Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 3G το εχω απενεργοποιημενο τα push το ιδιο ,ενα θα σας πω το φορτισα στο 100% το εβγαλα απο την μπριζα και μιλησα για 1 λεπτο ακριβως και χωρις να κανω τιποτα αλλο επεσε στα 98%.

 

εχε υποψιν οτι το iphone το βγαζουμε απο την πριζα οχι οταν απλα γραψει πανω 100% αλλα οταν το σηματακι του κεραυνου πανω στη μπαταρια αντικατασταθει απο το σηματακι της πριζας.κανε ολα αυτα.αν δε δεις φως κανε και ενα restore and set up as new και ενημερωσε μας παλι. Καθε ανησθχια-προβλημα του νεου iphone 4 μας ενδιαφερει ολους...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οποιος μπορει ας βοηθησει!!!!!!

πριν κανα μηνα επεσε στο iphone 3gs 16αρι (2 μηνων κινητο)κοκκινο κρασι με αποτελεσμα την αλλη μερα να μη δουλευει το home button.Ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα.Φυσικα η εγγυηση δε το καλυψε και μου συστησανε ενα μαγαζι που κανει επιδιορθωσεις.Εκει αρχικα μου ειπε οτι θα αλλαξει το κουμπι με 40 ευρω και αφου το ανοιξε μου ειπε οτι καηκε η "πλακετα" λεει και θελει γυρω στα 220 για αντικατασταση.Ειναι αυτο οντως απαραιτητο(ολα τα αλλα δουλευουν αψογα) ή πανε να με πιασουν κοροιδο?

Help τι να κανω ειναι πολλα τα λεφτα ρε παιδια....

 

Αυτο που θα μπορουσες να κανεις ειναι απλα να ψαξεις να βρεις μηπως υπαρχει κι αλλος τετοιος ανθρωπος που να κανει αυτη τη δουλεια (που σιγα μην δεν υπαρχει) και να δεις τι θα σου πει . Αν σου πει κι αυτος οτι καηκε η πλακετα , τοτε ρωτας τιμη και αν σε συμφερει το φτιαχνεις σε αυτον . Αν δεν αναφερει τιποτα σημαινει πως ο αλλος ηταν απατεωνας .!! :!:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα με το iphone 3g μου (βασικά πολλά προβλήματα) και επιπλέον είμαι εκτός εγγύησης. Αναγκάστηκα να αλλάξω το πίσω καπάκι της συσκευής διότι το αρχικό ράγισε (οκ πήγαινα γυρεύοντας γιατί έβαλα ροζ οπότε φαίνεται ότι το έκανα). Και από τότε άρχισαν τα προβλήματα. Δεν έχω δόνηση, συνδέεται στο wifi με δυσκολία και... δεν έχω home button... Και η μπαταρία αδειάζει γρήγορα αλλά διαβάζω ότι γι αυτό φταίει το jailbrake. Μου τη βάρεσε κι έκανα restore οπότε πλέον δεν έχω δυνατότητα για software home button υποκατάστατα. Υπάρχει σωτηρία για την περίπτωσή μου; Αποφάσισα να δώσω χρήματα για service αλλά δε ξέρω που να το πάω... Edited by tany
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα με το iphone 3g μου (βασικά πολλά προβλήματα) και επιπλέον είμαι εκτός εγγύησης. Αναγκάστηκα να αλλάξω το πίσω καπάκι της συσκευής διότι το αρχικό ράγισε (οκ πήγαινα γυρεύοντας γιατί έβαλα ροζ οπότε φαίνεται ότι το έκανα). Και από τότε άρχισαν τα προβλήματα. Δεν έχω δόνηση, συνδέεται στο wifi με δυσκολία και... δεν έχω home button... Υπάρχει σωτηρία για την περίπτωσή μου; Αποφάσισα να δώσω χρήματα για service αλλά δε ξέρω που να το πάω...

 

Το 9volto κάνει καλή δουλειά αλλά είναι "αλμυρό" ... Μήπως πρέπει να φροντίσεις για αντικατάσταση με κανένα καλό (σε καλή κατάσταση) 3Gs γιατί το κόστος επισκευής μπορεί να σου φτάσει κοντά στο κόστος απόκτησης ενός 3Gs που μπορεί κάποιος να θέλει να "ξεστοκάρει" για να πάρει το 4 ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Έστειλα ένα μήνυμα στο 9volto ζητώντας πληροφορίες (και για την οικονομική επιβάρυνση). Αναμένω απάντηση. Όσο για το 3gs θα πρέπει μάλλον να αρχίσω να το σκέφτομαι. Πού να ψάξω όμως;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Έστειλα ένα μήνυμα στο 9volto ζητώντας πληροφορίες (και για την οικονομική επιβάρυνση). Αναμένω απάντηση. Όσο για το 3gs θα πρέπει μάλλον να αρχίσω να το σκέφτομαι. Πού να ψάξω όμως;

 

Για αρχή δες εδώ στο forum στην περιοχή buy and sell, με προσοχή όμως γιατί δυστυχώς ούτε και εδώ είναι ο κόσμος "αγγελικά πλασμενος" που λέει και ο ποιητής.

 

Δες εδώ κάποιους ελέγχους που μπορείς να κάνεις για να βεβαιωθεις για την καλή κατάσταση του τηλεφώνου (αφορά το iPhone 4 αλλά τα περισσότερα είναι κοινά θέματα). Στο θέμα της τιμής εξαρτάται από τη χωρητικότητα της μνήμης νομίζω οτι 300-350 ευρώ για ένα καλομεταχειρισμενο ξεκλειδωτο 16gb είναι καλή τιμή, ας με διορθώσουν συνάδελφοι που μπορεί να έχουν πιο καλή εικόνα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είδα ότι για το home button (αυτό με καίει) ζητάνε στο service 150 ευρά. Οι τιμές που είδα γενικά... δεν! Πόσο μάλλον όταν πριν ενάμιση χρόνο πήρα το καινούριο 350 (με πρόγραμμα αλλά και πάλι!) κι ένας φίλος σχεδόν ταυτόχρονα με μενα 150 ευρώ λόγω προφοράς!! Έτσι κι αλλιώς άκουσα κάτι για iphone 5 το οποίο λόγω της βλακείας με το 4 θα βγει πιο γρήγορα και λέω να το περιμένω (και να μαζεύω και λεφτουδάκια). Θα δω και τους ελέγχους που λες. Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είδα ότι για το home button (αυτό με καίει) ζητάνε στο service 150 ευρά. Οι τιμές που είδα γενικά... δεν! Πόσο μάλλον όταν πριν ενάμιση χρόνο πήρα το καινούριο 350 (με πρόγραμμα αλλά και πάλι!) κι ένας φίλος σχεδόν ταυτόχρονα με μενα 150 ευρώ λόγω προφοράς!! Έτσι κι αλλιώς άκουσα κάτι για iphone 5 το οποίο λόγω της βλακείας με το 4 θα βγει πιο γρήγορα και λέω να το περιμένω (και να μαζεύω και λεφτουδάκια). Θα δω και τους ελέγχους που λες. Ευχαριστώ πολύ...

 

Να είσαι καλά! Πάντως το 5 δεν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει πριν το επόμενο καλοκαίρι, αλλά το σίγουρο ειναι οτι οι τιμές των 3Gs θα πεσουν και αλλο το φθινόπωρο που θα κυκλοφορήσει επίσημα το 4 στην Ελλαδα. Αν πρόκειται να πληρώσεις 150 ευρώ για επισκευή του 3G θα σου έλεγα να μην το κάνεις σε καμία περίπτωση. Το 3G είναι ένα προϊόν σε αποχώρηση απο την αγορά και ήδη έχει προβλήματα με τις νέες εκδόσεις του firmware και τις νέες εφαρμογές. Όπως λες μάζεψε χρήματα, παίρνοντας αν ειναι ανάγκη ένα πολύ φτηνο προσωρινο τηλέφωνο και πάρε καποιο νεο μοντέλο (3GS ή 4) αργότερα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το 9volto κάνει καλή δουλειά αλλά είναι "αλμυρό" ... Μήπως πρέπει να φροντίσεις για αντικατάσταση με κανένα καλό (σε καλή κατάσταση) 3Gs γιατί το κόστος επισκευής μπορεί να σου φτάσει κοντά στο κόστος απόκτησης ενός 3Gs που μπορεί κάποιος να θέλει να "ξεστοκάρει" για να πάρει το 4 ...

 

Μονο αλμυρο; Επικοινωνησα μεσω mail μαζι τους για αγορα phonebook sim για να ενεργοποιησω το iphone 4 κ μου ζητησαν 50ευρω. Παραγγειλα απο ebay αγγλιας κ με 13 ευρω μαζι με τα μεταφορικα μου ρθε σε 3 μερες. Ρε εξυπνοι που ειναι καποιοι. Φιλε φτιαξε το μονος σου αν πιανουν τα χερια σου παραγγελνοντας ενα φουλ συναρμολογημενο πισω καπακι για 3g απο ebay να λυτρωθεις.

 

Κάπου είδα ότι για το home button (αυτό με καίει) ζητάνε στο service 150 ευρά. Οι τιμές που είδα γενικά... δεν! Πόσο μάλλον όταν πριν ενάμιση χρόνο πήρα το καινούριο 350 (με πρόγραμμα αλλά και πάλι!) κι ένας φίλος σχεδόν ταυτόχρονα με μενα 150 ευρώ λόγω προφοράς!! Έτσι κι αλλιώς άκουσα κάτι για iphone 5 το οποίο λόγω της βλακείας με το 4 θα βγει πιο γρήγορα και λέω να το περιμένω (και να μαζεύω και λεφτουδάκια). Θα δω και τους ελέγχους που λες. Ευχαριστώ πολύ...

 

Καλα αυτο με το 5 μη το λες γιατι ειναι μονο παραφιλολογια κ τιποτα περισσοτερο. Οσο για το 4 αρι εγω δεν εχω διαπιστωσει καμια βλακεια που λες κ εσυ. Αντιθετα ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου. Μαζεψε χρηματα κ πηγαινε στο 4 αρι.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νίκο που είσαι καλά :Ρ

Το προβλημα με το 4 είναι με την κεραία λένε κατα τ'αλλα ειναι μια χαρα. Τωρα το κινητο μου ξαφνικα δε φορτιζει. Ετσι του την εδωσε. Οποτε νιωθω οτι ειναι σπαταλη ενεργειας το να σκαω γι αυτο. Με εγκατέλειψε :Ρ (θα δανειστω ενα ομνια μεχρι το μαιο και μετα μαλλον το 5)

Ευχαριστω παντως ολους για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο που είσαι καλά :Ρ

Το προβλημα με το 4 είναι με την κεραία λένε κατα τ'αλλα ειναι μια χαρα. Τωρα το κινητο μου ξαφνικα δε φορτιζει. Ετσι του την εδωσε. Οποτε νιωθω οτι ειναι σπαταλη ενεργειας το να σκαω γι αυτο. Με εγκατέλειψε :Ρ (θα δανειστω ενα ομνια μεχρι το μαιο και μετα μαλλον το 5)

Ευχαριστω παντως ολους για τις απαντησεις.

Και από τον Μάιο μέχρι τον Σεπτέμβρη που θα βγει το 5 τι θα έχεις; :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ξαφνικά έβγαλα την κάρτα sim από το Ιphone και όταν τοποθέτησα νέα, το tray δεν μπαίνει μέχρι τέλος στην υποδοχή του κινητού. Ανανγωρίζει τη sim και ζητάει pin αλλά δεν κουμπώνει μέχρι τέρμα. Το ίδιο συμβαίνει και χωρίς κάρτα Sim.

Τι να φταίει??

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το Κινητο σήμερα μου έπεσε από το κρεβάτι αλλά δεν έκανε χαρακιΑ πουθενά. Πέρασα και την αναβάθμιση σε 4.0.2 αλλά τώρα το βράδυ πήρα τηλ και δεν με ακούνε καθόλου ενώ εγώ ακούω το δοκίμασα και στο σταθερό στο μαγαζί και πάλι δεν ακούγεται στο άλλο τηλ η φωνή μου. Τι έπαθε το τηλ μου;

 

παιδια βοηθεια θα τρελαθο δεν ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

Τα έπαιξε το μικρόφωνο ??

δεν ξερω.

η εφαρμογη που μετραει τα decibel παντος λειτουργει,

θα δοκιμασο να ηχογραφησο.

εκανα ηχογραφηση με το προγραμα που εχει μεσα το τηλ και κανονικα με ηχογραφησε

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω.

η εφαρμογη που μετραει τα decibel παντος λειτουργει,

θα δοκιμασο να ηχογραφησο.

εκανα ηχογραφηση με το προγραμα που εχει μεσα το τηλ και κανονικα με ηχογραφησε

Χμμμμμ τώρα μπερδεύτηκα.αυτά κανονικά δεν θα έπρεπε να δουλεύουν αν τα είχε παίξει το μικρόφωνο.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ τώρα μπερδεύτηκα.αυτά κανονικά δεν θα έπρεπε να δουλεύουν αν τα είχε παίξει το μικρόφωνο.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

μηπως φταιει που περασα την 4.0.2.

μηπως με ηχογραφη το δευτερο που ειναι πανω?

του εκανα restore τιποτα. οταβ μιλαω ακουω αντιλαλο στο ακουστικο

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Soft reset?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε restore

εκανα τιποτα.

δοκιμασα να μιλησω απο τα ακουστικα τιποτα δοκιμασα με μπλε δοντι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο που είσαι καλά :Ρ

Το προβλημα με το 4 είναι με την κεραία λένε κατα τ'αλλα ειναι μια χαρα. Τωρα το κινητο μου ξαφνικα δε φορτιζει. Ετσι του την εδωσε. Οποτε νιωθω οτι ειναι σπαταλη ενεργειας το να σκαω γι αυτο. Με εγκατέλειψε :Ρ (θα δανειστω ενα ομνια μεχρι το μαιο και μετα μαλλον το 5)

Ευχαριστω παντως ολους για τις απαντησεις.

 

που είναι το πρόβλημα???μπα μια χαρά δουλεύει,ούτε κλήσεις τερματίζει ούτε και κάτι άλλο κουφό παρουσιάζει.φοβερό κινητό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Πριν μια εβδομάδα περίπου μου έπεσε-έφυγε-ξεκόλλησε ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων το Power Button του iPhone, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το κλειδώνω από εκεί, πράγμα που μου είναι πολύ χρήσιμο. Θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου πει τι μπορώ να κάνω για αυτό. Μπορώ να βρω κάπου, τέτοιο εξάρτημα και να το βάλω μόνος μου; Αν ναι από που; Είναι εύκολη η τοποθέτησή του; Υπάρχει ίσως κάποιο κατάστημα που να τα επιδιορθώνει αμέσως;

 

Βασικά αν είναι εύκολο θα ήθελα κάποιες λύσεις ώστε να αποφύγω το επίσημο service της Apple, γιατί έχω ακούσει ότι πέρνει πολλές μέρες για επιδιόρθωση.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The title was changed to HOT SPOT iphone Κλοπή υπολοίπων δεδομένων προγράμματος κινητής
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...