Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.. Έχετε να προτείνετε φθηνό ΛΕΠΤΟ silicone case απο aliexpress ή ebay καθώς επίσης και ενα καλό tempered glass για το κινητο? Αν οι διαφορές είναι μικ΄ρες παίρνω και απο skroutz. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο unlock bootloader, flash twrp + flash magisk 19.3.

Μολις εκανα το magisk setup κανω reboot και ζητουσε κωδικο οτι και να εβαλα δεν ηταν σωστο.

 

Οποτε εκανα full wipe και setup miui.eu rom και βγαζει σφαλμα 7.

Κατεβαζω την original rom to flash it.

Καποιος να εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο?

 

Edit:

Το καλωδιο που μετεφαρα το αρχειο ηταν για τα πανυγηρια δοκιμασα αλλο και κανει κανονικα setup...

Edited by giannis1_
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στην βράση κολλάει το σίδηρο. Αξίζει κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά ?? αγορά λόγω οικονομικών από σκρουτζ στα 170 με αποστολή επαρχία.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στην βράση κολλάει το σίδηρο. Αξίζει κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά ?? αγορά λόγω οικονομικών από σκρουτζ στα 170 με αποστολή επαρχία.
Και άργησες

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στην βράση κολλάει το σίδηρο. Αξίζει κάτι άλλο σε αυτά τα λεφτά ?? αγορά λόγω οικονομικών από σκρουτζ στα 170 με αποστολή επαρχία.

 

Τσέκαρε και στο παμπλικ έχει προσφορά στα 200 περίπου βγαίνει..

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την επιστροφή λες?

Ναι καλη φαση..... Αλλά θα έπαιρνα άλλο....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Stock, manual,

Η gcam του Ανδρέα δυστυχώς δίχως night mode δε μπορεί να ανταπεξέλθει όταν δεν εχεις κάποιο φωτισμό γύρω σου. Στα κτίρια βέβαια και πάλι καλύτερα πήγε η gcam.

 

Stock

48172949032_36016dd92a_c.jpg

Stock by [/url] - Flickr2BBcode LITE

 

Gcam

48172891896_7c08200ceb_c.jpg

Gcam by - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες άλλο?

.................................

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα το κινητό. Θελω να κανω backup ολες τις εφαρμογες κ τα βίντεο απ το παλιό μου redmi note 4 στο 7αρι. Μπορειτε να μ πειτε τον τροπο κ τι χρειάζεται; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα το κινητό. Θελω να κανω backup ολες τις εφαρμογες κ τα βίντεο απ το παλιό μου redmi note 4 στο 7αρι. Μπορειτε να μ πειτε τον τροπο κ τι χρειάζεται; ευχαριστώ

 

Χρησιμοποίησε το mi mover.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι σε zsl και όχι enhanced ?

 

Πάντως, μιας και στην στοκ είχες έκθεση 4 sec, οπότε το χες σε τρίποδο, αν ηθελες μπορουσες να βάλεις και στην gcam πιο αργό κλείστρο. :)

Αν πατήσεις παρατεταμένα τη σελφι σε βαζει άμεσα ρυθμισεις και βαζεις κλειστρο.

Δε το σκέφτηκα καθόλου εκείνη την ώρα, θα δοκιμαστεί πάραυτα, ειδικά τώρα που έδωσες και shortcut :)

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις έβαλα παραγγελία για ΡΝ 7 από το κατάστημα του Σκρούτζ/Best Price που λέει επίσημης αντιπροσωπείας,μίλησα μαζί τους και μου επιβαιβεωσαν ότι είναι συσκευή της infoguest,με το βιβλιαράκι,και την επισήμανση στο κουτί... Μεθαύριο λογικά θα παραλάβω και θα επανέλθω...

Κάποιο καλό τζαμακι για άμεση αγορά,έχει κανείς να προτείνει;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις έβαλα παραγγελία για ΡΝ 7 από το κατάστημα του Σκρούτζ/Best Price που λέει επίσημης αντιπροσωπείας,μίλησα μαζί τους και μου επιβαιβεωσαν ότι είναι συσκευή της infoguest,με το βιβλιαράκι,και την επισήμανση στο κουτί... Μεθαύριο λογικά θα παραλάβω και θα επανέλθω...

Κάποιο καλό τζαμακι για άμεση αγορά,έχει κανείς να προτείνει;;

Ευχαριστώ

Ζητα και το imei για ελενχο φιλε.

Σε εμενα παντως ακομα να μου απαντηση η info σχετικα με το εν λογο καταστημα.........νεκρα.......:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις έβαλα παραγγελία για ΡΝ 7 από το κατάστημα του Σκρούτζ/Best Price που λέει επίσημης αντιπροσωπείας,μίλησα μαζί τους και μου επιβαιβεωσαν ότι είναι συσκευή της infoguest,με το βιβλιαράκι,και την επισήμανση στο κουτί... Μεθαύριο λογικά θα παραλάβω και θα επανέλθω...

Κάποιο καλό τζαμακι για άμεση αγορά,έχει κανείς να προτείνει;;

Ευχαριστώ

 

γιατι, υπαρχει περιπτωση να ειναι παραεισαγωγης ολα τα υπολοιπα που βλεπουμε στο Σκρούτζ/Best Price ?

σε τι τιμη το βρηκες και ποιο πηρες (4Χ64) ?

Υ.Γ. Οσο και αν εψαξα για το καταστημα, δεν το βρηκα!

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά εσύ τι πιστεύεις; το 90% στο σκρουτζ σε xiaomi παραεισαγωγη είναι.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά εσύ τι πιστεύεις; το 90% στο σκρουτζ σε xiaomi παραεισαγωγη είναι.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

και να φανταστω οτι σε παραεισαγωγη δεν υποστηριζεται στο service της Ελληνικης αντιπροσωπειας ε!

Link to comment
Share on other sites

και να φανταστω οτι σε παραεισαγωγη δεν υποστηριζεται στο service της Ελληνικης αντιπροσωπειας ε!

 

Οχι γιατι ειναι εισαγωγέας/πωλητης και καλυπτει μονο αυτά που έχουν διανεμηθει από το δίκτυό της.

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι ειναι εισαγωγέας/πωλητης και καλυπτει μονο αυτά που έχουν διανεμηθει από το δίκτυό της.

 

οποτε τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση ?

του το παμε και αυτος αναλαμβανει να το στειλει εξωτερικο ?

η τελικα τα 30 € λιγοτερα που ειναι η διαφορα που βλεπω οτι ειναι αυτα της παραεισαγωγης δεν αξιζουν σχετικα με το οτι ειναι σαν να μην εχουμε εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

οποτε τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση ?

του το παμε και αυτος αναλαμβανει να το στειλει εξωτερικο ?

η τελικα τα 30 € λιγοτερα που ειναι η διαφορα που βλεπω οτι ειναι αυτα της παραεισαγωγης δεν αξιζουν σχετικα με το οτι ειναι σαν να μην εχουμε εγγυηση!

 

Ειτε το επισκευαζει ο ίδιος είτε το στέλνει Κινα. Κάθε κατάστημα έχει διαφορετική πολιτική και ειναι και ανάλογα τι ζημιά έχει βγάλει.

 

Όσον αφορά το αν αξίζει η διαφορά, σχετικό είναι αυτό. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αν στις 50 συσκευες που θα πάρεις σου χαλάσει μόνο 1 και τύχει να μην σε καλυψει το κατάστημα, ακόμα και σε αυτή την ατυχία τα χρήματα που΄θα δώσεις για σέρβις ειναι πολύ λιγότερα από αυτα που γλύτωσες όλα αυτά τα χρόνια. Άσε που δεν συμπαθω τις ελληνικές αντιπροσωπείες/σερβις. Μια χαρα ταλαιπωρία μπορείς να φας και εκεί. Η διαφορά είναι ότι στο σκρουτζ είναι μεγαλύτερο το ρίσκο. Αλλά μηδενικό ρίσκο ταλαιπωρίας/αξιοπιστίας δεν θα βρεις πουθενα. Και μην ξεχνάμε ότι αν τυχόν σπάσει οθόνη ή χρειαστείς αλλαγή μπαταρίας και προτιμήσεις τους πολυ φτηνότερους unofficial τεχνικούς τότε παπαλα η εγγύηση και τα έξτρα χρήματα που έδωσες για αυτήν. ;)

 

Τονιζω ότι τα παραπάνω αποτελούν προσωπική άποψη από την εμπειρία που έχω ολα αυτα τα χρόνια απο ελληνικες αντιπροσωπείες. Άλλος μπορεί να σου πει το αντιθετο ανάλογα κιολας και πόσες φορές την χρειαστηκε (πχ μια φορα μπορει να ηταν τέλειοι και στην αλλη να φαγες 3 βδομαδες αναμονη ή να στο βγάλαν υπαιτιοτητα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πως την πάτησα έτσι το μπλε που θέλω δεν υπάρχει σχεδόν πουθενά διαθέσιμο. Όταν λέω σχεδόν σε λογική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 160€ εχει στο banggood το μπλε 4/64, αρκετά λογική τιμή.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ζητα και το imei για ελενχο φιλε.

Σε εμενα παντως ακομα να μου απαντηση η info σχετικα με το εν λογο καταστημα.........νεκρα.......:rolleyes:

 

Τώρα το παραγγειλα,θα βασιστώ στα λεγόμενα του καταστήματος,αν είναι αλλιώς θα δω τι θα κάνω...

Όσο αφορά τώρα για αγορά από Σκρουτζ/Best Price το σύνολο των συσκευών είναι με εγγύηση καταστήματος...

Αυτό που είπε ο Ανδρέας είναι πολύ σωστό,και εγώ δεν έχω στείλει ποτε συσκευή σε σέρβις,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Η αγοράζεις από Σκρουτζ/Best Price με εγγύηση καταστήματος και γλυτώνεις από 60-90€ χονδρικά πάντα μιλάω,η από αλυσίδα που το πληρώνεις στην ανώτερη τιμή αλλά έχεις εγγύηση προμηθευτή,η ψάχνεις να το βρεις μεταχειρισμένο,από πωλητή που το έχει πάρει από επίσημο πωλητή,και είσαι στην μέση...

Εγώ ας πούμε προτειμω τώρα πια την τρίτη λύση,και είμαι κάπου στην μέση...

Η αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα έγινε για να τσεκαρω αν ότι λένε ισχύουν,και θα έρθω να γράψω εντυπώσεις όταν παραλάβω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίπου 160€ εχει στο banggood το μπλε 4/64, αρκετά λογική τιμή.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τόσο ξεκινάει και από Σκρουτζ/Best Price...Δεν πιστεύω ότι αξίζει να το πάρεις από έξω...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...