Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι εμενα με εβγαλε 139500 ? ;)

Εσύ έτρεξες το antutu 7 λογικά .εγώ κατέβασα σήμερα το antutu 8.0.8 που δεν έχει βγει ακόμα σε play store

Link to comment
Share on other sites

Offtopic. Ρε παιδιά έναν varavass στο Σκρουτζ που με προσβάλλει τόσο άσχημα... Τον ξέρει κανένας; Είναι όντως επαγγελματίας; (υπήρχαν και άλλα post παρακάτω/παλαιότερα) https://www.skroutz.gr/account/events/2632827714/visit Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται αυτό φίλε μου δυστυχώς....

 

Κρίμα! Θα βόλευε αφάνταστα! :cry:

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :up:

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να απαλλαγεί από τις διαφημίσεις σε εφαρμογές, παιχνίδια, youtube κτλ?

δοκιμασα με hosts, τιποτα..

 

αν και το κινητο να σε πω την αλήθεια ακόμα δεν το έπιασα στα χέρια μου για να ψαχτώ.

το μεσημέρι το παρέλαβα και το παράτησα σπίτι. Όταν ψαχνόμουν για το συγκεκριμένο είχα βρει το παρακάτω link αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει.

αν το έχει δοκιμάσει κανεις ας μας πει.

https://gadgets.ndtv.com/how-to/features/remove-ads-from-mi-phone-xiaomi-miui-10-disable-ads-step-by-step-instructions-2016469

 

στο παλιο elite 5 που έχω ακόμα και θα το αντικαταστήσει το note7 είχε και εκείνο πρόβλημα με διαφημίσεις εβαλα με παρότρυνση του bbbb το NoRoot Firewal και σώθηκε το κινητό απο βέβαιη εκτόξευση :X

https://play.google.com/store/apps/details?id=app.greyshirts.firewall&hl=el

 

You tube vanced απτό ίντερνετ κ το you tube είναι σούπερ ούτε διαφημίσεις ούτε σταματάει αν κλειδώσεις τη συσκευή.. Τπτ να στε καλά

 

φίλε μου κερνάω πάστες σε λέω... :w00t:

την εγκατέστησα και πέταξα τα ζάναξ. :yahoo:

τελευτέα το ξεφτίλισε o σωλήνας με τις διαφημίσει.

θενξ και πλάλι :D

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο τζαμάκι που να προστατεύει την οθόνη και -δευτερευόντος- κάποια θήκη, εάν πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο από αυτήν που έχει από την μαμά του στη συσκευασία. Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Offtopic. Ρε παιδιά έναν varavass στο Σκρουτζ που με προσβάλλει τόσο άσχημα... Τον ξέρει κανένας; Είναι όντως επαγγελματίας; (υπήρχαν και άλλα post παρακάτω/παλαιότερα) https://www.skroutz.gr/account/events/2632827714/visit
Χα, χα, χα.....είναι γνωστός στην κοινότητα του Σκρουτζ.

Τι έγινε ρε φίλε;

Σε ποιο νήμα έγινε ο σαματας; Στου note 7;

 

edit: τώρα ειδα το link που παρεθεσες.

Για τα μάτια της gcam έγινε η φασαρία;

Τα έχω ξαναδιαβάσει σε άλλο νήμα αυτά τα περί καλύτερης κάμερας του mi 8 lite κι απλά προσπέρασα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χα, χα, χα.....είναι γνωστός στην κοινότητα του Σκρουτζ.

Τι έγινε ρε φίλε;

Σε ποιο νήμα έγινε ο σαματας; Στου note 7;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Ναι. Είναι και καλά μεγάλος επαγγελματίας και εγώ είμαι ασχετος. (συζήτηση για κάμερα)

 

Νομίζω πρώτη φορά συναντώ τέτοιο προσβλητικό τρολ. Ίσως βλακεία μου που απαντάω αλλά αναρωτιέμαι αν είναι όντως επαγγελματίας... Φαίνεται να το πιστεύει έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic. Ρε παιδιά έναν varavass στο Σκρουτζ που με προσβάλλει τόσο άσχημα... Τον ξέρει κανένας; Είναι όντως επαγγελματίας; (υπήρχαν και άλλα post παρακάτω/παλαιότερα) https://www.skroutz.gr/account/events/2632827714/visit

 

να σε κάνω μία ερώτηση?

τις φώτο με ποια version καμερα τις τράβηξες?

 

έλεγα να μη ασχοληθω με την κάμερα αλλα με έπεισες πως πρέπει να κανω τις ρυθμίσεις του 166 ποστ που ανέβασες.

θενξ:D

 

ααααααα και άστον να χτυπιέται ο πολύξερος...αυτοεπιβεβαίωση ψάχνει τα ιντερνέτια

Link to comment
Share on other sites

να σε κάνω μία ερώτηση?

τις φώτο με ποια version καμερα τις τράβηξες?

 

έλεγα να μη ασχοληθω με την κάμερα αλλα με έπεισες πως πρέπει να κανω τις ρυθμίσεις του 166 ποστ που ανέβασες.

θενξ:D

 

ααααααα και άστον να χτυπιέται ο πολύξερος...αυτοεπιβεβαίωση ψάχνει τα ιντερνέτια

 

Κυρίως την 1η δουλεύω. Μόνο όταν θέλω το zsl ή όταν σε ημερήσιες δεν έχω ευκαιρία ημέρα για δεύτερο κλικ βάζω την 3η (έχει ένα ρίσκο να κάψει τον ουρανό).

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της μουσικής μου εμφάνισε κάτι διαφημίσεις! Είναι φυσιολογικό αυτό; Υπάρχει κάτι που μπορώ/πρέπει να κάνω σχετικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα πρόσφατα το κινητό από κοτσωβολο και αναβαθμίστηκε στην miui global 10.3.6. Πήγα στην πλατεία της γειτονιάς μου που με το redmi note 4 έχω παντού αξιόπιστη σύνδεση data με Vodafone, με το 7 δεν είχα σχεδόν πουθενά ίντερνετ ενώ έδειχνε H+ στην οθόνη. Σε συγκεκριμένα σημεία που το 4αρι πιάνει χαλαρά 4g, το 7αρι δεν συνδέεται καν. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα πρόσφατα το κινητό από κοτσωβολο και αναβαθμίστηκε στην miui global 10.3.6. Πήγα στην πλατεία της γειτονιάς μου που με το redmi note 4 έχω παντού αξιόπιστη σύνδεση data με Vodafone, με το 7 δεν είχα σχεδόν πουθενά ίντερνετ ενώ έδειχνε H+ στην οθόνη. Σε συγκεκριμένα σημεία που το 4αρι πιάνει χαλαρά 4g, το 7αρι δεν συνδέεται καν. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Όχι περίεργο.. Μήπως είναι παλιά η κάρτα σιμ??

Link to comment
Share on other sites

Όχι περίεργο.. Μήπως είναι παλιά η κάρτα σιμ??

Είναι σχεδόν 2 ετών, αλλά στο note 4 πάει σφαίρα στα συγκεκριμένα σημεία που παρατηρώ πρόβλημα, όμωςκαι με το 7αρι παίζει καλά σε πολλά άλλα μέρη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είναι και καλά μεγάλος επαγγελματίας και εγώ είμαι ασχετος. (συζήτηση για κάμερα)

 

Νομίζω πρώτη φορά συναντώ τέτοιο προσβλητικό τρολ. Ίσως βλακεία μου που απαντάω αλλά αναρωτιέμαι αν είναι όντως επαγγελματίας... Φαίνεται να το πιστεύει έντονα.

 

Μιλάμε για καμμένο .. μην ασχολείστε μαζί του

Link to comment
Share on other sites

Offtopic. Ρε παιδιά έναν varavass στο Σκρουτζ που με προσβάλλει τόσο άσχημα... Τον ξέρει κανένας; Είναι όντως επαγγελματίας; (υπήρχαν και άλλα post παρακάτω/παλαιότερα) https://www.skroutz.gr/account/events/2632827714/visit

 

Μου εδωσες νοημα στο Σαββατοβραδο.

Τι σαπιο πραγμα ειναι αυτο στο σκρουτζ;;

Πως ολοι οι ταλεπωροι βρισκουν ο ενας τον αλλον,απορια το εχω.

 

Μη δινεις σημασια , και μην απαντας,τζαμπα ριχνεις το επιπεδο σου. Να σου θυμησω μονο οτι στη Νιγηρια ενας μαυρος λεει οτι ειναι ο Ιησους και εχει μαζεψει ενα εκατομμυριο ευρω στην τραπεζα. Αυτο το πραγμα στο σκρουτζ μου θυμησε Νιγηρια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα άσε το Σκρουτζ, γι' αυτό έχουμε το myphone, όπου υπάρχουν και κάποιοι κανόνες για το πώς γράφουμε και πως εκφραζομαστε.

Μην ασχολείσαι με τον καθένα. Παρεπιπτόντως η τρίτη σου gcam κάνει πλάκα σε νυχτερινή φωτό τα περισσότερα κινητά που έχω συγκρίνει. Μόνο bulkin gcam από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της μουσικής μου εμφάνισε κάτι διαφημίσεις! Είναι φυσιολογικό αυτό; Υπάρχει κάτι που μπορώ/πρέπει να κάνω σχετικά;

 

Πήγαινε στις τρεις παύλες πάνω αριστερά, μετά ρυθμίσεις, συνθέτες ρυθμίσεις, ληψη προτάσεων. Απενεργοποίησε το.

Το ίδιο σε ποια εφαρμογή του miui σου βγάζει διαφημίσεις

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα και δεύτερο πρόβλημα με το τηλέφωνο. Σήμερα έβαλα για πρώτη φορά gps στο αμάξι, τοποθέτησα το κινητό οριζόντια στη βάση του, φοράω τα γυαλιά ηλίου και βλέπω μαύρη την οθόνη, βγάζω τα γυαλιά μια χαρά η οθόνη. Δοκίμασα και με το δεύτερο ζευγάρι γυαλιά που έχω αλλά επειδή έχει κι εκείνο πολωτικούς φακούς το αποτέλεσμα δεν αλλάζει. Όταν στρίβεις το κινητό οριζόντια η οθόνη σκοτεινιάζει και φαίνεται σχεδόν μαύρη, όταν το κρατάς κάθετα η οθόνη φαίνεται κανονικά.

 

Είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο, έχω πολωτικά γυαλιά πολλά χρόνια και έχουν περάσει από τα χέρια μου διάφορα κινητά που όμως όλα είχαν οθόνες amoled ή ips.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα και δεύτερο πρόβλημα με το τηλέφωνο. Σήμερα έβαλα για πρώτη φορά gps στο αμάξι, τοποθέτησα το κινητό οριζόντια στη βάση του, φοράω τα γυαλιά ηλίου και βλέπω μαύρη την οθόνη, βγάζω τα γυαλιά μια χαρά η οθόνη. Δοκίμασα και με το δεύτερο ζευγάρι γυαλιά που έχω αλλά επειδή έχει κι εκείνο πολωτικούς φακούς το αποτέλεσμα δεν αλλάζει. Όταν στρίβεις το κινητό οριζόντια η οθόνη σκοτεινιάζει και φαίνεται σχεδόν μαύρη, όταν το κρατάς κάθετα η οθόνη φαίνεται κανονικά.

 

Είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο, έχω πολωτικά γυαλιά πολλά χρόνια και έχουν περάσει από τα χέρια μου διάφορα κινητά που όμως όλα είχαν οθόνες amoled ή ips.

 

Οι OLED δεν παράγουν πολωμένο φως, αν και συνήθως έχουν ένα κυκλικά πολωτικό φίλτρο για να ελαττώνει τις αντανακλάσεις. Οι TFT (υποείδος των οποίων είναι οι IPS) εξαιτίας του τρόπου λειτουργίας τους βγάζουν γραμμικά πολωμένο φως. Όταν βάλεις άλλον έναν γραμμικό πολωτή μπροστά υπό συγκεκριμένη γωνία, μπορείς να πετύχεις το φαινόμενο που περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα και δεύτερο πρόβλημα με το τηλέφωνο. Σήμερα έβαλα για πρώτη φορά gps στο αμάξι, τοποθέτησα το κινητό οριζόντια στη βάση του, φοράω τα γυαλιά ηλίου και βλέπω μαύρη την οθόνη, βγάζω τα γυαλιά μια χαρά η οθόνη. Δοκίμασα και με το δεύτερο ζευγάρι γυαλιά που έχω αλλά επειδή έχει κι εκείνο πολωτικούς φακούς το αποτέλεσμα δεν αλλάζει. Όταν στρίβεις το κινητό οριζόντια η οθόνη σκοτεινιάζει και φαίνεται σχεδόν μαύρη, όταν το κρατάς κάθετα η οθόνη φαίνεται κανονικά.

 

Είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο, έχω πολωτικά γυαλιά πολλά χρόνια και έχουν περάσει από τα χέρια μου διάφορα κινητά που όμως όλα είχαν οθόνες amoled ή ips.

Όλες οι lcd οθόνες κάνουν ακριβώς το.ιδιο με πολωτικους φακούς γιατί οι οθόνες εχουν πολωτικά φίλτρα και αλληλεπιδρούν με τα γυαλιά.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις τρεις παύλες πάνω αριστερά, μετά ρυθμίσεις, συνθέτες ρυθμίσεις, ληψη προτάσεων. Απενεργοποίησε το.

Το ίδιο σε ποια εφαρμογή του miui σου βγάζει διαφημίσεις

 

Να είσαι καλά φίλε μου! :up:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το global version για τη γυναικα. Το εχω κανει update στην global 10.3.10.0. Οταν μιλαει στο τηλεφωνο η οθονη κλεινει που σημαινει οτι ο proximity sensor ειναι οκ.

Παρολα αυτα οταν τερματιζει την κλιση η οθονη δειχνει να εχει πατηθει σε διαφορα σημεια, πχ. το notication bar ειναι κατεβασμενο, το ανεβαζεις και απο πισω ειναι το calculator, κτλ.

Ληση κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι τον θέλετε τον proximity βρε παιδιά, άχρηστος είναι και καταναλώνει και πόρους. Εγώ τον έχω απενεργοποιηση εντελώς εδώ και χρόνια. Μόλις κάνω κλήση πατάω το πλήκτρο κλειδώματος και τέλος. Όταν θέλω να ενεργοποιησω την οθόνη κατά την κλήση πάταω ένα πλαϊνό πλήκτρο ή διπλό ταπ και ανοίγει.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...