Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα αύριο απλώς θα ανακοινωθεί η ημερομηνία παρουσίασης που 99% θα είναι 14 Μαΐου και λογικά μια εβδομάδα μετά επίσημη κυκλοφορία.

 

Ελπίζω και οι edge πλευρές να είναι στυλ p30 pro η s10 plus κομπλέ θα είμαστε,δεν πιστεύω να είναι απότομη και βαθιά καμπυλοτητα.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

edge oθονη = τελος στο alert slider?
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση από τον CEO στο Twitter για το ο+7.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.theverge.com/2019/4/22/18510546/oneplus-7-5g-display-specs-pro-ceo-release

Link to comment
Share on other sites

Pete Lau

 

Indeed, our new product will utilize all-new display technology. We have invested significantly (technology is 3x cost of other flagship displays) in developing the technology just for OnePlus, a flagship screen experience that is truly best in the world.

 

Βλεπω την τιμη του Pro να φευγει στο Θεο

Link to comment
Share on other sites

Pete Lau

 

 

 

 

 

 

 

 

Βλεπω την τιμη του Pro να φευγει στο Θεο

 

 

Σίγουρα μια διαφορά της τάξης των 130-150 σε σχέση με το regular το θεωρώ δεδομένο.

 

Ελπίζω μην πάει πολύ παραπάνω βέβαια.

 

Ελπίζω να παίξει και κάνα promotion και από official site και Amazon μιας και από το δεύτερο θα ψωνίσω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα 14 Μαΐου τα αποκαλυπτήρια

OnePlus 7 Pro launch event confirmed for May 14

OnePlus will host launch events in London, New York, Bangalore, and Beijing.

https://www.androidcentral.com/oneplus-7-pro-launch-event-announced

 

oneplus-7-launch-official.jpg?itok=Zrei4AXK

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

edge oθονη = τελος στο alert slider?
Edge οθόνη = άκυρο από μένα :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί όποτε διαβάζω κάτι από τον Pete Lau ,κρατάω και μικρό καλάθι...Ήδη ανακοίνωσε την καλύτερη οθόνη σε κινητό...Ποια εταιρεία την κατασκευάζει;;;Ακόμα θυμάμαι το καμεροκινητο 1+5...

Η συσκευή θα είναι υπερπλήρης,αλλά εχεi και έντονο ανταγωνισμό απέναντι της...

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edge οθόνη = άκυρο από μένα :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως βλέπεις σχεδόν όλες οι συσκευές έχουν μια κλήση στις πλευρές...Δεν θα μπορούσε η 1+ να ξεφύγει από αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε;

Που τις βρήκε τις οθόνες αυτές;

Αφού ένα rebrand της Oppo είναι οι συσκευές της με άλλο μάρκετινγκ και το κορυφαίο oxygen ως ιδιαίτερο χαρακτηριστικό.

Θα έχουν κάποιο καινούριο design; δεν θα χρησιμοποιηθεί κάποια υπάρχουσα συσκευή της OPPO ;

Μακάρι ,αλλά τότε θα πάνε οι τιμές στο Θεό. Τουλάχιστον να δώσει σχεδον τα πάντα και ας παίζει στα 700-800 το Pro.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε;

Που τις βρήκε τις οθόνες αυτές;

Αφού ένα rebrand της Oppo είναι οι συσκευές της με άλλο μάρκετινγκ και το κορυφαίο oxygen ως ιδιαίτερο χαρακτηριστικό.

Θα έχουν κάποιο καινούριο design; δεν θα χρησιμοποιηθεί κάποια υπάρχουσα συσκευή της OPPO ;

Μακάρι ,αλλά τότε θα πάνε οι τιμές στο Θεό. Τουλάχιστον να δώσει σχεδον τα πάντα και ας παίζει στα 700-800 το Pro.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Οπως βλέπεις για πρώτη φορά στην σύντομη ιστορία της θα παρουσιάσει κατι ξεχωριστό απο αυτο βγάζουν Vivo,Oppo βλέπε edge και 2k ανάλυση οθόνη.

Μερικώς απογαλακτισμός λοιπον απο BBK όμιλο.:)

Τα panel λογικα θα είναι ειτε Sammy ειτε BOE ειτε LG διοτι αυτοι παράγουν τέτοια Panel.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα πανελ θα ειναι της Samsung

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Για stereo speakers είπαν τίποτα ρε παιδιά?

 

Ναι θα εχει το pro

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Αδιάβροχο θα είναι;;;Αν ναι το πήρα την πρώτη μέρα κυκλοφορίας...

 

Αδιάβροχο και κινητά μέρη το ξεχνάς αφού θα έχει pop up camera.

Και στο regular δεν θα βάλει για να κρατήσει κόστος πιο χαμηλά.

 

Στα μόνα που είναι αδικαιολογητη είναι ότι δεν βάζει ασύρματη φόρτιση ενώ φοράει γυαλί(ίσως βέβαια το φυλάει για 7Τ η 8 διότι και εκεί πρέπει κάτι να δώσει) και ότι έβγαλε 3.5 θύρα ακουστικών.

 

Από την άλλη βέβαια μην περιμενουμε(γενικά το λέω όχι σε μόνο σε εσένα) να βάζει πράγματα και να είναι προσιτή σχετικά.

 

Η προσθήκη feature σημαίνει αύξηση τιμών κατακόρυφα ξεκάθαρα.

 

Με το 7 Pro θα το νιώσουμε στο πέτσι μας ή στη τσέπη μας να κυριολεκτουμε.

 

Από εκεί και πέρα ο καθένας σταθμιζει ξεχωριστά αν αξίζει να δώσει το extra παραπάνω με αντάλλαγμα τα extra hardware feature θα λάβει η την συνολική εμπειρία θα εισπράξει που πάντα παίζει τα ρόλο και το λογισμικό.

 

Μην ξεχνάμε ότι η oneplus μαζί με τα Pixel (αντε και τη Sony που τελευταία όμως είναι σε διαρκεί κάθιζησ) είναι οι μόνες εταιρίες που δίνουν stock η near stock android εμπειρία και εκ των πραγμάτων οι 2 εταιρίες απευθύνονται στο ίδιο target group

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Edge οθόνη = άκυρο από μένα :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν λέω τίποτα ακόμα. Θα περιμένω να δω τα πρώτα reviews.

Είμαι πολύ σκεπτική για το θέμα μπαταρίας. Νομίζω ότι η καινούρια οθόνη + το 5g θα πίνουν την μπαταρία σχεδόν αμέσως. Και ας βάλανε 4000mha

 

 

[/color]

 

Όπως βλέπεις σχεδόν όλες οι συσκευές έχουν μια κλήση στις πλευρές...Δεν θα μπορούσε η 1+ να ξεφύγει από αυτό...

Το έχω αγαπήσει τo slider alert

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

δεν λέω τίποτα ακόμα. Θα περιμένω να δω τα πρώτα reviews.

 

Είμαι πολύ σκεπτική για το θέμα μπαταρίας. Νομίζω ότι η καινούρια οθόνη + το 5g θα πίνουν την μπαταρία σχεδόν αμέσως. Και ας βάλανε 4000mha

 

 

 

 

 

Το έχω αγαπήσει τo slider alert

 

Το 5g βγάλτο τελείως από την εξίσωση.

Δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει μαζικά πάρα μόνο σε ελάχιστες αγορές (στα δάχτυλα του ενός χεριού) και σίγουρα στην Ελλάδα δεν πρόκειται να το προσφέρει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αδιάβροχο και κινητά μέρη το ξεχνάς αφού θα έχει pop up camera.

Και στο regular δεν θα βάλει για να κρατήσει κόστος πιο χαμηλά.

 

Στα μόνα που είναι αδικαιολογητη είναι ότι δεν βάζει ασύρματη φόρτιση ενώ φοράει γυαλί(ίσως βέβαια το φυλάει για 7Τ η 8 διότι και εκεί πρέπει κάτι να δώσει) και ότι έβγαλε 3.5 θύρα ακουστικών.

 

Από την άλλη βέβαια μην περιμενουμε(γενικά το λέω όχι σε μόνο σε εσένα) να βάζει πράγματα και να είναι προσιτή σχετικά.

 

Η προσθήκη feature σημαίνει αύξηση τιμών κατακόρυφα ξεκάθαρα.

 

Με το 7 Pro θα το νιώσουμε στο πέτσι μας ή στη τσέπη μας να κυριολεκτουμε.

 

Από εκεί και πέρα ο καθένας σταθμιζει ξεχωριστά αν αξίζει να δώσει το extra παραπάνω με αντάλλαγμα τα extra hardware feature θα λάβει η την συνολική εμπειρία θα εισπράξει που πάντα παίζει τα ρόλο και το λογισμικό.

 

Μην ξεχνάμε ότι η oneplus μαζί με τα Pixel (αντε και τη Sony που τελευταία όμως είναι σε διαρκεί κάθιζησ) είναι οι μόνες εταιρίες που δίνουν stock η near stock android εμπειρία και εκ των πραγμάτων οι 2 εταιρίες απευθύνονται στο ίδιο target group

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Με Pop up camera δεν μπορεί να υπάρχει αδιαβροχοποιηση,πίστευα ότι αυτή η κάμερα θα ήταν στο απλό μόνο..Η τιμή στο Pro πιστεύω θα πάει 770+ ...

Εκεί δεν πρέπει να τσιγκουνευτει κανένα χαρακτηριστικό...Άποψη μου φυσικα,αλλά όπως είπα και πριν ο ανταγωνισμός είναι έντονος,οι τιμές μετά από λίγο πέφτουν,εκτός της 1+ στο επίσημο site...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα ειναι 3 τα μοντέλα. Κανονικο pro και pro 5G

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

770???

 

WOW.

 

Πολλα. Πάρα πολλά. Τι να πω.

 

Δεν έχω καταλάβει αυτό το:γιατί να μην αυξήσει τις τιμές. Γιατί ποτέ δε τις μειώνει.

 

Γιατί τα περισσότερα κινητά ξεκινάνε με τιμή Α και πέφτουν σε τιμή Β όταν βγαίνει το 1+ και πάει σε Γ όταν βγεί το Τ. Αντίθετα το κινητό 1+ μένει σταθερά είτε μετά από 2 μήνες είτε μετά από 5. Και ναι πουλάνει οι εταιρείες στα 1000 & 1000+ αλλά πουλάνε περισσότερο όταν πέφτουν στα 500-600 κάνα 3μηνο μετά.

 

Γενικά οτιδήποτε πάνω από 600 για το pro είναι 2 much.

 

Δε θα έχει τοπ κάμερα.

Δε θα έχει τη καλύτερη οθόνη.

Λογικά δε θα έχει τη καλύτερη διαχείριση ΞΑΝΑ.

 

Νταξει ΚΑΙ ΓΑΜΩ το oxygen αλλά καραλολ αν μιλάμε για τόσο ψηλά στα λεφτά.

 

ΥΓ:Δεν έχω ιδέα για Sony και στοκ που λέει φίλος παραπάνω.

 

Σίγουρα πάντως μπαίνει & Νοκια στα στοκ.

Link to comment
Share on other sites

770???

 

WOW.

 

Πολλα. Πάρα πολλά. Τι να πω.

 

Δεν έχω καταλάβει αυτό το:γιατί να μην αυξήσει τις τιμές. Γιατί ποτέ δε τις μειώνει.

 

Γιατί τα περισσότερα κινητά ξεκινάνε με τιμή Α και πέφτουν σε τιμή Β όταν βγαίνει το 1+ και πάει σε Γ όταν βγεί το Τ. Αντίθετα το κινητό 1+ μένει σταθερά είτε μετά από 2 μήνες είτε μετά από 5. Και ναι πουλάνει οι εταιρείες στα 1000 & 1000+ αλλά πουλάνε περισσότερο όταν πέφτουν στα 500-600 κάνα 3μηνο μετά.

 

Γενικά οτιδήποτε πάνω από 600 για το pro είναι 2 much.

 

Δε θα έχει τοπ κάμερα.

Δε θα έχει τη καλύτερη οθόνη.

Λογικά δε θα έχει τη καλύτερη διαχείριση ΞΑΝΑ.

 

Νταξει ΚΑΙ ΓΑΜΩ το oxygen αλλά καραλολ αν μιλάμε για τόσο ψηλά στα λεφτά.

 

ΥΓ:Δεν έχω ιδέα για Sony και στοκ που λέει φίλος παραπάνω.

 

Σίγουρα πάντως μπαίνει & Νοκια στα στοκ.

 

Για την τιμή 770+ που έγραψα, εκτίμηση μου είναι...

Πάντα για την τοπ έκδοση μιλάω...Παντος κάπου εκεί θα κινηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τεινο περισσότερο στα επίπεδα των 750 πάρα 700 και αυτό για το entry level version διότι η ας πούμε 10/12 ram με 256 άνετα 830-850 θα αγγίξει.

 

Προσωπικά η entry level θα με καλύψει ελπίζω και η ram στα 8 να είναι όχι στα 6 θα είναι ξεφτίλα.

 

Αν και θεωρώ ότι η Pro version έπρεπε minimum να είναι 8/256 και να μην υπάρχει καν 8/128 πάρα μόνο στο regular μοντέλο.

 

Ηδη τιμές Κίνας λέγεται για 745 δολάρια

https://www.gizmochina.com/2019/04/24/oneplus-7-pro-price-hinted-may-cost-around-5000-yuan-745/

 

OnePlus co-founder and CEO Pete Lau has hinted that it could be priced around 5,000 Yuan (~$745).

 

On Weibo, a user asked whether 5,000 Yuan would be enough to buy the OnePlus 7 Pro. In reply (shown in second image), Lau responded by saying that it would be just enough.

 

Και μια photo του Pro οπως θα ειναι σχεδον κατα 99%

op7-pro.jpg

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το 8/128 το προ λέω θα είναι έγκλημα στα μάτια μου πάνω από 630 απλά γιατί η τιμή είναι stable και πλήν oxy (& slider-ελπίζω να μη το βγάλουνε στα edge-) δε δίνεται κάτι περισσότερο από άλλες συσκευές. Αν δεν είσαι καλύτερος σε κάμερα,σναπ, οθόνη και απλά αντί για slider έβαλες ποπup χωρίς ultrasonic αισθητήρα ε οκ. Θα μας αρμεξεις λόγω oxy.

 

Αρμεξεις ίσως είναι λάθος μιας και δεν αναγκάζει κανέναν αλλά προσπαθώ να πιαστώ από κάπου να πω ότι αυτά τα 700+ αξίζουν με τα μπούνια.

 

Καλά για κάτι επιλογές με drop μπροστά που ουσιαστικά είναι το 6t2 η το 6t με άλλο σοκετ τι να πω. Μάλλον τους ξέμειναν κομμάτια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

20190423_224136_313.png

 

20190423_224144_547.png

 

ερώτηση ενδιαφερόμενου για την τιμή του pro και απάντηση του Pete Lau ότι 5.000 γιουάν (664 €) θα είναι αρκετά για την απόκτησή του.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...