Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ο φίλος haki έχει δίκιο για της ρυθμίσεις τις Tim για mms το δοκίμασα και δουλεύουν .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

ginetai na mou peis an h kamera kai to video einai kalhtero apo to k750?

η καμερα σιγουρα ειναι χειροτερη απο του k-750.για το βιντεο δεν ξερω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Παρέλαβα εχτές το κινητό από το Πλαίσιο, με παραγγελία στο διαδικτυακό τους κατάστημα(ελληνιστί on line e-shop). Το φόρτισα της συνιστούμενες 16 ώρες και σήμερα πρωί-πρωί(στην κυριολεξία, στης 7 π.μ. που πιάνω δουλειά, το είχα ανοίξει) άρχισα να το σκαλίζω για να το μάθω. Η πρώτη εντύπωση ήταν θετική. Σωστό μέγεθος και βάρος για τα δικά μου (μεγάλα) χέρια. Χωρίς να θέλω να μπω στη διαμάχη μεγέθους με άλλα τηλέφωνα, νομίζω ότι είναι κάπου ανάμεσα στα πολύ μικρά και ελαφρά κινητά(κάτω τον 100g) και τα βαρέων βαρών με 160g+,πάντως κρύβει καλά τον όγκο του δεδομένης και της μεγάλης (και φωτεινής) οθόνης του. Καλό μενού και αρκετές δυνατότητες διαμόρφωσης(βέβαια για να πω την πικρή αλήθεια άρχισε ήδη να μου λείπει η παρουσία ενός λειτουργικού - symbian OS, SE UIQ - που έχω στα άλλα μου τηλέφωνα SE P900, Nokia 7650).

Να σας πω τώρα για τη μεγάλη και δυσάρεστη έκπληξη που συνάντησα, που είναι και ο λόγος που γράφω, ζητώντας κάποια λύση αν υπάρχει.

Όταν σε καλεί ένα όνομα με το οποίο έχεις συνδυάσει μια φωτογραφία, βγάζει μια φωτο. μικροσκοπική (1.5x1.5χιλ.), είναι δεν είναι, αντί για το λογικό full screen(σε ολόκληρη την οθόνη). Είναι δυνατών τέτoια παράληψη από μέρους της Nokia; Και τα τελευταία κινητά(από πλευράς τιμής) έχουν αυτή τη δυνατότητα!!! Υπάρχει κάποια λύση; Με ρύθμιση η πρόγραμμα; Βοήθεια! (για μένα είναι λόγος να το πουλήσω αμέσως!). Σας ευχαριστώ και καλά σας Χριστούγεννα.

:) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και το πήρα, του έβαλα και την μπαταρία BL-6C η οποία του ταιριάζει γάντι. Με έχει προβληματίσει όμως οτι κατα διαστήματα σβήνει η οθόνη για ενα δευτερόλεπτο και μετά ανάβει πάλι...κάτι σαν resart. Εχει συμβεί και σε άλλους αυτό;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Η 3.53 είναι και το μοναδικό FW.

 

Σχετικά με την μπαταρία.

 

Μετά από 3 φορτίσεις, το κινητό μόλις μου έβγαλε "η μπαταρία εξαντλείται" μετά από 57 ώρες λειτουργίας με

1. Γύρω στα 40' - 60' χρόνο ομιλίας

2. 2h30 ράδιο εκ των οποίων τα 30' στο μεγάφωνο

3. Ολίγον BT για συγχρονισμό.

 

Υποθέτω θα κρατήσει μερικές ώρες ακόμα με συντηριτική χρήση.

 

 

αυτο μου φαινεται αρκετα καλο για διαρκεια μπαταριας, πολυ καλυτερο απο αλλες αναφορες για 24 ωρες με αρκετη χρηση...

βεβαια, το πως εννοει καποιος την αρκετη η μετρια χρηση ειναι πολυ σχετικο νομιζω.

Εκτος απο αυτα δηλαδη δεν επαιξες και τιποτα games, camera κλπ για αρκετη ωρα? (ετσι ωστε να μενει η οθονη ανοιχτη, καθως ειναι, πιστευω, η πλεον ενεργοβορα λογω αναλυσης)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και το πήρα, του έβαλα και την μπαταρία BL-6C η οποία του ταιριάζει γάντι. Με έχει προβληματίσει όμως οτι κατα διαστήματα σβήνει η οθόνη για ενα δευτερόλεπτο και μετά ανάβει πάλι...κάτι σαν resart. Εχει συμβεί και σε άλλους αυτό;:confused:

μεγεια σου theka ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας. Παρέλαβα εχτές το κινητό από το Πλαίσιο, με παραγγελία στο διαδικτυακό τους κατάστημα(ελληνιστί on line e-shop). Το φόρτισα της συνιστούμενες 16 ώρες και σήμερα πρωί-πρωί(στην κυριολεξία, στης 7 π.μ. που πιάνω δουλειά, το είχα ανοίξει) άρχισα να το σκαλίζω για να το μάθω. Η πρώτη εντύπωση ήταν θετική. Σωστό μέγεθος και βάρος για τα δικά μου (μεγάλα) χέρια. Χωρίς να θέλω να μπω στη διαμάχη μεγέθους με άλλα τηλέφωνα, νομίζω ότι είναι κάπου ανάμεσα στα πολύ μικρά και ελαφρά κινητά(κάτω τον 100g) και τα βαρέων βαρών με 160g+,πάντως κρύβει καλά τον όγκο του δεδομένης και της μεγάλης (και φωτεινής) οθόνης του. Καλό μενού και αρκετές δυνατότητες διαμόρφωσης(βέβαια για να πω την πικρή αλήθεια άρχισε ήδη να μου λείπει η παρουσία ενός λειτουργικού - symbian OS, SE UIQ - που έχω στα άλλα μου τηλέφωνα SE P900, Nokia 7650).

Να σας πω τώρα για τη μεγάλη και δυσάρεστη έκπληξη που συνάντησα, που είναι και ο λόγος που γράφω, ζητώντας κάποια λύση αν υπάρχει.

Όταν σε καλεί ένα όνομα με το οποίο έχεις συνδυάσει μια φωτογραφία, βγάζει μια φωτο. μικροσκοπική (1.5x1.5χιλ.), είναι δεν είναι, αντί για το λογικό full screen(σε ολόκληρη την οθόνη). Είναι δυνατών τέτoια παράληψη από μέρους της Nokia; Και τα τελευταία κινητά(από πλευράς τιμής) έχουν αυτή τη δυνατότητα!!! Υπάρχει κάποια λύση; Με ρύθμιση η πρόγραμμα; Βοήθεια! (για μένα είναι λόγος να το πουλήσω αμέσως!). Σας ευχαριστώ και καλά σας Χριστούγεννα.

:) :) :) :) :)

Δυστυχως η μικρη εικονα δεν αλλαζει ετσι ειχε γραφει πριν λιγες ημερες:(
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

βέβαια για να πω την πικρή αλήθεια άρχισε ήδη να μου λείπει η παρουσία ενός λειτουργικού - symbian OS, SE UIQ - που έχω στα άλλα μου τηλέφωνα SE P900, Nokia 7650.

 

Όταν σε καλεί ένα όνομα με το οποίο έχεις συνδυάσει μια φωτογραφία, βγάζει μια φωτο. μικροσκοπική (1.5x1.5χιλ.), είναι δεν είναι, αντί για το λογικό full screen(σε ολόκληρη την οθόνη).

 

Εδώ είναι που θα σου λείψει πραγματικά ένα ανοιχτό λειτουργικό μιας και μόνο με εφαρμογή μπορεί να αλλάξει το μέγεθος της φωτογραφίας του καλούντος.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα!!!!!! και ειχα αυτην την απορια !!!! εφυγα να την αγορασω , την ειχα κανει αυτην την μαγκια και σε ενα 6630 και ειμουν αρχηγος ! σε αλλα κινητα ομως δεν χωρουσε, δεν εκλεινε το καπακι :( την πατησα σε ενα 6230ι που ειχα .
Μπαίνει κανονικότατα λες και είναι φτιαγμένη για αυτό το κινητό:D
Link to comment
Share on other sites

Και μερικές φωτογραφίες...

 

Thanks για τις φωτος ;) και καλοριζικο .Περιμενω να το δω και απο κοντα .:O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδία από όλες τις μερίες το κινητό είναι φανταστικό!!!πέφτει μαζί με την ανανέωση συμβολαίου οπότε σε λίγες μέρες θα το έχω στα χέρια μου!

και θα βοηθήσω όσο μπορώ αυτούς που θέλουν να το πάρουν...

 

Βάσικά επειδη δεν πολυασχολούμε πλέον με το κινητό(έχουν περάσει όμως από τα χέρια μου το 6600 από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του και το 7610 εξαντλητικές δοκιμές επί χρόνια :ninja: ) λέω να γυρίσαω στa S40.

Βασική ερώτηση!

όταν ανοιγουμέ το κινητό αργεί να ξεκινήσει(όπως τα S60 που έχουν λειτουργικό?)Η σου βγάζει αμέσως όπως τα παλία s40 δώστε PIN?

 

Από πλευράς φωτογράφισης σε απλά φωτισμού δωματίου πως τα πάει??καλύτερα ή χειρότερα από το 7610?από το ΅Κ750i??

 

 

έρωτηση άσχετη προς τους παλίους??πάω στρατό σε ένα μήνα!!! :w00t: :w00t:

πόσο πιθανό είναι να το δω να κάνει φτερά???η να πάρω κάποιο πιο φτηνό,λιγοτερα προκλητικό και κάποιο που να αντέχει(όπως το 5140i ,ξέρετε εκείνο με τα προστατευτικά καλύματα για τα χτυπήματα νερό κτλ)???

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

όταν ανοιγουμέ το κινητό αργεί να ξεκινήσει(όπως τα S60 που έχουν λειτουργικό?)Η σου βγάζει αμέσως όπως τα παλία s40 δώστε PIN?

 

Από πλευράς φωτογράφισης σε απλά φωτισμού δωματίου πως τα πάει??καλύτερα ή χειρότερα από το 7610?από το ΅Κ750i??

 

 

έρωτηση άσχετη προς τους παλίους??πάω στρατό σε ένα μήνα!!! :w00t: :w00t:

πόσο πιθανό είναι να το δω να κάνει φτερά???η να πάρω κάποιο πιο φτηνό,λιγοτερα προκλητικό και κάποιο που να αντέχει(όπως το 5140i ,ξέρετε εκείνο με τα προστατευτικά καλύματα για τα χτυπήματα νερό κτλ)???

 

 

Χρονια σου Πολλα :)

Αν κρινω απο τα τελευταια s40 πχ το 8800 που εχω ,ανοιγει αμεσως .

Φωτο σιγουρα καλυτερα απο 7610,πιο κατω οπως λιγο απο κ750 λογω autofocus.

 

Αφου πας φανταρος με το καλο, θα σου συνιστουσα να παρεις μαζι σου κατι αλλο ,πχ καποιο μεταχειρισμενο και παλιο,τουλαχιστον στην αρχη.

Κριμα ειναι να το κλαις το 6270.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ωραιες theka_2003, οι πρωτες ελληνικες φωτο αν δεν κανω λαθος. αντε να το δουμε, εχω περιεργεια να δω την οθονη του:whistle:
Link to comment
Share on other sites

καμια φωτογραφια που εβγαλε κανενας με το κινητο μπορουμε να δουμε :confused: ....εχω δει τις φωτο της προηγουμενησ σελιδας :p
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Και ενα συγκριτικό με το k750:

k750: http://img469.imageshack.us/my.php?image=dsc001888mu.jpg

6270: http://img469.imageshack.us/my.php?image=0035sz.jpg

Όπως είπε και ο nervous εκεί που υστερεί είναι στο auto focus, κατα τα άλλα δεν έχει να ζηλέψει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Και ενα συγκριτικό με το k750:

k750: http://img469.imageshack.us/my.php?image=dsc001888mu.jpg

6270: http://img469.imageshack.us/my.php?image=0035sz.jpg

Όπως είπε και ο nervous εκεί που υστερεί είναι στο auto focus, κατα τα άλλα δεν έχει να ζηλέψει κάτι...

Από τις παραπάνω photos σαφώς προκύπτει οτι το SE έχει καλύτερη κάμερα. Κι εδώ το auto focus και η τεχνογνωσία της SONY κάνει τη διαφορά. Αλλά σε γενικότερο επίπεδο οι διαφορές είναι μικρές υπέρ του k750i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επανεκκινήσεις μόνο σε μένα κάνει; Είναι πολύ σπαστικό...ημερησίως φτάνει τις 50, χωρίς υπερβολή...:(

Αναμένουμε κανένα νεο firmware;:confused:

 

Χρόνια πολλά σε όλους :) :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επανεκκινήσεις μόνο σε μένα κάνει; Είναι πολύ σπαστικό...ημερησίως φτάνει τις 50, χωρίς υπερβολή...:(

Αναμένουμε κανένα νεο firmware;:confused:

 

Χρόνια πολλά σε όλους :) :happy:

πολυ περιεργο για s40:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επανεκκινήσεις μόνο σε μένα κάνει; Είναι πολύ σπαστικό...ημερησίως φτάνει τις 50, χωρίς υπερβολή...:(

Αναμένουμε κανένα νεο firmware;:confused:

 

Χρόνια πολλά σε όλους :) :happy:

 

Το δοκιμασες με την ιδια καρτα sim ή και με διαφορετικη ? :confused:

 

Χρονια Πολλα ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επανεκκινήσεις μόνο σε μένα κάνει; Είναι πολύ σπαστικό...ημερησίως φτάνει τις 50, χωρίς υπερβολή...:(

Αναμένουμε κανένα νεο firmware;:confused:

 

Χρόνια πολλά σε όλους :) :happy:

 

Χρόνια πολλά και καλά χριστουγεννά!

 

Φίλε theka_2003 έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο μήπως οι επανεκκινήσεις να οφείλονται στη μπαταρία BL-6C;:blink:

Σ'ευχαριστούμε για τις "ελληνικές" φωτογραφίες, παραπάνω!:ninja:

 

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους!:)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και από εμένα

Η φωτογραφική μηχανή του 6270 έχει επιλογή για να είναι πιο ζωντανά τα χρώματα; Από ό,τι είδα στην ίδια φωτογραφία με το k750i τα χρώματα φαίνονται κάπως ξεθωριασμένα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...