Jump to content

Huawei Mate 20 X


Xzibit
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και η ακόμα πιο σοφή κίνηση είναι να μην δίνεις πάνω από 250 ευρώ για κινητό
Σε αυτό και διαφωνώ και συμφωνώ. Πχ για το 20x επειδή είναι εξειδικευμένο και μοναδικό τηλέφωνο αξίζει να τα δώσεις αλλά για τα iPhone η Galaxy S9 δεν αξίζει αφού υπάρχουν στην κατηγορία πολλές άλλες προτάσεις και πολύ φθηνότερες.

 

Φυσικά όλα είναι θεωρητικά και το τι σηκώνει η τσέπη του καθένα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

To λες αυτό σε ένα φόρουμ γεμάτο smartphone geeks; :rolleyes:

 

άλλο τι κάνουμε και άλλο τι είναι το σωστό

 

Σε αυτό και διαφωνώ και συμφωνώ. Πχ για το 20x επειδή είναι εξειδικευμένο και μοναδικό τηλέφωνο αξίζει να τα δώσεις αλλά για τα iPhone η Galaxy S9 δεν αξίζει αφού υπάρχουν στην κατηγορία πολλές άλλες προτάσεις και πολύ φθηνότερες.

 

Φυσικά όλα είναι θεωρητικά και το τι σηκώνει η τσέπη του καθένα.

 

Δεν διαφωνώ Αλλά παρόλα αυτά Προτιμώ να έχω ένα φθηνότερο κινητό και να το αλλάζω πιο συχνά

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει 7.2” σε τιμή 200 ευρώ λίγο υπομονή έρχεται το mi max 4.

 

https://gr.gizchina.com/2019/01/31/me-othones-gigas-7-2-intson-erchontai-ta-xiaomi-mi-max-4-kai-mi-max-4-pro-timi-apo-205e/

 

 

Σύμφωνα με τις πληροφορίες, θα δούμε φέτος το Mi Max 4 και το Mi Max 4 Pro, με οθόνες 7,2 ιντσών, notch στο πάνω μέρος και αρκετά περιορισμένα bezels. Οι δύο εκδόσεις του θηριώδους phablet αναμένεται να έχουν προστασία Gorilla Glass 5, ενώ θα βασίζονται στο Snapdragon 660 SoC της Qualcomm το Mi Max 4 και το Snapdragon 675 SoC (το Mi Max 4 Pro) μαζί με 4/6GB RAM και εκδόσεις στα 64/128GB για τον αποθηκευτικό χώρο.

 

Η Xiaomi αναμένεται να βελτιώσει σημαντικά τα imaging χαρακτηριστικά των δύο phablets, με κύρια κάμερα στα 48MP και φακό Samsung ISOCELL GM1 (που υπάρχει ήδη στο Redmi Note 7), καθώς και λειτουργία Super Night Scene. Στα υπόλοιπα τεχνικά τους χαρακτηριστικά, τα δύο μοντέλα θα διαθέτουν μπαταρία 5800 mAh με fast charge υποστήριξη στα 18W, Android 9 Pie με MIUI 11 και τιμές ιδιαίτερα ανταγωνιστικές:

 

1,599 yuan ($238) για την έκδοση 4GB + 64 GB

1,799 yuan ($268) για την έκδοση 6GB + 64 GB και

1,999 yuan ($298) για την πιο ισχυρή έκδοση με 6GB + 128 GB

Δεν γνωρίζουμε ακόμα πότε θα ανακοινωθούν, έτσι περιμένουμε υπομονετικά!

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

όπως ειπαν και οι φιλοι πιο πανω το 20x αξιζει τα χρηματα….σαν κατι ξεχωριστο...αν και πολλα τα λεφτα….από την άλλη σκαει η ειδηση για το max 4 και αρχιζουν τα διλληματα...οκ ….διαφορετικη συγκριση αλλα και ποσα χρηματα κατω...
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

όπως ειπαν και οι φιλοι πιο πανω το 20x αξιζει τα χρηματα….σαν κατι ξεχωριστο...αν και πολλα τα λεφτα….από την άλλη σκαει η ειδηση για το max 4 και αρχιζουν τα διλληματα...οκ ….διαφορετικη συγκριση αλλα και ποσα χρηματα κατω...

Αυτά τα διλήμματα είναι τύπου: να πάρω ΦΙΑΤ ή MERCEDES? ....να παρω το ουίσκι των 8 ευρώ από τα LIDL ή ένα 12 ετών?

Μόνο οι ανάγκες και τα οικονομικά του καθενός μπορούν να απαντήσουν σε αυτά τα ερωτήματα.

Εγώ αυτό που μπορώ να πω είναι ότι πέραν του μεγέθους της οθόνης που ειναι κοινο, τα δύο κινητά χωρίζει το χάος !!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω συνονοματε ….τη δευτερα πουλαω το mate 20 pro και ψαχνόμαστε για αυτό :) μπηκα στο τρυπακι….ελπιζω να βρω καποιο αξιοπιστο site να φερνει την international εκδοση .:)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω συνονοματε ….τη δευτερα πουλαω το mate 20 pro και ψαχνόμαστε για αυτό :) μπηκα στο τρυπακι….ελπιζω να βρω καποιο αξιοπιστο site να φερνει την international εκδοση .:)

Με 700 ευρω βρίσκεις την international εκδοση (evr-l29) με 1 χρόνο εγγυηση απο κατάτημα εξωτερικου. Πολύ θετικό ότι το τηλέφωνο δεν θα έρθει επίσημα Ελλάδα, οπότε δεν θα ξεφτιλιστουν και οι τιμές με δωρα,εκπτώσεις, τιμολόγια ή και συνδυασμό όλων αυτών (οπως π.χ. με το Mate 20 Pro).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό ότι το τηλέφωνο δεν θα έρθει επίσημα Ελλάδα, οπότε δεν θα ξεφτιλιστουν και οι τιμές με δωρα,εκπτώσεις, τιμολόγια ή και συνδυασμό όλων αυτών (οπως π.χ. με το Mate 20 Pro).

 

Συγνώμη φίλε μου αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου

Edited by tsamadas
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου

 

είναι ένα ιδιεταιρο τηλεφωνο που θα κρατησει τιμη….σαν κατι ξεχωριστο σε τοσες ιντσες κτλ...επιπλέον δε θα εχεις το κάθε ''καμμενο'' σκορουτζομαγαζο να παιζει με την τιμη και εννοω...ότι πρωτα καηκα εγω….και αγορασα παλιοτερα συσκευή...παρουσιασε θεμα...και την χτυπησαν οι ιδιοι να τη θεσουν εκτος εγγυησης….και οσο αφορα τα τιμολογια είναι άλλη πονεμενη ιστορια….αγορα από σθμφοριτη με εταιρικο και στα πλαισιο doa δε μου αλλαζαν τη συσκευή που ειχε θεμα…ηθελαν τον ιδιο εκπροσωπο του αφμ και αυτος ηταν εξωτερικο …:(

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

https://consumer.huawei.com/en/phones/mate20-x/specs/

http://https://consumer.huawei.com/en/phones/mate20-x/specs/

Στην Γερμανία εμφανίστηκε στο Saturn και στο Media Markt στην τιμη τον 899 ευρώ. Καταπληκτικό κινητό με ιδια καμερα και επεξεργαστή με το Pro χωρίς ομως το μεγάλο notch και επιπλέον με τεράστια μπαταρία και οθόνη 7,2. Τι λέτε?

 

Επειδη και εγω ψαχνομαι για το x φιλε tpanoulakis. Θελεις να το παραγγειλουμε μαζι ;;

 

Συγνωμη φιλε μου για την καθυστερημενη απαντηση καθως ελλειπα…. το βρηκα 2 ημερων από ένα φιλο, αν θες ελα inbox επειδή μιλησα αρκετα να σου προτείνω καποια αξιοπιστα sites αν το σκέφτεσαι ακομα. :)

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

το θηριο τα σπαει απο ολες τις αποψεις! Μπαταρια, οθονη, ταχυτητα, οσο για το wireless desktop απλα εχεις πλεον ενα pc φορητο, super χρησιμο, χωρις να χρειαζεται dock station κλπ αφου η οθονη γινεται trackpad. Aρκει μια οθονη με mirroring
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχετε καμία καλη θηκουλα να προτείνετε, οχι πορτοφόλι. Δεν εχει βγάλει η spigen για το θηρίο μονο για το pro και το απλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το μελώνω και εγώ το θηρίο αλλά περιμένω να πέσει λίγο το ευρωπαϊκό... Γνωρίζετε μήπως αξιόπιστα μαγαζιά εκτός amazon.es και Saturn από όπου μπορούμε να αγοράσουμε το ευρωπαϊκό μοντέλο με τιμολόγιο? Επίσης σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες δεν θα έρθει καθόλου ? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μετά τη τελευταία αναβάθμιση που πήρε, η μπαταρία πέφτει νεράκι...

Πρωτεργάτης στην κατανάλωση το Google Play store. Μάλλον θα κάνω reset, γιατί τα πράγματα έχουν γίνει τραγικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως, μετά τη τελευταία αναβάθμιση που πήρε, η μπαταρία πέφτει νεράκι...

Πρωτεργάτης στην κατανάλωση το Google Play store. Μάλλον θα κάνω reset, γιατί τα πράγματα έχουν γίνει τραγικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...