Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θες καλύτερη καμερα amoled και εμφανιση; mi 8

θες ραδιο, 3.5 jack, επεκτάσιμη μνήμη και καλυτερη μπαταρία; poco

εγω προσωπικά και ιδια λεφτα να κάνανε θα προτιμουσα ποκο για την μπαταρια και το jack.

 

απο σενα εξαρτάται. εγώ διαλεξα ποκο πάντως.

Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

θες καλύτερη καμερα amoled και εμφανιση; mi 8

θες ραδιο, 3.5 jack, επεκτάσιμη μνήμη και καλυτερη μπαταρία; poco

εγω προσωπικά και ιδια λεφτα να κάνανε θα προτιμουσα ποκο για την μπαταρια και το jack.

 

απο σενα εξαρτάται. εγώ διαλεξα ποκο πάντως.

Συμφωνώ απόλυτα

 

Στάλθηκε από το Cool 1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Miui είχα στο mi5s και δεν είχα θέμα. Στοκ δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αλλά παντού ακούω για το oxygen τα καλύτερα...

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να ρωτήσεις τον εαυτό σου αν προτιμάς miui ή στοκ Android

 

Βασικά εγώ θα έλεγα ότι πρέπει να ρωτήσει τον εαυτό του αν προτιμά το slide μηχανισμό ή το παραδοσιακό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον+ του Mi8 είναι το NFC για όποιον τον ενδιαφέρει, προσωπικά τα app που το χρησιμοποιούν με έχουν βολέψει πολύ, για άλλους μπορεί να είναι εντελώς περιττό. Κατά τα άλλα όπως τα λέει ο φίλος πιο επάνω.
Link to comment
Share on other sites

Το mix καλύτερή κάμερα.

Επίσης πολύ καλός φαίνεται κι ο μηχανισμός slide.στιβαρό.το εχουν 3 φίλοι μου.

Η μπαταρία ετσι κι ετσι.

Με always on καταπίνει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τείνω περισσότερο προς το oneplus. Η κάμερα πιστεύω με gcam θα είναι σχεδόν κορυφή, με τα 8 gb θα γαζώνει και η μπαταρία του θαρρώ πως θα βγάζει πολύ καλά νούμερα sot

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα δεις διαφορα σε καποια σημεια οπως ταχυτητα...απο καμερα ενω ειναι καλη νομιζω πως του σ9 ειναι λιγο καλυτερη...οθονη σιγουρα το σ9 καλυτερη χωρις α σημαινει οτι του 6τ ειναι κακη..μπαταρια 6τ...ηχος σ9... αμα δε χασεις πολλα λεφτα μπορεις να το κανεις αλλα για μενα δεν αξιζει...δε θα ναι ''αναβαθμιση'' η εμπειρια που θα παρεις...καλυτερα μαζεψε λεφτα και πηγαινε σε καπιο μοντελο που θα βγει του χρονου..
Link to comment
Share on other sites

περιπου ναι...στα λεω αυτα χωρις βεβαια να χω πιασει τις συσκευες στα χερια μου,μονο αοπ οτι εχω δει σε πολλα και διαφορα reviews..υπαρχουν παιδια εδω μεσα που εχουν μεταβαση σε παρα πολλες συσκευες οποτε σιγουρα η γνωμη τους μετρει πιο πολυ..

 

αν εχεις το μικροβιο για αλλαγη η και τα λεφτα τοτε ναι κανεις οτι θες..αν οχι πιστευω οτι δεν αξιζει η μεταβαση σε αυτα τα μοντελα που ανεφερες απο αυτο που εχεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...έχω το xiaomi mi8..αγόρασα καλώδιο HDMI σε type-c και το συνδεσα στην tv μου αλλά δε δείχνει...τι μπορεί να φταίει;;(η τηλεόραση δεν είναι smarttv)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Προέρχομαι από Samsung τα τελευταία 6 χρόνια τώρα έχω Α8 2018...έχω και το smatwatch s3 όπως και blutooth ixchange, προτεραιότητες : καλή κάμερα μιας και είχα dslr (απλά δεν μπορώ να την κουβαλάω πάντα μαζί μου), καλή οθόνη και να έχει σήμα (καλή λειτουργία με τα δίκτυα μας)

 

Δεν έχω δεi από κοντά το pixel 3xl και φοβάμαι το σήμα για Ελλάδα και το after sale και την ποιότητα οθόνης και γενικά συσκευής , αλλά βλέπω πολύ καλές φωτογραφίες..

Τα φώτα σας ...!!!!!:)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα ειμαι σε αναζητηση για αγορα smartwatch για δωρο σε φιλο ... εχει γενικα iphone για κινητο οποτε ελεγα για aple watch αλλα τα καινουργια τα βλεπω αρκετα ακριβα ...οποτε ελεγα να παω σε aple watch series 2 που το βρισκω γυρο στα 220ε (αλλα αξιζει η αγορα του)η να παω σε καποιο της garmin ας πουμε ...οποια βοηθεια για την επιλογη ευπροσδεκτη

 

Ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Apple Watch αν τον ενδιαφέρει εκτός από fitness να έχει την απόλυτη συνεργασία με iPhone (υπάρχουν χλιάδες εφαρμογές για apple watch με notifications κλπ στο ρολόϊ). Και το Series 2 κρατιέται μια χαρά και αναβαθμίζεται κανονικά μαζί με τα φετινά στο τελευταίο Watch OS.

Αν τον ενδιαφέρει μόνο fitness και δεν τον ενδιαφέρουν εφαρμογές στο ρολόϊ, μπορείς να του πάρεις και κανένα Amazfit (Pace ή Verge).

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο Fitbit Versa αν θες. Καλή τιμή, ίσως η καλύτερη εφαρμογή fitness στο κινητό από αυτές των smartwatch, έχει μέτρηση καρδιακής λειτουργίας, καλύτερη αυτονομία από το Apple watch ενώ διαθέτει και app store. Δεν έχει όμως GPS, οπότε αν ο φίλος σου θέλει να το χρησιμοποιήσει τακτικά για τρέξιμο δεν είναι ιδανικό.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις βασικά το gps ενώ δεν είναι κ fitnes τύπος ίσως το χρησιμοποιεί στο ski που πάμε καμιά φορά μαλλον το ρολού θα το δουλεύει σε συνεργασία με το iphone ...οποτε κ το series 2 μια χαρα ειναι λες ? μπορω να παω κ σε series 1 λες ?κανενα samsung η Garmin ?θα συνεργάζονταν με το iphone ?

https://www.skroutz.gr/c/1705/Smartwatches/f/538868_538870_538872_538874_538880_538889_779005/eidopoiiseis-efarmogon-GPS-stoicheia-kliseon-minymaton-othoni-afis-mikrofono-adiavrocho-iOS.html?o=smart+watch&order_by=pricevat&order_dir=asc

Ευχαρηστω

Edited by stelioskrete
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα garmin συνεργάζονται μια χαρά με τα iPhone, απλά μιλάμε περισσότερο για sportwatch και λιγότερο για smartwatch, χωρίς βέβαια να υπολείπονται κάπου σε θέματα notifications, calls κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η χρηση του θα είναι πιο πολύ σαν smartwatch ... οποτε να παω σε apple series 2 ? αυτο εδω δλδ https://www.skroutz.gr/s/9936117/Apple-Watch-Series-2-Nike-38mm.html ??

 

Ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα αλλαγής κινητού για την γυναίκα μου. Τώρα έχει το iPhone 6. Έχω τσεκάρει τα εξής : Xiaomi Mi A2, Redmi Note 6 pro, Huawei P Smart 2019. Καμία άλλη πρόταση;

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. Λίγο πάνω από 200€

 

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Χωρίς προτίμηση

 

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Αγορά από Γερμανία

 

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Ναι

 

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual οπωσδήποτε

 

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Ελληνικό μενού

 

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Σε λογικά πλαίσια

 

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: κάμερα, ταχύτητα, αυτονομία.

 

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. IPhone 6

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβαζα στην εξίσωση και το Mi8 lite. Πολύ όμορφο design και πολύ καλές κάμερες για την κατηγορία του. Επίσης ανακοινώθηκε πρόσφατα ότι σε επόμενο update θα πάρει και super night scene, οπότε οι νυχτερινές λήψεις θα απογειωθούν. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...έχω το xiaomi mi8..αγόρασα καλώδιο HDMI σε type-c και το συνδεσα στην tv μου αλλά δε δείχνει...τι μπορεί να φταίει;;(η τηλεόραση δεν είναι smarttv)

 

Αν και αυτό δεν είναι το κατάλληλο topic για τέτοιες ερωτήσεις, φταίει το ότι το Mi8 δεν υποστηρίζει εικόνα μέσω του USB-C.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...