Jump to content

Έχετε βάλει κεραία κινητής τηλεφωνίας στο σπίτι σας;


 Κοινοποίηση

Θα δεχόσασταν να τοποθετηθεί κεραία στο σπίτι σας;  

221 members have voted

  1. 1. Θα δεχόσασταν να τοποθετηθεί κεραία στο σπίτι σας;

    • Ναι
      35
    • Ίσως, ανάλογα με τα ανταλλάγματα
      66
    • Όχι
      120


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά μην ακούτε οτι σας λένε στην τηλεόραση!!!!

Εγώ σπουδάζω τηλεποικοινωνίες....με τον καθηγητή μου πιάσαμε

την ιδια ακριβώς κουβεντα για το ιδιο θεμα....και τι μου απανταει????!!!!!

καλυτερα μου λεει να ειχαμε κοντα μας τις κεραιες!!!!!

και μου εξιγησε οτι οταν η καιραια ειναι μακρυα απο την συσκευη μας

τοτε το κινητο εκπεμπει στο τριπλασιο....!!!!:wacko:

Ενω οταν ειναι κοντα η κεραια τοτε το κινητο δεν εκπεμπει σχεδον τιποτα!!!!!

Τα συμπερασματα δικα σας.........εγω ηθελα να σας το πω γιατι ειναι θεμα ηγειας!!!!

 

Το θέμα που συζητάμε είναι για αυτούς που μένουν κάτω από τις κεραίες!!

Ακόμα και να ισχύει αυτό που λες, δεν πάει για το δικό μας καλο, οι άνθρωποι που μένουν κάτω από τέτοιες κεραίες να έχουν πρόβλημα!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια???

ξερετε τι πεδια υπαρχουν γυρω απο τετοια καλωδια και απο τετοιες συσκευες???

ο καθηγητης σου ξερει???:X

μηπως πρεπει να αξιολογουμε καλυτερα τους καθηγητες μας τελικα!:blink:

 

υγ: και για να ξερουμε ολοι, καποιος που διδασκει επικοινωνιες δεν ειναι γιατρος ουτε βιολογος!

και εγω μαθηματικα σπουδαζω αλλα αυτο δε με κανει φυσικο επειδη τα μαθηματικα εχουν σχεση με τη φυσικη!

Link to comment
Share on other sites

εν ετει 2006 θα επρεπε να ειχες καταλαβει οτι ειναι;);)

 

Tότε θα έπρεπε ήδη να ξέρεις εσύ link!

Από 6 χρονών ασχολούμε με pc, αλλά ευτυχώς έχω καταλάβε,

ι ότι τα pc δεν θα αντικαταστήσουν ποτέ τις εφημερίδες και τις τηλεοράσεις!

Να μην βάζω τα χέρια μου στην φωτιά, δεν χρειαζότανε να το διαβάσω σε κάποιο link φίλε μου!:) ;)

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια???

ξερετε τι πεδια υπαρχουν γυρω απο τετοια καλωδια και απο τετοιες συσκευες???

ο καθηγητης σου ξερει???:X

μηπως πρεπει να αξιολογουμε καλυτερα τους καθηγητες μας τελικα!:blink:

 

υγ: και για να ξερουμε ολοι, καποιος που διδασκει επικοινωνιες δεν ειναι γιατρος ουτε βιολογος!

και εγω μαθηματικα σπουδαζω αλλα αυτο δε με κανει φυσικο επειδη τα μαθηματικα εχουν σχεση με τη φυσικη!

τι στο καλό ρε παιδιά,τι πεδία δημιουργούνται γύρω από καλώδια έντασης 9W/15W; Τι λέτε; ή μήπως αυτά δεν είναι Η/Μ μονωμένα; ή οι ενισχυτές είναι εκτός καμπινών που διαθέτουν Η/Μ θωράκιση; ή οι σταθμοί βάσης εκπέμπουν ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ; Εσείς ξέρετε περισσότερα από τις εταιρίες που κατασκευάζουν τους σταθμούς;

Βασικά και οι γιατροί οι οποίοι ξέρουν δυο-τρία πράγματα πάνω στην επίδραση Η/Μ ακτινοβολίας πάνω στο σώμα μας δε θα σας τρομάξουν,απλά επειδή δε ξέρουμε τις επιπτώσεις των κινητών να είμαστε επιφυλακτικοί,συμφωνώ,αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα χρήσης τους και όχι θέμα κεραιών!:cool:

Εκτός των άλλων πολλοί φυσικοί ξέρουν πια Η/Μ ακτινοβολία είναι επικίνδυνη και πια όχι...οι έρευνες γίνονται για καθαρά λόγους καθησυχαστικούς!

Παν μέτρον άριστον πάντως,στην Ελλάδα δεν έχουμε τα πολύ πυκνά δίκτυα όπως στις άλλες χώρες,αφού είμαστε καθυστερημένοι σε πολλά θέματα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οι σταθμοί βάσης εκπέμπουν ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ; Εσείς ξέρετε περισσότερα από τις εταιρίες που κατασκευάζουν τους σταθμούς;

 

φυσικα και γνωριζουν περισσοτερα.Μπορει βεβαια να αγνοουν τον "λοβο ακτινοβολιας" σαν εννοια αλλα εχουν αδιάσειστα στοιχεια απο αφαντες μελετες που κατα καιρους γινονται:p

Link to comment
Share on other sites

εγω να θεσω ενα αλλο ερωτημα? Γιατι σε ολα τα νοσοκομεια ειναι ΚΑΜΠΑΝΑ το σημα? Μηπως για να εκπεμπεται στο ελαχιστο απο το κινητο ωστε να μειωθει ο κινδυνος προς τους εχοντες βομβητες κλπ? Διοτι αλλο κεραια στα 200m και αλλο στο 1m ;)
Link to comment
Share on other sites

εγω να θεσω ενα αλλο ερωτημα? Γιατι σε ολα τα νοσοκομεια ειναι ΚΑΜΠΑΝΑ το σημα? Μηπως για να εκπεμπεται στο ελαχιστο απο το κινητο ωστε να μειωθει ο κινδυνος προς τους εχοντες βομβητες κλπ? Διοτι αλλο κεραια στα 200m και αλλο στο 1m ;)

Αυτο ενοω και εγω!!!!

ερχεσαι στα λογια μου....

οσο απομακρυνετε η καιρεα απο το κινητο τοτε το κινητο εκπεμπει περισοτερο....

και βαση λογικης αυτο βγαινει....

Link to comment
Share on other sites

τι στο καλό ρε παιδιά,τι πεδία δημιουργούνται γύρω από καλώδια έντασης 9W/15W; Τι λέτε; ή μήπως αυτά δεν είναι Η/Μ μονωμένα; ή οι ενισχυτές είναι εκτός καμπινών που διαθέτουν Η/Μ θωράκιση; ή οι σταθμοί βάσης εκπέμπουν ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ; Εσείς ξέρετε περισσότερα από τις εταιρίες που κατασκευάζουν τους σταθμούς;

Βασικά και οι γιατροί οι οποίοι ξέρουν δυο-τρία πράγματα πάνω στην επίδραση Η/Μ ακτινοβολίας πάνω στο σώμα μας δε θα σας τρομάξουν,απλά επειδή δε ξέρουμε τις επιπτώσεις των κινητών να είμαστε επιφυλακτικοί,συμφωνώ,αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα χρήσης τους και όχι θέμα κεραιών!:cool:

Εκτός των άλλων πολλοί φυσικοί ξέρουν πια Η/Μ ακτινοβολία είναι επικίνδυνη και πια όχι...οι έρευνες γίνονται για καθαρά λόγους καθησυχαστικούς!

Παν μέτρον άριστον πάντως,στην Ελλάδα δεν έχουμε τα πολύ πυκνά δίκτυα όπως στις άλλες χώρες,αφού είμαστε καθυστερημένοι σε πολλά θέματα...

 

 

 

 

εχεις δει ποτε τις κεραιες στη πλατεια βικτοριας πανω απο το κτιριο του οτε???

θελεις να μου πεις οτι αυτες ειναι ακινδυνες και ολοι οι κατοικοι των γυρω περιοχων δε πρεπει να φοβουνται?

εσυ θα ηθελες να ζεις με αυτα τα αγγουρια 70 μετρα απο το κεφαλι σου???:cry:

εδω, ενα wifi βαζεις στο σπιτι σου και αν εισαι πολυ κοντα στη πηγη μουδιαζει το ποδι σου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ενοω και εγω!!!!

ερχεσαι στα λογια μου....

οσο απομακρυνετε η καιρεα απο το κινητο τοτε το κινητο εκπεμπει περισοτερο....

και βαση λογικης αυτο βγαινει....

 

εγω απο παντα ημουν στα λογια σου... Μα λογικο δεν ειναι? Καλυτερα μια κεραια να εκπεμπει φουλ παρα 30 κινητα που να ειναι και σε αποσταση 10 φορες κοντινοτερη... Ετσι πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Περνάει ο καιρός... αλλάζουν οι άνθροποι... αλλάζουν και οι απόψεις!

 

Τελικά μετά από πολλά που έχουν συμβεί άλλαξα γνώμη και ΝΑΙ θα έβαζα κεραία στο σπίτι μου αν μπορούσα!;) (Βλέπετε το σπίτι δεν είναι δικό μου)

 

Μακάρι να μπορούσα να αλλάξω τη ψήφο μου σε "ΝΑΙ"!:)

Link to comment
Share on other sites

Περνάει ο καιρός... αλλάζουν οι άνθροποι... αλλάζουν και οι απόψεις!

 

Τελικά μετά από πολλά που έχουν συμβεί άλλαξα γνώμη και ΝΑΙ θα έβαζα κεραία στο σπίτι μου αν μπορούσα!;) (Βλέπετε το σπίτι δεν είναι δικό μου)

 

Μακάρι να μπορούσα να αλλάξω τη ψήφο μου σε "ΝΑΙ"!:)

 

 

τι ακριβως αλλαξε δηλαδη?:blink:

Link to comment
Share on other sites

εχεις δει ποτε τις κεραιες στη πλατεια βικτοριας πανω απο το κτιριο του οτε???

θελεις να μου πεις οτι αυτες ειναι ακινδυνες και ολοι οι κατοικοι των γυρω περιοχων δε πρεπει να φοβουνται?

εσυ θα ηθελες να ζεις με αυτα τα αγγουρια 70 μετρα απο το κεφαλι σου???:cry:

εδω, ενα wifi βαζεις στο σπιτι σου και αν εισαι πολυ κοντα στη πηγη μουδιαζει το ποδι σου!

δεν έχω δει την κεραία...αλλά μιλάμε για Αθήνα,σωστά; Μιλάμε για τεράστιο πληθυσμό από κάτω που χρησιμοποιεί την κεραία του ΟΤΕ...δηλαδή καλύτερα δεν είναι σε αυτές τις περιοχές να εκπέμπουν λίγο ΤΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΥΝ;;; Αν φοβόμουν θα ζητούσα να μου σταλλεί η περιβαντολλογική μελέτη από τους ακτινοφυσικούς να δω που ακριβώς χτυπάει,τι ένταση έχει,σε ποιες μοίρες εκπέμπει κτλ...

Εγώ έχω wifi router σπίτι μου και δε μου έχει μουδιάσει το πόδι ποτέ:O

Επίσης η έννοια "κατευθυντικότητα" δε σας λέει τίποτα; Δηλαδή οι κυψέλες χτυπάν στα 70Μ ή στο 1ΚΜ;;;:X

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το ποδι μου μουδιαζει...

και δεν ειναι ιδεα μου!:!:

τωρα το αν εσυ θεωρεις και πιστευεις οτι ειναι καλυτερα πολλες και μικρες κεραιες σε αντιθεση με λιγες και ''δυνατοτερες'' καταλαβαινεις προφανως οτι αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο!!!

συγνωμη κι ολας, αλλα μαλλον δε ξερεις καλα πραματα!

αν ζεις διπλα σε αυτες τις κεραιες και ερθει καποιος και σου πει: μη φοβασαι, η κεραια φευγει για μολις 2μοιρες πανω απο το κεφαλι σου εσυ θα χαρεις και θα χτυπας παλαμακια!

εισαι καλα?

η λογικη σου λεει εσενα οτι αν στεκεσαι κατω απο τη κεραια και οχι διπλα εισαι ενταξει???

δεν ειναι λαμπες οι κεραιες φιλε μου!!!:)

αν δηλαδη ζεις 15-20 χρονια κατω απο κεραιες τετοιας ισχυος και καποιος αλλος ζει στα 200 μετρα ευθεια απο τη πηγη για τα ιδια χρονια εσυ πρεπει να γελας και ο αλλος να κλαιει??

 

 

και στο κατω κατω αν ερθει και σου πει καποιος σε τι μοιρες εκπεμπει εσυ εχεις τη πεποιθηση οτι θα καταλαβεις?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το ποδι μου μουδιαζει...

και δεν ειναι ιδεα μου!:!:

τωρα το αν εσυ θεωρεις και πιστευεις οτι ειναι καλυτερα πολλες και μικρες κεραιες σε αντιθεση με λιγες και ''δυνατοτερες'' καταλαβαινεις προφανως οτι αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο!!!

συγνωμη κι ολας, αλλα μαλλον δε ξερεις καλα πραματα!

αν ζεις διπλα σε αυτες τις κεραιες και ερθει καποιος και σου πει: μη φοβασαι, η κεραια φευγει για μολις 2μοιρες πανω απο το κεφαλι σου εσυ θα χαρεις και θα χτυπας παλαμακια!

εισαι καλα?

η λογικη σου λεει εσενα οτι αν στεκεσαι κατω απο τη κεραια και οχι διπλα εισαι ενταξει???

δεν ειναι λαμπες οι κεραιες φιλε μου!!!:)

αν δηλαδη ζεις 15-20 χρονια κατω απο κεραιες τετοιας ισχυος και καποιος αλλος ζει στα 200 μετρα ευθεια απο τη πηγη για τα ιδια χρονια εσυ πρεπει να γελας και ο αλλος να κλαιει??

εμένα δε μουδιάζει,δηλαδή τι,να το κάνω να μουδιάζει; Και ασχολούμαι και με στήσιμο wifi:p

Και βέβαια είναι καλύτερα να υπάρχουν μικρές κεραίες και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ,ιδανικά σε κάθε τετράγωνο micro αλλά εδώ στην Ελλάδα ούτε αυτό το στοιχειώδες δε μπορεί να γίνει:blink: ,τι μιλάμε για 3g!!!

Είσαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ! Δε θα φεύγει 2 μοίρες πάνω από το κεφάλι μου αν είμαι σε 15Μ ακόμα και στα 100Μ...και αν φεύγει πάνω από την πολυκατοικία 2 μοίρες εγώ θα είμαι ήσυχος:!: Ωστόσο μη ξεχνάς και την απόσταση και πόσο ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΝΕΤΑΙ το σήμα σε αυτή τη διαδρομή.προτιμώ να έχω -65dbm μέσα στο σπίτι μου παρά -90dbm και να μη μπορώ να μιλήσω...και να φοβάμαι να μιλήσω!

Oι κεραίες είναι λάμπες,αυτό δε μπορεί να καταλάβει ο κόσμος,ίσως πιο ακίνδυνες λάμπες με χαμηλότερη ένταση και συχνότητα εκπομπής...τι σε κάνει να πιστεύεις το αντίθετο;; όλοι δέχονται ακριβώς το ίδιο,δεν είναι να κλαίμε ή να γελάμε αλλά θέμα σωστής μελέτης!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως αλλαξε δηλαδη?:blink:

Άλλαξε αυτό:

Αφαιρέθηκε κεραία κοντά μου και τώρα εδώ και 6 μήνες περίπου ψήνομαι όταν μιλάω στο κινητό... Ενώ πρίν είχα τέρμα σήμα τώρα το κινητό τηρανιέται να βρει και δουλεύει συνεχώς στο μέγιστο! Γι'αυτό και τελειώνει γρήγορα η μπαταρία... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε αυτό:

Αφαιρέθηκε κεραία κοντά μου και τώρα εδώ και 6 μήνες περίπου ψήνομαι όταν μιλάω στο κινητό... Ενώ πρίν είχα τέρμα σήμα τώρα το κινητό τηρανιέται να βρει και δουλεύει συνεχώς στο μέγιστο! Γι'αυτό και τελειώνει γρήγορα η μπαταρία... :mad:

Αυτο ακριβως!!!!:!: τωρα ψηνεσαι χειροτερα γιατι το κινητο εκπεμπει πολυ

περισοτερο!!!! Γιαυτο σου τελειωνει η μπαταρια γρηγορα...

Οταν εχει λιγο σημα το κινητο εκπεμπει πολυ περισοτερο!

Ενω οταν εχει σημα τερμα το κινητο εκπεμπει σχεδον τιποτα.....:!:

Link to comment
Share on other sites

Oι κεραίες είναι λάμπες,αυτό δε μπορεί να καταλάβει ο κόσμος,ίσως πιο ακίνδυνες λάμπες με χαμηλότερη ένταση και συχνότητα εκπομπής...τι σε κάνει να πιστεύεις το αντίθετο;; όλοι δέχονται ακριβώς το ίδιο,δεν είναι να κλαίμε ή να γελάμε αλλά θέμα σωστής μελέτης!

 

 

χεχεχε!!!

δε παιζει!:lol:

πηγαινε ζησε κατω απο καμια τεραστια κεραια με μεγαλο βεληνεκες λειτουργιας για να μη τελειωνει η μπαταρια σου γρηγορα και να μη ζεσταινετε το κινητο σου!!!

και απλα τοτε: περαστικα σου!

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει την κεραία...αλλά μιλάμε για Αθήνα,σωστά; Μιλάμε για τεράστιο πληθυσμό από κάτω που χρησιμοποιεί την κεραία του ΟΤΕ...δηλαδή καλύτερα δεν είναι σε αυτές τις περιοχές να εκπέμπουν λίγο ΤΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΥΝ;;; Αν φοβόμουν θα ζητούσα να μου σταλλεί η περιβαντολλογική μελέτη από τους ακτινοφυσικούς να δω που ακριβώς χτυπάει,τι ένταση έχει,σε ποιες μοίρες εκπέμπει κτλ...

Εγώ έχω wifi router σπίτι μου και δε μου έχει μουδιάσει το πόδι ποτέ:O

Επίσης η έννοια "κατευθυντικότητα" δε σας λέει τίποτα; Δηλαδή οι κυψέλες χτυπάν στα 70Μ ή στο 1ΚΜ;;;:X

 

ΕΛΕΟΣ!!!!! Η κεραια της κινητης δεν ειναι ουτε ενα μετρο. Αυτος βλεπει τα μικροκυματικα στο κτιριο του οτε Γ Σεπτεμεβριου (κομβικο σημειο του δικτυου του ΟΤΕ και δεν ξερω αν εχει και MSC η Cote).

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!!!! Η κεραια της κινητης δεν ειναι ουτε ενα μετρο. Αυτος βλεπει τα μικροκυματικα στο κτιριο του οτε Γ Σεπτεμεβριου (κομβικο σημειο του δικτυου του ΟΤΕ και δεν ξερω αν εχει και MSC η Cote).

 

θελεις να εξηγησεις καλυτερα τι εννοεις?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!!!! Η κεραια της κινητης δεν ειναι ουτε ενα μετρο. Αυτος βλεπει τα μικροκυματικα στο κτιριο του οτε Γ Σεπτεμεβριου (κομβικο σημειο του δικτυου του ΟΤΕ και δεν ξερω αν εχει και MSC η Cote).

Εκεί βρίσκονται οι κεντρικές τεχνικές εγκαταστάσεις της Cosmote (MTX). Και βέβαια όλες αυτές οι κεραίες έχουν σχέση με το δίκτυο κορμού και τα μικροκυμματικά συστήματα διασύνδεσης ΟΤΕ και Cosmote. Την ίδια περίπου κατάσταση θα δείτε αν πάτε μια βόλτα στην οδό Μακρυγιάννη 88 Στον Αγιο Ιωάννη Ρέντη (κεντρικά ΜΤΧ Vodafone) ή στην λεωφόρο Αθηνών (κεντρικά ΜΤΧ ΤΙΜ). Παρόμοιες κεραίες υπάρχουν και σε κάθε MSC της οποιασδήποτε εταιρίας. Αυτό δεν σημαίνει πως όλες αυτές οι κεραίες είναι κανονικές κεραίες κινητής που εκπέμπουν σήμα για να καλύψουν τη γύρω περιοχή, το μεταγωγικό κομμάτι τπυ δικτύου εξυπηρετούν. Αυτό εννοεί ο TakeOverNet αγαπητέ mvagustagm2000. Η κάθε κερία που βλέπεις πάνω σε κτίριο ΟΤΕ/Cosmote, Vodafone ή ΤΙΜ δεν σημαίνει ότι είναι κεραίa που εκπέμπει σήμα GSM ή 3G. Αλλά οι υπερβολές και οι ανακρίβειες εδώ μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί βρίσκονται οι κεντρικές τεχνικές εγκαταστάσεις της Cosmote (MTX). Και βέβαια όλες αυτές οι κεραίες έχουν σχέση με το δίκτυο κορμού και τα μικροκυμματικά συστήματα διασύνδεσης ΟΤΕ και Cosmote. Την ίδια περίπου κατάσταση θα δείτε αν πάτε μια βόλτα στην οδό Μακρυγιάννη 88 Στον Αγιο Ιωάννη Ρέντη (κεντρικά ΜΤΧ Vodafone) ή στην λεωφόρο Αθηνών (κεντρικά ΜΤΧ ΤΙΜ). Παρόμοιες κεραίες υπάρχουν και σε κάθε MSC της οποιασδήποτε εταιρίας. Αυτό δεν σημαίνει πως όλες αυτές οι κεραίες είναι κανονικές κεραίες κινητής που εκπέμπουν σήμα για να καλύψουν τη γύρω περιοχή, το μεταγωγικό κομμάτι τπυ δικτύου εξυπηρετούν. Αυτό εννοεί ο TakeOverNet αγαπητέ mvagustagm2000. Η κάθε κερία που βλέπεις πάνω σε κτίριο ΟΤΕ/Cosmote, Vodafone ή ΤΙΜ δεν σημαίνει ότι είναι κεραίa που εκπέμπει σήμα GSM ή 3G. Αλλά οι υπερβολές και οι ανακρίβειες εδώ μέσα...

 

Αλλά οι υπερβολές και οι ανακρίβειες εδώ μέσα...:!:

δηλαδη εσυ χυμα μου λες οτι θα ζουσες διπλα σε αυτα γιατι ειναι takeoveret!!!

οι εγκαταστασεις της δεη? ειναι και αυτες ακινδυνες?

αν ειναι να πας να το πεις στους εργαζομενους εκει που μετα απο 15-20 χρονια δουλειας καρκινιασαν και πεθαναν!

οι ακτινολογοι, που οι μισοι απο αυτους δε κανουν παιδια?

γιατι?

μη θεωρεις δεδομενο κατι που υπολογιζεις επειδη δεν εχεις δει τα αποτελεσματα του!!!

επειδη δουλευω σε τετοια εταιρεια και ξερω!!!

και δε μου τα ειπαν τα περιοδικα...

και να πατε να τα πειτε σε δυο κακομοιρους υπαλληλους που τους τρεχουν σε νευρολογους απο την υπερβολικη εκθεση σε πηγες ακτινοβολιας...

ειναι τυχαιο μηπως? και οι δυο?

θα μπορουσα να σας πω ποια εταιρεια ειναι αλλα δε μου επιτρεπεται!

Link to comment
Share on other sites

Αλλά οι υπερβολές και οι ανακρίβειες εδώ μέσα...:!:

δηλαδη εσυ χυμα μου λες οτι θα ζουσες διπλα σε αυτα γιατι ειναι takeoveret!!!

οι εγκαταστασεις της δεη? ειναι και αυτες ακινδυνες?

αν ειναι να πας να το πεις στους εργαζομενους εκει που μετα απο 15-20 χρονια δουλειας καρκινιασαν και πεθαναν!

οι ακτινολογοι, που οι μισοι απο αυτους δε κανουν παιδια?

γιατι?

μη θεωρεις δεδομενο κατι που υπολογιζεις επειδη δεν εχεις δει τα αποτελεσματα του!!!

επειδη δουλευω σε τετοια εταιρεια και ξερω!!!

και δε μου τα ειπαν τα περιοδικα...

και να πατε να τα πειτε σε δυο κακομοιρους υπαλληλους που τους τρεχουν σε νευρολογους απο την υπερβολικη εκθεση σε πηγες ακτινοβολιας...

ειναι τυχαιο μηπως? και οι δυο?

θα μπορουσα να σας πω ποια εταιρεια ειναι αλλα η θεση του αδελφου μου εκει δε το επιτρεπει.

Εγώ μίλησα απλά για τις συγκεκριμένες κεραίες στην 3ης Σεπτεμβρίου οι οποίες δεν είναι τίποτε άλλο εκτός από μικροσκοπικά πιάτα μέσω των οποίων διοχετεύεται η τηλεπικοινωνιακή κίνηση του δικτύου. Εσύ πάλι με έναν γελοίο τρόπο μου πετάς άκυρα πράγματα για τη ΔΕΗ, για καρκινοπαθείς εργαζόμενους της και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο! Μίλησα εγώ για ΔΕΗ? :( Με άκουσες να μιλάω για τις εγκαταστάσεις της? Που κολλάει όλο αυτό στη κουβέντα δεν κταλαβαίνω. Όσο για τη θέση του αδερφού σου, ξέρουμε ποιος είσαι εσύ για να κινδυέύει ο αδερφός σου από αυτά που ανώνυμα αναφέρεις εδώ μέσα? Εγώ λέω ξεκάθαρα ότι συνεργάζομαι με τη Vodafone και ότι στενό συγκενικό μου πρόσωπο εργάζεται στη συγκεκριμένη εταιρία.

 

Επειδή όμως κουράστηκα πραγματικά αν όντως πιστεύεις ότι οι κεραίες κινητής βλάπτουν την υγεία σου πέταξε πρώτα το κινητό σου στα σκουπίδια και ύστερα πάλεψε όσο θέλεις για να ξηλωθεί η κεραία που παράνομα όπως υποστηρίζεις μπήκε στη περιοχή σου. Όχι τίποτε άλλο, να μην τρως στο κεφάλι σου και την παραπάνω ακρτινοβολία όταν μιλάς μιας και αυτό θα δουλεύει στη ύψιστη ένταση αν όλες οι κεραίες ξηλωθούν από την περιοχή σου όπως επιθυμείς. Καλή συνέχεια στον αγώνα σου και καλό καλοκαίρι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα απλά για τις συγκεκριμένες κεραίες στην 3ης Σεπτεμβρίου οι οποίες δεν είναι τίποτε άλλο εκτός από μικροσκοπικά πιάτα μέσω των οποίων διοχετεύεται η τηλεπικοινωνιακή κίνηση του δικτύου. Εσύ πάλι με έναν γελοίο τρόπο μου πετάς άκυρα πράγματα για τη ΔΕΗ, για καρκινοπαθείς εργαζόμενους της και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο! Μίλησα εγώ για ΔΕΗ? :( Με άκουσες να μιλάω για τις εγκαταστάσεις της? Που κολλάει όλο αυτό στη κουβέντα δεν κταλαβαίνω. Όσο για τη θέση του αδερφού σου, ξέρουμε ποιος είσαι εσύ για να κινδυέύει ο αδερφός σου από αυτά που ανώνυμα αναφέρεις εδώ μέσα? Εγώ λέω ξεκάθαρα ότι συνεργάζομαι με τη Vodafone και ότι στενό συγκενικό μου πρόσωπο εργάζεται στη συγκεκριμένη εταιρία.

 

Επειδή όμως κουράστηκα πραγματικά αν όντως πιστεύεις ότι οι κεραίες κινητής βλάπτουν την υγεία σου πέταξε πρώτα το κινητό σου στα σκουπίδια και ύστερα πάλεψε όσο θέλεις για να ξηλωθεί η κεραία που παράνομα όπως υποστηρίζεις μπήκε στη περιοχή σου. Όχι τίποτε άλλο, να μην τρως στο κεφάλι σου και την παραπάνω ακρτινοβολία όταν μιλάς μιας και αυτό θα δουλεύει στη ύψιστη ένταση αν όλες οι κεραίες ξηλωθούν από την περιοχή σου όπως επιθυμείς. Καλή συνέχεια στον αγώνα σου και καλό καλοκαίρι!

 

 

οτι σου ειπα για τη δεη και ολα τα αλλα σου το ειπα για να καταληξω να σου πω να μη κρινεις κατι προτου δεις ή ενημερωθεις καλυτερα για τα βραχυπροθεσμα ή μακρυπροθεσμα αποτελεσματα του!

και αυτοι στη δεη τα ιδια λεγανε!

ξερω καλα τι λεω και γιατι το λεω!

και εχει διαφορα να δουλευεις στη voda και να αραζεις σε γραφεια απο το να εισαι τεχνικος και να τρεχεις σε κεραιες!

γιατι αυτο κανουν ολοι οι τεχνικοι στην εταιρεια μου!

υγ:καποιος συνεργαζεται με τη voda ακομη και οταν εχει αναλαβει να τυπωνει τα καπελακια της!:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...