Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε η miui 11??

 

Όχι τίποτα ακόμα.το mi 9t την έχει πάρει σήμερα που διαβάζω στο νήμα του εδώ και το k20 pro

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καποια ρυθμιση να στελνεις 160 χαρακτηρες στα sms?
textra sms.και απενεργ η ενεργοπ. δε θυμάμαι..Κάτι που λέει για διακριτικά και σημεία στίξης..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σε Xiaomi note 7 ποια gcam να περάσω;

 

Πέρασα του boxer αλλά διαπίστωσα ότι τα mp από 48 κατέβηκαν στα 12!

 

Υπάρχει κάποια άλλη δοκιμασμένη που να μην χάνονται τα 48 mp ή κάτι άλλο βασικό;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μπορούμε να δούμε (εκτός από την μπάρα πάνω δεξιά) μέσα από το τηλέφωνο την πραγματική εικόνα της μπαταρίας υπάρχει ή κατεβάζουμε κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Στο κινητό της γυναίκας μου οι κλήσεις από cosmote (11888) απορρίπτονται αυτόματα χωρίς να είναι στην blocklist. Το θέμα είναι ότι θέλει να την πάρουν αλλά απλά λαμβάνει μήνυμα.

Τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Στο κινητό της γυναίκας μου οι κλήσεις από cosmote (11888) απορρίπτονται αυτόματα χωρίς να είναι στην blocklist. Το θέμα είναι ότι θέλει να την πάρουν αλλά απλά λαμβάνει μήνυμα.

Τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ πολύ

 

Τσεκαρε αν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή απόρριψη από αγνώστους αριθμούς

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε αν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή απόρριψη από αγνώστους αριθμούς

 

Το είδα και δεν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή. Αποφάσισα να βάλω το blocklist στο off, θα δείξει. Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση!

Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σε Xiaomi note 7 ποια gcam να περάσω;

 

Πέρασα του boxer αλλά διαπίστωσα ότι τα mp από 48 κατέβηκαν στα 12!

 

Υπάρχει κάποια άλλη δοκιμασμένη που να μην χάνονται τα 48 mp ή κάτι άλλο βασικό;

πάνε εδώ και κατέβασε την 3η του Bulkin:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7886707#post7886707

οι Gcam είναι ported απ τα pixel τα οποία έχουν 12mp, δεν μπορεί να δει τα 48

αλλά μην σε απασχολεί αυτό

 

και η μανίσια εφαρμογή 12mp τα κάνει, ενώνοντάς τα ανά 4 για καλύτερη διαχείριση του φωτός

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι που μπορούμε να δούμε (εκτός από την μπάρα πάνω δεξιά) μέσα από το τηλέφωνο την πραγματική εικόνα της μπαταρίας υπάρχει ή κατεβάζουμε κάποια εφαρμογή;

 

το battery & performance από ρυθμίσεις δεν σου κάνει?

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

πάνε εδώ και κατέβασε την 3η του Bulkin:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7886707#post7886707

οι Gcam είναι ported απ τα pixel τα οποία έχουν 12mp, δεν μπορεί να δει τα 48

αλλά μην σε απασχολεί αυτό

 

και η μανίσια εφαρμογή 12mp τα κάνει, ενώνοντάς τα ανά 4 για καλύτερη διαχείριση του φωτός

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το battery & performance από ρυθμίσεις δεν σου κάνει?

 

Ερώτηση:

Κατεβάζω το αρχείο (gcam 3) και το πετάω στο τηλέφωνο μετά κάνω εγκατάσταση, μετά ρυθμίσεις από τις 2 φωτογραφίες με τις προτεινόμενες και τέλος? Αν θελήσω να γυρίσω στη μαμά κάμερα με απεγκατάσταση είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και δεν είναι ενεργοποιημένη η επιλογή. Αποφάσισα να βάλω το blocklist στο off, θα δείξει. Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση!

Τελικά το πρόβλημα συνεχίζεται. Πάλι σήμερα το πρωί πήρε ο ΟΤΕ και ήρθε μήνυμα "το 11888 σας πήρε τηλέφωνο όταν ήσασταν κατηλημμενος"...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Κατεβάζω το αρχείο (gcam 3) και το πετάω στο τηλέφωνο μετά κάνω εγκατάσταση, μετά ρυθμίσεις από τις 2 φωτογραφίες με τις προτεινόμενες και τέλος? Αν θελήσω να γυρίσω στη μαμά κάμερα με απεγκατάσταση είναι οκ?

Δεν χρειάζεται να κάνεις απεγκατασταση δουλεύουν και οι 2 ταυτόχρονα, έτσι μπορείς να συγκρίνεις και τις διαφορές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα συνεχίζεται. Πάλι σήμερα το πρωί πήρε ο ΟΤΕ και ήρθε μήνυμα "το 11888 σας πήρε τηλέφωνο όταν ήσασταν κατηλημμενος"...
άρα όταν μιλάς γίνεται αυτό. ενεργοποίησε την αναμονή. νομίζω είναι αστεράκι 43 δίεση και μετά πατάς το πλήκτρο κλήσης

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

το battery & performance από ρυθμίσεις δεν σου κάνει?

Αν είναι αξιόπιστο εντάξει.

Απλά αν δεν κάνω λάθος έχουν παρατεθεί κάποιες εφαρμογές αντίστοιχης αξιοπιστίας που δεν συγκράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αξιόπιστο εντάξει.

Απλά αν δεν κάνω λάθος έχουν παρατεθεί κάποιες εφαρμογές αντίστοιχης αξιοπιστίας που δεν συγκράτησα.

 

εγώ δεν θα σου σύστηνα εξωτερική εφαρμογή για την μπαταρία...

το λιγότερο, την επιβαρύνουν τρέχοντας συνέχεια στο παρασκήνιο

Link to comment
Share on other sites

άρα όταν μιλάς γίνεται αυτό. ενεργοποίησε την αναμονή. νομίζω είναι αστεράκι 43 δίεση και μετά πατάς το πλήκτρο κλήσης

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Όχι, αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν μιλάω, αλλά όταν παίρνει τηλέφωνο το 11888, μου έρχεται sms ότι ήμουν κατηλημμενος (ενώ δεν ήμουν). Δεν έχω blocklist και είναι ο μόνος αριθμός που συμβαίνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό είναι το πρόβλημα. Δεν μιλάω, αλλά όταν παίρνει τηλέφωνο το 11888, μου έρχεται sms ότι ήμουν κατηλημμενος (ενώ δεν ήμουν). Δεν έχω blocklist και είναι ο μόνος αριθμός που συμβαίνει αυτό...

Μήπως ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας που έχεις σου μπλοκάρει τις κλίσεις από πενταψήφια;

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας που έχεις σου μπλοκάρει τις κλίσεις από πενταψήφια; Εμένα σαν κάτι τέτοιο μου κάνει!

 

Μήπως δεν έχεις σήμα και γι'αυτό το λόγο σου έρχεται μήνυμα;Το λέω γιατί και το δικό μου το κάνει πολλές φορές και όχι μόνο για πενταψήφια!Θέλω να πιστεύω ότι είναι θέμα Firmware και ότι θα σταματήσει στην 11.

Παρατήρησέ το και δες αν εκεί που το έχεις χάνει το σήμα χωρίς κανένα λόγο!

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις σήμα και γι'αυτό το λόγο σου έρχεται μήνυμα;Το λέω γιατί και το δικό μου το κάνει πολλές φορές και όχι μόνο για πενταψήφια!Θέλω να πιστεύω ότι είναι θέμα Firmware και ότι θα σταματήσει στην 11.

Παρατήρησέ το και δες αν εκεί που το έχεις χάνει το σήμα χωρίς κανένα λόγο!

Ισχύει αυτό που λες αλλά για όλες τις κλήσεις,ο φίλος μίλησε μόνο για πενταψηφιο.ςκτος αν του το κάνει και σε άλλες κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λες αλλά για όλες τις κλήσεις,ο φίλος μίλησε μόνο για πενταψηφιο.ςκτος αν του το κάνει και σε άλλες κλήσεις.

 

Όχι, το κάνει μόνο στο 11888. Θα πάρω τηλέφωνο τον πάροχο για να ρωτήσω. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... όταν έρθει η σειρά μας για την MIUI 11 τ είδους ειδοποίηση θα λάβουμε ;;

 

Στις ειδοποιήσεις θα σου πεί οτι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση όταν συνδεθείς στο internet.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...