Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγκρίνοντας το τωρινό s10e μου, με το παλιό μου mi9t pro, καθώς και με κινητά φίλων και μελών της οικογένειάς μου, βλέπω ότι σε ίδια σημεία έχω αισθητά χειρότερο σήμα.. Πάντα μια με δύο γραμμές κάτω σε σχέση με τα άλλα. Με επιλογή αυτόματη 2g/3g/4g.. Μήπως να το στείλω για service? Λογικά αυτός είναι και ένας λόγος που πέφτει και σχετικά εύκολα η μπαταρία. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο?

 

Δεν θα κοιτας τις μπαρες .Θα κοιτας στην κατασταση σιμ το σημα σου και θα κανεις τις συγκρισεις εαν ειναι καλυτερο η οχι.

Οσο μικροτερο νουμερο τοσο καλυτερα , οσο μεγαλυτερο τοσο χειροτερο.

 

 

103083453_3127231404004108_7856942438062630400_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeGwLjXtPR-kg3tnXSi7DU1KN3Ym56F_aFQ3dibnoX9oVNmCyF-LnbwkkA_ycVEAReg-QFbukeOtdPB_qdxFDCDe&_nc_oc=AQmqvP5-LAihl3sTtc2H5Q0w2WdwW2SmbjIy9G9XVeKabt0sIM4On9kO6Q9a7tIZr70&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-2.xx&_nc_tp=14&oh=01864286d44f9fab7dc4d13c8c1439fb&oe=5F01DEAB

 

Και εδω επισης με την εφαρμογη network signal info απο το Play.

 

 

102759084_3127256340668281_783087136731251531_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeESgm3KRs09dt0cqziFPfdxGzSIbC_ZUHQbNIhsL9lQdGg3TO00CmPf6dTwpTLx3opAi0sSKr3PdfLlYG3VNXar&_nc_oc=AQncCNUK45Yx3Wx6S3RDOc38mwopeQ0uCg1PuvQ6hDKTDsBmRwJSpF7TNZeiJ2lGZ34&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-2.xx&_nc_tp=14&oh=36f1bf570a422e59b1b1215f7750bff4&oe=5F0377E7

 

102858971_3127256004001648_4630805768406563773_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeGYxwHc_3AYysDGBrVofk5cLyXV3Lw-2YAvJdXcvD7ZgB8Q9B4z_lgslgMnvjrfJY-ueU5j9WjCYLnzb7plFKdy&_nc_oc=AQkt4MvjzLgpB05XbvyOoQWwybbTct_7QtlPaJNNFHUKqJ-slKhPQ01i9nLxw01qn9Q&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-2.xx&_nc_tp=14&oh=ee3c7ceada5ab8860e184e44cbbc10bc&oe=5F028FA9

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τα Samsung εχουν χαμηλοτερο SAR απο τις περισσοτερες εταιριες. Ισως εκει οφειλετε και το πιο αδυναμο σημα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο παροχος είναι cosmote. Βλέπω 4g+. Η κάρτα sim είναι καινούργια και σε πολύ καλή κατάσταση. Βλέπω πολύ μειωμένο σήμα.. Αυτό που βλέπετε στις εικόνες είναι στο σαλόνι του σπιτιού, μισό μέτρο από τη τζαμαρία.. To oneplus 3 της αδερφής μ έχει τέλειο σήμα.. Πριν στην παραλία που είχα πάντα τέλειο σήμα, είχα μια γραμμή..

 

https://i.ibb.co/3S1C76Y/Screenshot-20200607-202245-Network-Signal-Info.jpg

 

https://i.ibb.co/Drn2s7V/Screenshot-20200607-201910-Settings.jpg

Edited by jeronimo7
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε να το ελέγξουν φίλε. Κι εγώ έχω 2 σαμμυ 7edge & s8+ μια χαρά το ίδιο ανταγωνιστικά είναι με το πανίσχυρο 1+ 7pro που επίσης έχω στο σήμα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε να το ελέγξουν φίλε. Κι εγώ έχω 2 σαμμυ 7edge & s8+ μια χαρά το ίδιο ανταγωνιστικά είναι με το πανίσχυρο 1+ 7pro που επίσης έχω στο σήμα.

 

φιλε απλά ξενερωνω γιατι δε θελω να ανοιξουν τη συσκευη .. ασε που θα μεινω χωρις κινητο ποσες μερες! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω πως έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Δες τα στατιστικά της μπαταρίας, τι καταναλώνει περισσότερο.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέσει πλέον πολλές εφαρμογές σε deep sleep (σε βαθμό που αρχίζει να χάνει την χρηστικότητα ως Android συσκευή). Εν τούτοις η διαφορά παραμένει πενιχρη. Πλέον έχω δύο πιθανά σενάρια. Το YouTube music, ή τα play services. Περιμενω να τελειώσει η συνδρομή τέλος του μήνα και θα δω. Για τα Services δεν μου μένει επιλογή από το να κάνω hard reset , μιας και clear cache ξαναέκανα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα .. μετά από μια πενταετία που χρησιμοποιώ ΜΟΝΟ xiaomi ήρθε η ώρα να επιστρέψω σε Samsung. Μόλις παρήγγειλα το εν λόγω κινητό μετά από πολύ ψάξιμο . Ο κυρίως λόγος είναι ότι είναι το μοναδικό με χαρακτηριστικά ναυαρχίδας κάτω από 6 ". Το τελευταίο κινητό της εν λόγω εταιρείας που είχα ήταν το SAMSUNG GALAXY NOTE 3 . Μετά μόνο Xiaomi. Καλά βασικός λόγος που αλαξα στρατόπεδο ήταν όταν πήγα για καφέ με εναν παλιό φίλο και έβγαλε το s10se στο τραπέζι . Τι ήθελα και το έπιασα στο χέρι μου ?? Επαθα πολυτισμικο σοκ από την οθόνη και από την απόδοση της κάμερας . Είμαι φανατικός οπαδός της χιαομι αλλά σε άποψη οθόνης και κάμερας ούτε από δίπλα δεν περνάει. Και δεν μιλάμε για ταmidrange κίνητα της αλλά για ναυαρχίδες . Καλά 800 και 1000 ευρώ δεν δίνω ούτε για πλάκα για xiaomi που κάνει το φετινό. Mi 10. Προτιμώ να πάω σε κάτι επώνυμο. Εξού και η επιλογή μου . Ο μόνος μου φόβος είναι μόνο η απόδοση της μπαταρίας γιατί εκεί η xiaomi έχει κάνει εκπληκτική δουλειά . Τες πα εδώ ειμαστε και θα τα λέμε .... Εν αναμονή της παραλαβής ... Μόλις παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις. Παρήγγειλα το dual σε μαυρο..

 

Στάλθηκε από το SKR-H0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Δούλεψε το λιγάκι και αναμένουμε εντυπώσεις. Πιο πολύ πως θα σου φανεί η μπαταρία.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Δούλεψε το λιγάκι και αναμένουμε εντυπώσεις. Πιο πολύ πως θα σου φανεί η μπαταρία.

 

Sent from my Galaxy S10e

Καλά θέλει σίγουρα μες την μερα φορτισμα. Μην σου πω και 2 φορές... δεν παίζω παιχνίδια καθόλου.

 

Αλλά το χρησιμοποιώ πολύ γενικά

Σερφαρισμα και τέτοια. Σίγουρα το τηλ είναι πολύ καλό... αλλά μπαταρία δεν βγάζει την μέρα ούτε με σφαίρες... απλά πρέπει να έχεις στο μυαλό σου σε κάθε ευκαιρία να το φυσωνεις Ν φορτίζει. Κάπου διάβασα για ρυθμίσεις μπαταρίας για ended battery life .. το έχει κάποιος πρόχειρο ? Από κάθε άλλη άποψη πλην της μπαταρίας τα σπαει

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι αυτή που είναι. Για να βγάλει παραπάνω θα πρέπει να αρχίσεις να κόβεις λειτουργίες, να ανοίγω-κλείνεις toggles, να κόψεις χρηστικότητα κλπ.

Θες να μπεις σε αυτό το τρυπάκι αντί να φορτίσεις μισή ώρα μέσα στη μέρα την συσκευή και να την ευχαριστηθείς;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι αυτή που είναι. Για να βγάλει παραπάνω θα πρέπει να αρχίσεις να κόβεις λειτουργίες, να ανοίγω-κλείνεις toggles, να κόψεις χρηστικότητα κλπ.

Θες να μπεις σε αυτό το τρυπάκι αντί να φορτίσεις μισή ώρα μέσα στη μέρα την συσκευή και να την ευχαριστηθείς;

Μάλλον αυτό θα κάνω... πήρα και ένα powerbank για έκτακτη ανάγκη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης ακριβώς πίσω από το home button εχει ένα αμυδρό διάφανο ορθογώνιο πλαίσιο. Μερικές φορές εξαφανίζεται αλλα κατά βάση υπάρχει εκεί. Υπάρχει ρύθμιση να εξαφανιστεί εντελώς ;??

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλαισιο edge-ρυθμισεις λαβης και οριζεις διαφανεια στο μεγιστο.
Thanks το φτιαξα...τώρα μαλιστα. Απλώς απενεργοποιησα το edge και εξαφανίστηκε

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχετε να προτείνετε εφαρμογή για να ακούμε μουσική απο mp3 αρχεία η οποία να δουλεύει στο παρασκήνιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχετε να προτείνετε εφαρμογή για να ακούμε μουσική απο mp3 αρχεία η οποία να δουλεύει στο παρασκήνιο;

 

Samsung Music

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος και εγώ ...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο το αγόρασες αν επιτρέπεται; Γιατί έχω παρατηρήσει ότι έχει ξεφύγει η τιμή του το τελευταίο διάστημα, ενώ έχει ιστορικό χαμηλό τα 420€, τώρα φιγουράρει στα 550€+ και έχει φτάσει και το εξωφρενικό νούμερο των 820€

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το αγόρασες αν επιτρέπεται; Γιατί έχω παρατηρήσει ότι έχει ξεφύγει η τιμή του το τελευταίο διάστημα, ενώ έχει ιστορικό χαμηλό τα 420€, τώρα φιγουράρει στα 550€+ και έχει φτάσει και το εξωφρενικό νούμερο των 820€
Στα 500 και κάτι ψιλά. Είχα επιδότηση και δεν έδωσα τπτ από την τσέπη μού. Να γράψω και εγώ μια πρώτη εντύπωση. Αν ξεπεράσεις το σοκ της πραγματικά μικρής μπαταρίας το κινητο παίζει μόνο του στις κάτω από 6". Θα το κρατήσω όσο πάει αυτό το κινητό. Με βόλεψε.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by LiquidSnake
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, συχνά πυκνά μέσα στην μέρα, βρίσκω το τηλέφωνο μου αναμμένο και είναι στο πεδίο της κλήσεις έκτακτης ανάγκης και με πολλούς αριθμούς πατημενους, δεν μπορω να καταλάβω πως γίνεται μέσα στην τσέπη και ανάβει η οθόνη, υπάρχει κανείς που να γνωρίζει, μήπως είναι κάποια ρύθμιση?

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παθαινα και εγω συνεχεια οταν το ειχα. Διαπιστωσα οτι απλα οταν το εβαζα στην τσεπη δεν προσεχα και ακουμπουσα τον αισθητηρα δαχτυλικων αποτυπωματων οποτε το εβαζα ανοιχτο...
Link to comment
Share on other sites

Το παθαινα και εγω συνεχεια οταν το ειχα. Διαπιστωσα οτι απλα οταν το εβαζα στην τσεπη δεν προσεχα και ακουμπουσα τον αισθητηρα δαχτυλικων αποτυπωματων οποτε το εβαζα ανοιχτο...
Εγώ το κάνω προσεκτικά χωρίς να ακουμπήσω τον αισθητήρα. Κλειδωμένο το βρίσκω με ανοιχτή την οθόνη και είναι στην κλήση ανάγκης. Κάτι άλλο είναι...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά από πτώση του κινητού ράγισε στην μέση και αριστερά η οθόνη. Εκ πρώτης όψεως δεν χρήζει αλλαγής διότι το ράγισμα δεν είναι μεγάλο αλλά οπτικά δε μου αρέσει και σκέφτομαι μελλοντικά να την αλλάξω. Επειδή διαπιστώνω ότι η αλλαγή οθόνης είναι αρκετά ακριβή έχετε να προτείνετε κάποιο οικονομικό και καλό μαγαζί; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...