Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρώτησα γιατί η PFGEUXM έχει πάει στην 11.0.4.0

Μπες στο "Σχετικά με το τηλέφωνο" και κάνε από εκεί ενημέρωση.

 

Από εκεί που λες μπαίνω αλλά μόλις πατήσω έλεγχος για ενημερώσεις μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά άν αλλάξεις περιοχή και βάλεις Ελβετία και πάς στην Ενημέρωση συστήματος θα σου βγάλει κατευθείαν την 11.0.4.0.

 

Έκανα αυτό που είπες και τελικά μου εμφάνισε την 11.0.4.0 PFGEUXM.

Link to comment
Share on other sites

11.0.5.0 πια.:)
Ούτε με Πορτογαλία (που μου βρήκε και κατέβασα την 11) αλλά ούτε με Ελβετία μου βρήκε την 11.0.5.0.
Link to comment
Share on other sites

11.0.5.0 πια.:)

 

Πρέπει να γράφουμε, πλέον, σε ποια rom αναφερόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

έχει διαφορά η MI από EU;

 

Ναι, δεν συμβαδίζουν πάντα οι ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν συμβαδίζουν πάντα οι ενημερώσεις.

 

Έχω EU.Την έκανα με χώρα Ελβετία.Να κατεβάσω την MI ή μόνο αυτό με τις ενημερώσεις είναι η μόνη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι stable. Αλλά αν θέλεις να αλλάξεις rom, είναι άλλη ιστορία.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιώντας την <<Λήψη ενημερώσεων έγκαιρα>> και επιλέγοντας ως χώρα την Πορτογαλία (ένα μέλος της προάλλες την είχε αναφέρει και μέσω αυτής έκανε την αναβάθμιση) πατώντας <<Έλεγχο για ενημερώσεις>> μου εμφάνισε αμέσως, και κατέβασα την MIUI 11.0.4.0 από την MIUI Global 10.3.6.0 PFGEUXM που βρισκόμουν. Δεν έχω αντιμετωπίσει (ευτυχώς) κάποιο πρόβλημα. Το Wifi Callling δεν με ενδιαφέρει (επειδή γίνεται πολύς ντόρος). Το μόνο που δεν ξέρω αν γίνεται, επειδή είναι τεράστια τα εικονίδια και η γραμματοσειρά στο μενού, αν υπάρχει επιλογή από κάπου για να κάνω σμίκρυνση.

 

Τελικά κατέβασα και εγώ από το DownMi την 11.0.4. Μικριναν τα εικονίδια η μου φαίνεται;

 

Καθένας με τον πόνο του

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιώντας την <<Λήψη ενημερώσεων έγκαιρα>> και επιλέγοντας ως χώρα την Πορτογαλία (ένα μέλος της προάλλες την είχε αναφέρει και μέσω αυτής έκανε την αναβάθμιση) πατώντας <<Έλεγχο για ενημερώσεις>> μου εμφάνισε αμέσως, και κατέβασα την MIUI 11.0.4.0 από την MIUI Global 10.3.6.0 PFGEUXM που βρισκόμουν. Δεν έχω αντιμετωπίσει (ευτυχώς) κάποιο πρόβλημα. Το Wifi Callling δεν με ενδιαφέρει (επειδή γίνεται πολύς ντόρος). Το μόνο που δεν ξέρω αν γίνεται, επειδή είναι τεράστια τα εικονίδια και η γραμματοσειρά στο μενού, αν υπάρχει επιλογή από κάπου για να κάνω σμίκρυνση.
Πήγαινε ρυθμίσεις περισσότερα , επιλογές για προγραμματιστές ( πάτα στην έκδοση miui μέχρι να το ξεκλειδώσει στο σχετικά με το τηλέφωνο) και βρες την επιλογή μικρότερο πλάτος και παίξε με το νούμερο

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση αλλά αυτό που μου γράφεις: << Πήγαινε ρυθμίσεις περισσότερα , επιλογές για προγραμματιστές ( πάτα στην έκδοση miui μέχρι να το ξεκλειδώσει στο σχετικά με το τηλέφωνο)>> στο τηλέφωνό μου δεν υπάρχει.

 

Υ.Γ.: Την 11 έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση αλλά αυτό που μου γράφεις: << Πήγαινε ρυθμίσεις περισσότερα , επιλογές για προγραμματιστές ( πάτα στην έκδοση miui μέχρι να το ξεκλειδώσει στο σχετικά με το τηλέφωνο)>> στο τηλέφωνό μου δεν υπάρχει.

 

Υ.Γ.: Την 11 έχεις;

 

Ρυθμίσεις - > Πρόσθετες ρυθμίσεις - > Επιλογές προγραμματιστών

Υποθέτοντας ότι τις έχεις ενεργοποιήσει..

Είμαι με 11

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εχω το κινητό μισο χρόνο τώρα και ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.θα ήθελα να ρωτήσω αν το redmi note 8 ειναι καλύτερο εστω και λίγο γιατί σκέφτομαι να το παρω . Σε σύγκριση στο kimovil βλέπω το 8 χειρότερο ενω σαν χαρακτηριστικά ειναι το ιδιο. Μονο το Bluetooth ειναι καλύτερο στο 7. Τι γνωμη έχετε γιατί μπερδεύτηκα, νεότερο μοντέλο να μην το αναβαθμίσουν .Υποψην για μενα το βασικότερο κριτήριο είναι η κάμερα

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εχω το κινητό μισο χρόνο τώρα και ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.θα ήθελα να ρωτήσω αν το redmi note 8 ειναι καλύτερο εστω και λίγο γιατί σκέφτομαι να το παρω . Σε σύγκριση στο kimovil βλέπω το 8 χειρότερο ενω σαν χαρακτηριστικά ειναι το ιδιο. Μονο το Bluetooth ειναι καλύτερο στο 7. Τι γνωμη έχετε γιατί μπερδεύτηκα, νεότερο μοντέλο να μην το αναβαθμίσουν .Υποψην για μενα το βασικότερο κριτήριο είναι η κάμερα

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Ναι παρε το 8.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, εχω το κινητό μισο χρόνο τώρα και ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.θα ήθελα να ρωτήσω αν το redmi note 8 ειναι καλύτερο εστω και λίγο γιατί σκέφτομαι να το παρω . Σε σύγκριση στο kimovil βλέπω το 8 χειρότερο ενω σαν χαρακτηριστικά ειναι το ιδιο. Μονο το Bluetooth ειναι καλύτερο στο 7. Τι γνωμη έχετε γιατί μπερδεύτηκα, νεότερο μοντέλο να μην το αναβαθμίσουν .Υποψην για μενα το βασικότερο κριτήριο είναι η κάμερα

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

Δεν αξίζει η μετάβαση. Πρακτικά μονο σε αυτονομία και θερμοκρασίες αν θα είσαι καλυτερος. Στα υπόλοιπα ειναι παρόμοιο και αγνωστο αν η gcam θα κάθεται τόσο καλά.

 

Αν θες να δεις πραγματικά αλλαγή πάρε τη pro έκδοση καλυτερα (redmi note 8 pro). Αυτή θα είναι όντως διαφορετική συσκευή (μεγαλύτερη οθόνη, πολυ μεγαλυτερη αυτονομία, μεγαλυτερη ram, πολύ πιο δυνατός soc κλπ)

 

Κατα τα άλλα, εφόσον το σημαντικότερο κριτήριο για σένα είναι η κάμερα, νομίζω πως μάλλον θα είναι λαθος κίνηση να αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Ουσιαστική αναβάθμιση θα είναι η μετάβαση στο Rn8 Pro.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω...

 

Η "Συλλογή" σας παίζει τα viedos? Εμένα μου τα δείχνει σαν "καρέ-καρέ" για να επιλέξω.

 

Έχω κάνει κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Στο Mi video δίπλα απο το Όλα γράφει ενα γερμανικό Aufgezeichnet.Τι φάση? Το γράφει και σε εσάς ή με κατασκοπεύουν γερμανοί πράκτορες?:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://imgbox.com/tFHtAj7K

Link to comment
Share on other sites

Λογικά άν αλλάξεις περιοχή και βάλεις Ελβετία και πάς στην Ενημέρωση συστήματος θα σου βγάλει κατευθείαν την 11.0.4.0.

 

Έβαλα Κύπρος και πέρασα από MIUI Global 10.3.6.0 PFGEUXM, σε MIUI 11.0.4.0 PFGEUXM.

Για την ώρα όλα δείχνουν καλά και επιτέλους παραμένουν οι ειδοποιήσεις στη μπάρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Mi video δίπλα απο το Όλα γράφει ενα γερμανικό Aufgezeichnet.Τι φάση? Το γράφει και σε εσάς ή με κατασκοπεύουν γερμανοί πράκτορες?:lol::lol:

 

Αυτό ακριβώς γράφει. :worry:

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει η μετάβαση. Πρακτικά μονο σε αυτονομία και θερμοκρασίες αν θα είσαι καλυτερος. Στα υπόλοιπα ειναι παρόμοιο και αγνωστο αν η gcam θα κάθεται τόσο καλά.

 

Αν θες να δεις πραγματικά αλλαγή πάρε τη pro έκδοση καλυτερα (redmi note 8 pro). Αυτή θα είναι όντως διαφορετική συσκευή (μεγαλύτερη οθόνη, πολυ μεγαλυτερη αυτονομία, μεγαλυτερη ram, πολύ πιο δυνατός soc κλπ)

 

Κατα τα άλλα, εφόσον το σημαντικότερο κριτήριο για σένα είναι η κάμερα, νομίζω πως μάλλον θα είναι λαθος κίνηση να αλλαξεις.

 

Εχω την αισθηση οτι και σε καμερα ειναι μπροστα το 8.Εννοειται οτι μιλαμε για το pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς.

Ουσιαστική αναβάθμιση θα είναι η μετάβαση στο Rn8 Pro.

Ναι για το pro και μονο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...