Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia agorasa kai egw to peri ou o logos kinito..Peite mou oti paizei mp3 ixous san ringtones kai san sms tone...Mi mou peite oti de ginete giati prospathw oli ti mera kai de ton anagnwrizei ton ixo san mp3
Αν ειναι LIVE το κινητο που πηρες δεν νομιζω να μπορεις εκτος και αν μετατρεψεις τα ΜΡ3 σε αρχεια DM ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, τιμή του Κ750;ακόμα 380;ξέρει κάνεις αν θα πέσει η τιμή του σύντομα;γιατί τα κάνει αυτά η μαμά SE...

 

...όσο η ζήτηση είναι ψηλά μην περιμένεις μειώσεις στην τιμή!

Εξάλλου και τα 380 ευρώ είναι καλή τιμή για αυτά που κάνει. :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το κινητο και εγω απο TIM στο προγραμμα 60 με 224€ .

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι το κινητο εχει φανταστικη καμερα , ημερα και νυχτα , παρα πολυ γρηγορο menu και παρα πολυ φωτεινη οθονη.

Στην ποιοτητα κατασκευης λιγο τα χαλαει , οχι οτι ειναι χαλια αλλα φαινεται η S.E μετα απο το Τ-610 που ειχε την καλυτερη κατασκευη στο Κ700 και στην συνεχεια στο Κ750 υπαρχει μια πτωση της ποιοτητας. :(

Το καπακι της καμερας λιγο τριζει και το joystick με χαλασε λιγο σε σχεση με το Κ700 ( το μικρηνανε ) .

Παντως σαν δεκτης γιατι διαβαζα τα προηγουμενα post ειναι πολυ καλυτερος απο του Κ700. Στο ιδιο σημειο με το ιδιο δυκτιο με το Κ700 με το ζορι μπορουσες να μιλησεις ενω με το Κ750 αψογα.

 

Υ.Γ για το πιο πανω post o Γερμανος στην Ροδο το εχει 360€

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK750i/R1A Browser/SEMC-Browser/4.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Apo h8es to exw ki egw!Ola ok ektos tis videokameras pou den energopoieitai me tipote.Oi photo vgainoun kanonika.Fw exw thn R1a.Any ideas?Anavathmisi asap?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Είτε σκέτη συσκευή είτε με κάποιο απο τα προγράμματα cosmote, δίνουν τον lexmark δώρο (στο 120 η τιμή είναι γύρω στα 229e)
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι LIVE το κινητο που πηρες δεν νομιζω να μπορεις εκτος και αν μετατρεψεις τα ΜΡ3 σε αρχεια DM ;)

το DM τι format ειναι; :confused:

adok13
Link to comment
Share on other sites

Είτε σκέτη συσκευή είτε με κάποιο απο τα προγράμματα cosmote, δίνουν τον lexmark δώρο (στο 120 η τιμή είναι γύρω στα 229e)

Το πρόβλημα είναι ότι στο ΟΤΕshop Πειραιά που ρώτησα σήμερα μου είπαν 1) Δεν

υπάρχει ετοιμοπαράδοτο το τηλέφωνο, μόνο κατόπιν παραγγελίας και 2) ΔΕΝ γνω-

ρίζουν τίποτε για προσφορά του εκτυπωτή Lexmark... Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Paidia to kinito mou einai to vodafone live..kai enw pernaw mp3 sto kinito pataw use as--->ringtones kai mou grafei "adynatos o orismos aytou tou arxeiou ws ringtone" SWSTE MEEEEE...:(:(:( mi mou peite oti den paizei mp3 ws tones..Pws blepw pia ekdosi logismikou exw mipws kai me anabathmisi tha douleepsei..
mess with the best die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Paidia to kinito mou einai to vodafone live..kai enw pernaw mp3 sto kinito pataw use as--->ringtones kai mou grafei "adynatos o orismos aytou tou arxeiou ws ringtone" SWSTE MEEEEE...:(:(:( mi mou peite oti den paizei mp3 ws tones..Pws blepw pia ekdosi logismikou exw mipws kai me anabathmisi tha douleepsei..

 

Αν και δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό, από ότι ξέρω τα vodafone live έχουν κλειδωμένη αυτή τη δυνατότητα και υπάρχει ένα πρόγραμμα (που δεν θυμάμαι το όνομα του! :) ), έχει σχέση με DRM (Digital Rights Management) στο αρχείο, που μέσω αυτού μπορείς να τα κάνεις να λειτουργούν! Τώρα όποιος θυμάται το πρόγραμμα ας το πει! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό, από ότι ξέρω τα vodafone live έχουν κλειδωμένη αυτή τη δυνατότητα και υπάρχει ένα πρόγραμμα (που δεν θυμάμαι το όνομα του! :) ), έχει σχέση με DRM (Digital Rights Management) στο αρχείο, που μέσω αυτού μπορείς να τα κάνεις να λειτουργούν! Τώρα όποιος θυμάται το πρόγραμμα ας το πει! :)

 

Καλα το ειπες. :p DRM λεγεται το προγραμα και ο φιλος rigo21 μπορει να το βρει εαν διαβασει αρκετες σελιδες πιο πισω. Εχω δωσει το link :cool:

Link to comment
Share on other sites

Diladi paidia ap oti katalaba i voda live gia akoma mia fora kleidwse estw kai ena meros tou kinitou..Opws me ta sharp..Giati na synexizoume na agorazoume ton pagkosmio ekmetaleyti?ANyway eyxaristw paidia..Tha to psaksw kai tha anaferw edw ta apotelesmata tou..
mess with the best die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πριν λιγο, και ενω το κινητο ηταν στην αναμονη, πηγα να ακουσω καποιο mp3. Τοτε, ειδα οτι δεν υπηρχε κανενα mp3. Πηγα στη διαχειριση αρχειων και δεν υπηρχε καμια εικονα και ανοιξα την καμερα η οποια μου ελεγε οτι δεν αναγνωριζεται memory stick. Εκλεισα και ανοιξα το κινητο και μετα ηταν ολα στη θεση τους. Τι μπορει να εφταιγε?
Link to comment
Share on other sites

Paidia ta themes exoune kataliksi .thm ??? Giati katebazw polla apo to net kai otan ta stelnw me bluetooth sto kinito ta lambanei kala alla otan paei na ta orisei leei adynatos o orismos arxeio aliwmeno..Alla to kanei se ola ta themes pou bazw ..Giati??mipws thelei kapia rythmisi?Ti na pw de kserw..mono help..
mess with the best die like the rest
Link to comment
Share on other sites

Paidia ta themes exoune kataliksi .thm ??? Giati katebazw polla apo to net kai otan ta stelnw me bluetooth sto kinito ta lambanei kala alla otan paei na ta orisei leei adynatos o orismos arxeio aliwmeno..Alla to kanei se ola ta themes pou bazw ..Giati??mipws thelei kapia rythmisi?Ti na pw de kserw..mono help..

 

 

Γιατι δεν τα μεταφερεις στο κινητο με το usb? Ειναι πιο ευκολο καθως αποθηκευεις τα θεματα κατ' ευθειαν στο φακελο των θεματων..

Link to comment
Share on other sites

Telika agorasa kai egw to 750i alla akoma de to exw xrhsimopoihsei ka8ws briskomai sto ekswteriko kai auto brisketai ellada...Se mia bdomada elpizw... :rolleyes:

 

Omws pragmatika me exei anhsuxisei to gegonos oti to leitourgiko parousiazei se tosous pollous tosa problhmata. Auto sumbainei se oles tis suskeues olwn twn etairiwn? De gnwrizw, oute 8elw na asxolh8w me ta problhmata ths suskeuhs! Wstoso, uparxoun katasthmata ths SE opou mporw na to paw an exei problhma ?

 

H olh katastash mou 8umizei ta anekdota pou exoun bgalei gia ta Windows...eleos pia an prepei na kaneis restart/turn off/reset gia na pareis ena thlefwno!

 

Euxaristw

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποια καρτούλα μας κάνει?

 

η pro hi speed ή

η pro η απλή?

 

εδώ η μία

 

κ εδώ η άλλη

 

δεν σκοπεύω να τις πάρω από shop21, απλά το παραθέτω για τα χαρακτηριστικά,

επίσης ξέρω ότι έχει ειπωθεί κ παλιότερα αλλά δουλεύω επαρχία

κ πραγματικά έχω πολύ περιορισμένο χρόνο όταν βρίσκομαι μπροστά στο πισί....

επαφίομαι στην καλή διάθεση σας λοιπόν :O

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι λιγο προβληματικο το R1A, αλλα δυστυχως διαπιστωσα και γω οτι βγαζει λιγο πιο καθαρες και φωτεινες φωτογραφιες την ημερα (τοτε εκανα το τεστ) απο το R1L που έχω και γω... δεν ξερω τι λεει το R1J (μηπως ειναι το ενδιαμεσο και ειναι το καλυτερο?!)

 

τελος παντων ελπιζω να βγαλουν καποιο καινουργιο update να τα διορθωνει ολα...

 

οσο για την ποιοτητα κατασκευης ειναι οντως λιγο χαμηλη (αυτα τα τριξιματα στα 3 κουμπια και πισω στο πορτακι της καμερας) αλλα τι αλλο να ζητησουμε με 380 ευρω? ας ευχομαστε να μην μας πεσει πουθενα!

 

κατα τα αλλα ολα τελεια, πολυ καλο μενου, πολυ καλο mp3 player και την καλυτερη κάμερα απο καταβολης camera-phone!! :)

Link to comment
Share on other sites

οσο για την ποιοτητα κατασκευης ειναι οντως λιγο χαμηλη (αυτα τα τριξιματα στα 3 κουμπια και πισω στο πορτακι της καμερας) αλλα τι αλλο να ζητησουμε με 380 ευρω? ας ευχομαστε να μην μας πεσει πουθενα!

 

κατα τα αλλα ολα τελεια, πολυ καλο μενου, πολυ καλο mp3 player και την καλυτερη κάμερα απο καταβολης camera-phone!! :)

Εμένα έφαγε 2 πολύ γερές τούμπες και τώρα τρίζει ολόκληρο. Δεν μπορούσαν να το κάνουν σαν το τ610? Μέχρι και απο το μπαλκόνι κου έπεσε και δεν έπαθε τίποτα. Μόνο μερικές γρατζουνιές.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποια καρτούλα μας κάνει?

 

η pro hi speed ή

η pro η απλή?

 

εδώ η μία

 

κ εδώ η άλλη

 

δεν σκοπεύω να τις πάρω από shop21, απλά το παραθέτω για τα χαρακτηριστικά,

επίσης ξέρω ότι έχει ειπωθεί κ παλιότερα αλλά δουλεύω επαρχία

κ πραγματικά έχω πολύ περιορισμένο χρόνο όταν βρίσκομαι μπροστά στο πισί....

επαφίομαι στην καλή διάθεση σας λοιπόν :O

Δεν νομίζω οτι θα δείς τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πω,πωωωω!!! :w00t: Τι δημιουργικο thread ειναι αυτο!!! :w00t: Κανω εκκληση προς οποιον moderator εχει "απομονωσει" posts δικα μου (και του stefangsm) να το "καμαρωσει"!!! :rotfl:

για μενα πηγαινε το σχολιο;

adok13
Link to comment
Share on other sites

@ekkli: Στα ξένα forums έτσι λένε. Απλά δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, για κάποιους λόγους που δεν θυμάμαι.

Μόλις έκανα αναβάθμιση απο την RJ στην R1L002 και το πρώτο που είδα είναι οτι το video απέκτησε ένα τραγικό pixelιασμα. Αντίθετα οι φωτογραφίες είναι μια χαρά. Αρα τα παιδιά που έκαναν παράπονα είχαν δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

@ekkli: Στα ξένα forums έτσι λένε. Απλά δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, για κάποιους λόγους που δεν θυμάμαι.

Μόλις έκανα αναβάθμιση απο την RJ στην R1L002 και το πρώτο που είδα είναι οτι το video απέκτησε ένα τραγικό pixelιασμα. Αντίθετα οι φωτογραφίες είναι μια χαρά. Αρα τα παιδιά που έκαναν παράπονα είχαν δίκιο.

 

...άρα μένω στην R1J μιας και δεν έχω αντιμετωπίσει και κανένα κόλλημα :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

molis prin apo 3 ores parelaba to k750 anavatmisi se w800 apo gnosto side den to pistevo auto pou blepo

Ωραίο δηλαδή;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...