Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποια κουρτίνα θες κατεβάζεις. Αν θες την παλιά πας στις ρυθμίσεις και την βάζεις από κει ξανά.

 

Αυτό το ξέρουμε.. δεν θέλουμε την παλιά! απλά δεν βρίσκω τον λόγο που στην καινούρια είχε καλύτερο εφέ στο κατέβασμα και το έκαναν χειρότερα..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρουμε.. δεν θέλουμε την παλιά! απλά δεν βρίσκω τον λόγο που στην καινούρια είχε καλύτερο εφέ στο κατέβασμα και το έκαναν χειρότερα..

Τι εφέ είχε πριν, δεν το θυμάμαι. Εγώ ίδια με πριν τη βλέπω. Από την αρχή που πέρασα την 12.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εφέ είχε πριν, δεν το θυμάμαι. Εγώ ίδια με πριν τη βλέπω. Από την αρχή που πέρασα την 12.

 

Η προηγούμενη στη θέση του τωρινού απαλού ενιαίου γκρι ειχε θωλή την επιφάνεια εργασίας. Προσωπικά δεν με ενοχλεί. Ίσως να έγινε για λόγους κατανάλωσης ( έστω και λίγο).

Link to comment
Share on other sites

Σε σκοτεινή λειτουργία είναι καλή. Φαίνονται πιο καθαρά οι αναφορές και ίσως γίνεται και εξοικονόμηση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και κατεβάσουμε την κουρτίνα τότε εμφανίζεται όπως παλιά. Επίσης μια διαφορά που παρατήρησα είναι ότι πλέον μπορούμε να εξαφανίσουμε τον μετρητή δεδομένων στις συντομεύσεις.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και κατεβάσουμε την κουρτίνα τότε εμφανίζεται όπως παλιά. Επίσης μια διαφορά που παρατήρησα είναι ότι πλέον μπορούμε να εξαφανίσουμε τον μετρητή δεδομένων στις συντομεύσεις.

Γιατί πριν δεν μπορούσες; Στις ρυθμίσεις είναι. Εγώ από το MIUI 11 έβαλα εκεί τον μετρητή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πριν δεν μπορούσες; Στις ρυθμίσεις είναι. Εγώ από το MIUI 11 έβαλα εκεί τον μετρητή.

 

Στο 12 παρόλο που επέλεγες να μην εμφανίζεται αυτό παρέμενε. Πλέον φεύγει

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παρατήρησα αυτό. Το έχω από την 11 και δεν μπήκα στον κόπο να δω αν σβήνει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε OTA η ενημέρωση; είστε με EU ή με MI; και με ένα απλό patch security μπορεί να επηρεάσει την απόδοση της μπαταρίας;

 

Ήρθε σήμερα και σ' εμένα, την εγκατέστησα, αλλά δεν πρόσεξα κάποια αλλαγή στις λίγες ώρες που πέρασαν.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και το ελληνικό αλφάβητο στις επαφές δεξια

 

Σωστός και παρατηρητικός;)

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Όποια κουρτίνα θες κατεβάζεις. Αν θες την παλιά πας στις ρυθμίσεις και την βάζεις από κει ξανά.

 

Από πού? Κάθε φορά αλλαγές, για το τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε και το σήμα της ταχείας φόρτισης στην προηγούμενη μορφή απ ότι είδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς μετά το update στην 12.0.3.0 οτι σε λειτουργία πτήσης και με το wifi ανοιχτό και λειτουργία wificall η υπηρεσία χάνεται μετά απο λίγο; Ενώ παλιά έμενε σταθερά σε wificall τώρα ξαφνικά ΄χανεται και δεν φένεται ούτε το εικονίδιο ούτε και κάνει κλήσεις..:confused:
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς μετά το update στην 12.0.3.0 οτι σε λειτουργία πτήσης και με το wifi ανοιχτό και λειτουργία wificall η υπηρεσία χάνεται μετά απο λίγο; Ενώ παλιά έμενε σταθερά σε wificall τώρα ξαφνικά ΄χανεται και δεν φένεται ούτε το εικονίδιο ούτε και κάνει κλήσεις..:confused:

 

Δεν θυμάμαι πως ήταν πριν. Το πρόβλημα λύνεται ενεργοποιώντας το wifi ξανά μετά την επιλογή [λειτουργία πτήσης]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πως ήταν πριν. Το πρόβλημα λύνεται ενεργοποιώντας το wifi ξανά μετά την επιλογή [λειτουργία πτήσης]

 

Επιμένω οτι σε συνεχόμενη λειτουργία πτήσης συνδέεται με το εικονιδιάκι όπως πρέπει στην αρχή και μετά απο λίγο χωρίς να πειράξω την λειτουργία πτήσης ξαφνικά εξαφανίζεται..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Επιμένω οτι σε συνεχόμενη λειτουργία πτήσης συνδέεται με το εικονιδιάκι όπως πρέπει στην αρχή και μετά απο λίγο χωρίς να πειράξω την λειτουργία πτήσης ξαφνικά εξαφανίζεται..

 

όταν λες μετά από λίγο?? Το δοκίμασα μόλις τώρα, το άφησα σε λειτουργία πτήσης 5 λεπτά κ δεν έφυγε το εικονίδιο.

Επίσης η αλλαγή της κουρτίνας από που γίνεται? Δεν μ' άρεσε καθόλου μετά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

όταν λες μετά από λίγο?? Το δοκίμασα μόλις τώρα, το άφησα σε λειτουργία πτήσης 5 λεπτά κ δεν έφυγε το εικονίδιο.

Επίσης η αλλαγή της κουρτίνας από που γίνεται? Δεν μ' άρεσε καθόλου μετά την αναβάθμιση.

 

Πάς, Προβολή-->Κέντρο ελέγχου και πίνακας ειδοποιήσεων-->Χρήση νέου κέντρου ελέγχου.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πάς, Προβολή-->Κέντρο ελέγχου και πίνακας ειδοποιήσεων-->Χρήση νέου κέντρου ελέγχου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Το γκρι φόντο μπορεί να φύγει με κάποιον τρόπο; Είναι ότι χειρότερο στην ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο μαγικό τρόπο η μουσική που είχα αποθηκευμένη στην SD μεταφέρθηκε στην εσωτερική μνήμη.

 

Ιδέα δεν έχω πότε έγινε αυτό...

 

Υ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάς, Προβολή-->Κέντρο ελέγχου και πίνακας ειδοποιήσεων-->Χρήση νέου κέντρου ελέγχου.

 

Αν το κάνω αυτό, μου βγάζει μια σκέτη γκρι οθόνη, χωρίς το παραμικρό περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο μαγικό τρόπο η μουσική που είχα αποθηκευμένη στην SD μεταφέρθηκε στην εσωτερική μνήμη.

 

Ιδέα δεν έχω πότε έγινε αυτό...

 

Υ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν το κάνω αυτό, μου βγάζει μια σκέτη γκρι οθόνη, χωρίς το παραμικρό περιεχόμενο.

 

ο καινούριος πίνακας ειδοποιήσεων εμφανίζεται κάνοντας swipe down απο την αριστερή (μισή) πλευρά της οθόνης και τα εικονίδια με τις ρυθμίσεις με swipe down απο την δεξιά πλευρά της οθόνης..δυστυχώς μετά την τελευταία αναβάθμιση έχουμε αυτό το ανεκδιήγητο γκρί αντί το ωραίο ημιδιάφανο θολό που είχε πρίν..ελπίζουμε σε κάποιο άλλο update που ίσως θα πάρουμε να το φτιάξουν..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

ο καινούριος πίνακας ειδοποιήσεων εμφανίζεται κάνοντας swipe down απο την αριστερή (μισή) πλευρά της οθόνης και τα εικονίδια με τις ρυθμίσεις με swipe down απο την δεξιά πλευρά της οθόνης..δυστυχώς μετά την τελευταία αναβάθμιση έχουμε αυτό το ανεκδιήγητο γκρί αντί το ωραίο ημιδιάφανο θολό που είχε πρίν..ελπίζουμε σε κάποιο άλλο update που ίσως θα πάρουμε να το φτιάξουν..

Ok...υποθέτω κάποιους θα τους βολέψει αυτό, εμένα καθόλου.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την 12 (εχθές ήρθε) και όλα οκ.

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, επειδή είχα πολύ καιρό να το πιάσω στα χέρια του το RN7 : Είδα να πιάνει 4G+ (Cosmote).

Έπιανε αυτό εξ αρχής 4G+;;;

Δεν το είχα προσέξει ποτέ.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το γκρι φόντο στον πίνακα ειδοποιήσεων πρέπει να είναι γενικό.εγινε και στο redmi note 8t μετά από ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...