Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερχεται νέα βελτίωση σε κάμερα κ σε WiFi μόλις το. Διάβασα με το update Ιουλίου.. Οτι μας φέρνουν είναι ΠΑΝΤΑ ευπρόσδεκτο..

 

Το έχει βάλει κανείς να μας πει αν όλα πάνε καλά? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε ξεφυσώντας και με έξω τη γλώσσα! :p

Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο η αυτονομία μπαταρίας παρά οι φωτογραφίες και η ταχύτητα επεξεργαστή.

Όσο για το FM... αυτό μου λείπει από την εποχή του S2!!!

 

οριστε λοιπον η 1η αμεση οσο γινεται φυσικα συγκριση σε μπαταριες s10+ exynos vs snapdragon απο εμενα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7876554#post7876554

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκείνο το update που λέγαμε για το notification led γύρω από την κάμερα θα βγεί κάποια στιγμή ή απλά ήταν φήμες;
Link to comment
Share on other sites

οριστε λοιπον η 1η αμεση οσο γινεται φυσικα συγκριση σε μπαταριες s10+ exynos vs snapdragon απο εμενα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7876554#post7876554

Νικόλα βγάζει σφάλμα το link ξανά βάλτο

Άκυρο δούλεψε. Πολύ ενδιαφέρον αν και εξ αρχής δεν ασχολήθηκα με αυτό το vs γιατί ήμουν σίγουρος ότι ήταν ανούσιο. Ήξερα ότι διάφορες θα υπήρχαν εκατέρωθεν στα σημεία και αμελητέες.

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Και τι γίνεται με όλους αυτούς που κράζανε κ ξανά κράζανε γιατί δεν δίνει σε όλους snap bκ εμάς μας έχει για πέταμα κ δεύτερης διαλογής πελάτες;;

 

Μια ερώτηση είδα σε βίντεο για να βγάλεις με pro mode φώτο κ να βγει παστελομενο το νερό γράφει iso 50 2.4 OK το έβαλα το 10stop ND and cp τι είναι ;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα βγάζει σφάλμα το link ξανά βάλτο

Άκυρο δούλεψε. Πολύ ενδιαφέρον αν και εξ αρχής δεν ασχολήθηκα με αυτό το vs γιατί ήμουν σίγουρος ότι ήταν ανούσιο. Ήξερα ότι διάφορες θα υπήρχαν εκατέρωθεν στα σημεία και αμελητέες.

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

και εγω δεν μπορουσα να το δεχτω οτι θα εκαναν τετοια βλακεια, αλλα και δε μου φαινοταν λογικο. μικρη διαφορα οκ αλλα τετοιο χαος που ελεγαν μεχρι και 40% διαφορα με τιποτα.. θεωρω οτι αν υπαρχει λοιπον ειναι ελαχιστη.

Και τι γίνεται με όλους αυτούς που κράζανε κ ξανά κράζανε γιατί δεν δίνει σε όλους snap bκ εμάς μας έχει για πέταμα κ δεύτερης διαλογής πελάτες;;

 

Μια ερώτηση είδα σε βίντεο για να βγάλεις με pro mode φώτο κ να βγει παστελομενο το νερό γράφει iso 50 2.4 OK το έβαλα το 10stop ND and cp τι είναι ;;

 

Ειναι απλο, καποιοι που θελανε να δικαιολογησουν την επιλογη τους για huawei, xiaomi Κλπ βρηκαν εναν παραπανω λογο να λενε για πελατες δευτερης κατηγοριας και αλλα τετοια αστεια.

Οπως ξανα ειπα θα περιμενω κανα μηνα να δω σε διαφορα σεναρια τη συμπεριφορα του exynos αλλα σε πρωτη φαση για μενα ο μυθος απορριπτεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο επειδή ασχολείσαι νομίζω με τη φωτογραφία οποίος ξέρει ας απαντήσει σε αυτό που ρωτάω για μέρα πως βγαινει το νερό σμουθ κ σταματημένο βρήκα τις ρυθκιισεεςπου γράφω παραπάνω αλλά δεν ξέρω ποιες εννοεί

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το μπλοκάρισμα κλήσεων με απορρητους αριθμούς, πως γίνεται ; Με έχουν ζαλίσει, φυσικά Δεν απαντάω, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό.

Έψαξα στο menu, δεν τα κατάφερα να βρω την ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας αγοράσα την Πέμπτη ένα Galaxy S10 plus καινούργιο από το κατάστημα e-Karavasilis και στην απόδειξη γράφει το μοντέλο της συσκευής αλλά δεν γράφει το ΙΜΕΙ και μου είπαν ότι πλέον δεν χρειάζεται να το γράφει μετά από οδηγία της Ε.Ε ισχύει κάτι τέτοιο; Edited by mariosave
Link to comment
Share on other sites

Το μπλοκάρισμα κλήσεων με απορρητους αριθμούς, πως γίνεται ; Με έχουν ζαλίσει, φυσικά Δεν απαντάω, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό.

Έψαξα στο menu, δεν τα κατάφερα να βρω την ρύθμιση.

 

Στο μενού του τηλ πάνω δεξιά 3 ... ρυθμίσεις κλήσεων έχει αποκλεισμός αριθμών. Μπες εκεί ενεργοποίησε απλκλεισμο αγνώστων καλουντων. Αλλιώς πάρε τηλ στην εταιρία που έχεις τη σιμ και το κάνουν χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας αγοράσα την Πέμπτη ένα Galaxy S10 plus καινούργιο από το κατάστημα e-Karavasilis και στην απόδειξη γράφει το μοντέλο της συσκευής αλλά δεν γράφει το ΙΜΕΙ και μου είπαν ότι πλέον δεν χρειάζεται να το γράφει μετά από οδηγία της Ε.Ε ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Εγώ δύο φορές θυμάμαι να έχω αγοράσει από σκρουτζομάγαζο κινητό, και συνέβη το εξής κάθε φορά. Την πρώτη μου είχαν δώσει απόδειξη από ταμειακή που στο πίσω μέρος έγραψαν με στυλό το ΙΜΕΙ και έβαλαν σφραγίδα και υπογραφή. Την δεύτερη φορά, αγοράζοντας ένα αρκετά ακριβότερο τηλέφωνο (διαφορετικό κατάστημα) ήθελαν να μου δώσουν απλή απόδειξη από ταμειακή. Επέμενα και μου έβγαλαν κάποιο παραστατικό μηχανογραφημένο, στο οποίο έγραφε το ΙΜΕΙ και πάλι έβαλαν σφραγίδα και υπογραφή.

Στα 2 S10 που αγόρασα τους τελευταίους 5 μήνες από μεγάλο κατάστημα είχε το IMEI στην απόδειξη. Μου φαίνεται δικαιολογία αυτό που σου είπαν. Η απόδειξη έχει και το ρόλο του να δείχνει το πότε αγοράστηκε για να ισχύει η εγγύηση από την συγκεκριμένη μέρα. Δεν βλέπω άλλο τρόπο να μπορεί να ταυτοποιηθεί αυτό. Πόσο μάλλον για μια συσκευή που προέρχεται όχι από την ελληνική αντιπροσωπεία πιθανότατα, αλλά από κάποια άλλη χώρα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας αγοράσα την Πέμπτη ένα Galaxy S10 plus καινούργιο από το κατάστημα e-Karavasilis και στην απόδειξη γράφει το μοντέλο της συσκευής αλλά δεν γράφει το ΙΜΕΙ και μου είπαν ότι πλέον δεν χρειάζεται να το γράφει μετά από οδηγία της Ε.Ε ισχύει κάτι τέτοιο;
Άμα δεν γράφει το IMEI όταν θα χρειαστείς εγγύηση θα την μετρήσουν από την ημερομηνία κατασκευής της συσκευής. Κατέβασε το phone info από το play store και θα δεις ποτέ έχει κατασκευαστεί το τηλέφωνο σου.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε τι τύπο μνήμης φοράει η συσκευή σας με το aida64?

Εμένα το τελευταίο s10+ 1TB που βρέθηκε στα χέρια μου έχει LPDDR4X

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δείτε τι τύπο μνήμης φοράει η συσκευή σας με το aida64?

Εμένα το τελευταίο s10+ 1TB που βρέθηκε στα χέρια μου έχει LPDDR4X

 

Αυτή έχει και το δικό μου τεραμπαιτο.

Δεν έχουν όλα την ίδια δηλαδή?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει και το δικό μου τεραμπαιτο.

Δεν έχουν όλα την ίδια δηλαδή?

 

Δεν έχω ιδέα για αυτό ρωτάω να μας απαντήσουν και οι κάτοχοι των 128/8

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δύο φορές θυμάμαι να έχω αγοράσει από σκρουτζομάγαζο κινητό, και συνέβη το εξής κάθε φορά. Την πρώτη μου είχαν δώσει απόδειξη από ταμειακή που στο πίσω μέρος έγραψαν με στυλό το ΙΜΕΙ και έβαλαν σφραγίδα και υπογραφή. Την δεύτερη φορά, αγοράζοντας ένα αρκετά ακριβότερο τηλέφωνο (διαφορετικό κατάστημα) ήθελαν να μου δώσουν απλή απόδειξη από ταμειακή. Επέμενα και μου έβγαλαν κάποιο παραστατικό μηχανογραφημένο, στο οποίο έγραφε το ΙΜΕΙ και πάλι έβαλαν σφραγίδα και υπογραφή.

Στα 2 S10 που αγόρασα τους τελευταίους 5 μήνες από μεγάλο κατάστημα είχε το IMEI στην απόδειξη. Μου φαίνεται δικαιολογία αυτό που σου είπαν. Η απόδειξη έχει και το ρόλο του να δείχνει το πότε αγοράστηκε για να ισχύει η εγγύηση από την συγκεκριμένη μέρα. Δεν βλέπω άλλο τρόπο να μπορεί να ταυτοποιηθεί αυτό. Πόσο μάλλον για μια συσκευή που προέρχεται όχι από την ελληνική αντιπροσωπεία πιθανότατα, αλλά από κάποια άλλη χώρα.

 

Sent from my SM-G970F

 

Δηλαδή τι να κάνω τώρα να τους πάρω τηλέφωνο να μου κόψουν άλλη απόδειξη και να ζητήσω να γράφει το ΙΜΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

Στον συνήγορο του καταναλωτή, αν δεν πάρεις την απόδειξη, και την Δευτέρα τηλέφωνο στην Αθήνα Samsung, δώσε το ιμει, που έχει το κινητό, για να σου πούνε, για ποια χώρα προορίζεται,, Και αν έχεις εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Στον συνήγορο του καταναλωτή, αν δεν πάρεις την απόδειξη, και την Δευτέρα τηλέφωνο στην Αθήνα Samsung, δώσε το ιμει, που έχει το κινητό, για να σου πούνε, για ποια χώρα προορίζεται,, Και αν έχεις εγγύηση.

Πρώτα να πάρω στο μαγαζί η στη Samsung?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για αυτό ρωτάω να μας απαντήσουν και οι κάτοχοι των 128/8

 

Προς ενημερωση σου ετσι οπως φαινεται ουτε το Note10 μαλλον δεν θα φοραει Lpddr5 μνημη ram. Και αυτο γιατι δεν ειναι συμβατες με τον snap855 αλλα με τον επομενο snap865 για τα κινητα που θα βγουν του χρονου.

 

Αρα με λιγα λογια το S11 θα φοραει λογικα LPDDR5 μνημη ram.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα να πάρω στο μαγαζί η στη Samsung?

 

στη Samsung

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.imei.info/

 

για κοιταξε αυτό το site, DEN ξερω αν είναι αξιοπιστο, η , αν θελει πληρωμη πχ 3 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

στη Samsung

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.imei.info/

 

για κοιταξε αυτό το site, DEN ξερω αν είναι αξιοπιστο, η , αν θελει πληρωμη πχ 3 ευρω..

 

Οκ θα το κοιτάξω Δευτέρα πρωί πρωί και μετά θα επικοινωνήσω να σας πω τι μου είπαν

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για αυτό ρωτάω να μας απαντήσουν και οι κάτοχοι των 128/8
Εδώ το δικό μου 128αρι

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

095f3a832b11968c06cbcee84cb427fd.jpg

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για αυτό ρωτάω να μας απαντήσουν και οι κάτοχοι των 128/8

 

Το δικό μου

 

http://imgur.com/BYDxoYZ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...