Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

me epeksergasia sto pc to ksero oti ginetai..

 

apla rotisa an gnorizete tropo peristrofis otan i photo einai sto kinito.. opos kanoun k ola ta alla kinita!mipos ego de to exo vrei akomi..?:(

 

tnks.

Τί ακριβώς θες να πετύχεις με την περιστροφή της φωτογραφίας :confused: ;

Ούτως η άλλως καταλαμβάνει ολόκληρη την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μη προσπαθείς asterios_l από το κινητό, δεν το κάνει. Όπως είπε και ο wirelessx, δοκίμασε από το computer σου.

Εγώ χρησιμοποιώ το IRFAN-view http://www.irfanview.com μικρό αλλά πανίσχυρο πρόγραμμα για γραφικά και φυσικά ΔΩΡΕΑΝ

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Απλά όταν θέλω να βάλω μια φώτο σε μια επαφή...κάποιες φώτο..εμφανιζόνται "ανάποδα"!Και επειδή σε άλλα κινητά υπήρχε αυτό.. και στο 6270 από το έψαξα δε το βρήκα.. είπα να ρωτήσω μήπως ήταν δικό μου "προβλημα"! Anyway..ευχαριστώ για την ανταπόκριση πάντως!Όσο για πρόγραμμα....αν και χρησιμοποιώ το photoshop,θα κατεβάσω και αυτό που προτείνεις φίλε GAVEL!
Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

Το photoshop είναι πολύ «βαρύ» για να κανείς μόνο view μερικές φωτο στα γρήγορα.

 

Το IRFAN είναι ταχύτατο στο να κάνεις απλά πράγματα, όπως view, rotate, save-as (από bmp σε jpg), crop, expand, κλπ με Ελληνικά μενού και ένα σωρό add-ins.

 

Αλλά εκεί που πραγματικά σκίζει, είναι:

1. στο batch-rename = αν έχεις πολλά αρχεία (ότι τύπου να’ναι) που θες να τα μετονομάσεις, πχ. pic1.jpg pic2.jpg ….. pic20.jpg και θες να τα μετονομάσεις σε pic001.jpg ….. pic020.jpg

2. στο batch-convert = αν έχεις πολλά αρχεία που θες να τα τροποποιήσεις, πχ pic1.jpg pic2.jpg ….. pic20.jpg και θες να τα τροποποιήσεις σε pic1.bmp ….. pic20.bmp

3. στο slideshow = όπως το Powerpoint αλλά πολύ πιο απλό και ταχύτατο ..... επιλέγεις τις φωτο, τις προσθέτεις στην λίστα και ..... έτοιμο

 

Try it ;)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να πουλησω το τηλ μου.το εχω 1,5 μηνα και ειναι σαν καινουριο και χωρις κανενα προβλημα.ποσο περιπου να το πουλησω?γυρω στα 250 καλα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ένα προηγούμενο post για το πώς μπορούμε να συνδέσουμε τα δικά μας ακουστικά για να ακούσουμε μουσική - ραδιόφωνο , ρίξτε μια ματιά στις παρακάτω photo. Είναι αρκετά εύκολη διαδικασία εάν έχεις ένα κολλητήρι, δύο μικρά κομμάτια θερμοσυστελλόμενο και ένα θυληκό 3.5mm stereo jack (προτιμήστε τα μικρά που είναι για πλακέτα και όχι τα άκομψα καλωδίου).

 

Λίγη προσοχή όταν ανοίξετε το "κουτάκι" του handsfree για να μήν χαλάσει το πλαστικό. Με ένα λεπτό σουγιαδάκι ανοίγει πανεύκολα.

Μετά απλά ξεκολλάς τα καλωδιάκια από την πλακέτα που πάνε πρός τα Νοκια ακουστικά και αποχωρίζεσαι το κορδονάκι με τις ψείρες που όλο μπερδεύονται. Με λεπτό (wireup) καλώδιο ενώνουμε τις επαφές τις πλακέτας με το θυληκό βυσματάκι και συναρμολογούμε και πάλι το κουτί.

 

H ποιότητα είναι σαφώς καλύτερη εάν έχεις καλά ακουστικά. Το συνέδεσα ακόμη και με τα ηχεία του υπολογιστή που έχουν και subwoofer :D :D

Η καλύτερη όμως εφαρμογή της κατασκευής είναι ότι επιτέλους μπορείς να ακούς ραδιόφωνο από το μεγάφωνο, χωρίς να συνδέσεις ακουστικά. :music: :whistle:

 

 

Custom Made is the POWER :up: :up: :up:

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/524330

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/524331

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

acidburn , μας τρέλανες ρε :) :D ......σωστός !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ap oti exo dei kapou ekei ta pulane apo 230-250 !! giati thes na to poulhseis ? ego eimai polu euxaristhmenos edo kai 2mhnes pou to exo 1!

 

apla to psilovarethhka kai mou peftei ligo megalo kata ta alla polu eyxaristimenos,vrhka na agoraso kai ena allo opote...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον κλασικό κωδικό που έχουν όλα τα nokia: *#92702689# (war0anty) και ενώ φαίνεται να λειτουργεί.... όλα είναι χαζά!!! ο σειριακός αριθμός είναι μια σειρά απο μηδενικά!!! και στο purchasing date δεν μπορεσα με τίποτα να βάλω την ημερονηνία (042006)!!!! Εσείς τι λέτε?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ειμαι εδω και λιγες ωρες κατοχος ενος 6270 και προσπαθω να εγκλιματιστω μιας και το προηγουμενο κινητο μου ηταν ενα ericsson T630.

Θελω να ρωτησω εαν στα nokia μαινει το αθορυβο με το πατημα ενος κουμπιου οπως στα ericsson με το παρατεταμενο πατημα του "C".

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

ειμαι εδω και λιγες ωρες κατοχος ενος 6270 και προσπαθω να εγκλιματιστω μιας και το προηγουμενο κινητο μου ηταν ενα ericsson T630.

Θελω να ρωτησω εαν στα nokia μαινει το αθορυβο με το πατημα ενος κουμπιου οπως στα ericsson με το παρατεταμενο πατημα του "C".

 

ευχαριστω

Στα τελευταία series 60 μπαίνει στο αθόρυβο έχοντας πατημένο παρατεταμένα το πλήκτρο #. Δοκίμασε το μήπως το έχουν βάλει και στο 6270, δυστυχώς αυτή τη στιγμή δεν το έχω στα χέρια μου να το δοκιμάσω :(
Link to comment
Share on other sites

Στο 6280 εάν πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο # μπαίνει στο αθόρυβο προφίλ.

Λογικά το ίδιο θα είναι και στο 6270 . :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ένα προηγούμενο post για το πώς μπορούμε να συνδέσουμε τα δικά μας ακουστικά για να ακούσουμε μουσική - ραδιόφωνο , ρίξτε μια ματιά στις παρακάτω photo. Είναι αρκετά εύκολη διαδικασία εάν έχεις ένα κολλητήρι, δύο μικρά κομμάτια θερμοσυστελλόμενο και ένα θυληκό 3.5mm stereo jack (προτιμήστε τα μικρά που είναι για πλακέτα και όχι τα άκομψα καλωδίου).

 

Λίγη προσοχή όταν ανοίξετε το "κουτάκι" του handsfree για να μήν χαλάσει το πλαστικό. Με ένα λεπτό σουγιαδάκι ανοίγει πανεύκολα.

Μετά απλά ξεκολλάς τα καλωδιάκια από την πλακέτα που πάνε πρός τα Νοκια ακουστικά και αποχωρίζεσαι το κορδονάκι με τις ψείρες που όλο μπερδεύονται. Με λεπτό (wireup) καλώδιο ενώνουμε τις επαφές τις πλακέτας με το θυληκό βυσματάκι και συναρμολογούμε και πάλι το κουτί.

 

H ποιότητα είναι σαφώς καλύτερη εάν έχεις καλά ακουστικά. Το συνέδεσα ακόμη και με τα ηχεία του υπολογιστή που έχουν και subwoofer

Η καλύτερη όμως εφαρμογή της κατασκευής είναι ότι επιτέλους μπορείς να ακούς ραδιόφωνο από το μεγάφωνο, χωρίς να συνδέσεις ακουστικά.

 

 

Custom Made is the POWER

 

 

Η απλα δινεις το ευτελες ποσο των 15 ευρω για να παρεις το ανταπτορακι AD-15(pop port to mini jack)

Link to comment
Share on other sites

nope.. δε μπαίνει στο αθόρυβο πατώντας το #.. κρίμα πάντως!:(

Δυστυχώς άλλο ένα έλλειμα του 6270 έναντι του 6280!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειναι και τοσο τραγικο αν αναλογιστει κανεις οτι μπορεις να διαμορφωσεις το κινητο αναλογα με τις αναγκες σου.Ας πουμε ρυθμισα ενα απο τα βελακια του κεντρικου κουμπιου να μπαινει στο αθορυβο.

Το τραγικο ειναι αλλο....σημερα, μολις δευτερη μερα απο την αγορα, μου εκανε 2-3 φορες restart. Καποτε ειχα το SX1 και απο τα απειρα κολληματα και restart ειχα υποσχεθει να μην ξαναπαρω τηλεφωνο με "νοημοσυνη".Να φανταστειτε οτι το εδωσα και πηρα ενα 3210(!!) για να κανω τη δουλεια μου.Ειχε τα παντα εκτος απο το να λειτουργει σωστα..

Για το 6210 νομιζετε οτι οφειλετε στο software που θα λυθει με ερχομενη αναβαθμιση ή να μαθουμε να ζουμε με το προβλημα?

Μηπως φταει που το φορτωσα ηδη με παιχνιδακια και εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το 6270,ή το 6280 για να βλεπω ταινείες και για να ακουω mp3(φαντάρος βλέπετε) και έψαξα λίγο το 6280 ενός φίλου,δεν κατάφερα να βρω αν έχει fast forward για τα βιντεο ιδιως.Μήπως δεν έκανα κάτι;Επιπλέον,ποιο από τα δύο προτείνετε για την παραπάνω χρήση;Είδα ότι το 6280 παίζει βιντεο mp4,νομίζω σε αντίθεση με το 6270,που είναι καλύτερα σε ποιότητα από τα 3gp.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο ρε παιδια,αυτο με τα μηνυματα με εχει τρελλανει.Τελικα τι πρεπει να κανω για να εχω διαθεσιμους 160 χαρακτηρες για ενα μηνυμα?Οταν γραφω με ελληνικα και T9 ουτε 70 δεν μου δινει!Τι σαχλαμαρα ειναι αυτη με τους 999 χαρακτηρες?
Link to comment
Share on other sites

Xρόνια πολλά σε όλους εδώ και 2 μέρες έχω ένα πρόβλημα με το 6270 όταν ανοίγω το τηλ μου κάνει συνέχει restart θέλει αναβάθμιση? Eχω version

v 03.53 15-11-05.

Γνωρίζει κάποιος κάτι?

iPhone 3GS, Xperia Arc, Nokia C5, iPad Wi-Fi + 3G

 

... and counting.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο ρε παιδια,αυτο με τα μηνυματα με εχει τρελλανει.Τελικα τι πρεπει να κανω για να εχω διαθεσιμους 160 χαρακτηρες για ενα μηνυμα?Οταν γραφω με ελληνικα και T9 ουτε 70 δεν μου δινει!Τι σαχλαμαρα ειναι αυτη με τους 999 χαρακτηρες?

 

Πας Μενού --> Μηνύματα --> Ρυθμ.Μηνυμάτων --> Μηνύματα κειμένου --> Υποστήριξη χαρακτήρων.

 

Εκεί λογικά σου έχει Πληρης.Εσυ επέλεξε Περιορισμένη.

 

Χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε ποια είναι η τελευταία έκδοση firmware γαι το 6270??

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...