Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ σωστα.Σε 2 Galaxy που ειχα,το ενα πτωση απο μηχανακι(!),εφυγε απο τν τσεπη την πλαινη του παντελονιου και δεν επαθε το παραμικρο(ευτυχως δεν το πατησε αυτοκινητο ),την 2η πτωση απο νορμαλ υψος σε πλακακι...

Εδώ είναι το κομβικό σημείο....

Υπάρχει θήκη να σε προστατεύει από πάτημα αυτοκινήτου;;;

Παθώς...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε εσάς με την 11 κάτω δεξιά σας έχει εμφανιστεί το ανθρωπάκι εικονίδιο του accessibility;; πήγα στο μενού του accessibility έβγαλα την επιλογή του να φαίνεται αυτό το εικονίδιο αλλά δεν φεύγει!!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

πάμε άλλη μια τρίτη φορά. σε κανέναν δεν το έχει βγάλει; bug μου φαίνεται.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε το roll out της αναβάθμισης προφανώς λόγω του bug με το wifi calling που είναι πολύ σοβαρό.

Όταν πήρα χθές την infoquest δεν είχαν καμμία ενημέρωση για το συγκεκριμένο bug. Το θετικό είναι ότι όπως φαίνεται έδρασαν άμεσα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο 7 το παρουσίασε το πρόβλημα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με PFGMIXM, κατέβασα με Downmi PFGEUXM.

Περνάει;

Δεν περνάει.
Link to comment
Share on other sites

Το "Διπλό άγγιγμα στην οθόνη για ενεργοποίηση" τρώει περισσότερη μπαταρία (αρκετά; ) όταν το ενεργοποιούμε; Μου άρεσε πολύ ως δυνατότητα, δεν ξέρω εάν το είχε και πριν την 11, αλλά το είχα σε ένα παλιότερο NOKIA και με βόλευε πολύ! :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασε κάνεις;Έχει ένα αρχείο για το Global όχι το EU.

https://www.xda-developers.com/download-miui-11-xiaomi-redmi-note-7-pro-poco-f1/amp/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

πάμε άλλη μια τρίτη φορά. σε κανέναν δεν το έχει βγάλει; bug μου φαίνεται.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Νομίζω σου απάντησαν και παραπάνω.. Ούτε εγώ έχω τέτοιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το "Διπλό άγγιγμα στην οθόνη για ενεργοποίηση" τρώει περισσότερη μπαταρία (αρκετά; ) όταν το ενεργοποιούμε; Μου άρεσε πολύ ως δυνατότητα, δεν ξέρω εάν το είχε και πριν την 11, αλλά το είχα σε ένα παλιότερο NOKIA και με βόλευε πολύ! :)
Υπήρχε και πριν,από όταν το πήρα την πρώτη μέρα ενεργοποιήθηκε,δεν νομίζω να καταναλώνει πολύ μπαταρία ,ίσως κάποια λίγα mah
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και πριν,από όταν το πήρα την πρώτη μέρα ενεργοποιήθηκε,δεν νομίζω να καταναλώνει πολύ μπαταρία ,ίσως κάποια λίγα mah

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Περίεργο, εμένα δεν θυμάμαι να ήταν (αυτόματα) ενεργοποιημένο! Σε κάθε περίπτωση, θα το κρατήσω: το θεωρώ πολύ χρήσιμο. :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως έχει αγοράσει κανείς κάποια βάση αυτοκινήτου για το RN7, που θα μπορούσε να μου προτείνει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασε κάνεις;Έχει ένα αρχείο για το Global όχι το EU.

https://www.xda-developers.com/download-miui-11-xiaomi-redmi-note-7-pro-poco-f1/amp/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παραθέτω και φωτογραφία....μιλάω για το νούμερο 6.9b684777604c34049946888119ecd1ff.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά την αναβάθμιση 11.0.3 όταν περνώ τηλέφωνο χωρίς ακουστικά δεν μου σβήνει την οθόνη καθόλου. Πρεπει να κανω ρυθμίσεις πουθενά?? Ευχαριστώ για την απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε το roll out της αναβάθμισης προφανώς λόγω του bug με το wifi calling που είναι πολύ σοβαρό.

Όταν πήρα χθές την infoquest δεν είχαν καμμία ενημέρωση για το συγκεκριμένο bug. Το θετικό είναι ότι όπως φαίνεται έδρασαν άμεσα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πολύ ευφάνταστο αυτό που γράφεις:)

κατ' αρχήν η 11 dev έχει πάνω από μήνα που βγήκε με αυτό το "bug" έχει πάρει νομίζω 3 αναβαθμίσεις και δεν άλλαξε κάτι.

άσε που δεν είμαι σίγουρος ότι είναι bug. το wifi calling πρέπει να το υποστηρίζει ο πάροχος για τα συγκεκριμένα κινητά.

η cosmote υποστηρίζει τα περισσότερα και μέχρι την 10 δούλευε κανονικά. η vodafone απ την άλλη δεν υποστήριζε το RN7 (στο wifi calling πάντα) και χρειάζεσαι την ειδική εφαρμογή που δίνει για τις μη υποστηριζόμενες συσκευές για να δουλέψει(έτσι το έχω εγώ)

τώρα με την 11 αλλάζει το modem στο firmware, μήπως απλά δεν υποστηρίζεται από cosmote?(όπως με voda)

αποδεδειγμένα αν φλασαριστεί μέσω TWRP το modem μόνο της 10 το wifi calling δουλεύει όπως πριν.

βέβαια προϋποθέτει root

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο στο 7 το παρουσίασε το πρόβλημα;

 

όχι, και σε άλλα πολλά με την 11

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα μετά την αναβάθμιση 11.0.3 όταν περνώ τηλέφωνο χωρίς ακουστικά δεν μου σβήνει την οθόνη καθόλου. Πρεπει να κανω ρυθμίσεις πουθενά?? Ευχαριστώ για την απάντηση

εννοείς όταν το φέρνεις στο αυτί? είναι τικαρισμένο το "αισθητήρας απόστασης" στο "ρυθίσεις εισερ. κλήσεων"?

Link to comment
Share on other sites

Από καιρό, και τώρα μετά την αναβάθμιση με την 11, εμφανίζει ένα μήνυμα στην κουρτίνα που λέει "Υπηρεσία Ενεργοίηση Xiaomi SIM- Εύρεση συσκευής "Αδυναμία ενεργοποίησης κάρτας- Αδυναμία αποστολής μηνύματος ενεργοποίησης. Βεβαιωθείτε ότι η κάρτα SIM σας είναι ενεργοποιημένη".

 

Έχω 2 κάρτες της Wind στο κινητό, η μια μόνο data με το 1 GB/μήνα.

Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνουν τα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκίνησε το κατέβασμα . Απλά μου κανει εντύπωση ότι σε μένα έχει πιο μικρό μέγεθος 2b421b6c685f63ee564c2190978c6084.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκίνησε το κατέβασμα . Απλά μου κανει εντύπωση ότι σε μένα έχει πιο μικρό μέγεθος

 

 

Μολις τωρα, ακριβως το ιδιο μεγεθος και σε εμενα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως λειτουργει το VoLTE και το VoWiFi. (Cosmote)

Αυτο που χαλασε ειναι ο αισθητηρας στις κλησεις με αποτελεσμα να ανοιγει η οθονη ενω μιλαω.

 

(xiaomi.eu miui 11.0.3)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως λειτουργει το VoLTE και το VoWiFi. (Cosmote)

Αυτο που χαλασε ειναι ο αισθητηρας στις κλησεις με αποτελεσμα να ανοιγει η οθονη ενω μιλαω.

 

(xiaomi.eu miui 11.0.3)

το σηματάκι βγαίνει αλλά είσαι σίγουρος ότι δουλεύει το VoWiFi?

για τον αισθητήρα, δοκίμασε να ενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα αν είναι κλειστή και reboot.

στους περισσότερους πάντως (και σε μένα) η 11 έφερε μεγάλη βελτίωση στην λειτουργία του proximity

Link to comment
Share on other sites

....................

για τον αισθητήρα, δοκίμασε να ενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα αν είναι κλειστή και reboot.

στους περισσότερους πάντως (και σε μένα) η 11 έφερε μεγάλη βελτίωση στην λειτουργία του proximity

 

Μου παρουσιασε το ιδιο προβλημα τι οποιο λυθηκε με την πατεντα που αναφερεις. Νασε καλα! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως λειτουργει το VoLTE και το VoWiFi. (Cosmote)

 

Αυτο που χαλασε ειναι ο αισθητηρας στις κλησεις με αποτελεσμα να ανοιγει η οθονη ενω μιλαω.

 

 

 

(xiaomi.eu miui 11.0.3)

Το τσέκαρες δηλαδή και λειτουργεί ή απλά το βλέπεις στις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως λειτουργει το VoLTE και το VoWiFi. (Cosmote)

Αυτο που χαλασε ειναι ο αισθητηρας στις κλησεις με αποτελεσμα να ανοιγει η οθονη ενω μιλαω.

 

(xiaomi.eu miui 11.0.3)

Νομίζω έχει αλλάξει το να σβήνει εντελώς η οθόνη στην κλήση και αντικαταστάθηκε με το να αχνοφαίνεται χωρίς να πατιούνται τα πλήκτρα. Σε γενικές γραμμές όμως η ευαισθησία του αισθητήρα δεν είναι καλή.

 

Άκυρο

Λάθος μου ισχύει ότι σβήνει.

Edited by toni3
Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα ο αισθητήρας δεν δουλεύει συνέχεια. Τον απενεργοποιώ , κάνω επανεκκίνηση και μετά τον ενεργοποιώ και δουλεύει. Μαυρίζει κανονικά η οθόνη. Μετά απο αρκετή όμως χαλάει .

Με την προηγούμενη έκδοση δούλευε ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...