Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την οθόνη κλειστή ναι είναι πιο αργό αλλά με την οθόνη ανοικτή πάει μπαλα

α οκ ενταξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφέρομαι στο ότι είναι πιο γρήγορο από το δαχτυλικό των S9/S9+.

Ένα παλικάρι κάτι σελίδες πριν, έγραψε ότι ήθελε σύγκριση μεταξύ S9+ vs S10+ και κάποιος που απάντησε, έγραψε ότι έχει χειρότερο δαχτυλικό το S10. Είπα ότι δεν ισχύει.

 

Ξαναλέω ότι βλέπω ακόμη και στο βίντεο που έβαλες, ότι όλοι ζουλάνε το δάχτυλο. Κάντε απλά επαφή. Το ζούληγμα αλλοιώνει το δάχτυλο και αργεί ο αισθητήρας να το διαβάσει. Πιο απλά να το εξηγήσω, δεν γίνεται. :rolleyes:

 

εγω βλέπω άλλο πράγμα στο βίντεο.

Εσύ παρέθεσες βίντεο ενα s10+ να το ξεκλειδώνουν μόνο του,αυτό δεν αποδεικνύει κάτι όσο αφορά την σύγκριση με άλλα κινητά.για αυτό σου έβαλα κάτι που είναι σχετικό.

Μετά αναφερθήκατε στην τεχνολογία του,στο οτι το βίντεο είναι fake και αργότερα *αφού υπήρχε κατανόηση οτι δεν είναι)ότι με ανοιχτή οθόνη ξεκλειδώνει πιο γρήγορα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

α οκ ενταξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω βλέπω άλλο πράγμα στο βίντεο.

Εσύ παρέθεσες βίντεο ενα s10+ να το ξεκλειδώνουν μόνο του,αυτό δεν αποδεικνύει κάτι όσο αφορά την σύγκριση με άλλα κινητά.για αυτό σου έβαλα κάτι που είναι σχετικό.

Μετά αναφερθήκατε στην τεχνολογία του,στο οτι το βίντεο είναι fake και αργότερα *αφού υπήρχε κατανόηση οτι δεν είναι)ότι με ανοιχτή οθόνη ξεκλειδώνει πιο γρήγορα.

 

 

Οκ είναι πιο αργό και δεν έχει τόσο καλή τεχνολογία μας το έδωσες να το εμπεδώσουμε... Νομίζω πρέπει να βρεις κάτι άλλο τώρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!! Ακριβώς μια εβδομάδα με το κινητό στα χέρια μου και έχω να σας πω 2 εντυπώσεις!!! Μπαταρία με βγάζει άνετα την ημέρα, για την ακρίβεια το φορτίζω ανά μιάμιση μέρα, και επειδή έχω άδεια όλη την εβδομάδα ασχολιομουν πολύ!!!! (Παιχνίδια δεν παίζω!!!) Ο αισθητηρας δακτυλικών αποτυπωμάτων στην αρχή με έκανε κάτι νούμερα το στυλ ότι είτε αργούσε η δεν έβλεπε κάποιες φορές το δάκτυλο αλλά μετά το χθεσινό update τον έσβησα και τον ξαναπερασα και δουλεύει τέλεια, μπορεί να γίνει και λίγο ποιο γρήγορος αλλά αυτό είναι θέμα update, εντάξει 2 μηνών συσκευή είναι έχει δουλειά ακόμα να γίνει!!!
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic δεν ήξερα πού να το βάλω,

Έχουμε νομίζω το πρώτο unboxing του Galaxy fold

 

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Πωωω επος....:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic δεν ήξερα πού να το βάλω,

Έχουμε νομίζω το πρώτο unboxing του Galaxy fold

 

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Είναι ΕΡΩΤΑΣ κ όταν θα βάλει πάνω και το πενάκι θα είναι αχχχχχ

Αν βγει σε δικαρτο. Που μάλλον δύσκολο.. Ίσως σε ένα χρόνο να το πάρω...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung galaxy fold θυρα ακουστικων δεν εχει παντως.

 

Παρολα αυτα βλεπω στο Unboxing οτι η εταιρεια δινει δωρεαν τα ασυρματα buds που απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung galaxy fold θυρα ακουστικων δεν εχει παντως.

 

Παρολα αυτα βλεπω στο Unboxing οτι η εταιρεια δινει δωρεαν τα ασυρματα buds που απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.

 

Ε αλίμονο με 1800-2000 ναμην τα έδινε δώρο απτην αρχή αμαρτία είναι... Ελπίζω να τα παραλαβω και γω να δω επιτέλους τι ρόλο βαράνε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung galaxy fold θυρα ακουστικων δεν εχει παντως.

 

Παρολα αυτα βλεπω στο Unboxing οτι η εταιρεια δινει δωρεαν τα ασυρματα buds που απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.

Ούτε sd παίρνει και δε νομίζω να είναι αδιάβροχο.

Παρόλα αυτά ας ανοιχτεί ένα θέμα για αυτό..αν όχι και κατηγορία ολόκληρη. Προσωπικά μου είναι αδιάφορο με τόσες ελλείψεις και τόσο τούβλο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ε αλίμονο με 1800-2000 ναμην τα έδινε δώρο απτην αρχή αμαρτία είναι... Ελπίζω να τα παραλαβω και γω να δω επιτέλους τι ρόλο βαράνε

 

Καλά ακόμα δεν έχεις παραλάβει ρε...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ακόμα δεν έχεις παραλάβει ρε...

 

Δέκατη μέρα εργάσιμη σήμερα... Ακόμα είμαι εντός προγράμματος...

Ουτε τα υπόλοιπα παιδιά έχουν παραλάβει.. Ίσως υπάρχει έλλειψη

Θέλω να πιστεύω δεν θα μας αφήσει έτσι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω παρατηρήσει οτι οταν το κινητό είναι ώρα σε αναμονή και με καλούν ενώ ακούγεται ήχος αργεί ομως η οθόνη να ξυπνήσει κάποια δευτερόλεπτα. Είναι κάποια ρύθμιση ή έτσι πρέπει να είναι;

Η λειτουργία ισχύος είναι στο βελτιστοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω παρατηρήσει οτι οταν το κινητό είναι ώρα σε αναμονή και με καλούν ενώ ακούγεται ήχος αργεί ομως η οθόνη να ξυπνήσει κάποια δευτερόλεπτα. Είναι κάποια ρύθμιση ή έτσι πρέπει να είναι;

Η λειτουργία ισχύος είναι στο βελτιστοποιημένη.

 

Αν και το ξυπνημα εξαρταται απο αλλους παραγοντες Κανε μια δοκιμη εαν πας επιλ προγραμματιστη βαλεις τις 2 πρωτες κλιμακες 0.5 την τριτη Off.

Επισης κατι αλλο για να μη σου χαλαει μια εργασια που κανεις οταν το εχεις και αναμμενο πες οτι εισαι στο Νετ εκεινη την στιγμη θα σου ερθει κληση για να μη σου σκαει κατα μηκος ολης της οθονης πηγαινε τηλεφωνο / 3 τελειες πανω δεξια /ρυθμισεις , ενεργοποιησε την εμφανιση κλησεων σε αναδυομενα παραθυρα.

Link to comment
Share on other sites

Η ζελατίνα που έχει στην οθόνη βλέπω ότι έχει καλή εφαρμογή και σχεδόν δεν φαίνεται. Τη βγάζουμε :rolleyes:;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η ζελατίνα που έχει στην οθόνη βλέπω ότι έχει καλή εφαρμογή και σχεδόν δεν φαίνεται. Τη βγάζουμε :rolleyes:;
Ή Ζελατίνα είναι εξαιρετική σε αίσθηση και δεν πιάνει πολλές δακτύλιες επισης καθαρίζει πανεύκολα..

Λειτουργεί φυσικα χωρίς κανένα πρόβλημα με το δακτυλικό μετα και το update....

 

Προσωπικά δεν πρόκειται να την ακουμπήσω....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η ζελατίνα που έχει στην οθόνη βλέπω ότι έχει καλή εφαρμογή και σχεδόν δεν φαίνεται. Τη βγάζουμε :rolleyes:;

Η ζελατίνα είναι εξαιρετική για εργοστασιακής τοποθέτησης. Την αφήνεις ως έχει μέχρι να χρειαστεί να την αλλάξεις.

Το μόνο αρνητικό ότι κάνει πολύ εύκολα γρατσουνιές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η ζελατίνα είναι εξαιρετική για εργοστασιακής τοποθέτησης. Την αφήνεις ως έχει μέχρι να χρειαστεί να την αλλάξεις.

Το μόνο αρνητικό ότι κάνει πολύ εύκολα γρατσουνιές.

 

Καλή προσθήκη απτή σαμι αν κ για τα λεφτά που ζητάει τζάμι dome έπρεπε να μας δίνει.. Η ζελατίνα σίγουρα γρατσουνιεται αλλά το ίδιο και η οθόνη αν τη βγάλει κάποιος οπότε την αφήνουμε..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν και το ξυπνημα εξαρταται απο αλλους παραγοντες Κανε μια δοκιμη εαν πας επιλ προγραμματιστη βαλεις τις 2 πρωτες κλιμακες 0.5 την τριτη Off.

Επισης κατι αλλο για να μη σου χαλαει μια εργασια που κανεις οταν το εχεις και αναμμενο πες οτι εισαι στο Νετ εκεινη την στιγμη θα σου ερθει κληση για να μη σου σκαει κατα μηκος ολης της οθονης πηγαινε τηλεφωνο / 3 τελειες πανω δεξια /ρυθμισεις , ενεργοποιησε την εμφανιση κλησεων σε αναδυομενα παραθυρα.

Τι ρυθμίζουν αυτές οι κλίμακες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως στο θέμα των ειδοποιήσεων led,η εφαρμογη του chainfire "holey light",λειτουργει άψογα και χωρις να τρωει μπαταρία...

Συνιστάται άφοβα!!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίζουν αυτές οι κλίμακες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως στο θέμα των ειδοποιήσεων led,η εφαρμογη του chainfire "holey light",λειτουργει άψογα και χωρις να τρωει μπαταρία...

Συνιστάται άφοβα!!!!

Ευχαριστούμε για το feedback, δε την είχα βάλει γιατί φοβόμουν το battery draining. Βέβαια draining και chainfire δεν πάνε μαζί. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το feedback, δε την είχα βάλει γιατί φοβόμουν το battery draining. Βέβαια draining και chainfire δεν πάνε μαζί. ;)

 

Για led ειδοποιήσεων λέτε παιδιά; από playstore η xda είναι; κάποιο link?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίζουν αυτές οι κλίμακες?

 

Tην ταχυτητα των animation.

 

Μεταβαση απο την αρχικη οθονη σε μια εφαρμογη,εναλλαγες μεταξυ των apps κτλ...

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Για led ειδοποιήσεων λέτε παιδιά; από playstore η xda είναι; κάποιο link?

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.holeylight

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ τι ρυθμίσεις έβαλες ζητάει πολλά κ δεν βγάζω άκρη. Θέλω να ανάβει για όταν έχω μήνυμα κ κλήσεις κ messenger viber δεν με νοιάζει τόσο το χρώμα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τέρμα φωτεινότητα στο αυτόματο κάτω απτον ήλιο (αλλά κ σε κλειστό χώρο) είναι όνειρο αυτή η οθόνη...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...