Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Antwny said:

Ναι αυτό εννοούσα, ευχαριστώ! Περίμενα ότι θα τρώει μπαταρία, προφανώς! Αλλά όχι να καταπίνει. Και όταν οι περισσότεροι εδώ μέσα λένε οκ νορμαλ πράγματα, τρώει τόσο όσο, λέω οκ πάλι κάνω κάτι λάθος !

Δεν τρώει τόσο οσο 

Εγω δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά σου λέω ότι τρώει γιατί ξέρω πως δουλεύει 

Ειναι άμεσα συνδεμένο με μια άλλη συσκευή και συγχρονίζει συνεχώς 

Αυτο και μόνο καταλαβαίνεις τι σημαίνει 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν τρώει τόσο οσο 

Εγω δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά σου λέω ότι τρώει γιατί ξέρω πως δουλεύει 

Ειναι άμεσα συνδεμένο με μια άλλη συσκευή και συγχρονίζει συνεχώς 

Αυτο και μόνο καταλαβαίνεις τι σημαίνει 

 

Φανταζομαι οτι θα το εχεις μετρησει με καποιο τροπο , αφου δεν το χρησιμοποιεις!!!

 

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aenaos15 said:

Φανταζομαι οτι θα το εχεις μετρησει με καποιο τροπο , αφου δεν το χρησιμοποιεις!!!

 

Ενώ δεν έχεις δει ποτέ YouTube δεν μπορείς να καταλάβεις ποσό καίει;

Καποια πράγματα είναι αυτονόητα σχεδόν 

Όταν κανείς χρήση του car play για πλοήγηση από που τραβάει πληροφορία; Συν όλες τις άλλες δυνατότητες που συγχρονίζει για να είναι όλα ενημερωμένα άμεσα μπροστά σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ενώ δεν έχεις δει ποτέ YouTube δεν μπορείς να καταλάβεις ποσό καίει;

Καποια πράγματα είναι αυτονόητα σχεδόν 

Όταν κανείς χρήση του car play για πλοήγηση από που τραβάει πληροφορία; Συν όλες τις άλλες δυνατότητες που συγχρονίζει για να είναι όλα ενημερωμένα άμεσα μπροστά σου 

Θα μου επιτρεψεις να εχω την γνωμη μου , τουλαχιστον εγω που το χρησιμοποιω αρκετα χρονια.

Το τι ειναι αυτονοητο και το τι οχι στη ζωη αυτη ειναι ενα αλλο θεμα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aenaos15 said:

Θα μου επιτρεψεις να εχω την γνωμη μου , τουλαχιστον εγω που το χρησιμοποιω αρκετα χρονια.

Το τι ειναι αυτονοητο και το τι οχι στη ζωη αυτη ειναι ενα αλλο θεμα.

Εντάξει έχεις προτεραιότητα εσυ που το χρησιμοποιείς 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Tasos19s said:

Ενώ δεν έχεις δει ποτέ YouTube δεν μπορείς να καταλάβεις ποσό καίει;

Καποια πράγματα είναι αυτονόητα σχεδόν 

Όταν κανείς χρήση του car play για πλοήγηση από που τραβάει πληροφορία; Συν όλες τις άλλες δυνατότητες που συγχρονίζει για να είναι όλα ενημερωμένα άμεσα μπροστά σου 

 

2 ώρες πριν, aenaos15 said:

Θα μου επιτρεψεις να εχω την γνωμη μου , τουλαχιστον εγω που το χρησιμοποιω αρκετα χρονια.

Το τι ειναι αυτονοητο και το τι οχι στη ζωη αυτη ειναι ενα αλλο θεμα.

Κι εγώ δεν έχω  car play αλλά αν συνδέεται με το στερεοφωνικό απλά με Bluetooth και τίποτα άλλο και μένει σβηστό δεν θα έπρεπε να τρώει πολύ. Εγω π.χ. που το συνδέω με το αυτοκίνητο με Bluetooth για μουσική και τηλέφωνα δεν τρώει τίποτα. Δεν ξέρω βέβαια αν το car play λειτουργεί διαφορετικά..

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με wifi συνδέεται. Πατρα- Αθήνα με streaming και τοπική αναπαραγωγή από Apple Music μαζί με Google maps το 14 plus πάει στο 75% περίπου από το 100%. Δεν θεωρώ ότι είναι μεγάλη κατανάλωση με δεδομένο ότι είναι ασύρματη σύνδεση και 5g όπου σε κάποια σημεία της διαδρομής το σήμα σήμα δεν είναι τόσο καλό. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, koutsis said:

 

Κι εγώ δεν έχω  car play αλλά αν συνδέεται με το στερεοφωνικό απλά με Bluetooth και τίποτα άλλο και μένει σβηστό δεν θα έπρεπε να τρώει πολύ. Εγω π.χ. που το συνδέω με το αυτοκίνητο με Bluetooth για μουσική και τηλέφωνα δεν τρώει τίποτα. Δεν ξέρω βέβαια αν το car play λειτουργεί διαφορετικά..

Δεν συνδέεται με τον τρόπο που νομίζεις 

 

1 hour ago, leo06 said:

Με wifi συνδέεται. Πατρα- Αθήνα με streaming και τοπική αναπαραγωγή από Apple Music μαζί με Google maps το 14 plus πάει στο 75% περίπου από το 100%. Δεν θεωρώ ότι είναι μεγάλη κατανάλωση με δεδομένο ότι είναι ασύρματη σύνδεση και 5g όπου σε κάποια σημεία της διαδρομής το σήμα σήμα δεν είναι τόσο καλό. 

Το 14 plus νομίζω όμως ότι έχει και από τις καλύτερες αυτονομίες σε iPhone 

Όποτε σε ένα άλλο τηλέφωνο πχ ένα iPhone 13 μπορεί να φάει και το 50% 

Αυτο είναι το τόσο όσο; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, leo06 said:

Με wifi συνδέεται. Πατρα- Αθήνα με streaming και τοπική αναπαραγωγή από Apple Music μαζί με Google maps το 14 plus πάει στο 75% περίπου από το 100%. Δεν θεωρώ ότι είναι μεγάλη κατανάλωση με δεδομένο ότι είναι ασύρματη σύνδεση και 5g όπου σε κάποια σημεία της διαδρομής το σήμα σήμα δεν είναι τόσο καλό. 

Μην τους το χαλας κι εσυ.

Αφου θελουν να καταπινει τη μπαταρια , εσυ που το δουλευεις που να το ξερεις αυτο;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θέλω να το δοκιμάσω stream μουσική για λίγο καιρό με σύνδεση με το αυτοκίνητο, όχι με car play. Βέβαια είναι πολλά, ποιότητα δεδομένων, έχει ανέβει και η θερμοκρασία γενικώς.. αλλά νομίζω 2 μέρες τώρα είδα το κινητό να αντέχει συνολικά παραπάνω χωρίς carplay. Επαναλαμβάνω πως και με car play δεν χρησιμοποιούσα maps , μόνο spotify. 

Άσχετο, διαφημίζει τη φωτεινότητα η απλ στον ήλιο που είναι σούπερ ναι όχι για πολύ, χαμηλώνει πολύ γρήγορα για προστασία το καταλαβαίνω, αλλά πολύ γρήγορα! Εγώ παραλία ανοιγοκλείνω δεδομένα πάντως γιατί πιάνει φοβερές θερμοκρασίες το κινητό μου. Δεν ξέρω για εσάς αλλά έτσι με θυμάμαι πέρυσι το καλοκαίρι!

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Antwny said:

Τώρα θέλω να το δοκιμάσω stream μουσική για λίγο καιρό με σύνδεση με το αυτοκίνητο, όχι με car play. Βέβαια είναι πολλά, ποιότητα δεδομένων, έχει ανέβει και η θερμοκρασία γενικώς.. αλλά νομίζω 2 μέρες τώρα είδα το κινητό να αντέχει συνολικά παραπάνω χωρίς carplay. Επαναλαμβάνω πως και με car play δεν χρησιμοποιούσα maps , μόνο spotify. 

Άσχετο, διαφημίζει τη φωτεινότητα η απλ στον ήλιο που είναι σούπερ ναι όχι για πολύ, χαμηλώνει πολύ γρήγορα για προστασία το καταλαβαίνω, αλλά πολύ γρήγορα! Εγώ παραλία ανοιγοκλείνω δεδομένα πάντως γιατί πιάνει φοβερές θερμοκρασίες το κινητό μου. Δεν ξέρω για εσάς αλλά έτσι με θυμάμαι πέρυσι το καλοκαίρι!

Τα iPhone έχουν αυτά τα θέματα με την θερμοκρασία 

Ειδικά με δεδομένα και υψηλή εξωτερική θερμοκρασία 

Εμενα που είναι παλιό ζεσταίνεται παρά πολύ εύκολα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

κανω την ερωτηση εδω για να μηνα νοιγω νεο νημα.Στην εφαρμογη support που εχω εγκαταστησει στο iphone k ipad οπου κ βλεπεις την εγγυηση κ τα σχετικα παρατηρησα οτι μπορεις να αγορασεις καποια συνδρομη του apple care.Το εχει ψαξει κανεις? αξιζει να το προχωρησω η να μην σκασω τιποτα εξτρα χρηματα διοτι ξηλωθηκα αρκετα τον προηγουμενο μηνα

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2024 at 6:04 ΜΜ, josuts said:

Καλησπερα παιδια,

κανω την ερωτηση εδω για να μηνα νοιγω νεο νημα.Στην εφαρμογη support που εχω εγκαταστησει στο iphone k ipad οπου κ βλεπεις την εγγυηση κ τα σχετικα παρατηρησα οτι μπορεις να αγορασεις καποια συνδρομη του apple care.Το εχει ψαξει κανεις? αξιζει να το προχωρησω η να μην σκασω τιποτα εξτρα χρηματα διοτι ξηλωθηκα αρκετα τον προηγουμενο μηνα

Αν θες Apple Care προφανώς και να προχωρήσεις. Φαντάζομαι δε ζεις Ελλάδα, έτσι;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, djuan1988 said:

Αν θες Apple Care προφανώς και να προχωρήσεις. Φαντάζομαι δε ζεις Ελλάδα, έτσι;

εδω Ελλαδα ειμαι:-) απλα ρωτω καθως ειδα τις επιλογες στην εφαρμογη αλλα δεν προχωρησα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, josuts said:

εδω Ελλαδα ειμαι:-) απλα ρωτω καθως ειδα τις επιλογες στην εφαρμογη αλλα δεν προχωρησα

Σου βγάζει με ελληνική IP τέτοια επιλογή; Μπορείς να ανεβάσεις ένα screen shot;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djuan1988 said:

Σου βγάζει με ελληνική IP τέτοια επιλογή; Μπορείς να ανεβάσεις ένα screen shot;

Το μενού υπάρχει, αλλά δεν έχει κάποιο πακέτο να αγοράσεις. Δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kastorakos84 said:

Το μενού υπάρχει, αλλά δεν έχει κάποιο πακέτο να αγοράσεις. Δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα.

νομιζω οτι μου βγαζει 2 επιλογες κ 2 διαφορετικες τιμες.Θα το δω κ θα ανεβασω σκρινσοτ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και έχει βρει λύση? Εδώ και μέρες δεν μπορώ να αλλάξω από ελληνικά σε άλλη γλώσσα για να βάλω το email. Για να βάλω τον κωδικό όλα μια χαρά 

IMG_0580.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, giorgos_dinamik said:

Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και έχει βρει λύση? Εδώ και μέρες δεν μπορώ να αλλάξω από ελληνικά σε άλλη γλώσσα για να βάλω το email. Για να βάλω τον κωδικό όλα μια χαρά 

IMG_0580.png

Βάλε το swiftkey να σωθείς!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και που λέτε, πήγα το κινητό στην iStorm Τσιμισκής χθες, για αλλαγή μπαταρία (κατόπιν ραντεβού) οκ, τη παραλαμβάνω μετά την αλλαγή, στη δεξιά κάτω γωνία, η οθόνη προεξέχει λίγο, λες και δεν έχει κολληθεί σωστά η οθόνη στη συσκευή, φαίνεται το φως από την οθόνη στο πλάι. Λέτε να το πάω πίσω να τους πω πως η τοποθέτηση της οθόνης δεν έγινε σωστά;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zurabi_97 said:

Και που λέτε, πήγα το κινητό στην iStorm Τσιμισκής χθες, για αλλαγή μπαταρία (κατόπιν ραντεβού) οκ, τη παραλαμβάνω μετά την αλλαγή, στη δεξιά κάτω γωνία, η οθόνη προεξέχει λίγο, λες και δεν έχει κολληθεί σωστά η οθόνη στη συσκευή, φαίνεται το φως από την οθόνη στο πλάι. Λέτε να το πάω πίσω να τους πω πως η τοποθέτηση της οθόνης δεν έγινε σωστά;

Εννοείται.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Και που λέτε, πήγα το κινητό στην iStorm Τσιμισκής χθες, για αλλαγή μπαταρία (κατόπιν ραντεβού) οκ, τη παραλαμβάνω μετά την αλλαγή, στη δεξιά κάτω γωνία, η οθόνη προεξέχει λίγο, λες και δεν έχει κολληθεί σωστά η οθόνη στη συσκευή, φαίνεται το φως από την οθόνη στο πλάι. Λέτε να το πάω πίσω να τους πω πως η τοποθέτηση της οθόνης δεν έγινε σωστά;

Εννοείται γιατί θα μπει και νερό 

Και ήδη άργησες να το πας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, koutsis said:

Βάλε το swiftkey να σωθείς!

Αυτό έχω.  Απλά όταν θέλω Να βάλω κωδικούς γυρνάει στο πληκτρολόγιο της Apple. Στον κωδικό μπορώ να αλλάξω σε γερμανικά,για να βάλω Email μένει στην ελληνική γλώσσα. Στα περισσότερα έχω αποθηκεύσει τα συνθηματικα και δεν έχω θέμα. Για αυτό ρωτάω αν κάποιος έχει το ίδιο θέμα και έχει βρει λύση 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι κατάλαβα τι εννοείς. Πήγαινε ρυθμίσεις, general, keybords και εκεί διάλεξε τις γλώσσες (add new keyboard) και βάλε τα γερμανικά. Αυτά είναι για το stock πληκτρολόγιο που θα σου ανοίγει θες δε θες όταν πας να βάλεις κωδικούς. Αν κατάλαβα καλά εκεί έχεις μόνο τα ελληνικά για αυτό και στο screenshot σου δεν έχει κάτω αριστερά την επιλογή να αλλάξεις γλώσσα. Εμένα πχ η σειρά στο path που σου είπα είναι Gborad, Greek, English US

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, giorgos_dinamik said:

Αυτό έχω.  Απλά όταν θέλω Να βάλω κωδικούς γυρνάει στο πληκτρολόγιο της Apple. Στον κωδικό μπορώ να αλλάξω σε γερμανικά,για να βάλω Email μένει στην ελληνική γλώσσα. Στα περισσότερα έχω αποθηκεύσει τα συνθηματικα και δεν έχω θέμα. Για αυτό ρωτάω αν κάποιος έχει το ίδιο θέμα και έχει βρει λύση 

Το κάνει αυτό για λόγους ασφαλείας 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...