Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Alcatel 3L στα 79€ με 2gb ram και 16gb rom και παρακάτω δες το βίντεο.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το mi 8 lite καλύτερο? Υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση?
Εφ όσον κοιτάς πρώτα αυτονομία εννοείται πως θα πάρεις το redmi note 7. Το mi8 lite δεν έχει και την καλύτερη αυτονομία. Σε ισχύ είναι τα ίδια. Σε καμερα ανώτερο το redmi note 7 με gcam. Το ίδιο δίλημμα ειχα κι εγώ για φίλο. Πήρα το redmi

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφ όσον κοιτάς πρώτα αυτονομία εννοείται πως θα πάρεις το redmi note 7. Το mi8 lite δεν έχει και την καλύτερη αυτονομία. Σε ισχύ είναι τα ίδια. Σε καμερα ανώτερο το redmi note 7 με gcam. Το ίδιο δίλημμα ειχα κι εγώ για φίλο. Πήρα το redmi

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

H gcam μπαινει απλα κατεβαζοντας την εφαρμογη? Εχω αρχισει και σκεφτομαι οτι με 70 με 80 παραπανω παιρνω poco αλλα το σκεφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

H gcam μπαινει απλα κατεβαζοντας την εφαρμογη? Εχω αρχισει και σκεφτομαι οτι με 70 με 80 παραπανω παιρνω poco αλλα το σκεφτομαι...
H gcam ναι μπαίνει με απλή εγκατάσταση της εφαρμογής. Κι εγώ το poco έχω. Τώρα εσύ ξέρεις πόσα θα διαθέσεις. Να σημειώσω ότι σε σελφι το poco είναι πολύ καλύτερο. Επίσης το redmi έχει πιο μεγάλη οθόνη κι εμένα με δυσκόλεψε λίγο στο να φτάσω στη κορυφή για να τραβήξω προς τα κάτω

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο Galaxy A50,μιας και έρχεσαι από Samsung ίσως να προτιμάς super amoled.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο Galaxy A50,μιας και έρχεσαι από Samsung ίσως να προτιμάς super amoled.

Καλό είναι ναι, το έχουμε αναφέρει πολλάκις τελευταία... Αλλά νομίζω το Note 7 είναι καλύτερη περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο Galaxy A50,μιας και έρχεσαι από Samsung ίσως να προτιμάς super amoled.

βασικα το βλεπω στο skroutz στα 247. εαν ειναι για τοσα παω για poco που ειναι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αυτή τη στιγμή έχω ενα Samsung Note 9,υπέροχο κινητό σε όλα ωστόσο το μέγεθος του με δυσκολεύει αρκετά.

Σε ποιά συσκευή θα μπορούσα να κινηθώ με max μέγεθος 6,2 ιντσες δίνοντας βάση σε οθόνη,κάμερα και αυτονομία?

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 500

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. 5,5-6,2

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Ελλάδα,και μεταχειρισμένο

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Χωρίς προτίμηση

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Ναι,χωρίς φλασάρισμα

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd mono. Όσο καλύτερη οθόνη γίνεται

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Κάμερα,αυτονομία,ταχύτητα,βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.. Ψαχνω κινητο με μαξ 350 ευρω και μικροτερο απο 6αρα οθονη

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.300-350 ευρω

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. <6'

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Ελλαδα

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Οχι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Οχι dual,ραδιοφωνο ναι

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; οχι

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. μας αρκει lcd kai mono

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Αυτονομια,καμερα,ταχυτητα, gaming

 

 

Απο τα λιγα που εχω διαβασει ειμαι αναμεσα σε: Sony XZ2 και Huawei P20.. Εχετε να μου προτείνετε καποιο αλλο?

Αν ανεβω μεχρι τις 6,2" υπαρχει καποιο εμφανως καλυτερο απο αυτα τα 2 κινητα?

Edited by sak13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.. Ψαχνω κινητο με μαξ 350 ευρω και μικροτερο απο 6αρα οθονη

 

 

 

 

Απο τα λιγα που εχω διαβασει ειμαι αναμεσα σε: Sony XZ2 και Huawei P20.. Εχετε να μου προτείνετε καποιο αλλο?

Αν ανεβω μεχρι τις 6,2" υπαρχει καποιο εμφανως καλυτερο απο αυτα τα 2 κινητα?

 

Καλές επιλογές,βαλε και το poco στη λίστα,με καλύτερη αυτονομία,βέβαια χειρότερες κάμερες από τα άλλα 2(σίγουρα από το P20) αλλά νομίζω έχει και ραδιόφωνο και αξιοπρεπή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καμία από τις δύο συσκευές που σκέφτεσαι δεν έχει ραδιόφωνο που ζητάς. Εγώ προχθές πήρα το zx2 από αγγελία σφραγισμένο από Κωτσόβολο με 280€. Από θέμα αυτονομίας γράφονται διαφορά. Λένε πως έχει καλή διαχείριση και πως στην πορεία σε μαθαίνει από τις συνήθειες σου. Πάντως αυτό που καταλαβαίνω είναι πως δεν είναι για να το έχεις με τις ώρες για παιχνιδια. Δεν το έχω δουλέψει ακόμα και έτσι δεν μπορώ να μιλήσω για την απόδοσή του, για την εμφάνισή του όμως μπορώ να σου πω.

Δεν έχω πιάσει πιο στιβαρή και πιο όμορφη συσκευή, οτιδήποτε συσκευή.

 

Ακόμα και τα μπάζελ που έχει είναι όμορφα, η καμπυλωτή πλάτη του σου δίνει στο κράτημα μια απίστευτη αίσθηση. Πρέπει να το πιάσεις για να καταλάβεις πόσο ποιοτικό είναι σαν κατασκευή. Όλοι γκρινιάζουν πως όλα τα κινητά είναι ίδια πλέον. Το Sony λοιπόν διαφέρει εμφανισιακά. Πήγαινε και από κανένα μαγαζί να τα πιάσεις να τα δεις, αν δεν το έχεις κάνει, γιατί και η εμφάνιση του κινητού παίζει μεγάλο ρόλο.

 

Το έγραψα και αλλού και δεν θέλω να επαναλαμβανόμαι και να γίνομαι κουράστικος αλλά ότι και να του βάλεις δίπλα ποιοτικά το κάνει να μοιάζει μπιχλιμπίδι.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Xz2 καλυτερο απο το p20 σε οθονη,γρηγοραδα,αναβαθμισεις,καμερα,βιντεο κλπ...
P20 λες όχι το Pro αν ναι σχεδόν σε όλα έχεις δίκαιο αν λες για το Pro καμία σχέση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για κινητό μέχρι 500€. Σε κανα δίμηνο λογικά θα γίνει η αγορά. Με ενδιαφέρει να έχει καλό ήχο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρε προχθες η αδερφη μου το samsung a40.αν περασεις απο καποιο μαγαζι ριξτου μια ματια.προσωπικα τα σαμυ δεν τα συμπαθουσα,αλλα αυτη η σειρα οτι εχει βγει μεχρις στιγμης ειναι εντυπωσιακα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτα πόσον μπορείς να βρεις εύκολα (σε καινούργιο τουλάχιστον) κάτι καλύτερο ή έστω να αξίζει τον κόπο η μετάβαση από το Note 9...
Link to comment
Share on other sites

Αφού κατάφερα και γρατζούνισα κινητό 6 μηνών, σκέφτομαι να αλλάξω το δώσω και να αλλάξω σε πιο ανθεκτικό (rugged)

Eίμαι ανάμεσα στα

Blackview BV9500

Doogee S60

και

Ulefone Armor 2

 

ποιο ειναι πιο καλό? τα πρώτα τα φοβάμια λίγο γιατί ειναι ψιλομεγάλα.. το 3ο ειναι καλύτερο σε ίντσες αλλά χοντροκομμένο κάπως..

εσείς ποιο προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η ώρα για να πάρω μια δεύτερη συσκευή και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία....

Ποιο είναι το πιο πλήρες,να έχει ραδιόφωνο και να βγάζει καλές φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το νεότερο είναι η καλύτερη επιλογή.

Αλλιώς πας στο 6 και τέλος στο 5

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η ώρα για να πάρω μια δεύτερη συσκευή και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα τρία....

Ποιο είναι το πιο πλήρες,να έχει ραδιόφωνο και να βγάζει καλές φωτογραφίες...

 

Το 6 θα το απέφευγα λογω του notch ενω στην ουσία δεν δίνει κάτι παραπάνω απο το 5 ωστε να αξίζει την όποια χρηματική διαφορά.

 

Οπότε πάρε ειτε το 7 για καλύτερο soc και κάμερα είτε το 5 για να γλυτώσεις κανένα ευρώ. Σαν κάμερα (φωτογραφικά) παντως να ξερεις οτι το 7 ειναι συγκρίσιμο με ναυαρχίδα όταν βάζεις Gcam η οποία σε αυτή τη συσκευή δεν χρειάζεται root/ξεκλειδώματα κλπ (δουλεύει με απλή εγκατάσταση apk)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για τις απαντησεις σας..

 

Πηγα ειδα απο κοντα το ΧΖ2,παρατηρησα οτι η μονο η "καθαρη" οθονη του ειναι 5.8 ιντσες και ολοκληρο το κινητο φτανει τις 6,2..

 

Μου προτειναν για το Samsung s10e.. Ειναι το ιδανικο μεγεθος για μενα.. Αξιζει η υπερβαση? Επισης ισχυει οτι σε μερικα μαγαζια αν κοψεις τιμολογιο για εταιρια γλυτωνεις το φπα?

 

Αν ανεβω στα 400-450 παλι μεχρι 5,8 ιντσες ποιο αλλο κινητο θα μου προτείνατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για τις απαντησεις σας..

 

 

 

Πηγα ειδα απο κοντα το ΧΖ2,παρατηρησα οτι η μονο η "καθαρη" οθονη του ειναι 5.8 ιντσες και ολοκληρο το κινητο φτανει τις 6,2..

 

 

 

Μου προτειναν για το Samsung s10e.. Ειναι το ιδανικο μεγεθος για μενα.. Αξιζει η υπερβαση? Επισης ισχυει οτι σε μερικα μαγαζια αν κοψεις τιμολογιο για εταιρια γλυτωνεις το φπα?

 

 

 

Αν ανεβω στα 400-450 παλι μεχρι 5,8 ιντσες ποιο αλλο κινητο θα μου προτείνατε?

Ναι φίλε μου αν σε παίρνει οικονομικά το s10e είναι τούμπανο

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...