Jump to content

Έχετε βάλει κεραία κινητής τηλεφωνίας στο σπίτι σας;


 Κοινοποίηση

Θα δεχόσασταν να τοποθετηθεί κεραία στο σπίτι σας;  

221 members have voted

  1. 1. Θα δεχόσασταν να τοποθετηθεί κεραία στο σπίτι σας;

    • Ναι
      35
    • Ίσως, ανάλογα με τα ανταλλάγματα
      66
    • Όχι
      120


Recommended Posts

Και άντε και μπήκε η κεραία στην πολυκατοικία..Ποιος εγγυάται ότι θα μείνει εκεί και δεν θα αρχίσουν οι αγωγές και οι μηνύσεις απο τους απέναντι κατοίκους;Μια και δυο φορές έχει γίνει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και άντε και μπήκε η κεραία στην πολυκατοικία..Ποιος εγγυάται ότι θα μείνει εκεί και δεν θα αρχίσουν οι αγωγές και οι μηνύσεις απο τους απέναντι κατοίκους;Μια και δυο φορές έχει γίνει; :worry:

 

Μηνύησεις γιατί? Παράνομη θα είναι ή θα τους κρύβει τη θέα?

Link to comment
Share on other sites

Η ακτινοβολία των κινητών τηλεφώνων δεν "κατευθύνεται" προς την κεραία...

 

Εννοείται :) . Εννοώ ότι θα παίρνει την ακτινοβολία της κεραίας που είναι πολλές φορές μεαλύτερη από του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται :) . Εννοώ ότι θα παίρνει την ακτινοβολία της κεραίας που είναι πολλές φορές μεαλύτερη από του κινητού.

 

Παρόλαυτά (με τα λίγα που έχω ακούσει/διαβάσει), πιστεύω ότι είναι πιο επιβλαβές να μιλάει κάποιος με τις ώρες στο κινητό, έχοντας την πηγή εκπομπής κολλημένη στον εγκέφαλό του, παρά να έχεις μια, έστω και ισχυρότερη πηγή, σε απόσταση πχ 20m (βλ. απόσβεση αντιστρόφως ανάλογη με το τετράγωνο της απόστασης) :O

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μηνύησεις γιατί? Παράνομη θα είναι ή θα τους κρύβει τη θέα?

 

Τι εννοείς γιατί;Για τον ίδιο λόγο που ξηλώθηκαν τόσες και τόσες κεραίες κινητής.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παρόλαυτά (με τα λίγα που έχω ακούσει/διαβάσει), πιστεύω ότι είναι πιο επιβλαβές να μιλάει κάποιος με τις ώρες στο κινητό, έχοντας την πηγή εκπομπής κολλημένη στον εγκέφαλό του, παρά να έχεις μια, έστω και ισχυρότερη πηγή, σε απόσταση πχ 20m (βλ. απόσβεση αντιστρόφως ανάλογη με το τετράγωνο της απόστασης) :O

 

Δεν το συζητάμε οτι ισχύει. Επίσης, το φάσμα και η ένταση της ακτινοβολίας που δεχόμαστε λόγω των εκπομπών FM είναι ασύγκριτη...Δείτε το hermes.ntua.gr να δείτε πως κατανέμεται το φάσμα......

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα σοβαρό ντοκυμαντέρ της ετ3 περί των κεραιών κινητής , ειπώθηκε ότι το σπίτι στο οποίο υπάρχει κεραία κινητής , δεν δέχεται καθόλου ακτινοβολία.

Το πρόβλημα είναι στα 200 μέτρα ακτίνα από το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα σοβαρό ντοκυμαντέρ της ετ3 περί των κεραιών κινητής , ειπώθηκε ότι το σπίτι στο οποίο υπάρχει κεραία κινητής , δεν δέχεται καθόλου ακτινοβολία.

Το πρόβλημα είναι στα 200 μέτρα ακτίνα από το σπίτι.

 

Άρχισε και μπερδεύει το θέμα!! Αν και γω με όσα έχω μάθει στη σχολή, αυτό έχω καταλάβει... Το πρόβλημα είναι ότι τα μαθαίνουμε στη θεωρία, και ξαναλέω, στην πράξη: το ρισκάρεις?

 

Πάντως δε γνώριζα ότι ξηλώνονται κεραίες κινητής, και επιμένω να μάθω έναν λόγο για τον οποίο θα μου την ξήλωναν αν έβαζα...

Link to comment
Share on other sites

εμάς σε ένα παραθαλάσσιο μέρος εδώ στην κρήτη που η μητέρα μου έχει κληρονομήσει ένα οικόπεδο έμαθα ότι η Cosmote έχει τοποθετήσει μια κεραία και ότι δίνει πάρα πολλά!!ττο θυμάμαι γιατί ήθελαν όλοι μαζί (που είχαν να πάρουν από το οικόπεδο) να κάνουν δικαστήρια στην εταιρία για να βγάλει την κεραία αλλά μάταια... :p :p :p

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγώ πάντως θα έβαζα με τα χίλια...γιατί; απλά πράγματα.Εγώ έβαλα(λέμε τώρα... :p ) κεραία κινητής πάνω από το σπίτι μου το 2005,κεραίες υπάρχουν στην Ελλάδα από το 1993 και γενικά από το 198χ άρα ότι και να γίνει(που να έχει επιπτώσεις στην υγεία,λέμε τώρα...) θα προλάβω να τη βγάλω.

Συνεχίζω: όχι,είναι καλύτερα να έχεις την κεραία πάνω από το κεφάλι σου όταν μιλάς...το PL ανεβαίνει και δεν έχεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ.εγώ στο εξοχικό μου έχω μια κεραία ΤΙΜ στο 1.5 ΚΜ(με ΤΑ μετρημένο) και το PL είναι πολύ μεγάλο.Αποτέλεσμα; Το κινητό μου να παίζει με 200mW.αφήνω τους "έξυπνους" λοιπόν να μιλούν με 2W ισχύ :(

Τα κύματα που χρησιμοποιούνται στη κινητή τηλεφωνία,ιδιαίτερα τα DCS-UMTS έχουν μικρό μήκος κύματος.Αυτό σημαίνει ότι κατευθύνοναι σε ευθείες γραμμές και ότι αυτός που έχει την κεραία από επάνω του ΔΕ θα έχει πρόβλημα.Αλλά ούτε και ο απέναντι διότι η κεραία κακά τα ψέματα δε χτυπά στα 30Μ αλλά στα 200-300Μ που ήδη ΕΧΕΙ ΕΞΑΣΘΕΝΙΣΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ.Οι τεχνικοί ΦΥΣΙΚΑ δε το κάνουν επειδή νοιάζονται για την υγεία αλλά για ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ λόγους(αποφυγή δημιουργίας της ανεπιθύμητης ομπρέλας) Ειδικά οι μεγάλοι ιστοί(πύργος Αθηνών,Αλυκές Ν.Μαγνησίας) χτυπάν χιλιόμετρα μακρυα για τον ίδιο λόγο(πχ στις Αλυκές η κυρία ΤΙΜ έχει βάλει να χτυπά το 1 cell στα 4.5ΚΜ(900άρι) και τα άλλα δύο στα 8ΚΜ!Αποτέλεσμα:τα κινητά να έχουν καλό σήμα και να μην εκπέμπει το κινητό σας σχεδόν τίποτα.Αφήστε τις εταιρίες να βάλουν κεραίες...τα ΚΙΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.Και κάτι άλλο: ξέρετε πόσο εκπέμπει ένα κινητό σε σύγκριση με μια κεραία εντός πόλεως; 2w το κινητό και 8w η κεραία.Τα συμπεράσματα δικά σας...Αν μου πρότειναν για bts θα δεχόμουν γιατί ξέρω πως λειτουργεί ένα δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και ποτέ οι τεχνικοί δε ψήνουν σημεία κοντά στην κεραία(πολλές φορές ο από κάτω ΔΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ από το bts αυτό και για αυτό η τοποθέτηση γίνεται συνήθως σε πολυκατοικίες που έχουν ήδη σήμα)όσες περισσότερες κεραίες μπαίνουν τόσο το καλύτερο! ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΒΛΑΠΤΟΥΝ.τόσα χρόνια έρευνας πάντως είναι αρνητικά...γιατί;

Αυτά!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:worry: Τι να πω.Δεν γουστάρω ιδιαίτερα τους ανθρώπους που αγαπούν το χρήμα :angry: (για μερικά ίσως και πολλά Ευρό θα βλάπτατε την υγεία αν όχι την δική σας των συνανθρώπων σας ) .Δηλαδή εσείς (όχι όλοι αλλά μερικοί) πιστεύετε τους τεχνικούς που παρουσιάζουν δήθεν έρευνες ? Νομίζετε ότι δεν έχουν αυτοί συμφέρον να σας κοροϊδέψουν και λένε την αλήθεια σε σας γιατί θέλουν την υγεία σας ?? Για άλλη μια φορά κάντε τους το χατήρι ......

 

ΥΓ: Είπαμε ότι θέλουμε το κινητό και πλέον το χρειαζόμαστε οπότε και τις κεραίες αλλά να μην το ********* το θέμα. Παντού κεραίες ....

 

[Απευθύνομαι σε μερικά και ΟΧΙ όλα τα μέλη του θέματος]

 

EDITED BY TN97: Σε παρακαλώ, μην χρησιμοποιείς λέξεις όπως αυτή στην οποία έβαλα ***

Link to comment
Share on other sites

:worry: Τι να πω.Δεν γουστάρω ιδιαίτερα τους ανθρώπους που αγαπούν το χρήμα :angry: (για μερικά ίσως και πολλά Ευρό θα βλάπτατε την υγεία αν όχι την δική σας των συνανθρώπων σας ) .Δηλαδή εσείς (όχι όλοι αλλά μερικοί) πιστεύετε τους τεχνικούς που παρουσιάζουν δήθεν έρευνες ? Νομίζετε ότι δεν έχουν αυτοί συμφέρον να σας κοροϊδέψουν και λένε την αλήθεια σε σας γιατί θέλουν την υγεία σας ?? Για άλλη μια φορά κάντε τους το χατήρι ......

 

ΥΓ: Είπαμε ότι θέλουμε το κινητό και πλέον το χρειαζόμαστε οπότε και τις κεραίες αλλά να μην το ********* το θέμα. Παντού κεραίες ....

 

[Απευθύνομαι σε μερικά και ΟΧΙ όλα τα μέλη του θέματος]

 

θέλεις κινητό αλλά όχι κεραίες :w00t: :!: για εξήγησε μου πως γίνεται αυτό; Τη ζημιά την κάνουν ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ! Αλήθεια το power level ξέρεις πως κινείται στο κινητό σου; Και βέβαια δε βλάπτουν οι κεραίες.Δεν αγαπώ το χρήμα αλλά δίκτυο κινητής χωρίς κεραίες δε γίνεται.Αν θέλεις πρότεινε μια άλλη λύση :O οι εταιρίες λες να θέλουν να πληρώνουν να βάλουν σε κάθε τετράγωνο 2 κεραίες; Στην Ελλάδα είμαστε πολύ πίσω σε αυτό το θέμα.Στην Κίνα ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΥΝ να βάλουν οι εταιρίες κινητής κεραία σε κάθε τετράγωνο όπως και στη Ρωσία που κάθε 100Μ υπάρχει κεραία.Στη Γαλλία απλά χωρίς να υποχρεώνει το κράτος ΑΔΕΙΔΟΤΕΙ και ΕΛΕΓΧΕΙ με αποτέλεσμα σε μια πόλη 10000 να έχουν μπει εώς και 3 κεραίες :!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα δεχόμουν για οποιοδήποτε αντύτιμο... εφόσον δε είμαι σίγουρος, δε μπορώ να βάλω σε κίνδυνο την υγεία μου για λεφτά. :!:

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα δεχόμουν για οποιοδήποτε αντύτιμο... εφόσον δε είμαι σίγουρος, δε μπορώ να βάλω σε κίνδυνο την υγεία μου για λεφτά. :!:

Για το κινητό σου είσαι σίγουρος;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε θα δεχόμουν για οποιοδήποτε αντύτιμο... εφόσον δε είμαι σίγουρος, δε μπορώ να βάλω σε κίνδυνο την υγεία μου για λεφτά. :!:

φαντάζομαι όμως ότι έχει κινητό έτσι; Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί θέλει κινητό,το χρησιμοποιεί και δε θέλει κεραίες(αναποδιά) Εκτός αν ξέρει κανείς τρόπο να λειτουργούν τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας χωρίς κεραίες :) (το ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχω κινητό, αλλά δε μπορείς να συγκρίνεις την ακτινοβολία [αν ισχύει, που πιστεύω ότι ισχύει] ενώς κινητού τηλεφώνου, που το έχεις κοντά σου και σε ακτινοβολεί το πολύ 3 ώρες τη μέρα [όταν μιλάς], με μια κεραία που την έχεις 24 ώρες το 24ωρο πάνω απ το κεφάλι σου :!: :!: :!: ...

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

το κινητό σου το έχεις στο κεφάλι σου και η κεραία είναι στα 10Μ και το κυριότερο:δεν εκπέμπει προς τα κάτω....αναλογικά η κεραία είναι 4 φορές ισχυρότερη από ένα κινητό(για μέσα στην πόλη) αλλά όταν έχεις δυνατό σήμα η ένταση πέφτει στα 200mw :) τι προτιμάς;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το κινητό σου το έχεις στο κεφάλι σου

Το κινητό δε το έχω στο κεφάλι μου ούτε μισή ώρα τη μέρα...

 

 

δεν εκπέμπει προς τα κάτω....αναλογικά η κεραία είναι 4 φορές ισχυρότερη από ένα κινητό(για μέσα στην πόλη) αλλά όταν έχεις δυνατό σήμα η ένταση πέφτει στα 200mw :) τι προτιμάς;

Το ότι δεν εκπέμπει προς τα κάτω δε το ξέρω... αλλά πιστεύω πως εκπέμπει προς όλες τις κατευθύνσεις... δεν είναι σα το ραδιόφωνο...

Προτιμώ να μη βάλω κεραία.

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δε το έχω στο κεφάλι μου ούτε μισή ώρα τη μέρα...

Το ότι δεν εκπέμπει προς τα κάτω δε το ξέρω... αλλά πιστεύω πως εκπέμπει προς όλες τις κατευθύνσεις... δεν είναι σα το ραδιόφωνο...

Προτιμώ να μη βάλω κεραία.

 

Και 1 ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ δίπλα στο κεφάλι σου κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΖΗΜΙΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΗΜΑ! 2w ισχύ δίπλα στο κεφάλι σου ξέρεις τι σημαίνει; :alien: Και μη ξεχνάς ότι η ακτινοβολία μειώνεται με το αντίστροφο τετράγωνο της απόστασης :O

 

ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΔΕΝ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ! Αν εξέπεμπαν προς τα κάτω λόγω κατευθυντικών κυμάτων δεν θα είχαν εμβέλεια ούτε 100Μ.Και όμως έχουν εμβέλεια 2ΚΜ πάνω κάτω η κάθε μια μέσα σε μια πόλη.

Μη συγκρίνεις ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ(VHF) με κινητή τηλεφωνία και τηλεόραση(UHF).Το ραδιόφωνο ΘΕΛΟΝΤΑΣ και ΜΗ εκπέμπει προς όλες τις κατευθύνσεις :w00t: λόγο μεγάλου μήκους κύματος.Αν όμως βάλεις κεραία ραδιοφώνου στην τηλεόραση θα δεις :X ...Μόνο YAGI κατευθυντικές λήψης είναι καλές για τηλεόραση.Και να φανταστείς Η ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ έχει μικρότερο μήκος κύματος από την τηλεόραση,δηλαδή είναι πιο κατευθυντικά κύμματα.Αν το βάλεις να χτυπά από κάτω...ζήτω στους τεχνικούς που ήρθαν να στη βάλουν

Βλάπτεις την υγεία των συνανθρώπων σου πολύ περισσότερο όταν χρησιμοποιείς το αυτοκίνητό σου,αυτό το έχεις σκεφτεί; :mad:

Βάζοντας κεραία κάνεις περισσότερο καλό παρά κακό αν σκεφτείς ότι 9/10 έλληνες έχουν πλέον κινητό.Α και κάτι άλλο: μια κεραία ραδιοφωνικού σταθμού έχει ένταση 100KW.Μια εταιρία κινητής 60W(πύργος Αθηνών) Τι συγκρίνουμε φίλε μου;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και 1 ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ δίπλα στο κεφάλι σου κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΖΗΜΙΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΗΜΑ! 2w ισχύ δίπλα στο κεφάλι σου ξέρεις τι σημαίνει; :alien: Και μη ξεχνάς ότι η ακτινοβολία μειώνεται με το αντίστροφο τετράγωνο της απόστασης :O

 

ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΔΕΝ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ! Αν εξέπεμπαν προς τα κάτω λόγω κατευθυντικών κυμάτων δεν θα είχαν εμβέλεια ούτε 100Μ.Και όμως έχουν εμβέλεια 2ΚΜ πάνω κάτω η κάθε μια μέσα σε μια πόλη.

Μη συγκρίνεις ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ(VHF) με κινητή τηλεφωνία και τηλεόραση(UHF).Το ραδιόφωνο ΘΕΛΟΝΤΑΣ και ΜΗ εκπέμπει προς όλες τις κατευθύνσεις :w00t: λόγο μεγάλου μήκους κύματος.Αν όμως βάλεις κεραία ραδιοφώνου στην τηλεόραση θα δεις :X ...Μόνο YAGI κατευθυντικές λήψης είναι καλές για τηλεόραση.Και να φανταστείς Η ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ έχει μικρότερο μήκος κύματος από την τηλεόραση,δηλαδή είναι πιο κατευθυντικά κύμματα.Αν το βάλεις να χτυπά από κάτω...ζήτω στους τεχνικούς που ήρθαν να στη βάλουν

Βλάπτεις την υγεία των συνανθρώπων σου πολύ περισσότερο όταν χρησιμοποιείς το αυτοκίνητό σου,αυτό το έχεις σκεφτεί; :mad:

Βάζοντας κεραία κάνεις περισσότερο καλό παρά κακό αν σκεφτείς ότι 9/10 έλληνες έχουν πλέον κινητό.Α και κάτι άλλο: μια κεραία ραδιοφωνικού σταθμού έχει ένταση 100KW.Μια εταιρία κινητής 60W(πύργος Αθηνών) Τι συγκρίνουμε φίλε μου;

Δυστηχώς πολλά απο αυτά που γράφεις δε τα γνώριζα, αλλά δε μπορώ να αισθάνομαι ασφάλεια με μια κεραία πάνω απ' το κεφάλι μου. Καλύτερα να μη βάλω τίποτα και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο [πέρα απο τις θεωρίες]. :)

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς πολλά απο αυτά που γράφεις δε τα γνώριζα, αλλά δε μπορώ να αισθάνομαι ασφάλεια με μια κεραία πάνω απ' το κεφάλι μου. Καλύτερα να μη βάλω τίποτα και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο [πέρα απο τις θεωρίες]. :)

 

Simfwnw sto katw katw as valoun ti kerea liga metra parakatw se ena allo spiti k na kanei o allos to "kalo". Egw dn riskarw tin igeia m oute an m poun OLOI oi epistimwnes oti oi kerees dn einai epivlaveis stn igeia an dn dw apodixeis dn pisteuw se tpt

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ke emas mas ixe zitisi i cosmote na valume kerea stin taratsa tis polikatikias mas me 1.200.000 draxmes ton xrono, fisika den dextiikame , apotelesma?mesa se mia vdomada tin valane se ena gitona ke me to p sinde8ike plakwsan ta kanalia oi alloi gitones fwnazan apla panikos :p :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μενω ακριβως απεναντι απο εναν ΟΤΕ και δεν μου αρεσει ... Ειδικα καθε φορα που κοιταω τον πυργο με τις κεραιες ...Να ζητησω μειωση ενοικιου λογω ανθυγειινης περιοχης ??? :D
Link to comment
Share on other sites

Μενω ακριβως απεναντι απο εναν ΟΤΕ και δεν μου αρεσει ... Ειδικα καθε φορα που κοιταω τον πυργο με τις κεραιες ...Να ζητησω μειωση ενοικιου λογω ανθυγειινης περιοχης ??? :D

 

και τι σε πειράζουν;οι κεραίες δε χτυπάν από κάτω... :O τι ανθυγειινά ρε συ; καλύτερα από όλους είσαι...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...