Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

emena to mono pou exei xevapsei einai auto to tetragonaki guro apo thn fotografikh !! kai auto epeidh sernetai sto trepezi polles fores !!ego pantos to kafe exo !!:)

 

Μεγάλη βλακεία όμως να προεξέχει το κάλυμμα, και φοβάσαι πως θα το ακουμπήσεις, και ξεβάφει! :blink:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά!Θέλω και γω να το πάρω και εχω μια απορία!μπόρεις από το κινιτό να διαχειριστείς το pc μέσω ΒΤ?Διάβασα αρκετές σελιδας αλλά δεν ειδα να κάνει κανεις λόγο για κάτι τέτοιο!

 

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς την διαχείρηση του desktop και των προγραμμάτων multimedia όπως το κάνουν τα τηλέφωνα Sony Erriccson?

Νομίζω πως τα Νοκια δεν το υποστηρίζουν. Πάντως εγώ και μετά την αναβάθμιση που μου έκανε η Νοκια στο λιγισμικό του κινητού, συνεχίζω να αντιμετωπίζω πρόβλημα συγχρονισμού με τον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο εμενα ρε παιδια!δεν μπορω να δω τα μηνυματα στον υπολογιστη μεσω του pc suite!Τι να κανω?Το μονο που λειτουργει μεσω του pc suite ειναι ο συγχρονισμος των επαφων!τιποτα αλλο...δεν ανοιγει καθολου ο phone browser...βοηθηστε με please...

 

Είχα και γω το ίδιο πρόβλημα, με το 3230. Μόλις έβαλα την καινούργια έκδοση του pc suite το πρόβλημα λύθηκε

 

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,72026,00.html

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6270/2.0 (03.66) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Molis to pira ki ego.sorry gia ta greeklish.

 

Από που το πήρες???

Θέλω και εγώ :( :( :(

Στη vodafone ρώτούσα τόοοοοοοσο καιρό και μου έλεγαν αύριο και αύριο. Χτες ξαναπήγα, στη vodafone στο Πειραιά και μου είπαν ότι δεν θα ξαναφέρουν το 6270 αλλά μόνο το 6280 :blink: Γιατί έτσι ρε παιδιά? και εγώ τι θα κάνω????

Και το 6280 βέβαια είναι σε έλλειψη! Ουφ! Δεν πρόκειται να πάρω κινητό :cry: :cry: :cry:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες???

Θέλω και εγώ :( :( :(

Στη vodafone ρώτούσα τόοοοοοοσο καιρό και μου έλεγαν αύριο και αύριο. Χτες ξαναπήγα, στη vodafone στο Πειραιά και μου είπαν ότι δεν θα ξαναφέρουν το 6270 αλλά μόνο το 6280 :blink: Γιατί έτσι ρε παιδιά? και εγώ τι θα κάνω????

Και το 6280 βέβαια είναι σε έλλειψη! Ουφ! Δεν πρόκειται να πάρω κινητό :cry: :cry: :cry:

Στο Mediamarkt υπάρχει αφθονία και των δύο μοντέλων,ξεκολλήστε από τους παροχούς,1ον δεν έχουν ενίοτε τις συσκευές που ζητάτε και 2ον πουλάνε πολύ πιο ακριβά,ακόμα και η αναβάθμιση συμβολαίου σε τελικό υπολογισμό δεν συμφέρει.

 

ΥΓ. Αναφέρω το Mediamarkt ως παράδειγμα και έτυχε να δώ τις συσκευές πριν λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες???

Θέλω και εγώ :( :( :(

Στη vodafone ρώτούσα τόοοοοοοσο καιρό και μου έλεγαν αύριο και αύριο. Χτες ξαναπήγα, στη vodafone στο Πειραιά και μου είπαν ότι δεν θα ξαναφέρουν το 6270 αλλά μόνο το 6280 :blink: Γιατί έτσι ρε παιδιά? και εγώ τι θα κάνω????

Και το 6280 βέβαια είναι σε έλλειψη! Ουφ! Δεν πρόκειται να πάρω κινητό :cry: :cry: :cry:

 

Και εγω στην ίδια μοίρα με εσένα ήμουνα, άλλα βρήκα ένα Vodafone Shop "παραμεθώριο" όπου δεν πήγαινε πολύ κόσμος και έκανα κράτηση για ένα 6270. Έ!! Μέσα σε 2 μέρες έφερε 2 6270, και τα τσίμησα και τα 2!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην ίδια μοίρα με εσένα ήμουνα, άλλα βρήκα ένα Vodafone Shop "παραμεθώριο" όπου δεν πήγαινε πολύ κόσμος και έκανα κράτηση για ένα 6270. Έ!! Μέσα σε 2 μέρες έφερε 2 6270, και τα τσίμησα και τα 2!

 

Βρε και στη παραμεθώριο πάω να το πάρω.

Δεν μπορείς να φανταστείς σε πόσα μέρη έχω ψάξει :blink: Μην ξεκινήσω να τα λέω ένα - ένα.

Μα στη vodafone είναι η επιδότηση. Αλλιώς σιγά μην περίμενα πότε θα το φέρει. Αλλού θα πήγαινα.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χμμμ..ιωαννα..μπορω να σου βρω..και μεταχειρισμενο(σφραγισμενο) εαν ενδιαφερεσε(και με μνημες 512 εχω δει)..

και την επιδοτηση σου,η την πουλας..η την δινεις σε κανενα συγκενικο προσωπο..;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στις 11:30 στο ΝΟΚΙΑ της Βερανζέρου 8 (Ομονοια) ειχε 2 κοματια, 1 ασημενιο κι ενα καφε.

 

μου εβαλαν και το τελευταιο λογισμικο ver. 03.66 (11 Ιαν 2006) και μαζι με το καινουργιο προγραμμα στο computer δεν κανει κανενα ...... μα κανενα ..... προβλημα..... :D τα παντα δειχνουν να δουλευουν ρολοι ...... να δουμε

 

Ωχ ..... πρεπει να αλλαξω το εικονιδιο μου..... εχω μεινει με το Μιτσουμπι

 

Επ' ευκαιρια..... ξερετε πως να βρειτε το version του λογισμικου σας ;;;;; πατατε *#0000# και θα σας το δειξει

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αγορασα μολις σημερα το 6270 και δεν μου κανει με τιποτα synchronization με το Pc.Εχουμε καμια βοηθεια?Ευχαριστω.:(
Link to comment
Share on other sites

Στο Mediamarkt υπάρχει αφθονία και των δύο μοντέλων,ξεκολλήστε από τους παροχούς,1ον δεν έχουν ενίοτε τις συσκευές που ζητάτε και 2ον πουλάνε πολύ πιο ακριβά,ακόμα και η αναβάθμιση συμβολαίου σε τελικό υπολογισμό δεν συμφέρει.

 

ΥΓ. Αναφέρω το Mediamarkt ως παράδειγμα και έτυχε να δώ τις συσκευές πριν λίγες μέρες.

Συμφωνώ και επαυξάνω.Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση ,κάναμε με την οικογένεια μου οικογενειακό στον Γερμάνο και παράγγειλα το Ν70[αυτό έγινε τη Δευτέρα].Είχαμε επιδότηση 100 ευρώ απο προηγούμενη σύνδεση του πατέρα μου.Τεσπα μου είπαν ότι θα έφτανε σε δυο τρεις μέρες!:(

Ακόμα έρχεται:mad: είμαι εξοργισμένος καθώς όταν τους τηλεφώνησε ο πατέρας μου το πρωι είπαν οτί έχει εξαντληθεί απο τα κεντρικά και οτί θα πρέπει να περιμένουμε:mad:

Να δούμε τώρα πότε θα μου το φέρουν.:( [το περιμένω με courier]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω.Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση ,κάναμε με την οικογένεια μου οικογενειακό στον Γερμάνο και παράγγειλα το Ν70[αυτό έγινε τη Δευτέρα].Είχαμε επιδότηση 100 ευρώ απο προηγούμενη σύνδεση του πατέρα μου.Τεσπα μου είπαν ότι θα έφτανε σε δυο τρεις μέρες!:(

Ακόμα έρχεται:mad: είμαι εξοργισμένος καθώς όταν τους τηλεφώνησε ο πατέρας μου το πρωι είπαν οτί έχει εξαντληθεί απο τα κεντρικά και οτί θα πρέπει να περιμένουμε:mad:

Να δούμε τώρα πότε θα μου το φέρουν.:( [το περιμένω με courier]

Βέβαια ο Γερμανός δεν έχει τις ιδαιτερότητες των παροχών αλλά είναι εχθρικός στις τιμές με αυξάνουσες τάσεις,θυμάμαι πως παλιότερα έχω αγοράσει συσκευές εκεί,αλλά ποτέ ξανα-αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Και οι επιδοτήσεις της πλάκας είναι,επίσης δεν θα ζητήσω επιδότηση ξανά-αυτό επίσης σίγουρο,Screw'em.......:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές ημέρες αγοράσα και εγώ το Nokia 6270 σαν δεύτερη συσκευή (έχω ένα Qtek 8020). Το έπέλεξα γιατί πιστεύω οτι προσφέρει πάρα πολλές δυνατότητες σε χαμηλή τιμή. Αυτό που με εντυπωσίασε είναι η οθόνη του, ο στερεοφωνικός ήχος του και το λειτουργικό του. Πραγματικά δεν περίμενα οτι μια συσκευή με αυτό το κόστος από τη Nokia θα είχε ένα τέτοιο λειτουργικό. Πιστεύω οτι το λειτουργικό series40 είναι το καλύτερο λειτουργικό για ένα απλό τηλέφωνο (για να μην παρεξηγηθώ μιλάω για τις βασικές λειτουργίες που πρέπει να παρέχει ένα τηλέφωνο, όχι για smartphone ή game ή image phone). Μοιάζει σαν να αντέγραψαν το symbian στα σημεία που έπρεπε και να πέτυχαν ένα λειτουργικό με πολύ καλύτερες ταχύτητες και πολύ πιο απλό στη χρήση του. Ως προγραμματιστής πρέπει να δώσω ένα μεγάλο μπράβο στη Nokia που έφτιαξε κάτι τέτοιο. Ο ανταγωνισμός είναι πολύ μακριά πιστεύω.

 

Με αυτά που έχω διαβάσει στο forum αισθάνομαι τυχερός. Μετά από 4 ημέρες λειτουργίας, το κινητό δεν παρουσίασε το παραμικρό. Δουλεύει θαυμάσια και πραγματικά δεν με προβλημάτισε καθόλου. Είναι γεγονός οτι η μπαταρία είναι πολύ μικρή για τις δυνατότητες της συσκευής αυτής αλλά είναι κάτι που μπορείς να το ανεχθείς μιας και δεν πιστεύω οτι υπάρχει άνθρωπος που βρίσκεται περισσότερο από 24 ώρες μακριά από πρίζα (και εάν βρίσκεται τότε σίγουρα δεν χρεάζεται ένα τηλέφωνο σαν κι' αυτό).

 

Παλιότερα είχα ένα 7610 το οποίο για την εποχή του ήταν από τα κορυφαία. Το 6270 μπορώ να πώ οτι μου άρεσε περισσότερο γιατί είναι σαφώς πιο γρήγορο και έχει πολύ καλύτερη οθόνη (και φυσικά είναι πολύ φτηνότερο). Εάν πρόσεχαν λίγο περισσότερο την ποιότητα κατασκευής και την μπαταρία ίσως με 50 - 60 euro πάνω στην τιμή να φτιάχναν ένα από τα καλύτερα κινητά της αγοράς.

 

Θα ήθελα όμως λίγο τη βοήθεια των φίλων του forum που είναι καλοί γνώστες των συσκευών Nokia μιας και εγώ δεν είμαι:

 

1. Είμαι ευχαριστημένος που μπορώ και κάνω πλήρη συγχρονισμό με το Outlook όπως ακριβώς κάνω και με το smartphone μου. Παρατήρησα όμως οτι όταν κάνω αναζήτηση στα ονόματα, μπορώ να γράψω μόνο κεφαλαία ελληνικά. Η αναζήτηση που κάνει το Nokia φαίνεται οτι είναι case sensitive (δηλαδή ελέγχει και εάν οι χαρακτήρες είναι κεφαλαίοι ή πεζοί) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω αναζήτηση με περισσότερα από ένα γράμματα. Πατάω πχ 'Α' και μου φέρνει τη πρώτη καταχώριση με 'Α' και εάν πατήσω στη συνέχεια 'Κ' δεν μου φέρνει όσα ξεκινούν από 'Ακ' αλλά επειδή δεν βρίσκει τίποτα από 'ΑΚ' δεν επιστρέφει τίποτα απολύτως. Μπορεί να αλλάξει αυτό; Μήπως υπάρχει κανένα άλλο κόλπο για να κάνω αναζητήσεις σωστά;

 

2. Υπάρχει τρόπος να δει κανείς ποια έκδοση firmware φοράει η συσκευή; Ποιο firmware είναι το τελευταίο που κυκλοφορεί; Για να γίνει update διαβάζω με τρόμο οτι πρέπει να πάει η συσκευή στη Nokia. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος; Όποιος έχει πληροφορίες ας μας πει, ίσως αν το ψάξουμε λίγο να βρούμε τρόπο να κάνουμε update μόνοι μας. Έχω τις τεχνικές γνώσεις για να φτιάξουμε ακόμα και ότι hardware χρειάζεται...

 

 

Φίλε μου φεια σου. Θα συμφωνήσω μαζί σου για το πολύ πετυχημένο λογισμικό του 6270. Πήρα και γω ένα πριν μια εβδομάδα. Βέβαια δεν κατάφερα ακόμη να συγχρονίσω, γιατί και τις τρεις φορές που προσπάθησα το πήγα μετά αναγκαστικά στη Νοκια για reset (!) γιατί μου έκανε μόνο του επανεκκινήσεις και τελικά έσβηνε! Το έχω τώρα και το δουλεύω στέλνοντας μία μία τις επαφές μου από το παλιό μου 3230! Τον συχρονισμό τον έκανα με την τελευταία έκδοση του pc suite και με bluetooth. Εάν ξέρεις κάτι, σαν προγραμματιστής, please help!!! Μου είπαν ότι μάλλον το πρόβλημα ωφείλεται στην έκδοση του firmware. Αλλά, όπως και συ δεν μπορώ να το τσεκάρω αυτό. Από την Nokia μου είπενε πως μου κάναν αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα παραμένει. Τώρα τι κάνανε...ο Θεός και η ψυχή τους!!!

Link to comment
Share on other sites

για να ξερεις, πατα *#0000# στην οθονη αναμονης για να δεις ποια εκδοση firmware εχεις και να ξερεις ποια σου βαλανε :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παδιά, μετά από μια παρακολουθήση και ξένων αντίστοιχων site για το 6270, ένα "μάτσο" κόσμος έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα με το ριμάδι το κινητό. Δείτε στο site http://www.wallyx.com/nokia_6270/. Δεν υπάρχει τρόπος να στείλουμε όλες αυτές τις παρατηρήσεις στην Νοκια; Διαβάζω συνέχεια στο forum ένα "κάρο" καλές κουβέντες για το 6270! Σαφώς είναι από τα πολύ καλά, σχετικά με την τιμή του. Όμως δημιουργούσε και συνεχίζει να δημιουργεί για τέσσερις μήνες περίπου το ίδιο ακριβώς πρόβλημα σε εκαντοντάδες χρήστες ανά τον κόσμο; Τι τέλος πάντως κάνουν στην Nokia. Δεν μπορούν να το εντοπίσουν και να το λύσουν...;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αγορασα μολις σημερα το 6270 και δεν μου κανει με τιποτα synchronization με το Pc.Εχουμε καμια βοηθεια?Ευχαριστω.:(

 

 

Φίλε join the club...

 

Πολλοί ταλαιπωρούμαστε από το ίδιο πρόβλημα. Κάποι το έλυσαν κάνοντας αναβάθμιση στο τελευταίο firmware, το V 03.66 11-01-06. Κάποιοι όχι, όπως εγώ. Έκανα την αναβάθμιση αλλά δεν τολμάω να το ξανασυνδέσω με το pc γιατί το πήγα ήδη στην Νοκια 3 φορές!!! Υπομονή μέχρι να δούμε τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλ ε ολοι εγιναν beta testers της Νοκια και ομολογω οτι κατι τετοια δημιουργει προβλημα στην εικονα της εταιρειας γιατι ενας φιλος μου που το εχει μου ειπε οτι απο εκει που το αγορασε καποιοι το εστειλαν πισω επειδη παρουσιαζε προβληματα...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, επειδή βλέπω πολύ κόσμο να έχει προβλήματα με συγχρονισμό με το OUTLOOK, να σας περιγράψω τι έχω και τι κάνω εγώ και ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα :

 

• ΝΟΚΙΑ 6270 με λογισμικό ver.03.66 (11-01-2006)

• Windows XP-Professional (με το ίδιο OUTLOOK που έρχεται από την μάνα του)

• Το USB καλώδιο σύνδεσης που έχει μέσα στο κουτί του ΝΟΚΙΑ

• Το πρόγραμμα Phone Manager που έχει στην ιστοσελίδα της ΝΟΚΙΑ

 

Μόλις μου δείξει τις επαφές μου, αρχίζω να κάνω τις αλλαγές που θέλω. Κάθε 5-6 αλλαγές που γίνονται, ΚΑΝΩ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ συγχρονισμό.

Μην αφήνεται να συσσωρεύονται πολλές αλλαγές μαζί, για τι εκεί όντως, αρχίζει να κάνει ....... σαχλαμάρες. Χθες, του έβγαλα τα μάτια :wacko: ....... 3-4 ώρες δουλειάς ....... ούτε κιχ δεν έκανε. Απλά, αφήστε το να τελειώσει τον συγχρονισμό του με το PC, πατήστε ΟΚ (στο κινητό) και ...... καλή δουλειά

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα αρχεία του κινητού (εικόνες, video, ήχους, κλπ) ούτε καν ασχολούμαι να το συζητήσω ....... δουλεύει ρολόι ..... σαν FLASH-RAM δίσκος........ γράφει-σβήνει τα πάντα, παιζει τα πάντα :yahoo: (.... ή σχεδόν τα πάντα) και γενικά είμαι κατενθουσιασμένος από την συμβατότητα του :up: ...... μετά από τις επώδυνες εμπειρίες μου απο το Mitsubishi 430i :dizzy:

 

Αυτο αφορα τους moderators αυτου του site: Αν μου πειτε σε ποια διευθυνση μπορω να κανω upload διαφορα "καλουδια" που εβαλα στο 6270 μου (ήχους, wallpapers, κλπ), θα χαρω να βοηθησω ....:happy: :O

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα υπόλοιπα αρχεία του κινητού (εικόνες, video, ήχους, κλπ) ούτε καν ασχολούμαι να το συζητήσω ....... δουλεύει ρολόι ..... σαν FLASH-RAM δίσκος........ γράφει-σβήνει τα πάντα, παιζει τα πάντα (.... ή σχεδόν τα πάντα) και γενικά είμαι κατενθουσιασμένος από την συμβατότητα του .

Παρατήρησα το εξής: Βάζω αρχεία στην κάρτα μνήμης μέσω του καλωδίου, και μπαίνουν κανονικά. Κάπου μετά την μέση της κάρτας όμως, ενώ στέλνω ένα αρχείο, μου πετάει στα windows ένα μήνυμα και μου ακυρώνει την μεταφορά. Βρε καλό μου, βρε χρυσό μου... τίποτα! Η κάρτα μισή σχεδόν ελεύθερη, άλλα όχι ωραία! Σβήνω απο την κάρτα καναδυό αρχεία, ξαναδοκιμάζω απο το pc να στείλω και όλα καλά (μέχρι να ξαναφτάσει στην μέση η κάρτα!).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...