Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά παρατήρησα ότι στην μεριά στο δαχτυλικο κάτω από έντονο ήλιο φαίνεται ένα ορθογώνιο με. Σβηστή οθόνη να φαίνεται ο αισθητήρας εκεί; για ρίξτε μια ματιά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με samsung usa σε live chat. Οι οθονες ειναι ειτε samsung ειτε boe λογω μεγαλης ζητησης δεν προλαβαιναν για mass production μονο samsung οθονων. Ειναι ενημεροι για το θεμα. Με διαβεβαιωσε οτι σε μελλοντικο update θα εξομαλυνθει αλλα ειναι μπουρδες.. Δεν μπορει ο καθε ενας που εχει πληρωσει 1000ρικο να ρωτα τι οθονη φοραει και να λαμβανει τετοιες απαντησεις.. Οποιος εχει παρομοιο προβλημα να παει για αλλαγη.

 

Νικολα οταν εχεις νεα ενημερωσε μας αν τελικα δεχτηκανε την αντικατασταση. DOA δεν γινεται να βγει η συσκευη γιατι δεν υπηρξε θεμα λειτουργικοτητας να μην ενεργοποιειται η συσκευη κτλ. Αλλα θα εχει ενδιαφερον να δουμε αν θα γινει αντικατασταση. Εμενα το κανει μονο αν το γυρισω υπο γωνια πλαγια οχι στην ευθεια οπως κοιτας τη συσκευη.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Νικολα οταν εχεις νεα ενημερωσε μας αν τελικα δεχτηκανε την αντικατασταση. DOA δεν γινεται να βγει η συσκευη γιατι δεν υπηρξε θεμα λειτουργικοτητας να μην ενεργοποιειται η συσκευη κτλ. Αλλα θα εχει ενδιαφερον να δουμε αν θα γινει αντικατασταση. Εμενα το κανει μονο αν το γυρισω υπο γωνια πλαγια οχι στην ευθεια οπως κοιτας τη συσκευη.

 

Μανο οταν καταβαλλουμε ενα τετοιο ποσο για μια συσκευη ειναι αμαρτια να μην ειναι αψογη. Εξαρταται απο οτι καταλαβα απο το panel που φοραει.. θελουν δε θελουν θα γινει ενας μικρος χαμος αυριο για αντικατασταση. Μπορεις να μου πεις ημερομηνια παραγωγης με το sammobile info απο playstore? Μηπως εχει να κανει με συγκεκριμενες παρτιδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. Παρέλαβα χθες το s10 plus. Είναι πρώτη φορά που έχω Samsung κινητό. Είναι καταπληκτικό το τηλέφωνο. Να ρωτήσω σε κάποιον που έχει το plus κάτι. Σε τηλεφώνημα και όταν ανοίγω το speaker phone μόνο το κάτω ηχείο ακούγεται. Το πάνω όχι. Έτσι πρέπει να είναι;; Καλά ακούγεται αλλά είδα ένα βίντεο review και λέει για πρώτη φορά στο s10 σε loudspeaker call δουλεύουν και τα δύο. Δείτε που τι λέει. Το λέει στα 3:32 στο βίντεο.

Μήπως κάνει λάθος ο reviewer; Ευχαριστώ αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

Σας παρακαλώ πολύ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο χθεσινό μου post... Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

 

Μονο το κατω ηχειο.. το πανω λειτουργει σε αναπαραγωγη βιντεο και ηχου. Δεν μπορει να λειτουργησει το πανω στην κληση γιατι χρησιμοποιειται και ως φιλτρο εξωτερικων θορυβων για καλυτερη ακουστικη στις κλησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά παρατήρησα ότι στην μεριά στο δαχτυλικο κάτω από έντονο ήλιο φαίνεται ένα ορθογώνιο με. Σβηστή οθόνη να φαίνεται ο αισθητήρας εκεί; για ρίξτε μια ματιά

 

Φαινεται και σε μενα..

Link to comment
Share on other sites

Μανο οταν καταβαλλουμε ενα τετοιο ποσο για μια συσκευη ειναι αμαρτια να μην ειναι αψογη. Εξαρταται απο οτι καταλαβα απο το panel που φοραει.. θελουν δε θελουν θα γινει ενας μικρος χαμος αυριο για αντικατασταση. Μπορεις να μου πεις ημερομηνια παραγωγης με το sammobile info απο playstore? Μηπως εχει να κανει με συγκεκριμενες παρτιδες

 

18/2/2019 είναι το δικο μου.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Μανο οταν καταβαλλουμε ενα τετοιο ποσο για μια συσκευη ειναι αμαρτια να μην ειναι αψογη. Εξαρταται απο οτι καταλαβα απο το panel που φοραει.. θελουν δε θελουν θα γινει ενας μικρος χαμος αυριο για αντικατασταση. Μπορεις να μου πεις ημερομηνια παραγωγης με το sammobile info απο playstore? Μηπως εχει να κανει με συγκεκριμενες παρτιδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μονο το κατω ηχειο.. το πανω λειτουργει σε αναπαραγωγη βιντεο και ηχου. Δεν μπορει να λειτουργησει το πανω στην κληση γιατι χρησιμοποιειται και ως φιλτρο εξωτερικων θορυβων για καλυτερη ακουστικη στις κλησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φαινεται και σε μενα..

 

Ευχαριστώ πολύ nicolasdr για την απάντηση σου στα ηχεία. Ευχαριστώ και πάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορει καποιος που δεν εχει κανενα προβλημα στην οθονη να αναφερει ημερομηνια παραγωγης? Χρησιμοποιησα το sammobile info απο playstore. Εχω ημερομηνια παραγωγης 26/02/2019

 

Καλησπέρα nicolasdr. Κατέβασα για σένα το sammobil. Εμένα είναι παράγωγης 04/03/2019. Αγορασμένο από κατάστημα Κωτσοβολο. Έχω το S10 Plus 1TB 12GB μνημη σε χρώμα Ceramic Black. Δεν έχει πρόβλημα η ο οθόνη. Εύχομαι να σε βοήθησα.

Edited by gianntsllos
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω πως μαλλον οι πρωτες παρτιδες του Φλεβαρη εχουν το θεμα. Για τον φιλο που ρωτησε το αν η οθονη ειναι boe ή samsung δεν το ξερω γιατι η καθε εφαρμογη αναγνωρισης ελεγε πως δεν ειναι απολυτα συμβατη και οι πληροφοριες θα ειναι περιορισμενες.

 

Νομιζω βοηθαει αρκετα το οτι εχεις μαρτιου σειρα και δεν εχεις θεμα. Δηλαδη σε λευκο φοντο ειτε ευθεια ειτε υπο γωνια, στα edges δεν εχεις μια πρασινιλα ή μια μπλε αποχρωση κατα μηκος των edges.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

18/2/2019 είναι το δικο μου.

 

Νομιζω Μανο οτι οι τυχεροι των τηλεφωνων με παραγωγη μεσα στον φλεβαρη κερδισαμε ενα extra edge tint σαν δωρο..

 

Υπαρχει φιλος με συσκευη παραγωγης μαρτιου διχως προβλημα ευθεια ή υπο γωνια..αρα ειναι defect

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω πως μαλλον οι πρωτες παρτιδες του Φλεβαρη εχουν το θεμα. Για τον φιλο που ρωτησε το αν η οθονη ειναι boe ή samsung δεν το ξερω γιατι η καθε εφαρμογη αναγνωρισης ελεγε πως δεν ειναι απολυτα συμβατη και οι πληροφοριες θα ειναι περιορισμενες.

 

Νομιζω βοηθαει αρκετα το οτι εχεις μαρτιου σειρα και δεν εχεις θεμα. Δηλαδη σε λευκο φοντο ειτε ευθεια ειτε υπο γωνια, στα edges δεν εχεις μια πρασινιλα ή μια μπλε αποχρωση κατα μηκος των edges.

 

Έβαλα λευκό φόντο wallpaper για να δω. Στα edges εχει μια πολύ λίγο απόχρωση. Είναι πολύ λίγο. Όχι πράσινη. Στην ευθεία καθόλου. Έρχομαι από το Sony XZ3 που είχε edge οθόνη έκανε λίγο απόχρωση στο πλάι ειχε. Θέλω να σου πω λίγο απόχρωση έχει σαν γκρι λευκο χρωμα το s10 plus. Σε σημείο που δεν φαινεται καθόλου. Σαν λευκο είναι. Πράσινο - μπλέ καθόλου.

-- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----[/size]

Edited by gianntsllos
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βάλει κάποιος λευκό φόντο απλά ας πατήσει στο ίντερνετ να ανοίξει μια σελίδα της Google.. Doa αν με παίρνει θα το άλλαζα αλλά να μ ανοίξουν συσκευή από τώρα δεν παίζει.. Μόνο υπό γωνία είναι αν δεν γίνει mate 20 pro Κ δεν επεκταθεί το αφήνω κ έτσι για την ώρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βάλει κάποιος λευκό φόντο απλά ας πατήσει στο ίντερνετ να ανοίξει μια σελίδα της Google.. Doa αν με παίρνει θα το άλλαζα αλλά να μ ανοίξουν συσκευή από τώρα δεν παίζει.. Μόνο υπό γωνία είναι αν δεν γίνει mate 20 pro Κ δεν επεκταθεί το αφήνω κ έτσι για την ώρα

 

Συμφωνω μαζι σου. Να ειμαι ειλικρινεις καθησα και το προσεξα οταν το διαβασα εδω γιατι δεν βλεπω ποτε την οθονη υπο γωνια οποτε και δεν φαινεται κατι οταν το κοιτας κανονικα. Ουτε εγω το παω για ανοιγμα εννοειται. Μονο αν δεχτουν αντικατασταση που δε το νομιζω.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Αν του φιλου το θεμα που λεει με την edge οθονη ειναι παρα πολυ εντονο,σε σημειο να ενοχλει,ας παει για αλλαγη και αν δεν θεωρειται και φυσιολογικο να περασει και DOA(αν εχει ακομα).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Παρατηρω στα edges πρασινο φωτισμο στην ευθεια το οποιο δεν ειναι ορατο αν στραφει υπο γωνια. Δειτε κι εσεις και πειτε μου αν ειναι φυσιολογικο ή οχι.

 

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

 

 

IMG-3bb26bb67319d52e1b0f75b347385a6d-V.jpg

 

 

 

IMG-60162c962ef07c967a02bf34a9e9e89a-V.jpg

Εγώ παρατηρώ το ακριβώς αντίθετο...

 

Στην ευθεία καταλευκό κανονικά στις άκρες

 

Και οταν στρεφώ το κινητό σε γωνία παρατηρώ ελαφρώς πράσινη αποχρωση ....Όχι κάτι τρομερό....

 

Αλλά οπως το βλεπω θεωρω ότι είναι φυσιολογικό....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν του φιλου το θεμα που λεει με την edge οθονη ειναι παρα πολυ εντονο,σε σημειο να ενοχλει,ας παει για αλλαγη και αν δεν θεωρειται και φυσιολογικο να περασει και DOA(αν εχει ακομα).

 

Εγώ στις 21 το πήρα οπότε αύριο μπορώ να πάω από Γερμανό. Αν δεν είναι φυσιολογικό έστω αυτό το λίγο που υπάρχει υπό γωνία που έχουμε διαβάσει ότι υπάρχει κ στις mate συσκευές που δεν έχουν θέμα.. Άρα αν δεν είναι φυσιολογικό δεν πρέπει να γίνει αντικατάσταση;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μάζευα λεφτά να πάρω το σ10+.

Το mate 20 pro, είναι 2η συσκευή μετά από αντικατάσταση. Το σ20+ έχει ίδιο θέμα, πρόβλημα στις οθόνες ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η λήψη της φωτογραφίας αλλά τέτοιο κινητό με οθόνη σαν ουράνιο τόξο δεν θα κράταγα με τίποτα.. Κατακόρυφα πράσινη γραμμή και πάνω γωνία πολύχρωμο...Έλεος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχε και το δικό μου το ίδιο θέμα με την οθόνη.

 

Για να μην πολυλογώ η συσκευή επιστράφηκε (αν και δεν ήθελαν να την πάρουν πίσω) και περιμένω καινούργια μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη επίσης συμφώνησα να ανοιχτεί η συσκευή επιτόπου και να γίνει έλεγχος αν και η δεύτερη παρουσιάζει το ίδιο θέμα επιστρέφεται επιτόπου και δεν ασχολούμαι άλλο.

 

Πολλούς μπορεί να μην τους ενοχλεί προσωπικά με ενοχλεί και δεν το θεωρώ φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η λήψη της φωτογραφίας αλλά τέτοιο κινητό με οθόνη σαν ουράνιο τόξο δεν θα κράταγα με τίποτα.. Κατακόρυφα πράσινη γραμμή και πάνω γωνία πολύχρωμο...Έλεος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν φοραει μεμβρανη ετσι δειχνουν....

Κ μενα που δεν ειναι s10+, κ τα 3 κινητα που εχω κ φορανε μεμβρανες δειχνουν ουρανιο τοξο ως προς την γωνια κλησης προς το φως.

Δεν αναρωτηθηκες γιατι στην 2η φωτο δεν φαίνεται???

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσετε είναι φυσιολογικό υπό γωνία να έχει μια ελαφριά αλλαγή χρώματος αλλά στην ευθεία είναι όλα κανονικά δικαιούμαι να μου κάνουν αντικατάσταση στην βδομάδα;;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν το βλεπεις στην ευθεια και στα δυο ακρα και συνεχιζει και ενω το στριβεις,θεωρω δεν ειναι φυσιολογικο. Στο ΧΖ3 αν στριψεις αρκετα την οθονη προς εσενα,τοτε βλεπεις μια ελαφρια γκρι-πρασινη σαν σκια στην απεναντι πλευρα ομως και μονο σε φωτεινα χρωματα. Η πλευρα που ερχεται κοντα σου φαινεται πιο φωτεινη και ειναι και τα δυο καθαρα απο την κλιση του γυαλιου.Σε μαυρα -σκουρα χρωματα δεν φαινεται το παραμικρο σε οποιαδηποτε φωτεινοτητα.Αν μια οθονη σου βγαζει λαθος χρωματα σε σημεια τα βλεπεις οπως και να το στριψεις.Στις edge οθονες εχω διαβασει οτι ειναι φυσιολογικο. Στις φωτο που ανεβηκαν,τα υπολοιπα χρωματα που το κανουν να φαινεται πολυχρωμο,μου φαινονται οτι οφειλονται στην καμερα του κινητου που τραβηξε την φωτο και λογικα με το ματι δεν φαινεται τιποτα. Αν τα βλεπεις και αυτα τοτε πηγαινεις για επιστροφη ή οτι σου πουνε. Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα s7 edge

S8 plus κ έχουν περίπου το ίδιο όταν το γυριζεις δεξιά κ αριστερά.. Το θέμα θεωρείται λήξαν ... Οι κάτοχοι mate μπορούν να συνεχίσουν να έχουν το άγχος τους μην πρασινίσει όλη η οθόνη... Γιατί είδα στο απέναντι νήμα ότι κραζαν το παιδί που ανέβασε πως είχε θέμα... Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλα η οθόνη δεν έχει τίποτα, ειναι αστέρι. Μη βγάλουμε πρόβλημα απο εκει που δεν υπάρχει.

 

Τι αλλο θα διαβάσουμε πια σ αυτο το νήμα.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοίταξα s7 edge

S8 plus κ έχουν περίπου το ίδιο όταν το γυριζεις δεξιά κ αριστερά..

Τρία χρόνια με το S7edge και ακόμη δεν έχω τέτοιου είδος θέματα.

Ούτε πρασινίλες, ούτε κοκκινίλες, ούτε άλλου τύπου αλλοιώσεις στις γωνίες του edge από όποια πλευρά και να το κοιτάξω σε όλα τα χρώματα για φόντο (ακόμη και στο λευκό που ίσως θα έπρεπε να υπάρχει κάτι εκεί).

Δεν είμαι ειδικός στο θέμα, αλλά τουλάχιστον στο δικό μου δεν βλέπω τίποτε αξιοπερίεργο.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι καποιοι θιγονται ενω συζητουμε για μια συσκευη. Το γεγονος οτι καποιοι εχουν αψεγαδιαστη συσκευη, δεν σημαινει οτι καποιοι αλλοι δεν εχουν προβληματα ποσο μαλλον σε οθονη που εξορισμου απο την φυση της και το binning μπορει να μην αντικατοπτριζει ορθα τα χρωματα ή να εχει αλλες ατελειες.Γι αυτο υπαρχει το doa γι αυτο υπαρχει το service. Διορθωνεται και προχωραμε και χαιρομαστε την συσκευη. Δεν γενικευσα την βλαβη. Οσοι εχουν το ιδιο θεμα ας απευθυνθουν στο καταστημα που το παρελαβαν αν το επιθυμουν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...