να πληρώσεις καινούρια οθόνη όμως, καλύτερα πάρε άλλο ένα Κ750...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εχθές το βράδυ στο (εντός εγγύησης) κ750i έπεσε κρασί λευκό, απο τότε το κινητάκι λειτουργεί κανονικά (ανοίγει/κλείνει, δεχεται/κανει κλήσεις, στέλνει/λαμβάνει sms, μέχρι και οι ήχοι ακούγονται κανονικά) εκτός απο την οθόνη, η οποία είναι φωτισμένη με λευκό χρώμα και δεν δείχνει τίποτα. Προφανώς το ότι είναι εντός εγγύησης δεν σημαίνει κάτι αφού φταίω εγώ για την ζημιά, η ερώτηση είναι η εξής : πόσο περίπου κάνει μια αλλαγή οθόνης σε εξουσιοδοτημένο service point της sony ericsson? Δεν το έχω πολύ καιρό το κινητό και δεν θέλω να το πετάξω γιατί είναι απο τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ... :D

 

http://cgi.ebay.co.uk/Sony-Ericsson-K750-K750i-W800i-D750-LCD-SCREEN-T6-TOOL_W0QQitemZ160085205404QQihZ006QQcategoryZ68024QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Και η εγχείριση μεταμόσχευσης είναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ!!! Αξίζει τον κόπο!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου το έχω πάει δυο φορές μαζί με την απόδειξη και μου λένε ότι δεν το αλλάζουν δωρεάν γιατί μέσα λέει έχει σκόνες και υγρασία!!!!!!!!! Θα με τρελάνουν!!! Είναι δυνατόν να μην έχει σκόνες και υγρασία ένα κινητό που εχει τρύπες και δεν είναι κλεισμένο αεροστεγώς;;; Εννοείται ότι δεν έχει πέσει κάτι υγρό μέσα!

Τι μπορώ να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου το έχω πάει δυο φορές μαζί με την απόδειξη και μου λένε ότι δεν το αλλάζουν δωρεάν γιατί μέσα λέει έχει σκόνες και υγρασία!!!!!!!!! Θα με τρελάνουν!!! Είναι δυνατόν να μην έχει σκόνες και υγρασία ένα κινητό που εχει τρύπες και δεν είναι κλεισμένο αεροστεγώς;;; Εννοείται ότι δεν έχει πέσει κάτι υγρό μέσα!

Τι μπορώ να κάνω;;;

 

Γνωστά τετρίπια της SE... δοκίμασε σε άλλο service point... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου το έχω πάει δυο φορές μαζί με την απόδειξη και μου λένε ότι δεν το αλλάζουν δωρεάν γιατί μέσα λέει έχει σκόνες και υγρασία!!!!!!!!! Θα με τρελάνουν!!! Είναι δυνατόν να μην έχει σκόνες και υγρασία ένα κινητό που εχει τρύπες και δεν είναι κλεισμένο αεροστεγώς;;; Εννοείται ότι δεν έχει πέσει κάτι υγρό μέσα!

Τι μπορώ να κάνω;;;

 

Μπορείς να απευθυνθείς σε κεντρικό κατάστημα για να λυθεί το πρόβλημα σου...

Υπάρχουν κάτι κουτοπόνηροι μερικές φορές που παιδέυουν κόσμο...;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου το έχω πάει δυο φορές μαζί με την απόδειξη και μου λένε ότι δεν το αλλάζουν δωρεάν γιατί μέσα λέει έχει σκόνες και υγρασία!!!!!!!!! Θα με τρελάνουν!!! Είναι δυνατόν να μην έχει σκόνες και υγρασία ένα κινητό που εχει τρύπες και δεν είναι κλεισμένο αεροστεγώς;;; Εννοείται ότι δεν έχει πέσει κάτι υγρό μέσα!

Τι μπορώ να κάνω;;;

Ποιό είναι αυτό το κατάστημα;

Αν δεν λυθεί το πρόβλημα σου υπάρχει και η γενική γραμματεία καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εχθές το βράδυ στο (εντός εγγύησης) κ750i έπεσε κρασί λευκό, απο τότε το κινητάκι λειτουργεί κανονικά (ανοίγει/κλείνει, δεχεται/κανει κλήσεις, στέλνει/λαμβάνει sms, μέχρι και οι ήχοι ακούγονται κανονικά) εκτός απο την οθόνη, η οποία είναι φωτισμένη με λευκό χρώμα και δεν δείχνει τίποτα. Προφανώς το ότι είναι εντός εγγύησης δεν σημαίνει κάτι αφού φταίω εγώ για την ζημιά, η ερώτηση είναι η εξής : πόσο περίπου κάνει μια αλλαγή οθόνης σε εξουσιοδοτημένο service point της sony ericsson? Δεν το έχω πολύ καιρό το κινητό και δεν θέλω να το πετάξω γιατί είναι απο τα καλύτερα κινητά που είχα ποτέ... :D

 

Εγω θα σου προτεινα να πας στο 9volto http://www.9volto.gr/menu/index.php?target=products&product_id=2043 . Δε ξερω ποσο θα σου παρουν για αλλαγη αλλα η οθονη (γνησια) κανει κοντα στα 60 ευρω. Παντως ειναι ευκολο να το ανοιξεις κ μονος, εξαλλου η εγγυηση ψιλοχαμενη ειναι. Ομως για μενα η καλυτερη λυση ειναι να παρεις καινουριο γιατι οταν πεφτει υγρο σε ηλεκτρικη συσκευη αργα ή γρηγορα θα τα φτυσει, ειτε θα σκουριασει κ θα χαχει προβληματα κλπ ειτε θα παθει κατι αλλο, οποτε θα πανε τσαμπα τα λεφτα. Επισης στη SE θες σιγουρα πανω απο 100 για αλλαγη, αποσο ξερουν χρεωνουν παρα πολλα κ εκει δεν πολυαξιζει..

Α! πηγαινε κ σε εναν γερμανο κ πιασε τη κουβεντα στα παιδια στο σερβις κ πες να στο ανοιξουν να το σκουπισεις κλπ κ να δουν τι εχει, εγω τοχω κανειαυτο σε γερμανο που δεν ειχε κινηση κ τα παιδια με εξυπηρετησαν πολυ καλα, μου ανοιξαν 2 κινητα κ τα ψαξαμε για διαφορα προβληματα δωρεαν, μαλιστα ενα Τ68 (δλδ χωρις εγγυση).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε μπας και δεν το παρουν ειδηση στο service point της se αλλιως καλλυτερα να αγορασεις καινουριο μιας και δεν ξερεις που αλλου εχει πεσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ενα k750i και οταν το συνδεω στο pc δεν βλεπει το memory stick?Τι πρεπει να πειραξω για να το δει?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...