Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί είπα να το αναβαθμίσω κι εγώ. Από μπαταρία το βλέπω να είναι σε φυσιολογικά επίπεδα μέχρι στιγμής, καμία διαφορά. Όμως έφαγε ένα σκάλωμα την ώρα που προσπαθούσα να τερματίσω μια κλήση που με προβλημάτισε.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους! Εχω θέμα με το instagram ...οταν κάνω κλήση δεν ανοίγει η κάμερα...νομίζω είναι γνωστό το πρόβλημα σε πολλούς ... γνωρίζει κανένας πως και αν λύνεται αυτό το πρόβλημα??? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σας συμβαίνει να διακόπτεται η κλήση/απάντηση σε κλήση;
Μετά την αναβάθμιση σε 11.0.7 μου έχει συμβεί 4-5 φορές, την μία μάλιστα με earbuds!!! Αν είναι δυνατόν! Οκ καταλαβαίνω ότι σε μια αναβάθμιση παίζουν οι αστοχίες αλλά όχι στην βασική λειτουργία του κινητού που είναι να μιλάς...
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι γύρω στο 20 με 30 η μπαταρία τότε μου ρίχνει κάθε λίγη ώρα τη φωτεινότητα στην οθόνη και πρέπει να την ξανανεβαζω. Μετά από λίγο το ίδιο. Έχεις ιδέα κάνεις? Δεν έχω ενεργοποίησει κάτι και πριν την αναβάθμιση δε μου το έκανε αυτο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 5 μέρες μου έχει έρθει η ειδοποιηση για την 11 αλλά την αφήνω έτσι μέχρι να εξαφανιστεί και πάλι όπως την πρώτη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Για το Instagram, μήπως είναι θέμα της εφαρμογής;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 11.0.7 μου έχει συμβεί 4-5 φορές, την μία μάλιστα με earbuds!!! Αν είναι δυνατόν! Οκ καταλαβαίνω ότι σε μια αναβάθμιση παίζουν οι αστοχίες αλλά όχι στην βασική λειτουργία του κινητού που είναι να μιλάς...

Υποψιάζομαι ότι ίσως φταίει η εναλλαγή που πιθανόν κάνει με το WIFI CALL εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι ίσως φταίει η εναλλαγή που πιθανόν κάνει με το WIFI CALL εκείνη τη στιγμή.
αυτό που λες έχει λογική. Υπάρχει τρόπος να παρακαμφθεί;
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λες έχει λογική. Υπάρχει τρόπος να παρακαμφθεί;

Νομίζω διαλέγοντας μόνο δίκτυο και όχι wifi call ή το ανάποδο

Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι ίσως φταίει η εναλλαγή που πιθανόν κάνει με το WIFI CALL εκείνη τη στιγμή.

 

To παθαίνω κι εγώ, μου κόβει την κλήση στη μέση όταν είμαι σε ένα συγκεκριμένο δίκτυο το οποίο κάνει ψιλοδιακοπές (wifi δουλειάς).

 

Το δοκίμασα με on/off το WiFi αλλά και με data. Με off ή data, δεν είχα κανένα θέμα. Με On, σε άλλοτε άλλο διάστημα, η κλήση κοβόταν.

 

Τουλάχιστον σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πλέον σίγουρος ότι δεν έχει καθόλου αλλαγή στη διάρκεια χρήσης της μπαταρίας, ή αν έχει ίσως είναι προς το καλύτερο. Σήμερα πχ με 3,5 ώρες sot browsing και Instagram εντός σπιτιού και ελάχιστες κλήσεις / μηνύματα είμαι στο 65%. Περίπου τόσο θα ήταν και παλιότερα.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω διαλέγοντας μόνο δίκτυο και όχι wifi call ή το ανάποδο

Το ρύθμισα και θα τεσταριστει, αν και πιστεύω ότι αυτό φταίει. Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει η ηχογραφηση κλησεων και το ξυπνητηρι οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο?Μου ειναι απαραιτητα.

 

σε εμένα η ηχογράφηση δουλεύει

για το ξυπνητήρι δεν το δοκίμασα, θα το δω ίσως το βράδυ αν θυμηθώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις συντομεύσεις μου εμφανίστηκε μια καινούργια

με τίτλο: Νέα και

περιγραφή: Έγκυρες ειδήσεις από τους καλύτερους δημοσιογράφους του κόσμου

όπου γίνεται χαμός από συνδέσεις-παραπομπές-προτεινόμενες εφαρμογές κλπ

Δυστυχώς δεν μπορείς να την βγάλεις από τις ρυθμίσεις (μέσα από το γρανάζι επάνω δεξιά)

 

Δείχνει να είναι: Powered from Microsoft News

 

Έχετε κάποια πρόταση/λύση για την αφαίρεσή της;

 

Screenshot_news.jpg.dc97a59637ea70d311602cc9eb98e902.jpg

Edited by apokakia
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Δεν λειτουργεί το videochat στο instagram μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Κ εμένα από την πρώτη μέρα που το πήρα μέχρι κ τώρα δεν λειτουργεί... Απάντησε κανείς γτ δεν είδα κάτι

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Κ εμένα από την πρώτη μέρα που το πήρα μέχρι κ τώρα δεν λειτουργεί... Απάντησε κανείς γτ δεν είδα κάτι

 

Σε μια φίλη μου που είχε το ίδιο πρόβλημα προσπαθούσα να της βρω λύση, καποια στιγμή σκέφτηκα να αλλάξω χώρα και απο Ελλάδα έβαλα Ελβετία και δούλεψε η βιντεοκληση στο ινσταγκραμ.. Μετα βέβαια απο 2 μέρες με πήρε τηλέφωνο ότι έχει πάλι πρόβλημα. Οπότε δεν ξέρω αν λύνεται έτσι το πρόβλημα αλλά κάντε μια προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες κάνει πολλές αποσυνδέσεις από το ιντερνετ το router μου (Cosmote) καθ'όλη τη διάρκεια της ημέρας. Τελικά καταλήγω ότι προκαλείται όταν συνδέω το Note 7 μου στο wifi. Όλα αυτά ξεκίνησαν εδώ και μια βδομάδα, πριν δεν υπήρχε πρόβλημα. Γνωρίζει κάποιος τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Σε μια φίλη μου που είχε το ίδιο πρόβλημα προσπαθούσα να της βρω λύση, καποια στιγμή σκέφτηκα να αλλάξω χώρα και απο Ελλάδα έβαλα Ελβετία και δούλεψε η βιντεοκληση στο ινσταγκραμ.. Μετα βέβαια απο 2 μέρες με πήρε τηλέφωνο ότι έχει πάλι πρόβλημα. Οπότε δεν ξέρω αν λύνεται έτσι το πρόβλημα αλλά κάντε μια προσπάθεια.

 

Τελικά με την αναβάθμιση 11.0.7 πλέον λειτουργεί σωστά η βίντεο κλήση στο ινσταγκραμ...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με την 10 δεν λειτουργουσε η βιντεοκληση ;;; Συμβαινει σε ολους όσους έχουν 10;; Λειτουργεί η βιντεοκλήση στο instagram;;
Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές στις ειδοποιήσεις μερικές δεν φαίνονται ολόκληρες αλλά είναι "κομμένες" κάτω. τα γράμματα φαίνονται μισά

 

 

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

31b0757dbd4c1a29883132bfe9e7e1b8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...