Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω έχω την R1J και δουλεύουν μια χαρά οι συντομεύσεις

Δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις πάλι τη συσκευή. Εμένα και με την RJ, και με την R1L το ίδιο πρόβλημα είχε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα προβλημα, εχω βάλει συντόμευση στο μενού "Ψυχαγωγία" :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα...

 

Δεύτερη φορά πήρα Ericsson μετα από το υπέροχο T68i και βάλθηκε να μου αποδείξει ότι δεν έκανα καλά που έφυγα για λίγο από τα Nokia. :mad:

 

Είχα όλες μου τις επαφές στο Outlook περασμένες από 6630 και έκανα συγχρονισμό με το PC Suite. Η αλφαβητική σειρά πήγε κατά διαόλου και η αναζήτηση ονομάτων απλά δεν λειτουργεί. :(

 

Τι κάνω ρε παιδιά??? Λίγη βοήθεια please... :( :( :(

 

AAA!!! Και με MAC αν πάω να κάνω συγχρονισμό όλα τα κενά ανάμεσα στις επαφές μου τα μετατρέπει σε παύλες!!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ο File manager που εχει το Pc Suite παντα εχει το τηλεφωνο ως μη συνδεδεμενο, ενω ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

To mono elattoma pou vrika sto K750i meta apo 3 evdomades ine oti me to paramikro anigei i isdohi tis memory stick duo. Den xero an simveni kai se kapion allon, alla horis na piezo kan to plastiko pou eki anigi apo mono to kai vgaini i karta pros ta exo.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα...

Δεύτερη φορά πήρα Ericsson μετα από το υπέροχο T68i και βάλθηκε να μου αποδείξει ότι δεν έκανα καλά που έφυγα για λίγο από τα Nokia. :mad:

Είχα όλες μου τις επαφές στο Outlook περασμένες από 6630 και έκανα συγχρονισμό με το PC Suite. Η αλφαβητική σειρά πήγε κατά διαόλου και η αναζήτηση ονομάτων απλά δεν λειτουργεί. :(

Τι κάνω ρε παιδιά??? Λίγη βοήθεια please... :( :( :(

AAA!!! Και με MAC αν πάω να κάνω συγχρονισμό όλα τα κενά ανάμεσα στις επαφές μου τα μετατρέπει σε παύλες!!!!! :mad:

Καλώς μας ήρθες :) :) :)

Από αυτά που λες, φαίνεται ότι οι επαφές σου ήταν ίσως γραμμένες σε αλφάβητο "τυπικό ABC" (κάποια γράμματα είναι κοινά για αγγλικά και ελληνικά, όπως Α,Β,Ε κλπ, ενώ καθαρά ελληνικά είναι μόνο τα Γ,Δ,Θ κλπ (ίσως να φταίει για αυτό το παλιό σου NOKIA). Αν είναι έτσι, πρέπει και στο Outlook να βλέπεις τη σειρά περίεργα. Το Κ750 καταλαβαίνει (ευτυχώς) όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες σαν διαφορετικούς, έστω και αν μοιάζουν με αγγλικούς (όπως το Α). Δοκίμασε τι γίνεται στο Κ750 επιλέγοντας "τυπικό ABC" (όταν πας να δώσεις γράμμα για αναζήτηση, πατώντας παρατεταμένα #). Αν η αναζήτηση λειτουργει έτσι κανονικά, λύθηκε το μυστήριο...

Πάντως εγώ δεν βρήκα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα σε αναζήτηση, συγχρονισμό, ταξινόμηση κλπ.

Για MAC δεν έχω ιδέα...

*** TIP αναζήτησης επαφών: Έχοντας γυρισμένη τη γλώσσα στα ελληνικά (από το #), βρίσκεις εύκολα τις ελληνικές επαφές με τα πρώτα γράμματα. Αν όμως χρειαστεί να βρεις και κάποια περασμένη σε αγγλικά, χωρίς να αλλάξεις γλώσσα, πιέζεις παρατεταμένα από την αναμονή το αντίστοιχο πλήκτρο. Π.χ. το "1" σε πάει στο αγγλικό Α.

Link to comment
Share on other sites

To mono elattoma pou vrika sto K750i meta apo 3 evdomades ine oti me to paramikro anigei i isdohi tis memory stick duo. Den xero an simveni kai se kapion allon, alla horis na piezo kan to plastiko pou eki anigi apo mono to kai vgaini i karta pros ta exo.

Θα αστειευεσαι! Εγω προσπαθουσα μιση ωρα να το ανοιξω και να βγαλω την καρτα (σε αντιθεση με το s700) τελικα τα καταφερα με ενα κατσαβιδακι, δεν ανοιγε με ΤΙΠΟΤΑ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν λειτουργει το syncronise οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει "Η εφαρμογή Sync Station Launcher αντιμετώπισε πρόβλημα και πρέπει να τερματιστεί η λειτουργία της."

Εχω δοκιμασει την εκδοση του CD και την 1.7.7 απο το site της SE. Το το τηλ συνδεεται και το file manager λειτουργει κανονικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες :) :) :)

Από αυτά που λες, φαίνεται ότι οι επαφές σου ήταν ίσως γραμμένες σε αλφάβητο "τυπικό ABC" (κάποια γράμματα είναι κοινά για αγγλικά και ελληνικά, όπως Α,Β,Ε κλπ, ενώ καθαρά ελληνικά είναι μόνο τα Γ,Δ,Θ κλπ (ίσως να φταίει για αυτό το παλιό σου NOKIA). Αν είναι έτσι, πρέπει και στο Outlook να βλέπεις τη σειρά περίεργα. Το Κ750 καταλαβαίνει (ευτυχώς) όλους τους ελληνικούς χαρακτήρες σαν διαφορετικούς, έστω και αν μοιάζουν με αγγλικούς (όπως το Α). Δοκίμασε τι γίνεται στο Κ750 επιλέγοντας "τυπικό ABC" (όταν πας να δώσεις γράμμα για αναζήτηση, πατώντας παρατεταμένα #). Αν η αναζήτηση λειτουργει έτσι κανονικά, λύθηκε το μυστήριο...

Πάντως εγώ δεν βρήκα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα σε αναζήτηση, συγχρονισμό, ταξινόμηση κλπ.

Για MAC δεν έχω ιδέα...

*** TIP αναζήτησης επαφών: Έχοντας γυρισμένη τη γλώσσα στα ελληνικά (από το #), βρίσκεις εύκολα τις ελληνικές επαφές με τα πρώτα γράμματα. Αν όμως χρειαστεί να βρεις και κάποια περασμένη σε αγγλικά, χωρίς να αλλάξεις γλώσσα, πιέζεις παρατεταμένα από την αναμονή το αντίστοιχο πλήκτρο. Π.χ. το "1" σε πάει στο αγγλικό Α.

 

 

Το outlook όμως την σειρά την βγάζει σωστή... :O

Link to comment
Share on other sites

Θα αστειευεσαι! Εγω προσπαθουσα μιση ωρα να το ανοιξω και να βγαλω την καρτα (σε αντιθεση με το s700) τελικα τα καταφερα με ενα κατσαβιδακι, δεν ανοιγε με ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

Δε πιστεύω να εννοείς οτι έβγαλες την κάρτα με κατσαβιδι; Μόνο το καπάκι της ελπίζω!!!! Η καρτούλα πετάγεται μόνη της αν την πιέσει κανεις ελαφρα προς τα μέσα. Τώρα για την ποικιλία στα προβλήματα κατασκευης (σφιχτό καπάκι , χαλαρό καπάκι) , τι να κάνουμε. κάπου πρέπι να βγάλει και η σονυ :Ρ (το δικό μου τρίζει στην πρόσοψη, ακριβως εκει που βρίσκεται η msduo.

Link to comment
Share on other sites

Το outlook όμως την σειρά την βγάζει σωστή... :O

Ναι, ε; Δοκίμασε να αλλάξεις γλώσσα στο τφ (με #) και να αναζητήσεις τις επαφές σου, για να δεις σε τι γλώσσα είναι περασμένες. Αν δεν βγάλεις άκρη, τι να σου πω...

Δοκίμασε και πες μου, θα προσπαθήσω να σκεφτώ και τίποτα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις πάλι τη συσκευή. Εμένα και με την RJ, και με την R1L το ίδιο πρόβλημα είχε

 

Με τις συνοτμέυσεις οποωσδήποτε παίζει κάποιο αξιοπερίεργο πρόβλημα. Αν κολήσει το κινητό, ή το επανεκινήσει κανείς, είναι πολύ πιθανό η τελυταία συντόμευση που δημιουργηθηκε, να χαθεί και να επιστρέψει στην αμέσως προηγούμενη! Ούτε καν στην default! Μου συνέβει 3 φορές, μέχρι που ως δια μαγείας (όπως λεμε "βαριέμαι να το ψαξω") μετά απο μία τελευταία επανεκίνηση, παρατήρησα οτι η συντόμευση που ήθελα, 'κράτησε'

 

Η ημερομηνία κρατάει μια χαρα ακόμα και βγάζοντας την μπαταρία. Δεν ξέρω τι γινεται αν αφήσεις το κινητο χωρίς μπαταρία για ώρες. Αν βγάλεις/βαλεις την μπαταρία μέσα σε λογικό χρονικό διάστημα, η ημερομηνία δεν χαλάει. Μήπως να ψαχτείς για ελαττωματική συσκευη; (λες να ξεχασαν να σου βάλουν εσωτερική μπαταρία :Ρ )

 

Κολήματα με την RJ1 είχα μόνο μία φορά σε μία high resolution 2mp φωτο που θέλησα να επεξεργαστω. Δλδ ίσως και να 'επεξεργαζόταν' την φωτο το κινητό, πάντως πάνω στο λεπτό (και αεφόσον δεν 'απενεργοποιείτο' η συσκευη απο το on/off) έβγαλα την μπαταρία. Απο κει και περα, αφθονα κολήματα τρώει επειδή παίζω με παρα πολλές java εφαρμογες/παιχνίδια. Λογικό το βρίσκω, αφου χρησιμοποιοώ μη αξιόπιστες εφαρμογες, αλλα ρε παιδί μου. Γιατι το έχει το on/off ? δεν θα έπρεπε να προσφέρει Restart? πρεπει να 'χανεται' ΚΑΙ αυτο το πληκτρο και να ανοιγοκλείνουμε καπακάκια;

 

Και μια απορία. Σκηνικο : έχω 'βρει' συσκευη μέσω bluetooth και της έστειλα ενα mp3. Όσο η συσκευή είναι σε εμβέλεια, εξακολουθει να την 'βλεπει'. Το πρόβλημα που παρατήρησα είναι οτι όταν προσπάθησα να ξαναστείλω οτιδήποτε, το bluetooth δεν εκανε refresh! Εξακολουθούσε να βλεπει τις συσκευες που βρηκε αρχικά! Πως στο καλο γίνεται ανανέωση ωστε να βρει και τυχόν νέες συσκευες σε εμβέλεια; (για την ακρίβεια, η συσκευή που ήθελα είχε την ονομασία k700. Όσο την 'είχα' στο bluetooth, ο χρήστης του k700 μετονόμασε την συσκευη. Προσπάθησα να κάνω refresh για να ανανεωθεί η ονομασία στο δικο μου bluetooth, αλλα να που δεν υπάρχει refresh επιλογη!) Μου διαφεύγει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Mία βοήθεια ρε παιδιά, έχω εγκαταστήσει τό suite κανονικά (win 2000) το τηλ το βλέπει το πρόγραμμα , οι φάκελλοι ανοίγουν αλλά δεν μπορώ να στείλω τίποτα ούτε με copy paste ούτε με ΄΄συρσιμο΄΄, καμιά ιδέα?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανω για να μου δουλεψει ο File Manager της Ericsson;;

Το κινητο κανει συγχρονισμο και με Bluetooth και με USB.

Το Pc βλεπει με το USB το κινητο σαν φορητο σκληρο.

Μονον ο File Manager δεν δουλευει: Not Connected!!!

Κανω κατι λαθος;;

Πως τον βλεπει κανονικα; Με USB η με Bluetooth η και με τα δυο;;

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που νεταρει η φωτογραφια μεχρι την αποθηκευση μεσολαβει καποιος χρονος. ετσι οταν το θεμα κινειται δεν παιρνεις την ποζα που στοχευσες αλλα την κουνημενη. υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

NA ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΕΙΣ ΤΟ Κ750 ΣΕ W800

TOTE TO Κ750 ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ?

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

NA ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΕΙΣ ΤΟ Κ750 ΣΕ W800

TOTE TO Κ750 ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ?

ναι παιζει και κλειστο

Link to comment
Share on other sites

σε ποια γλωσσα να γραψω τισ επαφεσ για να μου τηισ βγαζει αλφαβιτικα γιατι εχω μπερδευτει και πωσ θα βαλω γεννεθλεια και μηνιαια σιμβαντα στο ημερολογιο
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ξερετε που κολαει? μονο οταν στον ΒΤ Αναζητα υπηρεσεις οποτε αυτο ειναι καθαρο bug...

 

Ki emena akrivws ekei kollise kai tis 3 fores... Molis paw sto BT > My Devices > Services kai arxisei na scanarei to device... kollaei i syskevi kai prepei na vgalw tin mpataria gia na svisei.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση. Ξερετε για τυχον προβλημα ασυμβατοτητας οταν πας να στειλεις note (το'χω στα Αγγλικα) με bluetooth; Προσπαθω να στειλω ελληνικο κειμενο σε ενα 6230 και το εμφανιζει στα αλαμπουρνεζικα :( Το ιδιο συμβαινει και αντιστροφα... Ξερει κανεις τι συμβαινει; Κανω κατι λαθος; Ευχαριστω :)

 

@ chryant & LiTeRaL: Εμενα προσωπικα μου εσπασε τα νευρα να κατορθωσω να τραβηξω μια φωτογραφια γιατι δεν καταλαβαινα τα "ελληνικα" του αναθεματισμενου του manual. Ελεγε κατι πιεστε προς τα κατω, πιεστε μεχρι τη μεση... Μετα καταλαβα :whistle:

 

@Tafkappa: Νομιζω υπαρχει java εφαρμογη που "βλεπεις" xls αρχεια, καποιος που ξερει περισσοτερα θα μπορει να σε βοηθησει...

 

Egw dn katalava p kollw stin irwnia s ? (sorry p dn apantisa pio grigora alla tora prosexa ti egrafe) Akou na s pw egw rwtisa tin litteral an fovota na piesei to koumpi dn eipa oti eixa provlima.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...