Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εγγύηση δεν ισχύει για τα παρελκόμενα, αλλά αν τους πείσεις ότι τα σιδεράκια στον κονέκτορα της φόρτισης ήταν στραβά από την αρχή και τέτοιες μαϊμουδιές ίσως τα καταφέρεις.

Τελικά λειτουργούν κανονικά τα ακουστικά. Από ό,τι παρατήρησα πρέπει να μπουν στο κινητό ταυτόχρονα και οι δύο άκρες του κονέκτορα. Αν μπει πρώτα η αριστερή άκρη και μετά η δεξιά (τουλάχιστον σε μένα ) λειτουργεί μόνο το αριστερό ακουστικό. Οπότε χρειάζεται λίγο προσοχή στην τοποθέτηση.

Πάντως, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Geia sas kai apo mena.Mia erwtisi mono,an sto sygekrimeno kinito yparxei efarmogh pou na to kanei na paizei arxeia .avi?To 3gp sucks!!

dn nomizo oti uparxei !!mono smartphones pernoun tetoies efarmoges !!

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω τον απολογισμο ... επειτα απο 5 κανονικες φορτισεις η μπαταρια δεν φαινεται να αποδιδει καλυτερα...

Επισης το κινουμενο μερος αρχισε να δινει σημαδια περισσοτερο εντονης κινητικοτητας και να ψιλοπαιζει αριστερα ,δεξια.

Κατα τα αλλα παμε καλα,δηλ καμμια επανεκινηση,κανενα περιεργο φαινομενο,ολα σταθερα και ομορφα.Συνεχιζω να ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν ξερω για ποσο ακομα..εξαρταται απο το ποσο υπερκινητικο θα γινει το κινουμενο μερος ...:)

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζω τον απολογισμο ... επειτα απο 5 κανονικες φορτισεις η μπαταρια δεν φαινεται να αποδιδει καλυτερα...

Επισης το κινουμενο μερος αρχισε να δινει σημαδια περισσοτερο εντονης κινητικοτητας και να ψιλοπαιζει αριστερα ,δεξια.

Κατα τα αλλα παμε καλα,δηλ καμμια επανεκινηση,κανενα περιεργο φαινομενο,ολα σταθερα και ομορφα.Συνεχιζω να ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν ξερω για ποσο ακομα..εξαρταται απο το ποσο υπερκινητικο θα γινει το κινουμενο μερος ...:)

ta duo merh tou kinitou kinountai otan einai kleisto dexia kai aristera alla xoris na dhmiourgei provlima!!duo 1mhna kai pou to exo dn exei parousiash tpt!!

Link to comment
Share on other sites

X8es efage to prwto gero pesimo!!!Ystera apo 3 mhnes xrhshs!!!

Efygan kalyma, mpataria ktl alla thn bgalamame ka8arh!!!!!

Ta dyo merh exoyn thn idia kinhtikotita opws thn prwth stigmh..Fobi8hka mhpws eixe problhma o mhxanismos...H monh apwleia mia gratsoynia sthn o8onh h opoia fainetai eytyxws mono otan einai kleisto!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο αποφάσισα να πάρω το 6270.

Μου λένε όμως ότι υπάρχει έλλειψη και δεν μπορώ να το βρω πουθενά :(

Τι να κάνω?

Από μαγαζί vodafone. Κανείς που να ξέρει που υπάρχει?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ta duo merh tou kinitou kinountai otan einai kleisto dexia kai aristera alla xoris na dhmiourgei provlima!!duo 1mhna kai pou to exo dn exei parousiash tpt!!

Να εξηγησω τι εννοω.Οταν συρω το κινουμενο μερος προς τα πανω και το ανοιξω δηλαδη για να παρω τηλ,πιεζοντας τα πληκτρα του κινουμενου μερους,π,χ πρασινο,κοκκινο και κερσορα,το ανω μερος ψιλοσουστάρει σαν να εχω απο κατω ελατηριο.Στην αρχη ενιωθα απλως το κλικ των πληκτρων.Τωρα το ανω μερος παιζει πανω κατω.

Δεν το λεω αυτο εννοωντας οτι το τηλεφωνο ειναι μη λειτουργικο αλλα απλα το θεωρω εκνευριστικο.Δεν στεκομαι στο 1 χιλιοστο που φευγει αριστερα οταν ειναι κλειστο γιατι δεν θα συζηταμε μπουρδες.Αλλα το παιξιματακι πανω κατω που εβγαλε μετα απο 3 εβδομαδες δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει.Κατα τα αλλα δουλευει τελεια.Αν δεν ειχε και την οικτρή αυτη μπαταρια της μιας μερας θα ηταν σχεδον αριστο.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΝΑΙ!

Επιτέλους το βρήκα κι εγω το ρημαδοτηλεφωνάκι! :D :D :D

Για τη φίλη πιο πάνω που δεν το βρίσκει στα καταστήματα της vodafone, ένα μόνο έχω να πω: υ π ο μ ο ν η . . . . . Στην ΤΙΜ το βρήκα μετά απο κοντά 1 μήνα ψάξιμο και μόνο κατόπιν παραγγελίας.

Όσο για πρώτες εντυπώσεις, δεν έχω και πολλά να πω - προβλήματα φυσικά δεν έχει βγάλει αποτην πρώτη μέρα (αυτό μας έλειπε...). Πολύ ωραία κάμερα, πολύ καλή απόδοση ήχου, αρκετά γρήγορο.

Το μοναδικό πρόβλημα είναι αυτό που παρατήρησε και κάποιος φίλος προηγουμένως σε σχέση με το "σουστάρισμα" του κομματιού της οθόνης. Α και δύο ακόμη:

1) Το πρώτο σχόλιο όλων όσων το βλέπουν είναι του τύπου: "Πού την πας αυτή τη γκουμούτσα;", "Κανένα μεγαλύττερο δε βρήκες να πάρεις;" κλπ! (Θα μου το γκαντεμιάσουν στο τέλος... :X )

2)Για πρώτη φορά με πιάνει άγχος σε λεωφορεία, μετρό κλπ μην τυχόν μου το βουτήξει κανένας λεχρίτης... :ninja:

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΝΑΙ!

Επιτέλους το βρήκα κι εγω το ρημαδοτηλεφωνάκι! :D :D :D

Για τη φίλη πιο πάνω που δεν το βρίσκει στα καταστήματα της vodafone, ένα μόνο έχω να πω: υ π ο μ ο ν η . . . . . Στην ΤΙΜ το βρήκα μετά απο κοντά 1 μήνα ψάξιμο και μόνο κατόπιν παραγγελίας.

Όσο για πρώτες εντυπώσεις, δεν έχω και πολλά να πω - προβλήματα φυσικά δεν έχει βγάλει αποτην πρώτη μέρα (αυτό μας έλειπε...). Πολύ ωραία κάμερα, πολύ καλή απόδοση ήχου, αρκετά γρήγορο.

Το μοναδικό πρόβλημα είναι αυτό που παρατήρησε και κάποιος φίλος προηγουμένως σε σχέση με το "σουστάρισμα" του κομματιού της οθόνης. Α και δύο ακόμη:

1) Το πρώτο σχόλιο όλων όσων το βλέπουν είναι του τύπου: "Πού την πας αυτή τη γκουμούτσα;", "Κανένα μεγαλύττερο δε βρήκες να πάρεις;" κλπ! (Θα μου το γκαντεμιάσουν στο τέλος... :X )

2)Για πρώτη φορά με πιάνει άγχος σε λεωφορεία, μετρό κλπ μην τυχόν μου το βουτήξει κανένας λεχρίτης... :ninja:

Πολύ χαίρομαι που το βρήκες,καλορίζικο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή???? Αχ πόση να κάνω!

Μόνο από vodafone διότι από εκεί έχω επιδότηση.

Ούτε 200 ευρώ δεν θα δώσω για να το πάρω.

και μένα με χαλάει που είναι μεγαλούτσικο αλλά τι να κάνουμε :)

Στη Χαλκίδα μου είπαν ότι Πέμπτη θα τα παραλάβουν αλλά ήδη υπάρχει λίστα αναμονής :wacko:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που το βρήκες,καλορίζικο !!!!

Αχ, ευχαριστώ πολύ - είναι η πρώτη καλή κουβέντα που ακούω!!!

Υπομονή???? Αχ πόση να κάνω!

Μόνο από vodafone διότι από εκεί έχω επιδότηση.

Ούτε 200 ευρώ δεν θα δώσω για να το πάρω.

και μένα με χαλάει που είναι μεγαλούτσικο αλλά τι να κάνουμε :)

Στη Χαλκίδα μου είπαν ότι Πέμπτη θα τα παραλάβουν αλλά ήδη υπάρχει λίστα αναμονής :wacko:

 

Κουράγιο Ιωάννα μου και μπες στη λίστα αναμονής γιατί απ' ό,τι μου είπαν στην ΤΙΜ τουλάχιστον (αλλά προφανώς το ίδιο ισχύει για όλες τις εταιρείες, είναι θέμα ΝΟΚΙΑ...) τους στέλνουν 5-10 κομμάτια την εβδομάδα, τα οποία εξαντλούνται σε dt.

Μη σε προβληματίζει το μέγεθος - μια χαρά είναι, ακόμη και για εμάς τα κοριτσάκια που δεν έχουμε μια παλάμη νααααα!!! (με το συμπάθιο :lol: :lol: :lol: )

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Hello,

δεδομένου οτι δεν υπάρχει θήκη για το συγκεκριμένο μοντέλο ΝΟΚΙΑ , τί θήκη χρησιμοποιείτε εσείς ?

Μήπως κάποιου άλλου μοντέλου ΝΟΚΙΑ είναι συμβατή ?

 

Thanks

 

------------------------------

gandrian@panafonet.gr

Giorgos-Maroussi

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι ναι λίστα αναμονής για κινητό. Αν είναι δυνατόν.

Αν κάποιος το βρει πουθενά ας μου πει για να πάω να το πάρω :(

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι ναι λίστα αναμονής για κινητό. Αν είναι δυνατόν.

Αν κάποιος το βρει πουθενά ας μου πει για να πάω να το πάρω :(

Mediamarkt και κάποια μαγαζιά στο The Mall(Fnac,Γερμανός,Πλαίσιο).Εχεις ψάξει εκεί ???

Link to comment
Share on other sites

kalispera.eimai katoxos enos 7650 poli euxaristimenos alla perasan arketa xronia me auto to kinito kai tora leo na paro to 6270....na tin kano tin kinisi? exo diavasei sxedon oles tis selides kai vlepo kapia mikro provlimatakia alla to mono pou me exei kanei na koliso einai i mpataria....mia mera einai ligo toso krataei to 7650... peite mou osoi thelete tin gnomi sas gia to kinito mpas kai katali3o :D (an kai opou piga exei lista anamonis):wacko:
Vespa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα και γω κάποτε το 7650 και ήταν από τα καλύτερα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου. Να σου πο κάτι? Π Α Ρ Τ Ο :yahoo:

 

Άσε που θυμίζει και λίγο 7650. :D

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

kalispera.eimai katoxos enos 7650 poli euxaristimenos alla perasan arketa xronia me auto to kinito kai tora leo na paro to 6270....na tin kano tin kinisi? exo diavasei sxedon oles tis selides kai vlepo kapia mikro provlimatakia alla to mono pou me exei kanei na koliso einai i mpataria....mia mera einai ligo toso krataei to 7650... peite mou osoi thelete tin gnomi sas gia to kinito mpas kai katali3o :D (an kai opou piga exei lista anamonis):wacko:

emena mou krataei guro stis 2 mish meres alla oxi me polu xrhsh !! me merikes klhshs thn mera kai ligo radiofono !!parto einai polu kalo kinito !!

Link to comment
Share on other sites

kalispera.eimai katoxos enos 7650 poli euxaristimenos alla perasan arketa xronia me auto to kinito kai tora leo na paro to 6270....na tin kano tin kinisi? exo diavasei sxedon oles tis selides kai vlepo kapia mikro provlimatakia alla to mono pou me exei kanei na koliso einai i mpataria....mia mera einai ligo toso krataei to 7650... peite mou osoi thelete tin gnomi sas gia to kinito mpas kai katali3o :D (an kai opou piga exei lista anamonis):wacko:

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως έχει πολύ καλή σχέση απόδοσης-τιμής. Τα προβλήματα, απ' ό,τι καταλαβαίνω, έχουν αντιμετωπιστεί σε αρκετά μεγάλο βαθμό - το δικό μου π.χ., που είναι πολύ πρόσφατη αγορά, δεν έχει εμφανίσει κάτι απο όσα ανέφεραν τα παιδιά στις αρχές της κυκλοφορίας του (restarts και τα ρέστα).

Όσο για τη μπαταρία, φαντάζομαι οτι, εάν φορτιστεί σωστά τις πρώτες φορές και με νορμάλ χρήση (=όχι αυτή που κάνουμε όλοι τις πρώτες ημέρες), θα πρέπει να κρατάει γύρω στις 3 ημέρες.

Απο 'κει και πέρα........

ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ!!!!!! :tease:

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

supernet nai ontos thimizei to 7650 kai epeidi kai gia mena einai ena apo ta kalitera kinita pou perasane apo ta xeria mou ...... :D tasosvel kai effie0 euxaristo gia tis apantiseis mallon tha to tsimpiso eipate liga logia kai kala.... na doume pou tha to vro mias kai o germanos alla kai i tim mou lene oti den einai diathesimo...alla mou eipane malista oti vgenei se mple/kafe kai asimi kati tetoio an thimame kala.....ego nomiza mauro kai asimi einai mono :wacko:
Vespa
Link to comment
Share on other sites

kalispera.eimai katoxos enos 7650 poli euxaristimenos alla perasan arketa xronia me auto to kinito kai tora leo na paro to 6270....na tin kano tin kinisi? exo diavasei sxedon oles tis selides kai vlepo kapia mikro provlimatakia alla to mono pou me exei kanei na koliso einai i mpataria....mia mera einai ligo toso krataei to 7650... peite mou osoi thelete tin gnomi sas gia to kinito mpas kai katali3o :D (an kai opou piga exei lista anamonis):wacko:

egw to pira k eytyxws to ksefortothika.

an exeis tim non stop,20 wres kraraei i mpataria.

prepei na prosexeis pou to akoumpas giati ksebafoun ta asimenia meri(kalima cam,kalima kartas mnimis) k bgenei ena kokkino apaisio xrwma.

pare ena nokia me symbian

 

kalispera.eimai katoxos enos 7650 poli euxaristimenos alla perasan arketa xronia me auto to kinito kai tora leo na paro to 6270....na tin kano tin kinisi? exo diavasei sxedon oles tis selides kai vlepo kapia mikro provlimatakia alla to mono pou me exei kanei na koliso einai i mpataria....mia mera einai ligo toso krataei to 7650... peite mou osoi thelete tin gnomi sas gia to kinito mpas kai katali3o :D (an kai opou piga exei lista anamonis):wacko:

min to pareis.

proton ksebafei(to kalima tis cam,to kalima tis kartas) k bgenei ena apaisio kokkino xrwma,prepei na prosexeis para poli pos to kratas k to xeirizese.

an sou pesei,mporei na kanei bathouloma to alouminio pou den nomizw oti epanerxete.

k telos i mpataria einai gia klamata,an to kinito to xrisimopoieis k en to exeis gia na to kratas zitima einai i mia mera.

an exeis k tim nonstop kathe 20 wres thelei fortisi.to eixa ena mina k eytyxws to poylisa

aaa na sou pw k posi wra kanei na metakinise mesa stin karta mnimis?

apo fakelo se fakelo 5''-6'',an eixes pote 6680 i 6630 tha baleis ta klamata apo ta neyra sou me tin argoporia toy

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

egw to pira k eytyxws to ksefortothika.

an exeis tim non stop,20 wres kraraei i mpataria.

prepei na prosexeis pou to akoumpas giati ksebafoun ta asimenia meri(kalima cam,kalima kartas mnimis) k bgenei ena kokkino apaisio xrwma.

pare ena nokia me symbian

 

Μήπως υπερβάλλεις λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...