Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι αυτοι στην νοκια αμαν ποια βγαλτε το που να παρει...... οχι τιποτα αλλο δεν θα προλαβω να το παρω θα παω φανταρος! τι λετε εχω καμια ελπιδα μεχρι τις 22/11/2005 που μπαινω μεσα (επ.οπ.)?
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ειναι αυτοι στην νοκια αμαν ποια βγαλτε το που να παρει...... οχι τιποτα αλλο δεν θα προλαβω να το παρω θα παω φανταρος! τι λετε εχω καμια ελπιδα μεχρι τις 22/11/2005 που μπαινω μεσα (επ.οπ.)?
:( Καλο κουραγιο μπα δεν το βλεπω ...ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ και μακαρι στην αρχη του μηνα ...οποτε στην πρωτη αδεια σου :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτοι στην νοκια αμαν ποια βγαλτε το που να παρει...... οχι τιποτα αλλο δεν θα προλαβω να το παρω θα παω φανταρος! τι λετε εχω καμια ελπιδα μεχρι τις 22/11/2005 που μπαινω μεσα (επ.οπ.)?

περιμενε το στη πρωτη σου αδεια φιλε μου,αν και καλο θα ηταν στην αρχη να μην το παρεις μαζι σου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει ετσι και αλλιως στην αρχη δεν θα το χαρω ολο μεσαα θα μαι καλο κουραγιο μας ευχομαι θα τα ξαναπουμε δεκεμβρη μετα την ορκομοσια......
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

paidia mallon i timi tou kinitou den tha einai sta 300 euro afou stis episimi parousiasi tou lene 300 alla xoris to f.p.a.ara paei guros sta 360 opos peripou kai to k750i .

kati allo i camera pou exei eina kaluteri i xeiroteri tou k750??

Link to comment
Share on other sites

paidia mallon i timi tou kinitou den tha einai sta 300 euro afou stis episimi parousiasi tou lene 300 alla xoris to f.p.a.ara paei guros sta 360 opos peripou kai to k750i .

kati allo i camera pou exei eina kaluteri i xeiroteri tou k750??

 

Ελαφρά εώς πολύ χειρότερη απο του κ750...(Τουλάχιστον απο τα μέχρι στιγμής δείγματα...)

Αλλά βέβαια πόσο καλή μπορεί να είναι η κάμερα ενός κινητού?

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες,ενδεχομένως μέσα στην επόμενη εβδομάδα,το 6270 έχει ήδη τιμολογηθεί και αναμένεται στα NokiaShops στην τελική τιμή των 318 Ευρώ(συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

Οσο για το 6280 ουδέν νεότερο,αλλά κόντα είμαστε.......

Πηγή Nokia Shop Αμαρουσίου, τηλ. 2108064588 και

http://www.nokia-marousi.gr

Link to comment
Share on other sites

ωραια αντε να το δουμε κι απο κοντα,αν δε δω σημεια ζωης απο το d-600 τοτε θα το παρω το 6270 αυτη τη βδομαδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kala, siga min erthei afti ti vdomada to 6270...

diladi... den ksekinaei germania, italia, galia, afstria, aglia... kai tha ksekinisei sto nokia shop tou amarousiou e?...

xmmmm... logiko akougete... de leo! :p

Link to comment
Share on other sites

kala, siga min erthei afti ti vdomada to 6270...

diladi... den ksekinaei germania, italia, galia, afstria, aglia... kai tha ksekinisei sto nokia shop tou amarousiou e?...

xmmmm... logiko akougete... de leo! :p

 

Διακρίνω αρνητικότητα και υπεροψία στην παρατήρηση σου,ανέφερα ενδεικτικά το Nokia Shop Αμαρουσίου και κατόπιν ρώτησα και σε άλλο της Αθήνας,Καλλιθέας όπου μου είπαν ακριβώς το ίδιο,έχει τιμολογηθεί στα 318 Ευρώ και αναμένεται εντός των προσεχών ημερών,ενδεχομένως μέσα στην επόμενη εβδομάδα.Εδώ πρόκειται για ασφαλή αναμετάδοση μιας πληροφορίας που εδόθη από επίσημη πηγή αφορούσα την διάθεση ενός κινητού,δεν υπάρχει θέμα ανταγωνισμού αγορών της Ε.Ε. κλπ.

Παρεπιπτώντως σιγά τα αυγά δηλαδή αν αναφέρεσαι για Γερμανία και Αυστρία κλπ.,δεν μου λέει και τίποτα,είμαι μισός Γερμανός και έζησα και λίγα χρόνια εκεί,και απότι βλέπω σε διάφορα eshops οι τιμές έχουν σταθερά ανιούσα τιμή και ούτε ιδιαίτερα επικαιροποιημένα είναι από άποψης μοντέλων.

Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω αρνητικότητα και υπεροψία στην παρατήρηση σου,ανέφερα ενδεικτικά το Nokia Shop Αμαρουσίου και κατόπιν ρώτησα και σε άλλο της Αθήνας,Καλλιθέας όπου μου είπαν ακριβώς το ίδιο,έχει τιμολογηθεί στα 318 Ευρώ και αναμένεται εντός των προσεχών ημερών,ενδεχομένως μέσα στην επόμενη εβδομάδα.Εδώ πρόκειται για ασφαλή αναμετάδοση μιας πληροφορίας που εδόθη από επίσημη πηγή αφορούσα την διάθεση ενός κινητού,δεν υπάρχει θέμα ανταγωνισμού αγορών της Ε.Ε. κλπ.

Παρεπιπτώντως σιγά τα αυγά δηλαδή αν αναφέρεσαι για Γερμανία και Αυστρία κλπ.,δεν μου λέει και τίποτα,είμαι μισός Γερμανός και έζησα και λίγα χρόνια εκεί,και απότι βλέπω σε διάφορα eshops οι τιμές έχουν σταθερά ανιούσα τιμή και ούτε ιδιαίτερα επικαιροποιημένα είναι από άποψης μοντέλων.

 

gia tin timi den eipa tipota...

alla sti germania aniousa?... xm... edo kai dio evdomades leo times katalogon... kai edo kai dio evdomades peftei to 6280 kai to 6270 sta 350 kai 300 antistoixa... misos germanos mporei na eisai... alla apoklieis to endexomeno na eisai miso-enimeromenos?...

anyway... oi times peftoun, tin alli vdomada den erxete... tora ean to se liges meres pou les tha einai to 5.12.2005 pou eipa prin kapoio kairo... den einai liges meres... oute tin alli evdomada... tha einai 3 evdomades...

anyway... an to doume afti ti vdomada stin ellada tha pao na anapso keraki kai tha arxizo na pistevo sta thavmata kai ston theo!!!

Link to comment
Share on other sites

gia tin timi den eipa tipota...

alla sti germania aniousa?... xm... edo kai dio evdomades leo times katalogon... kai edo kai dio evdomades peftei to 6280 kai to 6270 sta 350 kai 300 antistoixa... misos germanos mporei na eisai... alla apoklieis to endexomeno na eisai miso-enimeromenos?...

anyway... oi times peftoun, tin alli vdomada den erxete... tora ean to se liges meres pou les tha einai to 5.12.2005 pou eipa prin kapoio kairo... den einai liges meres... oute tin alli evdomada... tha einai 3 evdomades...

anyway... an to doume afti ti vdomada stin ellada tha pao na anapso keraki kai tha arxizo na pistevo sta thavmata kai ston theo!!!

Φιλε energy πηρα τηλεφωνο και εγω στο νοκια της θηβων και μου ειπαν πως το κινητο εχει τιμολογηθει και πως 7 με 10 μερες κανει απο την στιγμη που μπαινει με τιμη στον καταλογο[318 με ΦΠΑ] :w00t: .Καλο ειναι να ενημερονομαστε πρωτα πριν απαντησουμε σε καποιον. ;)ΥΓ.Το κινητο μπηκε στον καταλογο πεμπτη οποτε υπολογισε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

kiriakes doulevoun? :p

loipon... ipologizo... kai exoume 24 os 27 noemvri tha vgei to kinito stin ellada...

ok tha perimeno to thavma na ginei...

an kai exo aporia pos tha vgei stis 26 'i 27 pou einai savatokiriako kai den ginete diakinisi... ara mas menoun oi meres 24-25noemvri...

diladi se 3 ergasimes...

ok... pragmatika einai i proti fora sti zoi mou pou tha thelo na vgo lathos giati i nokia hellas kicks @ss!!!

Link to comment
Share on other sites

kiriakes doulevoun? :p

loipon... ipologizo... kai exoume 24 os 27 noemvri tha vgei to kinito stin ellada...

ok tha perimeno to thavma na ginei..

(psit! oxi 5 siskeves se oli tin attiki gia demo, e?)

 

Δεν μπορώ να αντιληφθώ τον λόγο για τον οποίο θέλεις να αποθαρρύνεις κάποιους να επιμένουν στην αγορά ενός καινουργιου μοντέλου στην Ελλάδα,αναμένοντας το προς διάθεση εδώ,με ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ κλπ.,αντιπαραθέτοντας όμως κάποια links γερμανικών κλπ. eshop(το ίδιο είδα και στο forum Samsung D600).Ειλικρινά πρέπει να μας πεις,είμαι σίγουρα και άλλοι απορούν,εγώ τουλάχιστον αυτό διέκρινα,αν είμαι λάθος πες μου το.

Link to comment
Share on other sites

opoios me rotaei an tha agorasei apo eksoteriko tou leo oxi giati tha exei ellinika... opoios mou leei na ton diefkolino se metafrasi gia na agorasei apo eksoteriko tou leo oxi giati de tha exei ellinika... pote anaferthika ego se agora eksoterikou opos isxirizese?

ego dino times eksoterikou gia na voitho tous xristes na apofevgoun tin elliniki aisxrokerdia... oste na perimenoun na pesoun oi times sinithos meta tin 1-2 vdomada emfanisis freskotatou modelou...

kai milao gia ta elefthera internet greek shops...

ego apo pou agorazo einai prosopiko zitima mias kai de xrisimopoio ellinika (fenete?) opote an einai na kerdiso 50-100euro gia mia siskevi tha thisiaso ta ellinika... pote den exo proteinei to idio se xristi tou myphone peran tou qtek s100 pou kai ellinika mporeis na valeis kai ta aglika windows mobile einai kalitera...

nomizo einai diki sou aporia 'i malon pareksigisi kai mi genikeveis to fenomeno...

an enoxloun oi times kai oi imerominies pou dino pou sinithos kathorizoun kai tin enarksi kai tin vasi timon stin ellada ligo argotera... poli apla mou to lete kai stamatao...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαφές ότι δεν θα συνεννοηθούμε τελικά,είτε δεν θες να με καταλάβεις ή δεν μπορείς.Τελικά εφόσον απάντησες σε δικό μου post με τόνο εμπάθειας,σχετικά με πληροφορία που έδωσα που εμπεριείχε την λέξη ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ αφορούσα τον χρονικό προσδιορισμό,αναρωτιέμαι γιατί να το κάνεις,ποιός ο σκοπός.Thats all-Alles in Ordnung.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να το δουμε αυτη την βδομαδα...Πολυ καλη η τιμη του ομως με αφηνει ανυσηχω...Και το 3230 ειχε ερθει σε πολυ χαμηλη τιμη και ηταν αποτυχια...Ελπιζω να αξιζει...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μονο guys...

Το πολυαναμενομενο 6270 θα μπορει να παιζει και αλλου τυπου αρχεια, οπως .avi με προγραμματα σαν το smart movie που εχω στο 3230 μου;

Αν ναι τοτε πραγματικα θα ειναι ενα πααααρρρα πολυ καλο τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μονο guys...

Το πολυαναμενομενο 6270 θα μπορει να παιζει και αλλου τυπου αρχεια, οπως .avi με προγραμματα σαν το smart movie που εχω στο 3230 μου;

Αν ναι τοτε πραγματικα θα ειναι ενα πααααρρρα πολυ καλο τηλεφωνο!

 

Οχι φιλε μου.Οι εφαρμογες που εχεις στο 3230 ειναι μονο για Series60 ενω το 6270 ειναι Series40. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Και ουτε θα υπαρξει - υπαρχει καποια αντιστοιχη εφαρμογη που θα εκμεταλευεται αυτη την υπεροχη οθονη υποθετω...

Thanks παντως, η αναζητηση μου θα συνεχιστει...

Link to comment
Share on other sites

οντως μετα απο επικοινωνια με το καταστημα nokia αμαρουσιου μου επιβεβαιωσαν οτι το κινητο εχει ηδη τιμολογηθει και το περιμενουν απο μερα σε μερα.για να δουμε,εγω παντως το βλεπω να ερχεται την αλλη βδομαδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα καπου αυτο "The left side of the unit holds a spacious volume rocker, while on the other side we find a dedicated camera button.There is nice LEDs which notify users of new messages, active network and missed calls. This is not common for all Nokia handsets and is not necessary to pick up and activate the device to see whether any alerts are waiting."

Θα εχει δηλαδη ledακια ειδοποιησης χαμενων κλησεων κ μηνυματων?καλο κ χρησιμο ακουγεται :)

Link to comment
Share on other sites

διαβασα καπου αυτο "The left side of the unit holds a spacious volume rocker, while on the other side we find a dedicated camera button.There is nice LEDs which notify users of new messages, active network and missed calls. This is not common for all Nokia handsets and is not necessary to pick up and activate the device to see whether any alerts are waiting."

Θα εχει δηλαδη ledακια ειδοποιησης χαμενων κλησεων κ μηνυματων?καλο κ χρησιμο ακουγεται :)

 

Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου την παρέα! Φιλε asmodeus, αυτό που διάβασες ίσως να αναφέρεται στο 6060 το οποίο έχει μια κόκκινη γραμμή στην μπροστινή επιφάνεια που αναβοσβήνει προφανώς όποτε έχει μήνυμα ή κάποια αναπάντητη κλήση. Στη σελίδα http://mobile-review.net/ παρατήρησα οτι το αναφέρει ακριβώς όπως το΄γραψες, σε πολλά όμως reviews (Ν90, 6270, 6060, 6111...), οπότε πιστεύω οτι πρόκειται για επαναληπτικό σφάλμα του συγκεκριμένου site, καθώς σε κανένα άλλο review και preview σε άλλα sites, για το συγκεκριμένο μοντέλο (6270), δέν αναφέρουν κάτι παρόμοιο. Κατα τη γνώμη μου, είναι αρκετά σημαντικό χαρακτηριστικό για να το΄χουν παραλείψει.

Μακάρι να υπήρχε βέβαια και στο πολυπόθητο 6270 αυτό το χαρακτηριστικό, όμως νομίζω οτι είναι ήδη παραφορτωμένο με δυνατότητες, οπότε μην είμαστε κι αχάριστοι, ε? Άλλωστε, τώρα που το ξανασκέφτομαι, αυτό το χαρακτηριστικό θα λειτουργούσε σε βάρος της μπαταρίας αν υπήρχε! :confused:

Καλή υπομονή λοιπόν για άλλη μια φορά σ'όλους μας μέχρι να το πιάσουμε στα χέρια μας και λυθούν επιτέλους όλες οι απορίες μας!

Περνάνε οι μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου την παρέα! Φιλε asmodeus, αυτό που διάβασες ίσως να αναφέρεται στο 6060 το οποίο έχει μια κόκκινη γραμμή στην μπροστινή επιφάνεια που αναβοσβήνει προφανώς όποτε έχει μήνυμα ή κάποια αναπάντητη κλήση. Στη σελίδα http://mobile-review.net/ παρατήρησα οτι το αναφέρει ακριβώς όπως το΄γραψες, σε πολλά όμως reviews (Ν90, 6270, 6060, 6111...), οπότε πιστεύω οτι πρόκειται για επαναληπτικό σφάλμα του συγκεκριμένου site, καθώς σε κανένα άλλο review και preview σε άλλα sites, για το συγκεκριμένο μοντέλο (6270), δέν αναφέρουν κάτι παρόμοιο. Κατα τη γνώμη μου, είναι αρκετά σημαντικό χαρακτηριστικό για να το΄χουν παραλείψει.

Μακάρι να υπήρχε βέβαια και στο πολυπόθητο 6270 αυτό το χαρακτηριστικό, όμως νομίζω οτι είναι ήδη παραφορτωμένο με δυνατότητες, οπότε μην είμαστε κι αχάριστοι, ε? Άλλωστε, τώρα που το ξανασκέφτομαι, αυτό το χαρακτηριστικό θα λειτουργούσε σε βάρος της μπαταρίας αν υπήρχε! :confused:

Καλή υπομονή λοιπόν για άλλη μια φορά σ'όλους μας μέχρι να το πιάσουμε στα χέρια μας και λυθούν επιτέλους όλες οι απορίες μας!

Περνάνε οι μέρες!

 

 

Καλώς όρισες στην παρέα,akiss78.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...