Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.ακριβως το ίδιο κάνω και δεν έχει την επιλογή.διαβαζω στο samsung community ότι στο s10 δεν τους έχει έρθει η επιλογή αυτή.αρα σε εμάς δεν μας την έδωσε την επιλογή αυτην

 

Παιδιά και σε μένα που πριν λίγο έβαλα το .3,1 δεν την έχει αυτήν την επιλογή... Γιατί ρε να πάρει εμείς στην απεξω... :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω το s10 plus μου για να πληρώνω ανέπαφα όπως έχω δει και κάνουν κάποιοι άλλοι με τα κινητά τους ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;;;; Δηλαδή να χρησιμοποιώ το κινητό μου για πληρωμές και όχι την κάρτα μου...

Μπορείς με προϋποθέσεις. Βασικά να ξέρεις πως οι περισσότερες συστημικές τράπεζες δεν το υποστηρίζουν. Άρα μια λύση που χρησιμοποιώ και εγώ αλλά και πολλοί άλλοι είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή Curve στο κινητό σου και να παραγγείλεις τη κάρτα της. Είναι δωρεάν και σου δίνει και 5 λίρες plus. Σε αυτή τη κάρτα μπορείς να συνδέσεις όλες τις κάρτες που έχεις χρεωστικές και πιστωτικές και εν συνεχεία μέσω της εφαρμογής επιλέγεις πια κάρτα θέλεις να χρεώσεις και απλά δίνεις στο ταμείο τη κάρτα curve και κάνεις τη συναλλαγή σου. Εάν θέλεις να κάνεις συναλλαγές χωρίς κάρτες μέσω του Gpay, κατεβάσεις την εφαρμογή Gpay π.χ από το apkmirror γιατί δεν υπάρχει στο ελληνικό play store, συνδέεις τη curve και κάνεις τις συναλλαγές σου ανέπαφα με το κινητό. Απλά να ξέρεις πως με αυτό το τρόπο μπορεί να γίνει μέσω της εφαρμογής χρήση μόνο των χρεωστικών καρτών και όχι των πιστωτικών. Το πως θα ενεργοποιήσεις το gpay στο κινητό θα βρεις πληροφορίες και εδώ αλλά και αν το γκουγκλαρεις

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με προϋποθέσεις. Βασικά να ξέρεις πως οι περισσότερες συστημικές τράπεζες δεν το υποστηρίζουν. Άρα μια λύση που χρησιμοποιώ και εγώ αλλά και πολλοί άλλοι είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή Curve στο κινητό σου και να παραγγείλεις τη κάρτα της. Είναι δωρεάν και σου δίνει και 5 λίρες plus. Σε αυτή τη κάρτα μπορείς να συνδέσεις όλες τις κάρτες που έχεις χρεωστικές και πιστωτικές και εν συνεχεία μέσω της εφαρμογής επιλέγεις πια κάρτα θέλεις να χρεώσεις και απλά δίνεις στο ταμείο τη κάρτα curve και κάνεις τη συναλλαγή σου. Εάν θέλεις να κάνεις συναλλαγές χωρίς κάρτες μέσω του Gpay, κατεβάσεις την εφαρμογή Gpay π.χ από το apkmirror γιατί δεν υπάρχει στο ελληνικό play store, συνδέεις τη curve και κάνεις τις συναλλαγές σου ανέπαφα με το κινητό. Απλά να ξέρεις πως με αυτό το τρόπο μπορεί να γίνει μέσω της εφαρμογής χρήση μόνο των χρεωστικών καρτών και όχι των πιστωτικών. Το πως θα ενεργοποιήσεις το gpay στο κινητό θα βρεις πληροφορίες και εδώ αλλά και αν το γκουγκλαρεις

 

βασικά η αλφα μπανκ το υποστηριζει εδω και παρα πολύ καιρό με σχετική εφαρμογή . νομίζω ότι και η γιουρομπανκ το κάνει. για τις άλλες , πειραιώς εθνική κλπ, δεν ξέρω.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με προϋποθέσεις. Βασικά να ξέρεις πως οι περισσότερες συστημικές τράπεζες δεν το υποστηρίζουν. Άρα μια λύση που χρησιμοποιώ και εγώ αλλά και πολλοί άλλοι είναι να κατεβάσεις την εφαρμογή Curve στο κινητό σου και να παραγγείλεις τη κάρτα της. Είναι δωρεάν και σου δίνει και 5 λίρες plus. Σε αυτή τη κάρτα μπορείς να συνδέσεις όλες τις κάρτες που έχεις χρεωστικές και πιστωτικές και εν συνεχεία μέσω της εφαρμογής επιλέγεις πια κάρτα θέλεις να χρεώσεις και απλά δίνεις στο ταμείο τη κάρτα curve και κάνεις τη συναλλαγή σου. Εάν θέλεις να κάνεις συναλλαγές χωρίς κάρτες μέσω του Gpay, κατεβάσεις την εφαρμογή Gpay π.χ από το apkmirror γιατί δεν υπάρχει στο ελληνικό play store, συνδέεις τη curve και κάνεις τις συναλλαγές σου ανέπαφα με το κινητό. Απλά να ξέρεις πως με αυτό το τρόπο μπορεί να γίνει μέσω της εφαρμογής χρήση μόνο των χρεωστικών καρτών και όχι των πιστωτικών. Το πως θα ενεργοποιήσεις το gpay στο κινητό θα βρεις πληροφορίες και εδώ αλλά και αν το γκουγκλαρεις
Το gpay πλέον είναι ενσωματωμένο δεν χρειάζεται να κατεβάσει καμία εφαρμογή, μπαίνεις στο play store /τρόποι πληρωμής /προσθέτεις την κάρτα σου (που είναι συμβατή φυσικά με ανέπαφη πληρωμή στην Ελλάδα πχ alpha bank / curve /revolut) και τέλος.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βασικά η αλφα μπανκ το υποστηριζει εδω και παρα πολύ καιρό με σχετική εφαρμογή . νομίζω ότι και η γιουρομπανκ το κάνει. για τις άλλες , πειραιώς εθνική κλπ, δεν ξέρω.

το γνωρίζω, γιαυτό άλλωστε έγραψα παραπάνω οι περισσότερες δεν έχουν. Δεν έγραψα όλες. Σε κάθε περίπτωση όμως η curve σου λύνει το πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το gpay πλέον είναι ενσωματωμένο δεν χρειάζεται να κατεβάσει καμία εφαρμογή, μπαίνεις στο play store /τρόποι πληρωμής /προσθέτεις την κάρτα σου (που είναι συμβατή φυσικά με ανέπαφη πληρωμή στην Ελλάδα πχ alpha bank / curve /revolut) και τέλος.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμένα με S10+ πλήρως ενημερωμένο δεν ήταν και αναγκάστηκα να τη κατεβάσω από το apkmirror. Το είχα αναφέρει και σε παλαιότερα ποστ

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να είναι ενημερωμένο, γιατί δε χρειάζεται εγκατάσταση της εφαρμογής. Υπάρχει απλά στις ρυθμίσεις.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να είναι ενημερωμένο, γιατί δε χρειάζεται εγκατάσταση της εφαρμογής. Υπάρχει απλά στις ρυθμίσεις.

σε εμένα δεν υπήρχε. Έχει ξαναγίνει αυτή η συζήτηση και παλαιότερα

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ούτε τώρα, με τα τελευταία updates; Εγώ δεν είχα ιδέα, αλλά με τη συζήτηση που έχετε έκανα μια αναζήτηση και το βλέπω να εμφανίζεται στις ρυθμίσεις nfc.

e1ccbffadb80c84addee069eaf7e56ab.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εγω πληρωνω κυριως μονο με το winbank app. Ανοιγω την εφαρμογη κ κανω την πληρωμη. Μεσω gpay πως γινεται;
Link to comment
Share on other sites

Εγω πληρωνω κυριως μονο με το winbank app. Ανοιγω την εφαρμογη κ κανω την πληρωμη. Μεσω gpay πως γινεται;

Διαβασε λιγο παραπανω το ποστ μου

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το καταλαβα. Οταν παω στο POS να πληρωσω τι ανοιγω;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το καταλαβα. Οταν παω στο POS να πληρωσω τι ανοιγω;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

την εφαρμογή Gpay ανοίγεις, επιλέγεις μέσα από την εφαρμογή τη κάρτα curve την οποία εχεις συνδέσει και στην οποία έχεις ήδη επιλέξει μια χρεωστική ελληνικής τράπεζας για τις συναλλαγές σου

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το καταλαβα. Οταν παω στο POS να πληρωσω τι ανοιγω;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα δεν ανοίγεις, ακουμπάς το (ξεκλείδωτο) κινητό στο POS και γίνεται η συναλλαγή με την προεπιλεγμένη κάρτα σου.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο απο βδομάδα κλείνω 2 χρόνια με τη συσκευή.. Την έστειλα για δωρεάν αλλαγή μπαταρίας κ οθόνης λογω ελάχιστου burn in το εχω πάθει σε αρκετές συσκευές σαμι κ ήθελα κ εδω να γίνει αν κ δεν το επιδίωξα, πρώτη φορά κρατάω συσκευή 2 χρόνια, λόγω κάμερας είχα το μικρόβιο αλλαγής κ καθε 6μηνο κ χρόνο πήγαινα σε καινούργιο.. Λογω επαγγελματικής dslr κ ακριβών φακών κτλ, σκέφτομαι να μείνω ενα χρόνο ακομα ααααν αντέξω κ παραπάνω , δυστυχώς η acs απαράδεκτη καθυστέρησε να την πάει την συσκευή κ την περιμένω λογικά σαν καινούργια κ θα την αργήσει λογω κοβιντ κ καλά... Οι άλλες μεταφορικές τα φέρνουν κ τα πάνε την επόμενη μέρα... Πιστεύω κατά βάση στις κάμερες έχουν διαφορές με s21 ultra... Τουλάχιστον όταν κανω μετάβαση θα δω κ ουσιαστικές διαφορές.. Τι λέτε συνεχίζουμε με s10 plus,; εσείς είστε ευχαριστημένοι; αναδιπλωμενο θα το ήθελα κάποια στιγμή αλλα εχω πάρει s5e κ είμαι καλυμμένος κ για ταμπλετ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο απο βδομάδα κλείνω 2 χρόνια με τη συσκευή..

Θα σου πρότεινα να παραμείνεις στο s10+ εκτός και αν καίγεσαι για το 5G . Είναι πολύ καλό τηλέφωνο με εξαιρετική κάμερα. Προσωπικά αλλάζω τηλέφωνο κάθε σε μεθεπόμενο νέο μοντέλο (S6 S8 S10 κλπ).Αναμονή μέχρι το επόμενο

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να παραμείνεις στο s10+ εκτός και αν καίγεσαι για το 5G . Είναι πολύ καλό τηλέφωνο με εξαιρετική κάμερα. Προσωπικά αλλάζω τηλέφωνο κάθε σε μεθεπόμενο νέο μοντέλο (S6 S8 S10 κλπ).Αναμονή μέχρι το επόμενο

 

Έπρεπε να έχεις πάει στο 21 με αυτή την λογικη. χαχα πάντως έχεις δίκιο το 10 είναι πολύ καλό για να ζηλέψει κάτι από τα νεότερα μοντέλα.. εκτός από τις κάμερες (και αν σε απασχολεί τόσο το θέμα των φωτό)

Link to comment
Share on other sites

Για απλή μεμβράνη ζελατίνα τι έχετε να προτείνετε;

Έχω ακόμα την εργοστασιακή από την πρώτη μέρα δύο χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Για απλή μεμβράνη ζελατίνα τι έχετε να προτείνετε;

Έχω ακόμα την εργοστασιακή από την πρώτη μέρα δύο χρόνια

 

Μονόδρομος για μένα αυτή της Ringke η διπλή είναι τέλεια.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για απλή μεμβράνη ζελατίνα τι έχετε να προτείνετε;

Έχω ακόμα την εργοστασιακή από την πρώτη μέρα δύο χρόνια

 

Πως το πετυχες αυτο; Να φανταστω με θηκη βιβλιο;

Link to comment
Share on other sites

Μονόδρομος για μένα αυτή της Ringke η διπλή είναι τέλεια.
Έχει τρύπα για τις κάμερες αυτη η μεμβράνη; Αν όχι, επηρεάζει την selfie camera;
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έχεις πάει στο 21 με αυτή την λογικη. χαχα πάντως έχεις δίκιο το 10 είναι πολύ καλό για να ζηλέψει κάτι από τα νεότερα μοντέλα.. εκτός από τις κάμερες (και αν σε απασχολεί τόσο το θέμα των φωτό)

χαχαχα....σωστά τα λες....αλλά το S20 είναι σαν να μην υπάρχει για εμένα, το έβγαλαν ελέω G5. Αναμένω το S22 για αλλαγή. Άλλωστε με το 10+ δεν έχω κλείσει ούτε 2ετία:D

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες το είχα σε σχεδόν τέλεια κατάσταση κ το κάναν καινούργιο.. Όποιο δεν έχει μικρόβιο αλλαγής πιστεύω πως δεν φεύγει κ δεν υπάρχει λόγος να φύγει από το s10 plus.. Κ γενικά από ένα δυνατό τηλέφωνο.. Εγώ όπως σας έγραψα άλλαζα λόγω κάμερας μέχρι που πήγα σε dslr στην αρχή σε πιο οικονομική κ μετά κόλλησα κ πήγα σε πιο καλή.. Αν ξαναπαθει burn in το ξαναστέλνω πριν το χρόνο κ αλαλζω πάλι οθόνη κ μπαταρία χα χα, έχω βρει ένα μαγαζί που βάζει ζελατίνη με 15 ευρω και λένε είναι πολύ ανθεκτική κ ούτε την καταλαβαίνεις.. Πάντα σκέτα τα είχα τα κινητά μου σπάνια βάζω κάνα τζαμακι αλλά τώρα σκέφτομαι να βάλω, χθες έκραξα τη σαμι που με πήραν τηλ από την εταιρία για τις τιμές και ότι κοροϊδεύουν την Apple για ότι αφαιρεί κ μετά πάει κ τα βγάζει και η σαμι, audio j

ack, φορτιστή ακουστικά κάρτα μνήμης κτλ , είχα κ μικρόβιο αλλαγής κ τώρα κάνω θεραπεία χα χα είχα s7edge S8 plus s9 plus κ s10 plus, κάθε 3 χρόνια ίσως είναι το πιο σωστό να αλλάζουμε συσκευή εφόσον δουλεύει τέλεια τα 3 χρόνια η προηγούμενη.. Ας μην το κουβεντιασω άλλο γιατί με βλέπω για μετάβαση σε s21 ultra η στο νεότερο Huawei

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...