Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Είμαι μεταξύ δυο συσκευών. Έχω δει το lg G8s και το samsung s10 lite. Ποιά θεωρείτε πως είναι πιο vfm και πιο ολοκληρωμένη συσκευή; Εγώ γέρνω προς το Lg και το μόνο που θα με έκανε να επιλέξω το samsung είναι που είναι πιο φρέσκο και ίσως η κάμερα...;;

 

Εσείς τι λέτε;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην παρεα.ειμαι σε αναζητηση νεας συσκευης..παλιοτερη συσκευη ηταν samsung s9 που το κρατησα σχεδον 24 μηνες.τωρα πριν καμια βδομαδα αγορασα καινουργιο ενα samsung S10 Plus αλλα δεν με βολεψε καθολου το μεγεθος της συσκευης και την πουλησα αμεσως.θελω κινητο οσο το δυνατον μικροτερο..γι αυτο αναφερω αυτα τα 2.ενω θελω να παρω το νεοτερο samsung s20 διαβαζω για κακη μπαταρια (συχνο φαινομενο σε ολα τα samsung) και για υπερθερμανση.απο την αλλη το s10 ειναι δοκιμασμενη συσκευη..και οχι κατι καλυτερο σε θεμα καμερας.(εκτος τον ευργωνιο) απο το S9 που ειχα.

το κινητο εγω το κραταω χρονια και δεν τα αλλαζω συχνα..μου αρεσει το s20 γιατι εχει ιδανικο μεγεθος..πολυ καλη καμερα ειδικα το βραδυ..και στα ++ οτι φορτιζει γρηγορα ++ οτι εχει και καποια mah περισσοτερα απο το s10.

στο δια ταυτα επειδη οι 2 συσκευες παιζουν σχεδον στα ιδια χρηματα..(50ρικο) διαφορα ..αξιζει να παρω το καινουργιο..η να παρω συσκευη δοκιμασμενη..:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα το 20... για τόσο μικρή διαφορά δεν αξίζει να πάρεις συσκευή 1 χρόνου παλαιότερη...
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα, μπαταρία υπερέχει μακράν το Samsung Galaxy S10 Lite. Αναλογία απεικόνισης, μεγαλύτερη οθόνη, Android 10 και σίγουρα όνομα.

Στα υπέρ του LG ίσως γιατί είναι αρκετά μικρότερο στο ύψος, IP68, LED Ειδοποιήσεις.

Τιμές Amazon 425 LG, 490 SAM.

 

Εδώ και ένα συγκριτικό

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/lg-g8s-thinq,samsung-galaxy-s10-lite

 

Με αυτά τα δεδομένα και μόνο γι αυτά τα 2 που ρωτάς, χωρίς καμιά δεύτερη σκέψη Samsung Galaxy S10 Lite, δεν του λείπει τίποτα εκτός του 5 G.

 

Βέβαια σε αυτό το οικονομικό υπάρχουν και άλλες επιλογές και εγώ προσωπικά θα σου έλεγα να κοιτάξεις, αφού μπορείς να πας σε τέτοιο μπάτζετ να έχει και 5G .

Αλλά εσύ είσαι ο καπετάνιος, καλή επιλογή να κάνεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν είμαι κάτοχος κανενός από τα 2 που θα πω και εγώ, επειδή μέχρι εχτές ήμουν στην δική σου θέση για ανεύρεση νέου κινητού, θα σου πω και εγώ την άποψη μου και επειδή προέρχεσαι και από Rendmi.

 

Οι 2 καλύτερες επιλογές έως 200 ευρώ είναι

redmi note 8 pro σήμερα κυκλοφόρησε και ένα άρθρο σε νέα τιμή το (6/64) στα 154 ευρώ σου παραθέτω που το είδα

https://gr.gizchina.com/2020/07/22/redmi-note-8-pro-available-all-global-versions-week-2-3/

 

βέβαια με 20 ευρώ επιπλέον υπάρχει και η έκδοση 6/128.

 

και το redmi note 9 pro που σίγουρα είναι πιο νέο, πιο μεγάλο σε ύψος λιγάκι, κοντά στα 200 και με μια έρευνα θα το δεις εύκολα.

 

Χωρίς να είμαι κάτοχος εμφανισιακά εμένα μου άρεσε περισσότερο το redmi note 8 pro και ίσως αν επέλεγα, να πήγαινα σε αυτό.

 

Πάντως και εγώ αυτά τα 2 θεωρώ έως 200 ευρώ τα VFM !

 

Καλή επιλογή να έχεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Χάλασε το κινητό μου και δυστυχώς δεν γίνεται να φτιαχτεί!

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό μέχρι 250 ευρώ και ανάμεσα στις μάρκες xiaomi και Huawe. Να έχει καλή κάμερα και να κρατάει η μπαταρία και ότι άλλο καλό έχει τέλος πάντων.

Περιμένω την βοήθεια σας! Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες αιτιολογήστε λίγο την απάντησή σας Ναι Το σήκωσε Το ξέρω ότι είναι πιο καινούργιο και δεν θα χάσω τόσα πολλά χρήματα σε ενδεχόμενη πώληση του όμως έχει κάποια μειονεκτήματα σοβαρά κάποιος που το έχει μπορεί να μου δωσε μία απάντηση με επιχειρήματα. Ψάχνοντας το νήμα με το s20 δεν έχω δει κινηση ...δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος αντίθετος με το s10 έχει ακόμα ψωμί το νήμα και ο κόσμος το προτιμάει έναντι του s20
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα θέλω να πάρω μια τηλεόραση και σκέφτομαι σε Android 32 και έχω βάλει στο μάτι την xaomi λόγω τιμής την έχει κάποιος να μου πει αν αξίζει η αγορά της?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνουμε αυτονομία, ράδιο και καλή κάμερα.

 

Αυτονομία πάνω από 10 ώρες ομιλία.

 

Να υπάρχει και notification led αν γίνεται.

 

Να πωλείται σε αλυσίδες καταστημάτων.

 

Να ξεκινήσω με redmi note 8, αλλά νομίζω δεν υπα΄ρχει στις αλυσίδες.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 200 από τιμή...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τα Redmi note 8/8 pro/9 pro notification led;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το 8 pro έχει.

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια κανονική tv και βάλε ένα Android στικακι με εγγύηση και τα όλα της.. Είναι ακριβές η xiaomi και σιγά την tv

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Off topic.επειδη και εγώ σκεφτόμουν τι να πάρω Σμαρτ η αυτό που λες;μέχρι τώρα έχω μια σμαρτ.το στικάκι λες ότι είναι οκ;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τα Redmi note 8/8 pro/9 pro notification led;

 

Όσα ανάφερες έχουν.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια κανονική tv και βάλε ένα Android στικακι με εγγύηση και τα όλα της.. Είναι ακριβές η xiaomi και σιγά την tv

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο στικακι μου πρότεινεις που να μπορεί να έχει iptv netfix yutube και kodi? Και να δουλεύει άνετα με όλα αυτά μέσα?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ για το s10 δεν έχω ακούσει για καλή μπαταρία.

 

Επομένως για τόσο μικρή διαφορά εννοείται πας στο 20 μόνο και μόνο για τον ένα χρόνο παραπάνω υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ο αντικαταστάτης να είναι χειροτερος;Ποτέ έχει συμβεί αυτό σε κινητό και δεν το θυμάμαι;

Για τόσο μικρή διαφορά πας κατευθείαν για το καινούριο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...