Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επέλεξες σίγουρα το gmail για την αποθήκευση των νέων επαφών; Μήπως έβαλες να αποθηκεύονται σε άλλο λογαριασμό; Στο Samsung φαντάζομαι έκανες συγχρονισμό.

 

Πως το ελεγχο αυτο ?

 

Ναι φυσικα εκανα συγχρονισμο στο samsung

Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηγα στο xiaomi σε μια νεα επαφη και λεει

Εισαγωγη απο google επαφη και εχει το gmail μου απο κατω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όταν αποθηκεύεις μια νέα επαφή σου βγάζει το μήνυμα ''Αποθήκευση νέας επαφής σε'' και έχει τις διαθέσιμες επιλογές απο κάτω..Εμένα ας πούμε έχει Mi Λογαριασμός, Yahoo, Google..Τώρα για να δεις αν τις έχεις βάλει αλλού τις νέες επαφές πήγαινε επαφές και πάνω αριστερά θα δεις με μικρότερα γράμματα τον λογαριασμό που έχεις επιλεγμένο..Πάτα εκεί και δες και τους άλλους λογαριασμούς να δεις που έχεις αποθηκεύσει τις νέες επαφές..
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε τελευταία κανείς όταν είναι συνδεδεμένο σε wificall και με το σήμα του εμφανές όταν δεχθείς κλήση να κόβεται μετά απο λίγο.μου το έχει κάνει συνεχόμενα σε πέντε κλήσεις..Βέβαια δεν έχω κάτσει ακίνητος δίπλα στο router..
Έχει αναφερθεί κι από άλλους. Να πω την αλήθεια δεν το έχω δει αν το κάνει και το δικό μου.

Περιμένουμε επίλυση σε επόμενο update.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε google ειναι αποθηκευμενες και οι νεες επαφες.

Εκανα παλι συγχονισμο στο samsung αλλα τιποτα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στον συγχρονισμό στο Samsung δεν είναι επιλεγμένες οι επαφές..Μήπως στο Samsung δεν έχεις επιλεγμένο το ίδιο gmail..Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Μήπως στον συγχρονισμό στο Samsung δεν είναι επιλεγμένες οι επαφές..Μήπως στο Samsung δεν έχεις επιλεγμένο το ίδιο gmail..Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου τώρα..

 

Φυσικα και ειναι και εχω το ιδιο gmail .

Αλοιως οι επαφες απο samsung δεν θα εμφανιζοταν στο xiaomi ενω μια χαρα φαινοντε

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηγα στο Gamail απο υπολογιστη και προσθεσα 3 νενες επαφες που φαινοντε τωρα και στα δυο κινητα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζεις αν η xtrv stable υποστηριζει vowifi, γιατι εχω την 11.0.7.0 ΕU και ενω εχω κανει ενεργοποιηση καρτας sim απο συσκευη samsung note 8 συμβατη με την vodafone και εχω απο παροχο ενεργοποιημενη υπηρεσια για wifi calling , και εστειλα και μηνυμα στο 1339, δεν μπορω να χρησιμοποιησω αυτη την υπηρεσια. Ρωταω για να μην κανω αδικο κοπο να περναω xtrv stable να στηνω ξανα το τηλ, και να μην υποστηριζεται. ευχαριστω για την οποια απαντηση.

μπερδεύεσαι...

το έχουμε πει, η vodafone δεν υποστηρίζει το RN7 σε VOWIFI - δεν είναι θέμα rom...

το "κόλπο" με την ενεργοποίηση σε άλλη συσκευή είναι για cosmote, η vodafone στο ενεργοποιεί κανονικά μιας πάει μαζί με το volte(το οποίο δουλεύει), αλλά φυσικά το vowifi δεν...

οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι έχουν στείλει τις απαραίτητες ρυθμίσεις του δικτύου τους στην xiaomi για ενσωμάτωση στην rom αλλά δεν έγινε ακόμη.

ή η xiaomi κάνει διακρίσεις στους ελληνικούς παρόχους ή η vodafone (αλλά κι η wind) δεν πολυασχολούνται...

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύς χρόνος... κάνε του ένα καθάρισμα στην cache.

 

της κάμερας ή του κινητού;

από που γινεται;

 

α έκανα μόλις εκκαθάριση προσωρινής μνήμης της κάμερας

για να δούμε

Edited by freemind11
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Ποιό παλιά υπήρχε τοπικό αντίγραφο ασφαλείας, εφαρμογές, κλήσεις, μηνύματα κλπ το οποίο αποθηκευονταν στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Τώρα δεν μπορώ να το βρώ, το έχουν βγάλει;

όχι βέβαια, εκεί είναι, άλλαξε το menu:

ή πας από ρυθμίσεις/η συσκευή μου/back up.../on this device

ή πιο απλά απ το εικονίδιο αντίγραφα που πρέπει να έχεις

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

μπερδεύεσαι...

το έχουμε πει, η vodafone δεν υποστηρίζει το RN7 σε VOWIFI - δεν είναι θέμα rom...

το "κόλπο" με την ενεργοποίηση σε άλλη συσκευή είναι για cosmote, η vodafone στο ενεργοποιεί κανονικά μιας πάει μαζί με το volte(το οποίο δουλεύει), αλλά φυσικά το vowifi δεν...

οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι έχουν στείλει τις απαραίτητες ρυθμίσεις του δικτύου τους στην xiaomi για ενσωμάτωση στην rom αλλά δεν έγινε ακόμη.

ή η xiaomi κάνει διακρίσεις στους ελληνικούς παρόχους ή η vodafone (αλλά κι η wind) δεν πολυασχολούνται...

Σε ευχαριστω πολυ για την διευκρινιση.Νομιζα οτι ενεργοποιωντας σε συμβατη συσκευη, θα μπορουσα να κανω χρηση του vowifi στην συσκευη μου.Ναι η ενεργοποιηση ειχε γινει απο 09/2020 , το volte δουλευε ,διοτι μου εβγαζε στην κληση το σημα HD ,αλλα τωρα τελευταια δεν το εμφανιζει παντα. Μπορω να πω σε ποσοστο ενα 30%. Παντως και παλι σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την διευκρινιση.Νομιζα οτι ενεργοποιωντας σε συμβατη συσκευη, θα μπορουσα να κανω χρηση του vowifi στην συσκευη μου.Ναι η ενεργοποιηση ειχε γινει απο 09/2020 , το volte δουλευε ,διοτι μου εβγαζε στην κληση το σημα HD ,αλλα τωρα τελευταια δεν το εμφανιζει παντα. Μπορω να πω σε ποσοστο ενα 30%. Παντως και παλι σε ευχαριστω πολυ.

το volte δουλεύει κανονικά, απλώς η vodafone για δικούς της λόγους έβγαλε το εικονίδιο...

κάνε κλήση με 4G και θα δεις ότι δεν γυρνάει σε 3G

Link to comment
Share on other sites

μπερδεύεσαι...

το έχουμε πει, η vodafone δεν υποστηρίζει το RN7 σε VOWIFI - δεν είναι θέμα rom...

το "κόλπο" με την ενεργοποίηση σε άλλη συσκευή είναι για cosmote, η vodafone στο ενεργοποιεί κανονικά μιας πάει μαζί με το volte(το οποίο δουλεύει), αλλά φυσικά το vowifi δεν...

οι ίδιοι ισχυρίζονται ότι έχουν στείλει τις απαραίτητες ρυθμίσεις του δικτύου τους στην xiaomi για ενσωμάτωση στην rom αλλά δεν έγινε ακόμη.

ή η xiaomi κάνει διακρίσεις στους ελληνικούς παρόχους ή η vodafone (αλλά κι η wind) δεν πολυασχολούνται...

 

Σε κοσμοτε σε συσκευή που δεν την υποστηρίζει πως ενεργοποιεις vowifi;

Link to comment
Share on other sites

Σε κοσμοτε σε συσκευή που δεν την υποστηρίζει πως ενεργοποιεις vowifi;

 

Εμένα μια χαρά ενεργοποιήθηκε από το RN7 και γενικά είναι σπάνιο να απορριφθεί το μήνυμα ενεργοποίησης λόγω ασύμβατης συσκευής.

Εάν συμβεί, βάζεις προσωρινά την SIM αλλού για να στείλεις το μήνυμα, ή ζητάς από την εξυπηρέτηση να στο ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά ενεργοποιήθηκε από το RN7 και γενικά είναι σπάνιο να απορριφθεί το μήνυμα ενεργοποίησης λόγω ασύμβατης συσκευής.

Εάν συμβεί, βάζεις προσωρινά την SIM αλλού για να στείλεις το μήνυμα, ή ζητάς από την εξυπηρέτηση να στο ενεργοποιήσουν.

 

Στο δικό μου το rn7 το έχω ενεργοποιήσει.σε rn8t θέλω.να πάρω εξυπηρέτηση κ τι να πω αν μου πει το μοντέλο δεν είναι συμβατό;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου το rn7 το έχω ενεργοποιήσει.σε rn8t θέλω.να πάρω εξυπηρέτηση κ τι να πω αν μου πει το μοντέλο δεν είναι συμβατό;

Πες ότι έχεις Samsung ή IPhone, αλλά δεν νομίζω να σε δυσκολέψουν. Δοκίμασες να στείλεις από το 8T και σου το απέρριψε;

Πάντως εάν έχεις την ευχέρεια να βάλεις την SIM στο RN7, θα ξεμπερδέψεις ανώδυνα.

Link to comment
Share on other sites

Πες ότι έχεις Samsung ή IPhone, αλλά δεν νομίζω να σε δυσκολέψουν. Δοκίμασες να στείλεις από το 8T και σου το απέρριψε;

Πάντως εάν έχεις την ευχέρεια να βάλεις την SIM στο RN7, θα ξεμπερδέψεις ανώδυνα.

 

Είχα δοκιμάσει πριν λίγο καιρό αλλά μου απάντησαν ότι δεν είναι συμβατή συσκευή. Τώρα μπήκα στο site της cosmote και το έχει σαν επιλογή θα το δοκιμάσω μετά

Link to comment
Share on other sites

άντε καλά.....καληνύχτα:wacko: ότι θυμάται ο καθένας...και την προγραμματισμένη ενεργοποίηση για πλάκα την έχουν...

ήδη το πρώτο μου hongmi (2012) ενεργοποιούνταν από κλειστό με το ξυπνητήρι, όπως και τα περισσότερα redmi μέχρι τώρα και σίγουρα πολλά άλλα. Θα κάναμε την παραπάνω συζήτηση αλλιώς???

 

Καληνύχτα και σε εσένα φίλε μου. Δυστυχώς μέχρι τώρα είχα την ατυχία να χρησιμοποιώ τηλέφωνα από τη Sony και δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα, όπως νομίζω και στις περισσότερες εταιρίες. Τώρα που είδα το φως θα ξανασκεφτώ πριν γράψω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά! Γνωρίζει κανείς γιατί όταν κάνω κλήση στο messenger....με όσους μιλάω.... γενικά οι κάμερες του κινητού δεν είναι πολύ καθαρες σε βίντεο κλήση... εννοείται πως έχω δοκιμάσει με 4G και με wifi... σχεδόν ποτέ δεν φαίνομαι καθαρά στον άλλο.... αντιθέτως με iphone...για παράδειγμα ... φαίνονται όλα καθαρά... πάντα μιλάω για βίντεο κλήση... Ενω το κινητό έχει καλές κάμερες...γιατί σε βίντεο κλήση είναι ούτε κάν μέτριο???
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά! Γνωρίζει κανείς γιατί όταν κάνω κλήση στο messenger....με όσους μιλάω.... γενικά οι κάμερες του κινητού δεν είναι πολύ καθαρες σε βίντεο κλήση... εννοείται πως έχω δοκιμάσει με 4G και με wifi... σχεδόν ποτέ δεν φαίνομαι καθαρά στον άλλο.... αντιθέτως με iphone...για παράδειγμα ... φαίνονται όλα καθαρά... πάντα μιλάω για βίντεο κλήση... Ενω το κινητό έχει καλές κάμερες...γιατί σε βίντεο κλήση είναι ούτε κάν μέτριο???

Θέλει πιο ισχυρό σήμα μήπως;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα είναι καμπάνα 4G... και σε wifi .... με άλλα ακριβά κινητά φαίνονται όλα τέλεια.... ενω το redmi none 7 εχει καλές γενικά κάμερες.... δεν ξέρω τι συμβαίνει με τις βίντεο κλήσεις.... απογοήτευση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το note 7 σε android 10 διατηρεί την ηχογράφηση και το χτύπημα ξυπνητηριού με κλειστό κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το note 7 σε android 10 διατηρεί την ηχογράφηση και το χτύπημα ξυπνητηριού με κλειστό κινητό?

Την ηχογραφηση ΝΑΙ για το ξυπνητηρι δεν γνωριζω (δεν το χρησιμοποιω)

Link to comment
Share on other sites

Πήρε android 10 το note 7 και δεν πήρα χαμπάρι;

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ακόμα.αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Πήρε android 10 το note 7 και δεν πήρα χαμπάρι;

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς η αναφορά είναι για custom rom, για επίσημη, ας με διόρθωσει κάποιος αν κάνω λάθος, άγνωστο, δεν έχει βγει καν beta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...