Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αν δεν το βρω και αυτή την εβδομάδα, θα με δείτε με πανό στο Σύνταγμα...

Καλό........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά, για την camera δεν είναι και τόσο σίγουρο. Αν δεις την ενότητα "διαξιφισμοί", υπάρχει ένα topic σύγκρισης μεταξύ 6270 και κάποιου SE (νομίζω Κ750), όπου έχουν ανέβει φωτο και απο τα δύο τηλέφωνα σε διάφορες συνθήκες (φυσικός / τεχνητός φωτισμός, συννεφιά, σκοτάδι κλπ). Συγκριτικά, του 6270 είναι αρκετά πιο σκοτεινές + με κόκκο, άσε που βγάζουν και ένα περίεργο κόκκινο χρώμα...
ΦΥΣΙΚΑ η καμερα του κ750Ι ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ 6270 βγαζει καλες φωτογραφιες
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

tha vreis tha vreis !!:) an vgeis sto suntagma pes mas pote na erhtoume gia sumparastash !!:) h kamera tou k750 einai kaluterh sigoura !!:) alla kai tou 6270 einai ikanopoihtikh !!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, σήμερα "εδέησε ο Κύριος" και έκανα την αναβάθμιση από το Nokia Καστοριάς. Οι αλλαγές που έχω παρατηρήσει είναι ότι τώρα υπάρχει επιλογή για απόκρυψη του ρολογιού από την κεντρική οθόνη (στην v 3.53 υπήρχε επιλογή μόνο για απόκρυψη της ημερομηνίας). Επίσης, οι φωτογραφίες μου φαίνονται αρκετά ποιο φωτεινές. Για τη διάρκεια της μπαταρίας ακόμα δεν μπορώ να πω διότι σήμερα έκανα την αναβάθμιση. Αν και, έτσι κι αλλιώς, 2+ μέρες μου διαρκούσε. Υπάρχει κάποια άλλη αλλαγή που δεν έχω παρατηρήσει;

Επειδή τώρα είμαι σε νετ καφέ και όχι στο δικό μου υπολογιστή, θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια. Έχω πάρει αντίγραφα ασφαλείας της μνήμης του κινητού μέσω του pc suite της Nokia. Θα επανέλθουν όλα, επαφές, μηνύματα, σημειώσεις ημερολογίου κλπ.;

Μέσω του wap.techteam.gr κατέβασα το κενό λογότυπο ώστε να μην εμφανίζεται ο φορέας (π.χ. vodafone). Περνώντας πάλι στο κινητό τα αντίγραφα ασφαλείας από τον υπολογιστή, θα περαστεί και αυτό ή θα πρέπει να το ξανακατεβάσω;

Οτιδήποτε άλλο γνωρίζετε σε σχέση με την καινούργια έκδοση του firmware, θα μου ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον.

Ευχαριστώ

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Exei parei kaneis to kinito apo vadafone ton teleytaio kairo? den to vrisko pouthena...

ego to epsaxna sthn vodafone prin kanena mhna dn to eixe kamia !!otan leme omos kamia to ennoume !! eixa paei se ola ta magazia !! telika to phra apo germano!! :)

Link to comment
Share on other sites

Exei parei kaneis to kinito apo vadafone ton teleytaio kairo? den to vrisko pouthena...

 

Αχ πώς σε νιώθω!!!!

Φαινεται οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας έχουν πάθει μία... δυσκαμψία ως προς τη συγκεκριμένη συσκευή. Μήπως αυτό οφείλεται στο οτι (όπως αναφέρεται σε άλλα σημεία του forum) περιμένουν νέα μοντέλα της nokia μέσα στον Απρίλιο; Λέμε τώρα... :X

Καλό κουράγιο στην αναζήτηση! :cool: :cool:

 

tha vreis tha vreis !!:) an vgeis sto suntagma pes mas pote na erhtoume gia sumparastash !!:) h kamera tou k750 einai kaluterh sigoura !!:) alla kai tou 6270 einai ikanopoihtikh !!

 

Ευχαριστώ για τη συμπαρασταση στο δίκαιο αγώνα μου - τώρα μάλιστα που βρήκα και συναγωνιστή (το φίλο πιο πάνω που έχει το ίδιο πρόβλημα με τη vodafone) ποιός μας πιάνει!!! :p :p :p

 

Σοβαρά τώρα, μία ερώτηση καθαρά πρακτικού περιεχομένου: Έστω οτι το βρίσκεις το ρημαδοτηλεφωνάκι και θέλεις να δεις το version (v.3τόσο κλπ). Τί λές στον έρμο τον πωλητή;;; "Ανοίξτε μου σας παρακαλώ καλέ κύριε το (σφραγισμένο) κουτί, και μπριζώστε το" και αρχίζεις να πατάς κουμπάκια;;; Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχω την αίσθηση οτι, στην καλύτερη των περιπτώσεων, θα αρνηθεί και στη χειρότερη θα σε στείλει για βρούβες! Έχουμε, δηλαδή, ως καταναλωτές αυτό το δικαίωμα, δεδομένου οτι τελευταία στιγμή ίσως κάτι στραβώσει και δεν το αγοράσουμε, αφήνοντας έτσι το κατάστημα με ένα άχρηστο, ουσιαστικά, προϊόν; (Γιατί φαντάζομαι πως μία ανοιγμένη συσκευασία θα είναι μάλλον δύσκολο να πουληθεί).

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο πρόβλημα με αυτό: Ενεργοποιώ την "εξοικονομη ενέργειας" και αντί μετά απο λίγο να μαυρίζει η οθόνη και να εμφανίζεται μόνο η ώρα σε μια γραμμή όλα μένουν ως έχουν, απλά σβήνει ο φωτισμός. Τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... S O S !

 

Πόσες ώρες πρέπει να είναι η πρώτη φόρτιση; 10-12;

 

PLease απαντήστε για να το βάλω.. το ότι το άνοιξα πριν το φορτίσω θα επηρεάσει; Μόλις το πήρα!! :)

Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... S O S !

 

Πόσες ώρες πρέπει να είναι η πρώτη φόρτιση; 10-12;

 

PLease απαντήστε για να το βάλω.. το ότι το άνοιξα πριν το φορτίσω θα επηρεάσει; Μόλις το πήρα!! :)

ΑΣΤΟ να σβησει μονο του μετα κανε φορτιση καμια 10 ωρες αν και εγω εχω τις αμφιβολιες μου γιατι ποτε δεν το διαβασα σε κανενα εγχειριδιο οδηγιων καμιας εταιρειας

 

Σοβαρά τώρα, μία ερώτηση καθαρά πρακτικού περιεχομένου: Έστω οτι το βρίσκεις το ρημαδοτηλεφωνάκι και θέλεις να δεις το version (v.3τόσο κλπ). Τί λές στον έρμο τον πωλητή;;; "Ανοίξτε μου σας παρακαλώ καλέ κύριε το (σφραγισμένο) κουτί, και μπριζώστε το" και αρχίζεις να πατάς κουμπάκια;;; Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχω την αίσθηση οτι, στην καλύτερη των περιπτώσεων, θα αρνηθεί και στη χειρότερη θα σε στείλει για βρούβες! Έχουμε, δηλαδή, ως καταναλωτές αυτό το δικαίωμα, δεδομένου οτι τελευταία στιγμή ίσως κάτι στραβώσει και δεν το αγοράσουμε, αφήνοντας έτσι το κατάστημα με ένα άχρηστο, ουσιαστικά, προϊόν; (Γιατί φαντάζομαι πως μία ανοιγμένη συσκευασία θα είναι μάλλον δύσκολο να πουληθεί).
καλη η ερωτηση αλλα εσυ σκεψου θα το αγοραζες ανοικτο απο καποιον αλλο που το ειδε και το αφησε ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

xereis kati !! dn vrisko logo na to kaneis auto!! giati kai mia palia ekdosh na exei mesa apla mporeis na pas se mia nokia kai na sto anavathmisoun se 20lepta free !!:)
Link to comment
Share on other sites

xereis kati !! dn vrisko logo na to kaneis auto!! giati kai mia palia ekdosh na exei mesa apla mporeis na pas se mia nokia kai na sto anavathmisoun se 20lepta free !!:)

Δεν αντιλέγω, απλώς μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία διαβάζοντας διάφορα posts.

Πέραν τούτου, στη nokia μπορεί να πας για μια αναβάθμιση του 20λεπτου και να καταλήξεις χωρίς τηλέφωνο για αρκετές εβδομάδες - χωρίς φυσικά αυτό να αποτελεί κανόνα, αλλά όποιος καεί στο χυλό κλπ κλπ κλπ...

ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ.........

:pig:

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, απλώς μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία διαβάζοντας διάφορα posts.

Πέραν τούτου, στη nokia μπορεί να πας για μια αναβάθμιση του 20λεπτου και να καταλήξεις χωρίς τηλέφωνο για αρκετές εβδομάδες - χωρίς φυσικά αυτό να αποτελεί κανόνα, αλλά όποιος καεί στο χυλό κλπ κλπ κλπ...

mpa dn nomizo !!vevaia exartatai se pia nokia tha pas to 6270 sou !!:) elpizo pantos na katafereis na to vreis !!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά..πήρα εχθές το κινητό..! κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής ωστοσό εχω μια απορία..που ισως είναι πρόβλημα!Η δόνηση του τηλεφώνου..νομίζω είναι κάπως παράξενη..καμιά σχεση ας πουμε με Sharp gx25... ακούγεται κάπως δυνατά.. τρίζει ίσως λίγο παραπάνω..δεν ξέρω! συμβαίνει και σε σας αυτό?ή μόνο σε μέναααα :(
Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά..πήρα εχθές το κινητό..! κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής ωστοσό εχω μια απορία..που ισως είναι πρόβλημα!Η δόνηση του τηλεφώνου..νομίζω είναι κάπως παράξενη..καμιά σχεση ας πουμε με Sharp gx25... ακούγεται κάπως δυνατά.. τρίζει ίσως λίγο παραπάνω..δεν ξέρω! συμβαίνει και σε σας αυτό?ή μόνο σε μέναααα :(

 

Συμβαίνει σε όλους φίλε μου. Το καπάκι τρίζει

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

paidia h lhpsh tou radiofwnou einai psiloxalia sto diko mou.kammia sxesh me to s700 kai peripou opws to 8310.Einai kai se sas etsi?

thanx

βαλε σε μη στερεο ληψη μονοφωνικο δηλαδη βρες τους σταθμους και μετα γυρισε το κανονικα και εισαι οκ

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν επαναφέρονται από back up ό,τι πέρασα στον υπολογιστή μέσω του pc suite; Έκανα αναβάθμιση και τώρα δεν μπορώ να περάσω τα μηνύματά μου και τις σημειώσεις ημερολογίου. Μόνο τον τηλεφωνικό κατάλογο κατάφερα να περάσω με συγχρονισμό. Τι πρέπει να κάνω; Επίσης, κατέβασα ένα κενό λογότυπο για να μην φαίνεται το λογότυπο του φορέα της κινητής τηλεφωνίας που ανήκω. Πρέπει να το ξανακατεβάσω; Όλες τις ρυθμίσεις για wap και mms πρέπει να τις ξαναπεράσω;

Θα σας παρακαλούσα θερμά να μου απαντήσετε, γιατί είναι πολύ σημαντικό για μένα.

Αντρέας

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Apoktisa xthes to 6270 kai otan akouo radio, apo ta akoustika HS-23 pou perilavanontai stin siskeuasia den akougetai kala. Me ta akoustika pou einai sto 6230, ta HDS-3 akougetai OK, alla kai me ta HS-23 sto 6230 pali akougetai kala, an katalave kapoios ti ennoo as me voithisei, please :help:
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 2 εβδομάδες χρήσης με το Nokia 6270 ver 3.66, έχω να αναφέρω ένα επιπρόσθετο προβληματάκι: Μπήκα πριν λίγες μέρες στο ημερολόγιο και είδα ότι μόνο του το κινητό είχε αντιγράψει μιά σημείωση που είχα κάνει στην διπλανή ημέρα! Πήγα να το σβήσω, και έκανε το ίδιο σε μιά άλλη σημείωση λίγες μέρες πριν! :mad:

 

Τέσπα, σβήσε σβήσε και στο τέλος όλα καλά. Δεν μου το έχει ξανακάνει, απλά όμως το αναφέρω μήπως το έχουν και άλλοι και αναρωτιούνται.

 

Α! Wallpapers από πού θα κατεβάσουμε βρε παιδιά για το κινητό; Όπως ανέφερε κάποιος νωρίτερα, πήγα να περάσω κάποια από το 6230i και ενώ μου τα έδειχνε ok, μου τα αποθήκευε με ένα τεράστιο άσπρο πλαίσιο.:mad:

 

Πάντως ο ήχος των ηχείων είναι μοναδικός. Εκεί που κάθεσαι στο δωμάτιό σου, σου'ρχεται να βάλεις ένα mp3 και ο ήχος από τα στερεοφωνικά ηχεία δεν παίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Α! Wallpapers από πού θα κατεβάσουμε βρε παιδιά για το κινητό; Όπως ανέφερε κάποιος νωρίτερα, πήγα να περάσω κάποια από το 6230i και ενώ μου τα έδειχνε ok, μου τα αποθήκευε με ένα τεράστιο άσπρο πλαίσιο.:mad:
Δες εδω έχει άπειρα απο τον xux99 ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Α! Wallpapers από πού θα κατεβάσουμε βρε παιδιά για το κινητό; Όπως ανέφερε κάποιος νωρίτερα, πήγα να περάσω κάποια από το 6230i και ενώ μου τα έδειχνε ok, μου τα αποθήκευε με ένα τεράστιο άσπρο πλαίσιο.:mad:

 

Aφου ειναι 208χ208:p

Το 6270 θελει 320χ240. Μπορεις να κατεβασεις wallpaper και αλλων κινητων ιδιας αναλυσης, πχ.S700, v3x, Sharp κτλ.:)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...