Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα οταν παιρνεις ενα τηλεφωνο του χιλιαρικου θες να τα εχει ολα..

 

Ναι μονο που στην πραξη κανενα κινητο του 1000ρικου δεν τα εχει ολα,αρα ποιο ακριβως ειναι το point σου?

 

Ουτε θυμαμαι να ειπε κανεις οτι το S10+ εχει την καλυτερη αυτονομια της αγορας,και το οτι υπαρχουν κινητα με καλυτερη αυτονομια ειναι λιγο πολυ γνωστο/δεδομενο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

Δεν έχω πάρει την αντιπροσωπεία για να επιβεβαιωθω απλά θέλω ξέρω τι γίνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρεπει αναγκαστικα να παρεις τηλεφωνο την αντιπροσωπεια γιατι απο οτι ειδα στην σελιδα του,δεν εχει καν το S10+.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει... βαριέμαι να επαναλαμβάνομαι σ'αυτό το ζήτημα.

Ευτυχώς που υπάρχει και ο ανταγωνισμός για να πουλάν όλοι και να υπάρχει διάθεση σε προϊόντα που απευθύνονται σε όλα τα γούστα.

 

Θες κάμερα και αυτονομία; Γνωστό! Δεν πας σε S10...

Θες αξιόλογο και μηνιαίο support με updates, τρέξε στην Sammy.

 

Θες περίπλοκα μενού που να χάνεις την μπάλα αλλά να γουστάρεις... Τότε μην πας στο S10! Period!

Θες ευκολία και γουστάρεις να βρίσκεις τα πράγματα εκεί που πρέπει να υπάρχουν, τρέξε για Sammy.

 

Θες μια ευρυγώνια κάμερα που να είναι άρτσι μπούτσι και λουλάς; Δεν πας στην Sammy.

Θες μια αξιόλογη ευρυγώνια κάμερα να γουστάρεις; Πας σε Sammy.

 

Θες ένα κινητό να βγάζεις video με ένα κακής κακώς stabilizer, αλλά να έχεις γ@μώ τα 4Κ videos, δεν πάς σε Sammy.

Θες ένα αξιοπρεπή stabilizer και ένα decent video, επέλεξε το Samsung.

 

Σε γενικές γραμμές; Δηλώνω samsungάκιας γιατί μ'αρέσει το οικοσύστημά τους.

Στο σπίτι έχουμε ένα S10 και ένα Mate 20 Pro... και ναι, θαυμάζω τις φωτογραφίες του φεγγαριού που βγάζει το mate, αλλά όταν η σύζυγος θέλει να ασχοληθώ με το κινητό της για κάποιες ρυθμίσις... το χειρότερό μου.

Καλύτερα να πάει σε κανένα μαγαζί να της το φτιάξουν, παρά να φάω τον χρόνο μου ψάχνοντας ποιο ψιψινίκι θα ενεργοποιήσει το άλλο ψυψινίκι...

 

Τεσπά... Θα μείνω με το ταπεινό μου S10 που ξέρω να το λειτουργώ καλά, παρά να καταναλώνομαι να ψάχνω για "μαγειρεμένες Roms" που θα μου κάνουν το κινητό του 1000άρικου να είναι πιο φιλικό στις ανάγκες μου.

Κι αν το φορτώνω μια φορά την ημέρα... σιγά το πράγμα! Παλιά μου τέχνη κόσκινο!

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρπαχτηκα για κάτι... Έγραψα το s10 plus είναι πλήρης σαν συσκευή δεν του λείπει τίποτα... Έχω την gcam κ δουλευει ρολόι μόνο για νυχτερινή όραση που την χρησιμοποιώ... Σε πολυ ψηλό φωτισμό όταν δεν θέλω να βάλω φλας... Κάτι του είπες τώρ λέει και πετάχτηκε ο άλλος που θέλουν όλοι να τον σβήσουν κ απειλεί με μηνύματα στα εισερχόμενα.. Σου έγραψε αναλυτικά το παλικάρι που να βρεις την gcam ώστε Ναμη κρασαρει για τις νυχτερινές... Θα ήθελα να φέρουν με update λίγο πιο γρήγορη φόρτιση όπως είχαν πει σε αναρτιση τους..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη gcam πως την βάζουμε?

Από links του XDA για την πιο σταθερή έκδοση, μπορείς να κατεβάσεις τα αρχεία από εδώ:

https://mackytravel.com/working-gcam-port-for-samsung-s10-exynos/

Θα βρεις τρία αρχεία .apk για να κατεβάσεις:

DAY

NIGHT

SUPER NIGHT

Είτε κατεβάζεις και τα τρία και τα κάνεις εγκατάσταση (θα έχεις 3 διαφορετικά εικονίδια και επιλέγεις ανάλογα με τον τύπο φωτογραφίας που θέλεις να τραβήξεις ανάλογα με τις συνθήκες φωτισμού), είτε κατεβάζεις μόνο αυτό που σε ενδιαφέρει.

Υπ'όψιν, το SUPER NIGHT δεν έχει καμία σχέση με το NIGHT VISION (νυχτερινή όραση) που προαναφέρθηκε.

Για την NIGHT VISION, ρίξε μια ματιά σε προηγούμενο ποστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7884693#post7884693

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η gcam της ημέρας καίει σε αρκετές φωτογραφίες τις φωτεινές πηγές (κυρίως ουρανό) σε σχέση με το hdr της στοκ κάμερας.

Επίσης λόγω exynos δυστυχώς είναι οι παλιές εκδόσεις gcam που λειτουργούν και όχι οι νεότερες..

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν τίθεται καμία τέτοια περίπτωση. Είσαι καλυμμένος κανονικότατα με την Ευρωπαϊκή εγγύηση για 2 χρόνια.

 

2. Για απόλυτο σκοτάδι την Night Vision από την εφαρμογή Gcam. Η εφαρμογή από XDA δεν μου κρασάρει, αλλά κράτησα και μια διαφορετική έκδοση μόνο για το Night Vision.

Την έκδοση αυτή μπορείς να την βρεις εδώ:

https://mackytravel.com/gcam-6-1-night-sight-samsung-s10-exynos/

Υπ'όψιν, δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί στο κινητό σου, εμένα για κανονικές λήψεις κράσαρε σαν δαιμονισμένο, αλλά για λειτουργίες Night Vision έστεκε σαν βράχος (και έβγαζε φωτό ακόμη και στο μαύρο πίσσα σκοτάδι).

Για να ρυθμίσεις την Night Vision μπορείς να ακολουθήσεις το παρακάτω video:

https://www.youtube.com/watch?v=QnMr3uIdE_Q

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα τα κατεβάσω να πειραματιστω.παντως και με την stock camera η φωτο είναι υπέροχες και το βράδυ απλά θα ήθελα να έρθει λίγο ακόμη η νυχτερινή και στο δικό μας θέλω να πιστεύω ότι δεν θα γίνει p30 αλλά και πάλι είμαι πολύ ικανοποιημενος από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!!! Έχω κάποιες σημειώσεις από την εφαρμογή snotes από παλιά μου συσκευή s5 συγχρονισμένα με το Samsung cloud!!!! Και ενώ μπορώ να τα κατεβάσω ξανά δεν μπορώ να τα διαγράψω οριστικά από το cloud!!!! Ούτε από το κινητό ούτε από το PC!!!! Καμία ιδέα????
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στις ρυθμίσεις πλήρους οθόνης Έχει εφαρμογές Που δεν σε αφήνει να τις γίνουν φουλ οθόνη... Το Facebook έχει κανονικά το ρολόι κτλ κ δεν γεινατι φουλ σκριν το Samsung internet κ όσοι browser έχω δει πάλι δεν είναι φουλ οθόνη... Το YouTube κ το Netflix είναι όπως πρέπει.. Κ η μπροστινή αρχική οθόνη είναι οκ μετά ΓΙΑΤΊ δεν αφήνει δουλέψει όπως πρέπει άραγε;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στις ρυθμίσεις πλήρους οθόνης Έχει εφαρμογές Που δεν σε αφήνει να τις γίνουν φουλ οθόνη... Το Facebook έχει κανονικά το ρολόι κτλ κ δεν γεινατι φουλ σκριν το Samsung internet κ όσοι browser έχω δει πάλι δεν είναι φουλ οθόνη... Το YouTube κ το Netflix είναι όπως πρέπει.. Κ η μπροστινή αρχική οθόνη είναι οκ μετά ΓΙΑΤΊ δεν αφήνει δουλέψει όπως πρέπει άραγε;;
Πολύ καλή παρατήρηση. Εδώ και μήνες ψάχνω να βρω άκρη και δεν βρίσκω.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή παρατήρηση. Εδώ και μήνες ψάχνω να βρω άκρη και δεν βρίσκω.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Μακάρι να βρίσκονταν λύση γιατί είναι εκνευρίστηκο να χάνεις οθόνη έτσι χωρίς λόγο κ μάλιστα να σ λέει αν θες βαλτή φουλ οθόνη κ Ναμη δουλεύει.. Ήταν κ ενας ακόμα λόγος να αφήσω το s9 plus έλεγα θα έχω κ λίγο παραπάνω οθόνη μια κάμερα πίσω παραπάνω ραμ χώρο αποθήκευσης κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω φάει το forum ολο να βρω τον περιβόητο οδηγό του s_wind για το στήσιμο του s10 για καλύτερη αυτονομία γιατί έτσι όπως είναι το κινητό από αυτονομία είναι για να το κλαίνε οι ρέγγες (s10e)

Μπορεί κάποιος να μου δώσει το λινκ?

 

Ευχαριστώ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ είσαι.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

 

Για να δούμε...

 

Σε ευχαριστώ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το έχει δουλέψει κάποιος ? Γράφει ότι δουλεύει το αποτύπωμα.

 

https://www.skroutz.gr/s/19231653/Senso-Full-Face-Tempered-Glass-Black-Working-Finger-Scanner-Galaxy-S10.html

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν από Καναδά το S10 plus SM-G975W το οποίο δουλεύει κανονικά σε όλα τα δίκτυα αλλά λόγω του ότι το μενού είναι στα αγγλικά προσπάθησα να το φλασαρω μέσω Odin και να περάσω την ελληνική ROM,λόγω του ότι τα ευρωπαϊκά τηλέφωνα η έκδοση τους είναι SM-G975F δεν μου την περνάει και μου βγάζει συνέχεια fail.....κάποια βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν από Καναδά το S10 plus SM-G975W το οποίο δουλεύει κανονικά σε όλα τα δίκτυα αλλά λόγω του ότι το μενού είναι στα αγγλικά προσπάθησα να το φλασαρω μέσω Odin και να περάσω την ελληνική ROM,λόγω του ότι τα ευρωπαϊκά τηλέφωνα η έκδοση τους είναι SM-G975F δεν μου την περνάει και μου βγάζει συνέχεια fail.....κάποια βοήθεια;

 

δε μπορείς να περάσεις rom του 975F στο 975W

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δε μπορείς να περάσεις rom του 975F στο 975W

 

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω κάποια ευρωπαϊκή rom σε αυτήν την έκδοση;έστω την ελληνική γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, στις γλωσσες δεν εχει ελληνικα;;

Έχει αλλά μόνο σαν γραφή και σαν γλώσσα πληκτρολογίου κλπ, το μενού του και στις εφαρμογές όπως Facebook Viber κλπ είναι αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το update του Αυγούστου

 

Τι χαλι ειναι αυτο με τα updates αναλογα την χωρα/rom ......

Καθε φορα οι τελευταιοι σε ολη την Ευρωπη που θα παρουμε κατι που εχουν παρει ηδη ολοι οι αλλοι με την ιδια συσκευη. Δεν θελω καν να ξερω τι θα συμβει με την μεγαλη εκδοση του Android 10 οταν βγει 1-2μηνες μετα τους αλλους,δηλαδη καλη Ανοιξη.

 

Αλλη φορα να θυμαμαι να το αναφερω σε οσους ρωτανε για Ελληνικες συσκευες που δεν ειναι stock android ή Iphone,οτι ειναι και οι πιο αργες στα updates.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει έτσι στο βαθμό που το περιγράφεις, αλλά νομίζω πως είσαι άδικος αυτή τη φορά. Update Αυγούστου που βγήκε 14 του μήνα, δεν το λες και αργά.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα ψηφιακη ευεξια... το τηλεφωνο εγινε πιο γρηγορο και κερδισα 30' οθονη... αψογο

Παμε ρυθμισεις-> (γραφουμε στην μπαρα)"Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης" ->παταμε Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης ( τεταρτο απο το τελος) ->Απενεργοποιουμαι τα bixby , device health services, game launcher -> πατα πανω δεξια τις 3 τελειες-> εμφανιση εφαρμογων συστηματος-ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΥΕΞΙΑ

 

Καντε μια επανεκκινηση... αλλο τηλεφωνο θα το καταλαβετε... πιο γρηγορο και λιγοτερο ενεργοβορο...

:happy::happy::happy::happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει έτσι στο βαθμό που το περιγράφεις, αλλά νομίζω πως είσαι άδικος αυτή τη φορά. Update Αυγούστου που βγήκε 14 του μήνα, δεν το λες και αργά.

 

Sent from my XT1580

 

Το point μου δεν ειναι ποτε ακριβως βγηκε,αλλα το οτι αλλος το παιρνει στις αρχες του μηνα και αλλος τελος με αρχες του επομενου,και μιλαμε για τις ιδιες συσκευες.

Και δεν ειναι τοσο θεμα του Android αυτο,γιατι σε pixel πχ δεν υπαρχουν τετοιες αποκλίσεις ή σε Oneplus.

 

Ειχα ακουσει και παλιοτερα οτι τα εδω Ελληνικα κινητα δεν ειναι και τα πιο γρηγορα στα updates,απλα τωρα το βλεπω και ο ιδιος τι παιζει και γιαυτο το αναφερω οτι μου κανει τοσο εντυπωση.

 

Τελος παντων.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Τα pixel λογικό είναι να παίρνουν πιο νωρίς. Οι υπόλοιποι που είναι ας πούμε "συνεπείς" με τα updates, συνήθως προς τέλος του μήνα. Εκτός αν εννοείς ίδιο τηλέφωνο σε άλλη χώρα να πάρει πιο νωρίς. Δεν ξέρω, αλλά και πάλι σιγά τα αυγά αν είναι για λίγες μέρες.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...