Jump to content

Sony Ericsson K750i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Loipon as dwsoume kapoies apanthseis:

 

Profanws kai den katalabes ti egrapsa. Egw asxolithika me to problhma twn unicode SMS ta opoia xrewnontai gia osous den gnwrizoun me triplh xrewsh afou apostelontai se 3 diaforetika sms otan grafoume me ellhnikous xarakthres, enw esy egrapses gia to teliko s to opoio den anefera egw pouthena. Den exeis para na koitakseis ta osa exoun grafei parapanw mias kai opws lene oi Latinoi "Scripta manent, verba volant". Esy loipon den anaferes pouthena ean ontws yparxei problhma me unicode xarakthres kai den epibebaiwses h aporripses tipota.

 

Antitheta egw diabasa ta parakatw apo allous filous kai giayto ekana ayth thn anafora. Diabase loipon:

 

Αρχικό Μήνυμα από thanos13_k No 474

Εχω ένα πρόβλημα με τα μηνύματα.Γράφω με Τ9 και ενώ χωρίς εθνικούς χαρακτήρες δεν έχω κανένα πρόβλημα με ενοχλεί που είναι όλα σε κεφαλαία.Απ'την άλλη όταν ενεργοποιώ τους εθνικούς χαρακτήρες το ίδιο μέγεθος μηνύματος χρειάζεται περισσότερα SMS για να σταλεί.Και το προηγούμενό μου κινητό(Nokia 6600)το ίδιο πρόβλημα είχε και χρειάστηκε να περάσει αρκετός καιρός για να βγει αναβάθμιση σε κατάστημα Nokia.Ελπίζω να είναι δικός μου λάθος χειρισμός και όχι κάτι παρόμοιο.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από ypex No 479

Πράγματι υπάρχει πρόβλημα με το Unicode

 

Na mhn anaferw twra kai ta 10ades posts ta sxetika me ta problhmata pou exei parousiasei twra to kinhto giati tha ginw kai kourastikos mias kai ta exete diabasei oloi kai einai xazomara na ta epanalambanoume.

 

Telos telos ean esy goustareis na petas 130.000 drx opws les, yparxoun kai alloi pou de theloun na petoun 130.000 drx etsi gia thn plaka toys kai bebaia giayto rwtoun kai oloi exoun thesh se ayto to section.

 

META APO AYTA YPARXEI TELIKA PROBLHMA UNICODE ME TOYS ELLHNIKOUS XARAKTHRES NAI H OXI? Kai bebaia de tha agoraza ena kinhto xwris prwta na to psaksw. Giayto kai yparxei ayto to forum GIA NA GRAFEI O KATHENAS TH GNWMH TOY KAI NA RWTAEI OTI TON APASXOLEI SXETIKA ME THN KINHTH THLEFWNIA KAI TIS SYSKEYES STHN ELLADA.

 

Ayto ekana kai egw rwthsa gia mia aporia mou kai afou elaba kapoies apospeis egrapsa apla th gnwmh mou panw sto proion ayto pou akouei sto onoma SE 750i.

 

TO FORUM AYTO YPARXEI LOIPON GIA NA EKFRAZOUME TIS APORIES MAS KAI GIA NA GRAFOUME TH GNWMH MAS ! EAN ESENA DE SOU ARESOUN OI APOPSEIS MOU KALA THA KANEIS NA MH TIS PARAKOLOUTHEIS ALLA DE SOU ZHTW NA MH PARAKOLOUTHEIS KAI TO FORUM. EINAI LOIPON APARADEKTO NA ME PAROTRINEIS NA MH PARAKOLOUTHW EGW TO FORUM AYTO. OXI MONO DIKAIWMA DE SOU DEINEI KANEIS NA TO PRAKSEIS AYTO, ALLA ME AYTO POU EGRAPSES GINESAI KAI POLY PROKLHTIKOS SE FASISTIKO EPIPEDO MALISTA.

 

Ean den katalabes ta parapanw (mias kai blepw oti exeis ena sxetiko problhma) mporw na ta epanalabw pali ean xreiastei. ;)

 

ALOHA! :cool:

 

Προτιμω να το τελειωσω εδω γιατι αν σου απαντησω οπως πρεπει θα μετατρεψουμε το forum σε ΑΣΧΗΜΟΥΣ ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΥΣ... :X

Και δεν εχω καμια ορεξη.....

ΥΓ..Την λεξη ΦΑΣΙΣΜΟΣ καλο θα ηταν να γνωριζεις την εννοια της και να ξερεις που την χρησιμοποιεις ... :!: Γιαυτο ΠΡΟΣΕΧΕ....

ΥΓ 2..ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ για ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ...ΑΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΘΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ δεν εχεις προβλημα ΟΥΤΕ με το 'ς' αλλα ΟΥΤΕ με θεμα χαρακτηρων...Απλα γραφεις με κεφαλαια...Εγω αυτο δεν το θεωρω προβλημα..Αντιθετως,θεωρω προβλημα στο να στεκεσαι ΜΟΝΟ σε αυτο!!!!! :shifty:

 

ΤΣΑΓΙΑ.... :cool:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σορυ, αυτο το post επρεπε να μπει στα προβληματα-αποριες..:O

 

@fourminusthree: Εγω πιστευω οτι αξιζει. Δεν μου'χει κολλησει ποτε, δε με πειραζει το οτι δεν γραφεις με μικρα ελληνικα και ειναι ολα κομπλε :) Τωρα, αν -χτυπα ξυλο- σου εμφανισει κανενα προβλημα, το επιστρεφεις, στο αλλαζουν κ ησυχαζεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω πως η παρουσία του SEMC freak μόνο θετικές προεκτάσεις μπορεί να έχει για το thread, έστω και αν το ξελαμπικάρισμα ιστορικά το χρειάζεται ο ίδιος, όχι με Στυλιανοπούλου αλλά με Πάνια κλειδωμένος και δεμένος σε ένα δωμάτιο να μην μπορεί να την αποφύγει..... :p

Exει δίκιο ο hailraiser, κατέκρινε ενα άκομψο πόστ απο εναν άνθρωπο που αλλιώς μας έχει συνηθήσει. Και θα έπρεπε όλοι να το κατακρίνουμε. Δεν κατάλαβα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λετε παιδια το κινητο το εχω 4 ημερες.Το πηρα απο το Πλαισιο.Το εχω ξετιναξει στη χρηση και μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει κανενα απολυτως προβλημα,ουτε κανενα κολημα.

Με τα μηνυματα ολα καλα αφου απενεργοποιησα τους εθνικους χαρακτηρες.

Φωτο φανταστικες ακομα και σε χαμηλο φωτισμο.

Για τα λεφτα του το κινητο αξιζει πολλα...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

AN EINAI NA DEINOUME 130.000 DRX (GIA NA MH KSEXNIOMASTE) KAI NA EXOUME TOSA PROBLHMATA, NA PLHRWNOUME ENA SMS GIA 3 KAI NA PSAXNOUME GIA ANABATHMISEIS, AYTO TO THEWRW TOYLAXISTON MAZOXISMO ME TO SYMPATHEIO!

Παλιά δείναμε (εχω χαλάσει πολλά χρήματα εδω και χρόνια) 200000 για κάθε τι καλό καινούργιο έβγαινε. Π.χ. στάρτακ της μότο. Και δεν έχουν καμμία σχέση με τα κομψοτεχνήματα και τις δυνατότητες του κ750. Που βλέπεις την θεόρατη τιμή; :worry:

Link to comment
Share on other sites

...υπάρχουν ξέρεις mp3 δωρεάν όπως αυτά της υπογραφής μου!

Εδώ τι κάνει η SE & Vodafone...; [\QUOTE]

 

έχεις δίκιο, και κατά τη δική μου άποψη είναι άδικο να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα MP3 (έστω αυτά που νόμιμα φτιάχνεις μόνος σου από τα γνήσια CD σου).

 

Η λύσεις είναι :

Α. DRM

B. Παράπονα

 

Το καλό το παληκάρι...

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους χρήστες του Κ750 μιας και δεν ασχολούμαι πολύ με τα SE: Το τηλέφωνο σου δίνει τη δυνατότητα να θέσεις δικό σου ήχο/μελωδία ως ήχο εισερχόμενου μηνυματος, ή είναι όπως στα παλιότερα μοντέλα που κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό?
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους χρήστες του Κ750 μιας και δεν ασχολούμαι πολύ με τα SE: Το τηλέφωνο σου δίνει τη δυνατότητα να θέσεις δικό σου ήχο/μελωδία ως ήχο εισερχόμενου μηνυματος, ή είναι όπως στα παλιότερα μοντέλα που κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό?

 

Μπορεις κανονικα να ορισεις ως ηχο κλησης οποιοδηποτε ηχο εχεις αποθηκευμενο στο κινητο σου.Δεν ειναι οπως στα παλιοτερα Ericsson.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους χρήστες του Κ750 μιας και δεν ασχολούμαι πολύ με τα SE: Το τηλέφωνο σου δίνει τη δυνατότητα να θέσεις δικό σου ήχο/μελωδία ως ήχο εισερχόμενου μηνυματος, ή είναι όπως στα παλιότερα μοντέλα που κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό?

 

Μπορεις κανονικα να ορισεις ως ηχο μηνυματος οποιοδηποτε ηχο εχεις αποθηκευμενο στο κινητο σου.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia P R O S O X I

 

se xena forum eida oti sizitane sxetika me tin anavathmisi toy firmware apo A SE L i J kai lene oti peftei dramatika kai xalaei kata poly i analysi toy video kai ton foto, merikoi ekanan anafora oti pleon doulevei san 1 mp. den xero polla apo texnika video kai fotografias alla aneferan oti eno me tin A ekdosi, foto me tin megalyteri analysi kai fine, eixe peripoy 500 kb me tin J i tin L eixe 300 kb. to idio kai sto video. dne xero an isxyei i an einai provlima, apla osoi endiafereste , psaxte to. kapoios elege oti eixe steilei mail sti SE kai toy eipan oti den einai kapoia sovari allagi kai ginetai gia logous statherotitas.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia.

exo kai ego mia erothsh.exo to k750i me software ths 02 germanias,xoris omos na einai kleidomeno h na exei branding,apla exei kapoies proka8orismenes leitourgeies opos px to antistoixo i mode kai kapoia wallpaper.uparxei tropos na peraso ek neou to software kai na einai to "ka8aroaimo"ths sony?euxaristo paidia.einai to kalutero kinhto pou eixa pote!

 

epishs,kapoia sites gia kala alla kai asteia ringtones,dorean??Thanks!

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χαλαρά.

 

Το σχόλιο ήταν διευκρινηστικό για την ατάκα που υπήρχε πιο πάνω :

'Ο εννοών ανοάτω...' και τίποτα παραπάνω.

Για τους φίλους hellraiser και eccentric λυπάμαι αλλά μόνοι σας δώσατε τη διάσταση της κοροϊδίας.

 

Δεν ανήκει στο διαιτολόγιο μου το κουτόχορτο, καθώς για όσους με ξέρουν είμαι φανατικός κρεατοφάγος.

 

Σας διαβεβαιώ ότι το να βρίσκομαι εδώ είναι μόνο και μόνο επειδή είμαι σε θέση να βοηθώ όταν χρειάζεται κάτι διευκρίνηση.

 

Δεν παίρνω χαρτζιλίκι από αφεντικά. Αφεντικά έχουν τα σκυλιά, οι δούλοι και οι μπράβοι.

 

Μπορείτε να μου έχετε εμπιστοσύνη και να μη βλέπετε τίποτε κακοπροέραιτα.

 

Βρίσκομαι εδώ γιατί θαυμάζω το γεγονός ότι ασχολείστε με την τεχνολογία και τα προϊόντα μας και θεωρώ υποχρέωσή μου να προσπαθώ και χαρά μου όταν τα καταφέρνω να σας είμαι χρήσιμος.

 

Συμβουλές συμπεριφοράς δεν δέχομαι, γιατί πάντα όταν βγάζω χολή είναι μεμονομένη και απόλυτα στοχευμένη. Πρέπει να το σεβαστήτε και να το ανεχτήτε. Άλλωστε δεν το παρακάνω... :X

 

Για εκείνους που με γνωρίζουν προσωπικά και κρύβονται ανώνυμα πίσω από τα ευφάνταστα userids τους λέω πως είναι κρίμα να χαλάνε ένα ωραίο thread για να μου την πουν...

 

Τέλος και δεν επιστρέφω σε αυτά.

 

Καλημέρα σε όλους.

 

ο ξελαμπικαρσιμένος φίλος και προπάντων υποστηρικτής σας.

 

ΓΦ

A success of our past, a challenge for their future.

 

JF

Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia.

exo kai ego mia erothsh.exo to k750i me software ths 02 germanias,xoris omos na einai kleidomeno h na exei branding,apla exei kapoies proka8orismenes leitourgeies opos px to antistoixo i mode kai kapoia wallpaper.uparxei tropos na peraso ek neou to software kai na einai to "ka8aroaimo"ths sony?euxaristo paidia.einai to kalutero kinhto pou eixa pote!

 

epishs,kapoia sites gia kala alla kai asteia ringtones,dorean??Thanks!

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia.

exo kai ego mia erothsh.exo to k750i me software ths 02 germanias,xoris omos na einai kleidomeno h na exei branding,apla exei kapoies proka8orismenes leitourgeies opos px to antistoixo i mode kai kapoia wallpaper.uparxei tropos na peraso ek neou to software kai na einai to "ka8aroaimo"ths sony?euxaristo paidia.einai to kalutero kinhto pou eixa pote!

epishs,kapoia sites gia kala alla kai asteia ringtones,dorean??Thanks!

Ένα post φτάνει... :)

Λοιπόν εδώ μπορείς να κάνεις online debranding. Επίσης, υπάρχει και το 9volto, αλλά απ' ότι είδα μένεις στην Κρήτη. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για να τους στείλεις με κάποιο τρόπο τη συσκευή.

Τέλος εδώ υπάρχει κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα με εσένα.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στις ρυθμίσεις>οθόνη εχει μια επιλογη ''ρολόι λειτ. ύπνου''. Τι κάνει αυτη γιατί όσο κι αν έψαξα στο manual δε βρήκα κατι σχετικό.

 

file pistevo einai an thes na fenetai h ora otan mpeni se anamoni to kinito.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πειραματίστηκα αρκετά με την κάμερα του k750.

To κινητό βγάζει πραγματικά πολυ όμορφες φωτογραφίες ακομα και σε χαμηλο φωτισμο αρκεί να γινονται οι κατάλληλες ρυθμίσεις κυρίως στο iso. Βεβαια σε συνθήκες πολύ χαμήλου φωτισμού υπάρχει θόρυβος στις φωτογραφίες, αλλά κατα την γνώμη μου αυτο είναι απολύτος αποδεκτό μιας και μιλάμε για κινητό και όχι για φωτογραφική κάμερα, όπως και να χει πάντως βγάζε εξαιρετικες φώτος ανάλογες τον δυνατοτήτων του. Η νυχτερινή λήψη είναι επίσης πολύ καλή, βεβαια υπαρχει αρκετος θόρυβος, αλλα οι φωτογραφίες είναι σε όλες τις περιπτώσεις ευδιακριτες. Τα μεγέθη των φωτογραφιών παίζουν από 258 kb μέχρι 560 το μεγαλύτερο που είδα, παντα σε full ανάλυση και ποιότητα fine, ανάλογα και με την πληροφορία που περιέχει η φώτο.

Συγκρινωντας το με το k750 ενός φιλου με την R1A, (το δικό μου έχει την R1L), δεν παρατήρησα κάποια διαφορά στην ποιότητα, παρα μόνο λίγο λιγότερο θόρυβο στις φώτο με χαμηλό φωτισμο, στο κινητο με την R1L. Γενικά όμως τα αποτελέσματα ήταν κατα 95% ίδια. :)

 

Και επειδή μια φώτο είναι ίση με χίλιες λέξεις, ιδού μία που έβγαλα με σχετικα χαμηλό φωτισμό, macro shot, και με iso 125 εδώ

 

Ithela kati na po pedia...sxetika me to noise pou lete gia tin nixterini lipsi..mexri tora den vlepo kati tetio gia ton logo pos tin nixta den to allazo se nixterini lipsi alla aplos to flash tou kinitou, kai den iparxi thorivos. Aplos sas to leo na to dokimasete kai tha dite pos vgainoun telies h fotos. Idios se Club pou proti fora vgazo apisteftes fotos.

Link to comment
Share on other sites

είμαι και γω εδώ καιο δυο μέρες κάτοχος του 750..απο ΤΙΜ με ανανέωση και r1a ...πολύ πολύ καλό!

τα θετικά τα έχετε μεταφέρει με πολύ καλό τρόπο.

αρνητικό για μένα μονο το ελαφρύ τρίξιμο που έχουν τα τρια κουμπάκια κοντα στην οθόνη.

απορίες:

α)στη μεγάλη ανάλυση και στην υψηλή ποιότητα χωράει λίγες σχετικά φωτο. Μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο που δεν ξέρω; (εκτός του να αγοράσω άλλο memory stick)

β)δεν έχω βρει ακόμα πως λειτουργουν οι ταχείες κλήσεις

γ)υπάρχει τρόπος να φτιάξω ένα φάκελο με φωτο που δε θα είναι έυκολα προσβάσιμο απο κάποιον περίεργο;

δ)τα themes πως περνάνε;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

OK, μερικές απαντήσεις και διευκρινήσεις μαζεμένες γιατί βλέπω ότι μερικοί από εσάς ψάχνεστε, άλλοι δεν μπορείτε να διαβάσετε ούτε το manual, ενώ άλλοι έχετε ακούσει χίλια-δυο και δεν ξέρετε την αλήθεια:

 

1) Σύγκριση 750i με 6230: καμία σχέση. Έχω και τα δύο, και έδωσα ασυζητητί τα 350€ για να πάρω το 750i. Καμία σύγκριση σαν κινητό, σαν κάμερα, σαν δυνατότητες, σαν MP3 player, σαν ραδιόφωνο. Σχεδόν σε κάθε κατηγορία το 750i είναι καθαρά καλύτερο από το 6230.

 

2) Αναμονή για το Ν91: μπορεί να είναι λίγο καλύτερο, μπορεί και όχι. Το σίγουρο είναι ότι με μια καρτούλα Duo 1GB, το 750i μπορεί να δουλέψει σαν κανονικότατο MP3 player, αφού έχει απίστευτη ποιότητα MP3 :cool: . Ειδικά με την αναβάθμιση σε W800 γίνεται πλέον και "τυπικά" full fledged MP3 player.

 

3) Κολλήματα και λειτουργικά: δεν ξέρω για την Α, αλλά η L και η Ν δουλεύουν σφαίρα, δεν έχω δει μέχρι τώρα ούτε ένα κόλλημα (ακόμα και παιχνίδια που κολλάνε μπορείτε να τα κλείσετε με το "Τερματισμό Εφαρμογής"). Αν έχετε προβλήματα και έχετε παλιότερες εκδόσεις, απλά πηγαίνετε σε ένα SE κέντρο και κάντε αναβάθμιση.

 

4) Το κινητό φορτίζει όσο είναι στο USB, μπορείτε να βάλετε ότι ήχους θέλετε σε ότι θέλετε (κλήση, μήνυμα, ξυπνητήρι κ.α.), μπορείτε να αλλάξετε ποιότητα video και εικόνας, φυσικά και είναι 2MP η κάμερα (τι 1MP και ******** ακούω εδώ μέσα :rolleyes: ), και μόνο τα παιχνίδια του K700 δουλεύουν αλλά ΟΧΙ τα θέματα.

 

5) Αυτή τη στιγμή η κάμερα του 750i είναι η ΑΠΟΛΥΤΩΣ καλύτερη που υπάρχει σε κινητό, και *σχεδόν* πλησιάζει τις μέτριες 3MP κάμερες. Αν αυτό δεν σας πείθει, τότε δεν ξέρω τι μπορεί. Φυσικά και μπορεί να τραβήξει *σχετικά* καλό video, απεριόριστης διάρκειας (όσο χωράει η κάρτα), αλλά ΔΕΝ είναι και το καλύτερο video που μπορείτε να βρείτε σε κινητό (αντίθετα με τις φωτογραφίες, που είναι απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ για κινητό :cool: )

 

6) Κεραία και μπαταρία: σχεδόν κορυφαίες. Η κεραία είναι απλώς καλή, και θα της έδινα 4/5, λόγω του ότι μερικές φορές δεν έχει full σήμα εκεί που θα έπρεπε. Από την άλλη η μπαταρία είναι απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ για τα features του κινητού. Βαριά χρήση, παιχνίδια, MP3, ραδιόφωνο, πάνω από 20 κλήσεις ανά ημέρα, και μετά από 4 μέρες είναι ΑΚΟΜΑ πάνω από 50% :blink: Δεν έχω πολλές ενδείξεις ακόμα, αλλά αυτή η αρχική μόνο αισιόδοξο με κάνει....

 

Για όλα τα υπόλοιπα, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ THREAD ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΤΕ ΚΑΙ ΤΟ MANUAL. Δεν δαγκώνει...... :p

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα υπόλοιπα, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ THREAD ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΤΕ ΚΑΙ ΤΟ MANUAL. Δεν δαγκώνει...... :p

 

Επιτέλους το είπε και κάποιος ;) Δεν ρωτάμε τα πάντα στο φόρουμ σε κάποια προφανή πράματα τα οποία μπορούν να απαντηθούν διαβάζοντας το manual. Γεμίζουμε άσκοπα σελίδες... ;) :)

 

EDIT:

@florinaperis : την ίδια στιγμή απαντήσαμε για το ίδιο πράγμα :p :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα υπόλοιπα, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ THREAD ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΤΕ ΚΑΙ ΤΟ MANUAL. Δεν δαγκώνει...... :p

 

Έτσι όπως πάει, μόνο το manual θα μείνει για πληροφόρηση σχετικά με το κινητό γιατί το θέμα με το K750i έγινε μπάχαλο! :mad:

 

-----------------

 

Τι πίνετε μερικοί και γράφετε ότι σας κατέβει στο μυαλό; :!:

Δείτε τι γίνεται στις τελευταίες σελίδες του thread (Ελλάδα θυμίζει) :!:

Κάποιοι πρώτα γράφουν και μετά σκέφτονται!

 

- Δύσκολο είναι να υπάρχει έστω και λίγη υπομονή από κάποιους, στο να πάρουν μια απάντηση; Φόρουμ είναι και όχι live chat.

- Τι να αφήσω και τι να σβήσω; 2 Mods είμαστε και έχουμε να κάνουμε με τόσους χρήστες (είναι και το φόρουμ του P800/900/910i). Αλλά και 50 Mods να υπήρχαν εδώ, με αυτά που γράφουν μερικοί εδώ, άκρη δεν θα έβγαζαν.

 

Ένα καλό φόρουμ δεν το φτιάχνουνε οι Mods, αλλά οι ίδιοι οι χρήστες.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Το iso-125, είναι το auto αν θυμάμε καλα. :)

Παιδιά, συγγνώμη, αλλά κάντε μου μια χάρη, θα τρελλαθώ. Πού στο καλό είναι η ρύθμιση για το ISO? Δεν μπορώ να τη βρω πουθενά! Ή μήπως δεν υπάρχει σε όλες τις εκδόσεις (έχω vl με R1C004).

Link to comment
Share on other sites

>*<<*<*

Πληροφ. υπηρεσ. - Πληροφ. λογισμ.

Ειμαι και εγω κατοχος απο την παρασκευη και του κ750ι παραληλα με το ρ900 και δεν μου αρεσε 1) το οτι οταν εστηλα τις επαφες μεσω μπλουτουθ τα εκανε μουσκεμα και τωρα θελουν φτιαξιμο 1 προς 1 αυτο ειναι κακοοοο 2) οταν πας να στηλης μυνημα σε πολους παραληπτες δεν εχη αναφορα παραδοσης σε αυτη την λειτουργεια ,(αλλα τουλαχιστον δεν χρειαζεται καθε φορα να ενεργοποιω την αναφορα) { βλεπε ρ900 } 3) και βασικο λογο θεματος το τηλ. μου ειναι [05W23] δηλαδη 3/6/05 πως μπορω να δω τον τροπο ψαξιματος λογισμικου ? σε ποιο μενου μπαινουμε για να το δουμε???? [[[το δεξια μεσα αριστερα αριστερα μεσα αριστερα μεσα]]] ??? 4) η διαρκεια εγραφης βιντεο μπορη με μεγαλητερη καρτα να μεγαλωση οπως το ρ900 σε απεριοριστη π.χ. 1 ωρα ?? Ευχαριστω .

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος απο την παρασκευη και του κ750ι παραληλα με το ρ900 και δεν μου αρεσε 1) το οτι οταν εστηλα τις επαφες μεσω μπλουτουθ τα εκανε μουσκεμα και τωρα θελουν φτιαξιμο 1 προς 1 αυτο ειναι κακοοοο,4) η διαρκεια εγραφης βιντεο μπορη με μεγαλητερη καρτα να μεγαλωση οπως το ρ900 σε απεριοριστη π.χ. 1 ωρα ?? Ευχαριστω .

1. αυτό το σημείο εμένα αντιθέτως με εντυπωσίασε. Διοτι σε κάθε επαφή μου πέρασε και την φώτο του κάθε ατόμου, αλλα και όλα τα στοιχεία και τα σχόλια που έχω σε κάθε επαφή μου στο Ρ900.

Οσο για το 4. φυσικά και τραβάει οχι μια μόνο αλλα και παραπάνω ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγγνώμη, αλλά κάντε μου μια χάρη, θα τρελλαθώ. Πού στο καλό είναι η ρύθμιση για το ISO? Δεν μπορώ να τη βρω πουθενά! Ή μήπως δεν υπάρχει σε όλες τις εκδόσεις (έχω vl με R1C004).

 

To iso το βλεπεις στο exif της φωτογραφίας. Για να δεις το exif και αφου έχεις αποθηκεύσει την φωτο στο pc σου, κάνε πάνω της δεξί click, properties, summary. Εκεί βλέπεις όλα τα "τεχνικά" στοιχεία της φωτογραφίας. :)

Link to comment
Share on other sites

To iso το βλεπεις στο exif της φωτογραφίας. Για να δεις το exif και αφου έχεις αποθηκεύσει την φωτο στο pc σου, κάνε πάνω της δεξί click, properties, summary. Εκεί βλέπεις όλα τα "τεχνικά" στοιχεία της φωτογραφίας. :)

Αν κατάλαβα καλά, ο φίλος pavlos 364 θέλει να μάθει πως μπορεί ρυθμίζει την τιμή του ISO και όχι πως να βλέπει σε τι ISO τραβήχτηκε μια φωτογραφία.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K750i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...