Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, Tasos19s said:

Είχα παλιότερα αυτό το θέμα σε iPhone 11 max

 δεν λύθηκε με τίποτα ότι και να είχα κάνει 

Αλλα νομίζω εκείνα τα τηλέφωνα είχαν αυτό το πρόβλημα 

Στην σειρά 13 δεν νομίζω πάλι να ισχύει το ίδιο 

Τι να πω.. Φαίνεται πως δεν έχει λυθεί. Πήγα στον κοτσωβολο να το στείλω για service και μου είπαν ότι μπορεί να μη το θεωρήσουν βλάβη γιατί έχει να κάνει λέει με τρίτες εφαρμογές. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 ώρες πριν, jpierro said:

Τι να πω.. Φαίνεται πως δεν έχει λυθεί. Πήγα στον κοτσωβολο να το στείλω για service και μου είπαν ότι μπορεί να μη το θεωρήσουν βλάβη γιατί έχει να κάνει λέει με τρίτες εφαρμογές. 

Ναι βλάβη δεν νομίζω να θεωρηθεί 

Θα πούνε ότι φταίει κάτι από το λογισμικό πιθανόν 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geofak said:

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσουν 2 viber στη συσκευή, ένα με κανονική sim και το άλλο με esim?

Όχι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geofak said:

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσουν 2 viber στη συσκευή, ένα με κανονική sim και το άλλο με esim?

Δοκίμασε το parallel space ή κάποιο άλλο που θα σου προτείνει μόλις το ανοίξεις στο AppStore. 

Link to comment
Share on other sites

Με την απελευθέρωση του app store στην Ευρώπη  πιστεύεται  θα υπάρχει όφελος για τον χρήστη;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konandrio said:

Με την απελευθέρωση του app store στην Ευρώπη  πιστεύεται  θα υπάρχει όφελος για τον χρήστη;

Αν θές παράνομες εφαρμογές ίσως. αν και πάλι θα τις ελέγχει η apple από ότι διάβασα, αρα δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορεις να κατεβάσεις πάλι...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konandrio said:

Με την απελευθέρωση του app store στην Ευρώπη  πιστεύεται  θα υπάρχει όφελος για τον χρήστη;

Προσωπική άποψη , υπάρχει όφελος γιατί θα έχουμε περισσότερες εφαρμογές (τις οποίες σύμφωνα με δημοσιεύματα θα εγκρίνονται πριν από την apple) αλλά ίσως υπάρχουν πλέον και περισσότερα κενά ασφαλείας με αυτήν την κίνηση.

Εγώ φοβούμαι για αυτόν πλέον τον διαχωρισμό που συμβαίνει σε όλες τις αμερικάνικες εταιρίες (apple , google , Facebook e.t.c.) τι αντίκτυπο μπορει να έχουν μακροπρόθεσμα , στην ευρώπη. Αν δηλαδή μειώσουν υπηρεσίες ή το οτιδήποτε αλλο λόγω αυτου...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koutsis said:

Αν θές παράνομες εφαρμογές ίσως. αν και πάλι θα τις ελέγχει η apple από ότι διάβασα, αρα δεν είμαι σίγουρος αν θα μπορεις να κατεβάσεις πάλι...

Λένε ότι δεν θα μπορεί να κάνει έλεγχο των εφαρμογών η apple, άκυρο μου φαίνεται να μην μπορεί να προφυλάξει τις συσκευές της και τους χρήστες της, το μόνο θετικό που βλέπω είναι ότι θα εμπλουτιστεί με εφαρμογές λόγω χαμηλών προμηθειών στους προγραμματιστές.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

Aptoide στο iPhone 

Έλεος θα γεμίσουμε σκουπίδια 

δεν ειναι υποχρεωτικο να εγκαταστησεις σκουπιδια, περα απο οσα ηδη εχει το app store

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Tasos19s said:

Aptoide στο iPhone 

Έλεος θα γεμίσουμε σκουπίδια 

Όντως??? Παίζει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση πχ μετανάστευσης σε άλλη χώρα, είναι εφικτή η αλλαγή χώρας στο Apple ID;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, zurabi_97 said:

Σε περίπτωση πχ μετανάστευσης σε άλλη χώρα, είναι εφικτή η αλλαγή χώρας στο Apple ID;

Ναι φυσικά…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Aptoide στο iPhone 

Έλεος θα γεμίσουμε σκουπίδια 

Πρέπει να βγούμε για καφέ, πρέπει να κάνουμε κάτι, σε θέλω στη ζωή μου 🙂 🙂 ♥️♥️

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konandrio said:

Πρέπει να βγούμε για καφέ, πρέπει να κάνουμε κάτι, σε θέλω στη ζωή μου 🙂 🙂 ♥️♥️

Μικρός είμαι μόνο χυμό πίνω 

6 ώρες πριν, marlboro man said:

δεν ειναι υποχρεωτικο να εγκαταστησεις σκουπιδια, περα απο οσα ηδη εχει το app store

Έχει πολλά όντως 

Φαντάσου το μετά 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tasos19s said:

Μικρός είμαι μόνο χυμό πίνω 

Έχει πολλά όντως 

Φαντάσου το μετά 

 

Ρε συ, άσε την καραμέλα προ 10ετιας, το app store είναι πολύ φτωχό, είναι δυνατόν να σε χαλάει που θα έχεις περισσότερες επιλογές. Κάνε μια αναζήτηση calculator στο app store και μια στο play store, το ακριβότερο του app store είναι χειρότερο από πολλά free στο play store πχ  το default της xiaomi, Μάθε σε παρακαλώ να συγκρίνεις πράματα και να είσαι αντικειμενικός, δεν θα είμαι εδώ για πάντα να σε πηγαίνω από το χεράκι. Μη γίνεις CEO της apple σε παρακαλώ !!
Ευχαριστώ.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, konandrio said:

Ρε συ, άσε την καραμέλα προ 10ετιας, το app store είναι πολύ φτωχό, είναι δυνατόν να σε χαλάει που θα έχεις περισσότερες επιλογές. Κάνε μια αναζήτηση calculator στο app store και μια στο play store, το ακριβότερο του app store είναι χειρότερο από πολλά free στο play store πχ  το default της xiaomi, Μάθε σε παρακαλώ να συγκρίνεις πράματα και να είσαι αντικειμενικός, δεν θα είμαι εδώ για πάντα να σε πηγαίνω από το χεράκι. Μη γίνεις CEO της apple σε παρακαλώ !!
Ευχαριστώ.

Είπα είναι γεμάτο σκουπίδια τι δεν καταλαβαίνεις; 
Και τα πιο πολλά είναι επι πληρωμή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Tasos19s said:

Είπα είναι γεμάτο σκουπίδια τι δεν καταλαβαίνεις; 
Και τα πιο πολλά είναι επι πληρωμή 

Apdoite είπες και ότι θα γεμίσει σκουπίδια. Γεμάτο είναι όντως και πανάκριβες εφαρμογές που δεν υποστηρίζουν καν την ανάλυση από τα max. Λογικό αφού δίνει ψίχουλα στους προγραμματιστές. Ευτυχώς που την τρέχουν οι νομοθεσίες ακόμα με lightning θα έπαιζες, αλλά ξέχασα είναι η αγαπημένη θήρα των iPhone boys .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konandrio said:

Apdoite είπες και ότι θα γεμίσει σκουπίδια. Γεμάτο είναι όντως και πανάκριβες εφαρμογές που δεν υποστηρίζουν καν την ανάλυση από τα max. Λογικό αφού δίνει ψίχουλα στους προγραμματιστές. Ευτυχώς που την τρέχουν οι νομοθεσίες ακόμα με lightning θα έπαιζες, αλλά ξέχασα είναι η αγαπημένη θήρα των iPhone boys .

Γιατί θεωρείς ότι με χαλάει η θύρα lightning? 
Την θεωρώ και καλύτερη 

Δεν χαλάει γιατί μέσα δεν έχει καμία προεξοχή 

Η type c έχει μέσα μια προεξοχή η οποία μπορεί κατά περίπτωση να σπάσει και επίσης καθαρίζει δυσκολότερα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tasos19s said:

Γιατί θεωρείς ότι με χαλάει η θύρα lightning? 
Την θεωρώ και καλύτερη 

Δεν χαλάει γιατί μέσα δεν έχει καμία προεξοχή 

Η type c έχει μέσα μια προεξοχή η οποία μπορεί κατά περίπτωση να σπάσει και επίσης καθαρίζει δυσκολότερα 

Γιατί έχεις καμία 10ρια καλώδια χαλασμένα, γιατί πήγαινες τις συσκευές σου στο service για να σου φτιάξουν τη θύρα, γιατί είναι η ποιο ευαίσθητη θύρα με διαφορά, γιατί για να καταφέρεις να χαλάσεις type c πρέπει να είσαι Ούγγανος, γιατί επιτέλους είδες γρήγορη θύρα στο κινητό σου, γιατί μοντέλο MacBook pro του 2016 οι μόνες θύρες που είχε ήταν 4x typeC και η apple τρολαρει τους ίδιους τους χρήστες της.

Θες κι άλλα ;

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, konandrio said:

Γιατί έχεις καμία 10ρια καλώδια χαλασμένα, γιατί πήγαινες τις συσκευές σου στο service για να σου φτιάξουν τη θύρα, γιατί είναι η ποιο ευαίσθητη θύρα με διαφορά, γιατί για να καταφέρεις να χαλάσεις type c πρέπει να είσαι Ούγγανος,

Ακριβώς το αντίθετο απο αυτά που γράφεις ισχύει. Το ξέρεις και μας τρολλάρεις έτσι?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konandrio said:

Γιατί έχεις καμία 10ρια καλώδια χαλασμένα, γιατί πήγαινες τις συσκευές σου στο service για να σου φτιάξουν τη θύρα, γιατί είναι η ποιο ευαίσθητη θύρα με διαφορά, γιατί για να καταφέρεις να χαλάσεις type c πρέπει να είσαι Ούγγανος, γιατί επιτέλους είδες γρήγορη θύρα στο κινητό σου, γιατί μοντέλο MacBook pro του 2016 οι μόνες θύρες που είχε ήταν 4x typeC και η apple τρολαρει τους ίδιους τους χρήστες της.

Θες κι άλλα ;

Που τα βρίσκεις αυτά που λες πραγματικά δηλαδή νομίζω ότι έπεσες από την Σελήνη 

Δεν μπορείς να χαλάσεις την θύρα lightning 

Αφού δεν έχει κάτι μέσα 

Χαλασμενα καλώδια γιατί; 

Εγω ένα καλώδιο έχω σπίτι αυτό που ήταν μαζί με το κινητό μου 

Οσο κρατάω το κινητό έχω και αυτό το καλώδιο 

Α κι ένα είχα αγοράσει από το Lidl πριν 4-5 χρόνια για το αυτοκίνητο και δουλεύει μια χαρά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, konandrio said:



Η εμπειρία μου το λέει, οι πελάτες μου που μου ζητάνε καλώδια, οι φορτιστές στο μαγαζί μου που δουλεύουν όλες οι θύρες εκτος την άθλια, η εμπειρία μου από 4 μοντέλα που γύριζα τούμπες το καλώδιο μήπως αποφασίσει και κάνει επαφή.

Απίστευτο πόσο κολλημένοι είστε που σας χαλάνε ακόμα και οι βελτιώσεις που δίνονται.


 

Τίποτα δεν μας χαλάει ούτε κολλημένοι είμαστε. Απλα αυτά που γράφεις δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση, πως να το κάνουμε! Τέλος πάντων ο καθένας μπορεί να γράφει ότι θέλει. Σε εμένα καμία απολύτως διαφορά δεν θα κάνει το C από το προηγούμενο, ούτε κρύο ούτε ζέστη λοιπόν...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...