Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, giorgos_dinamik said:

Αυτό έχω.  Απλά όταν θέλω Να βάλω κωδικούς γυρνάει στο πληκτρολόγιο της Apple. Στον κωδικό μπορώ να αλλάξω σε γερμανικά,για να βάλω Email μένει στην ελληνική γλώσσα. Στα περισσότερα έχω αποθηκεύσει τα συνθηματικα και δεν έχω θέμα. Για αυτό ρωτάω αν κάποιος έχει το ίδιο θέμα και έχει βρει λύση 

Εχεις προσθέσει τα Αγγλικά σαν γλώσσα στο apple πληκτρολόγιο??

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, Antwny said:

Έχω την εντύπωση ότι κατάλαβα τι εννοείς. Πήγαινε ρυθμίσεις, general, keybords και εκεί διάλεξε τις γλώσσες (add new keyboard) και βάλε τα γερμανικά. Αυτά είναι για το stock πληκτρολόγιο που θα σου ανοίγει θες δε θες όταν πας να βάλεις κωδικούς. Αν κατάλαβα καλά εκεί έχεις μόνο τα ελληνικά για αυτό και στο screenshot σου δεν έχει κάτω αριστερά την επιλογή να αλλάξεις γλώσσα. Εμένα πχ η σειρά στο path που σου είπα είναι Gborad, Greek, English US

Αυτό ήταν τελικά. Υπήρχε μόνο η ελληνική γλώσσα σαν επιλογή. Πρόσθεσα γερμανικά και μπορώ κανονικά να διαλέξω τώρα 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Tasos19s said:

Εννοείται γιατί θα μπει και νερό 

Και ήδη άργησες να το πας 

Πήγα σήμερα το πρωί να τους εξηγήσω τι παίχτηκε, έκαναν επανατοποθέτηση την οθόνη. Παρόμοια περίπτωση ξανά αλλά όχι όπως εχθές, δεν έχω το κουράγιο να πηγαίνω κάθε μέρα Θεσσαλονίκη. Θα πρέπει να είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός με το νερό, όχι ότι χρησιμοποιούσα το κινητό κάτω από τη βροχή ποτέ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, zurabi_97 said:

Πήγα σήμερα το πρωί να τους εξηγήσω τι παίχτηκε, έκαναν επανατοποθέτηση την οθόνη. Παρόμοια περίπτωση ξανά αλλά όχι όπως εχθές, δεν έχω το κουράγιο να πηγαίνω κάθε μέρα Θεσσαλονίκη. Θα πρέπει να είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός με το νερό, όχι ότι χρησιμοποιούσα το κινητό κάτω από τη βροχή ποτέ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 

Πριν την αλλαγή οθόνης είχες παρατηρήσει κάτι ανάλογο; 
Μηπως έπεσε και χτύπησε σε εκείνο το σημείο; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Tasos19s said:

Πριν την αλλαγή οθόνης είχες παρατηρήσει κάτι ανάλογο; 
Μηπως έπεσε και χτύπησε σε εκείνο το σημείο; 

Για αλλαγή μπαταρίας πήγα. Η οθόνη είναι η δικιά του, δεν την είχα αλλάξει. Δεν είχε κάποιο ράγισμα, το προσέχω πολύ το τηλέφωνο, ειδικά αν πρόκειται για ακριβό τηλέφωνο.

 

29 minutes ago, zurabi_97 said:

Για αλλαγή μπαταρίας πήγα. Η οθόνη είναι η δικιά του, δεν την είχα αλλάξει. Δεν είχε κάποιο ράγισμα, το προσέχω πολύ το τηλέφωνο, ειδικά αν πρόκειται για ακριβό τηλέφωνο.

 

Βέβαια, ξεκίνησε ξανά να το κάνει, δεν έχω το κουράγιο να πηγαινοέρχομαι 58χλμ για αυτό το ζήτημα, ήδη πήγα εχθές. Θα πρέπει να είμαι αρκετά προσεκτικός με την υγρασία, με ότι αυτό και αν περιλαμβάνει.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, zurabi_97 said:

Για αλλαγή μπαταρίας πήγα. Η οθόνη είναι η δικιά του, δεν την είχα αλλάξει. Δεν είχε κάποιο ράγισμα, το προσέχω πολύ το τηλέφωνο, ειδικά αν πρόκειται για ακριβό τηλέφωνο.

 

Βέβαια, ξεκίνησε ξανά να το κάνει, δεν έχω το κουράγιο να πηγαινοέρχομαι 58χλμ για αυτό το ζήτημα, ήδη πήγα εχθές. Θα πρέπει να είμαι αρκετά προσεκτικός με την υγρασία, με ότι αυτό και αν περιλαμβάνει.

Έχεις δίκιο μπερδεύτηκα επειδή συζητούσαμε για την οθόνη 

Καλα ήταν να απαιτήσεις να γίνει σωστό γιατί από εκεί θα μπαίνει σκόνη, υγρασία και αύριο μεθαύριο χάνει και στην μεταπωλητική 

Παρε τηλέφωνο να τους πεις ότι είσαι μακριά και σε ταλαιπωρούν 2η φορά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Έχεις δίκιο μπερδεύτηκα επειδή συζητούσαμε για την οθόνη 

Καλα ήταν να απαιτήσεις να γίνει σωστό γιατί από εκεί θα μπαίνει σκόνη, υγρασία και αύριο μεθαύριο χάνει και στην μεταπωλητική 

Παρε τηλέφωνο να τους πεις ότι είσαι μακριά και σε ταλαιπωρούν 2η φορά 

Αν πιστεύεις πως το 12 μινι θα πωληθεί με 300€, εδώ θα γελάνε τα πλακάκια. Αν και δεν σκοπεύω να το πουλήσω για την ακρίβεια. 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Αν πιστεύεις πως το 12 μινι θα πωληθεί με 300€, εδώ θα γελάνε τα πλακάκια. Αν και δεν σκοπεύω να το πουλήσω για την ακρίβεια. 

Τέλος πάντων εσυ ξέρεις ότι σε βολεύει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο safari σε iPhone 13 έχω ενεργοποιήσει την επιλογή frequently visited ώστε να μου εμφανίζει στην πρώτη σελίδα τις σελίδες που χρησιμοποιώ πιο συχνά. 
 Εδώ και ένα εξάμηνο τουλάχιστον μου εμφανίζει ότι να ναι. Παλαιότερα δούλευε σωστά. Συμβαίνει και σε άλλους ή είναι κάποια άλλη ρύθμιση που δεν έχω κάνει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ένα θέμα που έχω στην συσκευή μου παρά πολύ καιρό είναι το εξής 

Στην μπαταρία στην χρήση στο παρασκήνιο μου εμφανίζει πολλές φορές αδικαιολόγητα χρόνο για τις φωτογραφίες 

πχ φωτογραφίες παρασκήνιο 20’

Δεν έχω ενεργή επιλογή να συγχρονίζονται με iCloud 

Αυτά με iOS 16 

Έβαλα iOS 17 αλλά το ίδιο πράγμα 

Θα έπρεπε να μην δείχνει ποσοστό παρασκηνίου στις φωτογραφίες αφού δεν χρησιμοποιώ κάτι από την εφαρμογή ειδικά στο παρασκήνιο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα 1' δειχνει παντως , και ειναι ενεργος ο συγχρονισμός.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aenaos15 said:

Σε μένα 1' δειχνει παντως , και ειναι ενεργος ο συγχρονισμός.

Κάτι μπορεί να παίζει με την βιβλιοθήκη φωτογραφιών μου 

Καθε φορά που κάνω συγχρονισμό με το iTunes μου περνάει διπλότυπα φωτογραφιών 

Εχω φτάσει να έχω 4-5 φωτογραφίες ίδιες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, vasilllios said:

Kαλησπερα

Για αλλαγη μπαταριας σε iphone 12 που προτεινετε να παω?

Σε 12 ΡΜ πριν μερικούς μήνες το έστειλα (μένω επαρχία) στη Document! Άψογοι, γρήγοροι, ευγενικοί, και σε συχνή επικοινωνία.

Πάντα για αυθεντικά προϊόντα μιλάμε!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, vasilllios said:

Kαλησπερα

Για αλλαγη μπαταριας σε iphone 12 που προτεινετε να παω?

Document καρφωτό.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, zerokill said:

Document καρφωτό.

το ιδιο ειχα κανει κ εγω σε 12 προ μαξ που ειχα πριν

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2024 at 9:28 ΠΜ, bill_viper said:

Σε 12 ΡΜ πριν μερικούς μήνες το έστειλα (μένω επαρχία) στη Document! Άψογοι, γρήγοροι, ευγενικοί, και σε συχνή επικοινωνία.

Πάντα για αυθεντικά προϊόντα μιλάμε!

Καλησπέρα είδες μεγάλη διαφορά με την αλλαγή μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2024 at 9:38 ΜΜ, vag74 said:

Καλησπέρα είδες μεγάλη διαφορά με την αλλαγή μπαταρίας;

Sorry για την αργοπορημένη απάντηση. Την άλλαξα και το πούλησα αμέσως το κινητό, ούτε καν που το άνοιξα!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 
 

Πριν 2 μήνες αγόρασα ένα iPhone 15 μέσω skroutz. Πριν μερικές ημέρες συνειδητοποίησα πως όταν βγάζω φωτογραφίες. Υπάρχουν πολύ μικρά μαύρα σημεια στη κάμερα, και κοιτώντας πίσω στις φωτογραφίες που έβγαζα από την πρώτη ημέρα της αγοράς, υπάρχουν και τότε.

 

Επικοινωνησα με το skroutz και έχω κανονίσει την επιστροφή ώστε να ελεγχθεί από τεχνικούς. Δεν μου έδωσαν συγκεκριμένη απαντηση για το αν εκτός της επισκευής, θα μου δωθεί δυνατότητα επιστροφής χρημάτων ή παραλαβής καινούργιας συσκευής.

 

Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο να πληρώνω τόσα λεφτά για καινούργιο κινητό, το οποίο θα πρέπει να σταλεί για επισκευή. Άλλωστε, με αυτή τη λογική, θα μπορούσα να αγοράσω ένα refurbished με λιγότερα λεφτά. Επομένως ιδανικά θα ήθελα επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση με καινούργιο.

 

Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις και τι μπορώ να ζητήσω; Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, esla3 said:

Καλησπέρα! 
 

Πριν 2 μήνες αγόρασα ένα iPhone 15 μέσω skroutz. Πριν μερικές ημέρες συνειδητοποίησα πως όταν βγάζω φωτογραφίες. Υπάρχουν πολύ μικρά μαύρα σημεια στη κάμερα, και κοιτώντας πίσω στις φωτογραφίες που έβγαζα από την πρώτη ημέρα της αγοράς, υπάρχουν και τότε.

 

Επικοινωνησα με το skroutz και έχω κανονίσει την επιστροφή ώστε να ελεγχθεί από τεχνικούς. Δεν μου έδωσαν συγκεκριμένη απαντηση για το αν εκτός της επισκευής, θα μου δωθεί δυνατότητα επιστροφής χρημάτων ή παραλαβής καινούργιας συσκευής.

 

Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο να πληρώνω τόσα λεφτά για καινούργιο κινητό, το οποίο θα πρέπει να σταλεί για επισκευή. Άλλωστε, με αυτή τη λογική, θα μπορούσα να αγοράσω ένα refurbished με λιγότερα λεφτά. Επομένως ιδανικά θα ήθελα επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση με καινούργιο.

 

Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις και τι μπορώ να ζητήσω; Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση;

Θα παει για έλεγχο και αν είναι εντός εγγύησης θα γίνει επισκευή/αλλαγή. Επιστροφή χρημάτων για ποιον λογο να γίνει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, esla3 said:

Καλησπέρα! 
 

Πριν 2 μήνες αγόρασα ένα iPhone 15 μέσω skroutz. Πριν μερικές ημέρες συνειδητοποίησα πως όταν βγάζω φωτογραφίες. Υπάρχουν πολύ μικρά μαύρα σημεια στη κάμερα, και κοιτώντας πίσω στις φωτογραφίες που έβγαζα από την πρώτη ημέρα της αγοράς, υπάρχουν και τότε.

 

Επικοινωνησα με το skroutz και έχω κανονίσει την επιστροφή ώστε να ελεγχθεί από τεχνικούς. Δεν μου έδωσαν συγκεκριμένη απαντηση για το αν εκτός της επισκευής, θα μου δωθεί δυνατότητα επιστροφής χρημάτων ή παραλαβής καινούργιας συσκευής.

 

Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο να πληρώνω τόσα λεφτά για καινούργιο κινητό, το οποίο θα πρέπει να σταλεί για επισκευή. Άλλωστε, με αυτή τη λογική, θα μπορούσα να αγοράσω ένα refurbished με λιγότερα λεφτά. Επομένως ιδανικά θα ήθελα επιστροφή χρημάτων ή αντικατάσταση με καινούργιο.

 

Γνωρίζει κάποιος τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις και τι μπορώ να ζητήσω; Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση;

Μπορείς να μιλήσεις με επίσημο αντιπρόσωπο apple πχ Document 

Αν είναι να σου δώσουν άλλη συσκευή αυτοί το γνωρίζουν 

Εχει συγκεκριμένη πολιτική η apple 

Ότι δίνεις τόσα χρήματα και έχει κάποιο ελάττωμα δεν λύνεται 

Ειναι ένα μικρό ποσοστό συσκευών που πάντα θα υπάρχει από το εργοστάσιο να έχει πρόβλημα 

Μηχανηματα είναι έχουν τυπικό σφάλμα σε αυτά που παράγουν 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Να κανω μια ερωτηση λιγο οφτοπικ.Μετα απο 10 χρονια που επεστρεψα στο οικοσυστημα κ εχουν αλλαξει πολλα προσπαθω να βρω το εξης.Θυμαμαι παλιοτερα οτι οταν ειχα ενα σμσ η imessage στο κινητο κ απαντουσα κανονικα κ εσβηνα το διο συνεβαινε κ στο ταμπλετ κ στο μακμπουκ.Τωρα δεν μπορω να βρω την επιλογη αυτη! Υπαρχει καπου? η οχι πια?

Θελω αφου το σβησω το μηνυμα σε μια απο τις συσκευες να σβηνει κ απο τις αλλες δυο αμεσα επισης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, josuts said:

Καλησπερα παιδια.Να κανω μια ερωτηση λιγο οφτοπικ.Μετα απο 10 χρονια που επεστρεψα στο οικοσυστημα κ εχουν αλλαξει πολλα προσπαθω να βρω το εξης.Θυμαμαι παλιοτερα οτι οταν ειχα ενα σμσ η imessage στο κινητο κ απαντουσα κανονικα κ εσβηνα το διο συνεβαινε κ στο ταμπλετ κ στο μακμπουκ.Τωρα δεν μπορω να βρω την επιλογη αυτη! Υπαρχει καπου? η οχι πια?

Θελω αφου το σβησω το μηνυμα σε μια απο τις συσκευες να σβηνει κ απο τις αλλες δυο αμεσα επισης

Έχεις ενεργοποιήσει το iCloud για τα μηνύματα;

https://support.apple.com/el-gr/guide/icloud/mm0de0d4528d/icloud

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...