Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχει πρόβλημα η υποδοχή, λογικά το μόνο που μένει είναι το καλώδιο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει πρόβλημα η υποδοχή, λογικά το μόνο που μένει είναι το καλώδιο.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Ούτε αυτό φαίνεται ως πιθανό σενάριο, όταν έγραψα πιο πριν ότι δοκίμασα να το φορτίσω με τους φορτιστές των Tab S4 & S10+ χωρίς επιτυχία εννοούσα με το καλώδιό τους κομπλέ, ώσπου στο τέλος δοκίμασα και του J6 και μπορώ τελικά να το φορτίζω.

Εννοείται πως οι φορτιστές των παραπάνω συσκευών (Tab S4 & S10+) φορτίζουν τις αντίστοιχες συσκευές χωρίς κανένα πρόβλημα...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Ε, κοίτα, αυτά είναι τα δύο ενδεχόμενα που παίζουν. Από αυτά που γράφεις θα πόνταρα πως το πρόβλημα είναι στην υποδοχή. Μπορεί δύο βύσματα να είναι θεωρητικά ίδια, αλλά να έχουν απειροελάχιστη διαφορά που το ένα το κάνει να κουμπώνει λίγο καλύτερα. Και με το ένα πχ να κάνει επαφή ενώ με το άλλο όχι τόσο καλά(στην περίπτωση που έχει φθαρεί λιγάκι η υποδοχή, όχι γενικά).

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Τις αναβαθμισεις τις κανεις?Αν οχι κοιτα μη κανεις καμια αναβαθμιση και στρωσει.Αλλιως γυρνας εργοστασιακες ρυθμισεις,αλλιως πας στο service.Αυτα :):):):)
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Τις αναβαθμισεις τις κανεις?Αν οχι κοιτα μη κανεις καμια αναβαθμιση και στρωσει.Αλλιως γυρνας εργοστασιακες ρυθμισεις,αλλιως πας στο service.Αυτα :):):):)

 

Οι αναβαθμίσεις γίνονται ανελλιπώς όποτε αυτές είναι διαθέσιμες, έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μπας και έφαγε κανένα κώλυμα λογισμικού, αλλά τίποτα.

Σήμερα μίλησα με το Service εδώ στη Θεσσαλονίκη κι από ότι φαίνεται δεν γλυτώνουμε την επίσκεψη.

Το δίλλημα τώρα είναι, MICROTECH ή Αβραμίδης;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Κάνενα, στείλτο στην Smartec με την δωρεάν υπηρεσία κουριερ που εχουν

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το στείλω Smartec με κούριερ τότε αποτέλεσμα ...καλή επόμενη εβδομάδα, εδώ έλεγα μπας και μπορούσα να το πάω κάπου πρωί κι αν ήμουν τυχερός, αν όχι μέχρι το κλείσιμο του service την ίδια μέρα, έστω την επόμενη να το έπαιρνα πίσω.
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία από τότε που πήρα το s10+ ένα χρόνο.Οταν ακούτε μουσική και φραξετε με το δάχτυλο σας εντελώς το κάτω ηχείο,,το πάνω ακούγεται εξαιρετικά χάλια όπως το δικό μου ή να το πάω στο σέρβις?
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι βέβαια πως δεν είναι ίδια μεταξύ τους. Το κάτω είναι πιο μεγάλο, και ακούγεται εμφανώς διαφορετικά συγκριτικά με αυτό του ακουστικού. Αν κλείνοντας το κάτω κυρίως χάνεται ο όγκος του ήχου, είναι φυσιολογικό.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

]Η αλήθεια είναι βέβαια πως δεν είναι ίδια μεταξύ τους. Το κάτω είναι πιο μεγάλο, και ακούγεται εμφανώς διαφορετικά συγκριτικά με αυτό του ακουστικού.

 

Να το πω αλλιώς.Σας ακούγεται ξερό με μια αίσθηση να λείπουν όργανα ή ήχοι και 5 φορές πιο χαμηλό σε ένταση από ότι το κάτω?

Link to comment
Share on other sites

Σε ένταση είναι πολύ πιο χαμηλό αυτό που βρίσκεται στο ακουστικό, αυτό είναι δεδομένο. Τώρα αν λείπουν όργανα από ένα μουσικό κομμάτι, ίσως είναι φυσιολογικό. Η μουσική γράφεται στερεοφωνικά, και μέρος της μίξης είναι η τοποθέτηση των οργάνων οπουδήποτε θέλει ο δημιουργός μέσα στην στερεοφωνική εικόνα. Μπορεί πχ ένα όργανο να είναι περισσότερο ή τέρμα αριστερά πράγμα που σημαίνει πως ακούγεται λίγο ή καθόλου από το δεξί κανάλι. Αν κάτι είναι στο κέντρο, τότε μόνο θα ακούγεται στην ίδια ένταση και στα δύο κανάλια. Ο μόνος τρόπος να το διαπιστώσεις είναι να παίξεις κάτι μονοφωνικό και να το συγκρίνεις με stereo.

Αν θέλεις κάνε δοκιμή με αυτό το βιντεάκι :

Στο δεύτερο μισό που είναι stereo αν κλείσεις το ηχείο χάνεις σαφώς όργανα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σε ένταση είναι πολύ πιο χαμηλό αυτό που βρίσκεται στο ακουστικό, αυτό είναι δεδομένο. Τώρα αν λείπουν όργανα από ένα μουσικό κομμάτι, ίσως είναι φυσιολογικό. Η μουσική γράφεται στερεοφωνικά, και μέρος της μίξης είναι η τοποθέτηση των οργάνων οπουδήποτε

 

Τι έκανα το τέστ, είναι πάρα πολύ κατατοπιστικό για να καταλάβεις τι γίνεται, το πιστεύεις όμως ότι κόλλησα και δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο να ακούγεται έτσι? Πολύ χαμηλό και μόνο του ακούγεται αρκετά χάλια,ένας ήχος σπουργιτε ,δεν ξέρω πως να το πω.Επισης σε μερικούς ηχους ακόμα καί στο Spotify το πάνω τρίζει..π.χ στην αρχή του track Saske-cyan και σε διάφορα άλλα ,τα 2 στα 6 ας πούμε , συνήθως με πιάνο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένταση είναι πολύ πιο χαμηλό αυτό που βρίσκεται στο ακουστικό, αυτό είναι δεδομένο. Τώρα αν λείπουν όργανα από ένα μουσικό κομμάτι, ίσως είναι φυσιολογικό. Η μουσική γράφεται στερεοφωνικά, και μέρος της μίξης είναι η τοποθέτηση των οργάνων οπουδήποτε

 

Το έκανα το τέστ, είναι πάρα πολύ κατατοπιστικό για να καταλάβεις τι γίνεται, το πιστεύεις όμως ότι κόλλησα και δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο να ακούγεται έτσι? Πολύ χαμηλό και μόνο του ακούγεται αρκετά χάλια,ένας ήχος σπουργιτε ,δεν ξέρω πως να το πω.Επισης σε μερικούς ηχους ακόμα καί στο Spotify το πάνω τρίζει..π.χ στην αρχή του track Saske-cyan και σε διάφορα άλλα ,τα 2 στα 6 ας πούμε , συνήθως με πιάνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 5 χρόνια ανακάλυψα εφαρμογή στο playstore η οποία κλειδώνει την οθόνη χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το power με μια απλή συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας και λειτουργεί τέλεια μαζί με δακτυλικό αποτύπωμα και αναγνωρίσεις προσώπου δηλαδή δεν επηρεάζει καθόλου τα βιομετρικά...

Τουλάχιστον εγώ μέχρι σήμερα δεν είχα βρει εφαρμογή που να λειτουργεί ταυτόχρονα με βιομετρικά χωρίς να ζητάει κωδικό ξεκλειδωματος κάθε φορά...

Για όποιον ενδιαφέρεται

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.redmanit.lockscreen

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει άνθρωπος που να πατάει το power button για να κλειδώσει την οθόνη; Αφού από μόνο του έχει χειρονομία γι αυτή τη δουλειά και για πολλά άλλα. Δε χρειάζεται τρίτη εφαρμογή! One hand operation + ,είναι εφαρμογή της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι ωραίος, δεν την γνώριζα αυτή την εφαρμογή, από ότι βλέπω είναι κορυφή
Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχει άνθρωπος που να πατάει το power button για να κλειδώσει την οθόνη; Αφού από μόνο του έχει χειρονομία γι αυτή τη δουλειά και για πολλά άλλα. Δε χρειάζεται τρίτη εφαρμογή! One hand operation + ,είναι εφαρμογή της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα δοκιμάσει στο Note 9 και τουλάχιστον τότε ανέβαινε αρκετά ψιλά στα στατιστικά μπαταρίας και έτσι το πέταξα και λειτουργούσα το Edge πάνελ με το lock...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη δυνατότητα να δώσω το S10+ μου και να πάω σε S20+ με μια διαφορά των 80€

 

Αξίζει να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη δυνατότητα να δώσω το S10+ μου και να πάω σε S20+ με μια διαφορά των 80€

 

Αξίζει να το κάνω;

 

Αξίζει, παίρνεις καλύτερη κάμερα και φρέσκο σχέδιο, παρόμοια μπαταρία και καλύτερη οθόνη. Τα 80 είναι οκ ποσό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

εν αναμονή της επικείμενης αναβάθμισης σε Android 11 θέλω να κάνω μια ερώτηση! θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση μιας και δεν είχα κάνει για το Android 10 και η ερώτηση είναι: περιμένω μέσω ΟΤΑ να έρθει η αναβάθμιση και να κάνω Factory reset ή υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; και ποιος είναι ο πιο σωστός;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ. Εννοείται πήγα στο S20+ μιας και η διαφορά όπως σας είπα ήταν 80€

 

Έδωσα το S10+ μου 450 και πήρα με 530 το S20+

 

Αξίζει με χίλια να ξέρετε. Τα 120hz είναι κορυφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ. Εννοείται πήγα στο S20+ μιας και η διαφορά όπως σας είπα ήταν 80€

 

Έδωσα το S10+ μου 450 και πήρα με 530 το S20+

 

Αξίζει με χίλια να ξέρετε. Τα 120hz είναι κορυφή

Ακριβώς το ίδιο έκανα με της γυναίκας μου. Άξιζε 100% η μετάβαση. Και περίμενα χειρότερη μπαταρία αλλα της βγάζει σταθερά 2 μέρες όπως και το s10 plus .από κάμερα επίσης καλό οπότε αξίζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για τοσα λεφτα να προσθέσεις σίγουρα θα αξίζει αν κ εξαρτάται πόσο ειχες παρει το δεκάρι. Αν θα άλλαζα θα πηγαινα στο ultra η και στο νεο note... Η στο καλυτερο Huawei... Αλλά όπως εχω ξαναγράψει ριχνω λεφτα στη dslr κ θελω να κανω μεταβαση αφου κλεισω 2 η 3 η 4 χρόνια με το s10 plus για να δω τρανταχτες διαφορές... Γιατι τα εχω παρει ολα s7 edge 8plus 9 plus 10 plus αρκετά λεφτά μου εφυγαν για τη sami εννοείται οτι καλα έκανες για 80 ευρώ... Απλα εγω μέχρι στιγμής προσπαθώ να αλλαξω φιλοσοφία... Κ τα αναδιπλωμενα που έλεγα αντε να ερθουν να παρω... Πηρα πραγματικο ταμπλετ σχεδον 11 ιντσών κ μου εφυγε κ αυτη η ιδεα μεχρι στιγμής... Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ. Εννοείται πήγα στο S20+ μιας και η διαφορά όπως σας είπα ήταν 80€

 

Έδωσα το S10+ μου 450 και πήρα με 530 το S20+

 

Αξίζει με χίλια να ξέρετε. Τα 120hz είναι κορυφή

Με τι χωρητικότητα ήταν το S10+ και το S20+? (μάλλον 128 αν κρίνω από τη τιμή)

Το δικό μου S10+ με 512 GB το είχα αγοράσει 799

Προσωπικά δεν θα πήγαινα ποτέ κάτω από 256gb και θεωρώ πως καλό είναι να γίνεται αναβάθμιση όχι στο επόμενο αλλά στο μεθεπόμενο μοντέλο. Με λίγα λόγια άμα έχεις το S6 δεν πας στο 7 αλλά στο S8 και μετά στο S10

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...