Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Η κοπέλα μου που έχει το κινητό έχει πρόβλημα καθώς ενεργοποιειται συνεχώς η οθόνη στις κλήσεις με αποτέλεσμα να πατιούνται διαφορά... Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο Mi9 και άλλαξα μια ρύθμιση και έφτιαξε... Απλά δεν μπορώ να βρω ποια ήταν... Έχει κάποιος καμία ιδεα;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ο αισθητήρας του είναι πολύ ψηλά(δεξιά) και στοχεύει και λίγο προς τα πάνω,

οπότε θέλει πιο χαμηλά στο αυτί και υπό γωνία..(το κόστος των μικρών περιθωρίων)

Αν τώρα εννοείς ότι κάποιες φορές δεν δουλεύει καθόλου, βάλτο στην αυτόματη φωτεινότητα και reboot

σε εμένα τουλάχιστον έτσι διορθώνονταν πάντα (μετά μπορείς να βγάλεις την αυτόμ φωτεινότητα)

τα παραπάνω διορθώθηκαν με την miui 11 και μένει το θέμα της εργονομίας που θέλει συνήθεια

Link to comment
Share on other sites

ο αισθητήρας του είναι πολύ ψηλά(δεξιά) και στοχεύει και λίγο προς τα πάνω,

 

οπότε θέλει πιο χαμηλά στο αυτί και υπό γωνία..(το κόστος των μικρών περιθωρίων)

 

Αν τώρα εννοείς ότι κάποιες φορές δεν δουλεύει καθόλου, βάλτο στην αυτόματη φωτεινότητα και reboot

 

σε εμένα τουλάχιστον έτσι διορθώνονταν πάντα (μετά μπορείς να βγάλεις την αυτόμ φωτεινότητα)

 

τα παραπάνω διορθώθηκαν με την miui 11 και μένει το θέμα της εργονομίας που θέλει συνήθεια

Η μέτρια μπαταρία διορθώθηκε με την miui 11;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω παντα σε αυτόματη φωτεινότητα, αλλά κάποια στιγμη σταματάει να λειτουργει ο σενσορας. Με επανεκκίνηση ξαναδουλεύει. Η μονη σίγουρη και αξιόπιστη λύση είναι με το που αρχίζει η κλήση να πατήσω το power και να σβήσω την οθόνη χειροκίνητα.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μέτρια μπαταρία διορθώθηκε με την miui 11;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ΟΠΟΙΑ συσκευή μπεις εδώ στο forum θα δεις κάποιους να γκρινιάζουν για την μπαταρία...

εγώ την θεωρώ πολύ καλή (και είμαι 6 χρόνια με xiaomi)

με την 11 νομίζω λίγο καλύτερα σε όλα

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία χθες 6 ώρες και 54 λεπτά και είχα ακόμη 15%. Χρήση facebook viber σερφαρισμα και λίγες κλήσεις λόγω Κυριακής. 2 ώρες με 4g όχι μόνο με wifi.

Η μπαταρία είναι τούμπανο. Τι άλλο να θέλει κάποιος όταν έχει περίπου 7 ώρες για πλάκα sot!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία χθες 6 ώρες και 54 λεπτά και είχα ακόμη 15%. Χρήση facebook viber σερφαρισμα και λίγες κλήσεις λόγω Κυριακής. 2 ώρες με 4g όχι μόνο με wifi.

 

Η μπαταρία είναι τούμπανο. Τι άλλο να θέλει κάποιος όταν έχει περίπου 7 ώρες για πλάκα sot!!!

Είναι κατώτερο από redmi note 5 και pocophone

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κατώτερο δηλαδή; Τι sot έχει το redmi note 5; Έχει 8 ώρες. Πάντως είναι έτη φωτός καλύτερος ο 660 από τον 636 του note 5.
Είναι αλλά κάτι δεν πάει καλά με την rom που έχω εγώ, είναι με global stable eu αγορασμενο από infoquest απείραχτο και εδώ και έξι μήνες η αυτονομία μου είναι μέτρια 25% κάτω από pocophone, ίσως να φταίει η rom γι'αυτό περιμένω την 11,αν δεν στρώσει μετά θα ξεκλειδώσω επειδή δεν θέλω να αλλάξω συσκευή μίας και ειδικά στην κάμερα με gcam είναι πολύ ευχαριστημένος, προέρχομαι από mate 20pro και note 9 και πραγματικά στην φωτογραφία τρώνε καρπαζιες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κάποιον η 11;

Είμαι με 10.3.6.0 σταθερή PFGEUXM

σε official stable όχι ακόμα,

η ελληνική που βασίζεται σε china dev, εδώ και 3 βδομάδες έχει 11

Link to comment
Share on other sites

σε official stable όχι ακόμα,

η ελληνική που βασίζεται σε china dev, εδώ και 3 βδομάδες έχει 11

 

Μπα ακόμη τίποτα.εναμενουμε

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η custom ROM, 11 stable στο xiaomi.eu.

Αύριο το βράδυ, περνάνε οι 168 ώρες, και άνευ προβλήματος θα ξεκλειδώσω bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλλά κάτι δεν πάει καλά με την rom που έχω εγώ, είναι με global stable eu αγορασμενο από infoquest απείραχτο και εδώ και έξι μήνες η αυτονομία μου είναι μέτρια 25% κάτω από pocophone, ίσως να φταίει η rom γι'αυτό περιμένω την 11,αν δεν στρώσει μετά θα ξεκλειδώσω επειδή δεν θέλω να αλλάξω συσκευή μίας και ειδικά στην κάμερα με gcam είναι πολύ ευχαριστημένος, προέρχομαι από mate 20pro και note 9 και πραγματικά στην φωτογραφία τρώνε καρπαζιες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεί να έχει σχέση αυτό που λες με την rom. Εμένα έχει την 10.3.6. Λόγω της gcam και εγώ δε θέλω να αλλάξω πάντως συσκευή. Έχω βγάλει φοβερές φωτό με την τρίτη gcam του Αντρέα.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις/διαχείριση εφαρμογών/Συλλογή και εκεί που λέει άδειες εφαρμογών και δώσε εντολή. Αν δεν παίζει στην ίδια περιοχή κάτω κάτω γράφει εκκαθάριση προεπιλογών δοκίμασε και αυτό και πες μας.
Το δοκίμασα αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα, δυστυχώς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Οι xiaomakides θα το γνωριζουν το τρυκ, εγω τωρα το εμαθα. Υπαρχουν κρυφες εφαρμογες της xiaomi που εμφανιζονται αν πειραξουμε το region και βαλουμε χωρα απο Ασια, εγω εβαλα Ινδια. Οποτε και εμφανιζει την εφαρμογη θεματα, διαλεγετε αυτα που σας αρεσουν και μετα το ξαναγυρνατε σε Ελλαδα.

 

Ρυθμισεις-->Προσθετες Ρυθμισεις-->Περιοχη

Link to comment
Share on other sites

Οι xiaomakides θα το γνωριζουν το τρυκ, εγω τωρα το εμαθα. Υπαρχουν κρυφες εφαρμογες της xiaomi που εμφανιζονται αν πειραξουμε το region και βαλουμε χωρα απο Ασια, εγω εβαλα Ινδια. Οποτε και εμφανιζει την εφαρμογη θεματα, διαλεγετε αυτα που σας αρεσουν και μετα το ξαναγυρνατε σε Ελλαδα.

 

Ρυθμισεις-->Προσθετες Ρυθμισεις-->Περιοχη

Βάλε το Ελβετία και άστο εκεί,δεν μπαίνουν περιττες εφαρμογές,έχεις τα θέματα,πιο δυνατό ήχο στα ακουστικά,δεν χρειάζεται να ξαναγυρίσεις σε Ελλάδα δεν χάνεις κάτι .
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλλά κάτι δεν πάει καλά με την rom που έχω εγώ, είναι με global stable eu αγορασμενο από infoquest απείραχτο και εδώ και έξι μήνες η αυτονομία μου είναι μέτρια 25% κάτω από pocophone, ίσως να φταίει η rom γι'αυτό περιμένω την 11,αν δεν στρώσει μετά θα ξεκλειδώσω επειδή δεν θέλω να αλλάξω συσκευή μίας και ειδικά στην κάμερα με gcam είναι πολύ ευχαριστημένος, προέρχομαι από mate 20pro και note 9 και πραγματικά στην φωτογραφία τρώνε καρπαζιες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω στο είχα πει όταν το πρωτοπηρα ότι έχει μικρότερη αυτονομία από rn5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώην κάτοχος του τιμιότατου 4x έχω να πω ότι η μπαταρία του 7 είναι σαφώς κατώτερη των προσδοκιών.......είναι φως φανάρι με μια απλή καθημερινή χρήση (και απενεργοποίηση των περιττών εφαρμογών να τρέχουν στο παρασκήνιο και όλα τα γνωστά τρυκ) δυστυχώς (προς το παρόν και με αυτή τη miui) η μπαταρία δεν..... Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώην κάτοχος του τιμιότατου 4x έχω να πω ότι η μπαταρία του 7 είναι σαφώς κατώτερη των προσδοκιών.......είναι φως φανάρι με μια απλή καθημερινή χρήση (και απενεργοποίηση των περιττών εφαρμογών να τρέχουν στο παρασκήνιο και όλα τα γνωστά τρυκ) δυστυχώς (προς το παρόν και με αυτή τη miui) η μπαταρία δεν.....

 

Παιδιά κατα κάποιο τρόπο έπρεπε να το περιμένουμε οτι η μπαταρία θα ήταν κατώτερη απο π.χ redmi note 4. Έχει 0,8 ίντζες παραπάνω οθόνη,μεγαλύτερη ανάλυση και ο επεξεργαστής 660 δουλεύει σε ταχύτητα χρονισμού 2,2 GHz έναντι 2,0 GHz του 625.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Οσοι γραφεται για την μπαταρια καλο ειναι και δειχνεται και καποιο ss ωστε να υπαρχει αποψη,καθως με τα λογια νοημα δεν βγαινει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινεται τερας σε μπαταρια. Ποτε δεν εχω στο νου αν θα με βγαλει ή αν θελει φορτιση πριν φυγω.

Πριν ειχα το mi 4c οποτε λογικο να μου φαινεται τρομερο το 7αρι.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα και έναν samsung ποιοτικό fast charge φορτιστή για το αμάξι και εάν τελειώνει, σπανίως, μέχρι να πάω εκεί που θέλω έχει πάρει ένα 30αρι άνετα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...