Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η άποψή μου είναι οτι οποιοδήποτε με α σειριακό αριθμό είναι με οθόνη LG, και αν έχει ΒΟΕ είναι ανακατασκευή. επίσης υποψιάζομαι ότι βγαίνανε και με LG και τις πρώτες μέρες με β σειριακό.πέραν από τις γρατσουνιές και την κατάσταση της συσκευής θα πρέπει να κοιτάξεις το wrapping και μέσα στο κουτί να δεις εάν είναι τσαλακωμένο το χαρτονάκι γύρω γύρω από το pin clip. υπάρχουν αρκετές φωτογραφίες και για τις δύο περιπτώσεις που σου είπα στις προηγούμενες σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

η άποψή μου είναι οτι οποιοδήποτε με α σειριακό αριθμό είναι με οθόνη LG, και αν έχει ΒΟΕ είναι ανακατασκευή. επίσης υποψιάζομαι ότι βγαίνανε και με LG και τις πρώτες μέρες με β σειριακό.πέραν από τις γρατσουνιές και την κατάσταση της συσκευής θα πρέπει να κοιτάξεις το wrapping και μέσα στο κουτί να δεις εάν είναι τσαλακωμένο το χαρτονάκι γύρω γύρω από το pin clip. υπάρχουν αρκετές φωτογραφίες και για τις δύο περιπτώσεις που σου είπα στις προηγούμενες σελίδες.

 

Ναι τις είδα όλες τις φωτό...απλά νόμιζα ότι μετά την αλλαγή οθόνης αλλάζει και το serial number και ότι δεν είναι σαν το ιμει που παραμένει ίδιο..Εγώ πχ τους παρέδωσα συσκευή 18Α25 και αυτοί πχ αν κάνουν αντικατάσταση με οθόνη boe θα τη δώσουν σε κάποιον με serial number της μέρας που έγινε αντικατάσταση και θα βλέπει 18B30 πχ και θα νομίζει πήρε καινούργια συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες δεν παιζει, για να αλλαξουν serial number θα πρεπει να αλλαξουν motherboard οποτε δεν εχει νοημα. οι εφαρμογες που σου λενε οτι αλλαζουν ιμει κλπ απλα κανουν maskup και τιποτα αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...άρα άμα όντως είναι s/n τέλη Νοεμβρίου αυτό που θα πάρω με boe οθόνη ίσως τη γλιτώσω... αλλιώς να μου μπουν ψύλλοι στα αυτιά...άντε να δούμε, κοντεύω 10 μέρες τώρα και δεν έχω ενημέρωση απ' το σέρβις...για 2019 με βλέπω
Link to comment
Share on other sites

η άποψή μου είναι οτι οποιοδήποτε με α σειριακό αριθμό είναι με οθόνη LG, και αν έχει ΒΟΕ είναι ανακατασκευή. επίσης υποψιάζομαι ότι βγαίνανε και με LG και τις πρώτες μέρες με β σειριακό.πέραν από τις γρατσουνιές και την κατάσταση της συσκευής θα πρέπει να κοιτάξεις το wrapping και μέσα στο κουτί να δεις εάν είναι τσαλακωμένο το χαρτονάκι γύρω γύρω από το pin clip. υπάρχουν αρκετές φωτογραφίες και για τις δύο περιπτώσεις που σου είπα στις προηγούμενες σελίδες.

 

Μην τα ξαναλέμε συνέχεια ρε παιδια. Υπάρχουν και Α με ΒΟΕ χωρίς ανακατασκευή. Το δικό μου είναι Α, με. ΒΟΕ, από αντικατάσταση από Πλαισιο και όχι από σέρβις

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πως βγαίνει στο κινητό ή επιλογές για προγραματιστες γιατί νομίζω ότι το δικό μου δεν το βγάζει

 

Το βγάζει κανονικά.... Ρυθμίσεις - σύστημα - πληροφορίες για το τηλέφωνο και τώρα δεν θυμάμαι καλά δοκίμασε να πατήσεις εκεί μέσα 7 φορές κάποιο είναι που το ενεργοποιεί...

Και εγώ στην αρχή το έχασα αλλά δοκιμάζοντας το βρήκα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μην τα ξαναλέμε συνέχεια ρε παιδια. Υπάρχουν και Α με ΒΟΕ χωρίς ανακατασκευή. Το δικό μου είναι Α, με. ΒΟΕ, από αντικατάσταση από Πλαισιο και όχι από σέρβις

 

εισαι 100% σιγουρος οτι τα ανακατασκευασμενα δεν τα στελνουνε και σε καταστηματα μεταπωλητων; εαν ναι τοτε παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε αν είναι Boe παιδιά και πως μπορούμε να καταλάβουμε ότι είναι από ανακατασκευή

 

Device info hw απο playstore

Για την ανακατασκευη υπαρχουν διαφορες φωτο σε προηγουμενες απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

η άποψή μου είναι οτι οποιοδήποτε με α σειριακό αριθμό είναι με οθόνη LG, και αν έχει ΒΟΕ είναι ανακατασκευή. επίσης υποψιάζομαι ότι βγαίνανε και με LG και τις πρώτες μέρες με β σειριακό.πέραν από τις γρατσουνιές και την κατάσταση της συσκευής θα πρέπει να κοιτάξεις το wrapping και μέσα στο κουτί να δεις εάν είναι τσαλακωμένο το χαρτονάκι γύρω γύρω από το pin clip. υπάρχουν αρκετές φωτογραφίες και για τις δύο περιπτώσεις που σου είπα στις προηγούμενες σελίδες.

 

Η άποψη σου είναι λανθασμένη... Και εγω όπως και φίλος με αγορά από προπαραγγελια day ONE πριν καν γίνει θέμα με την οθόνη με Α και οθόνη BOE...Τα πράγματα τα περιπλέκεται χωρίς λόγω. 2 κατασκευαστές οθόνης της συσκευης από την αρχή και jocker πια θα έπαιρνες...εγω όπως και πολλοί άλλοι πήραμε BOE ενώ άλλοι πήραν LG

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα λέει ότι είναι lg κακό αυτό συμφονα με αυτά που ακούω το χρεισημοποιο από χθες του έχω κάνει το τεστ με την οθόνη και μου την βγάζει μια χαρά πουθενά πράσινη λα τι λέτε να κάνω το αφήνω και βλέπουμε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορω να ανεβάσω foto

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη σου είναι λανθασμένη... Και εγω όπως και φίλος με αγορά από προπαραγγελια day ONE πριν καν γίνει θέμα με την οθόνη με Α και οθόνη BOE...Τα πράγματα τα περιπλέκεται χωρίς λόγω. 2 κατασκευαστές οθόνης της συσκευης από την αρχή και jocker πια θα έπαιρνες...εγω όπως και πολλοί άλλοι πήραμε BOE ενώ άλλοι πήραν LG

 

κατα τη δικη σου αποψη,η αποψη μου ειναι λανθασμενη. και αυτο που μου λες δε μου λεει κατι. επισης, εαν και εσυ ειχες αλλαξει 3 συσκευές οπως εγω και επαιρνες ΒΟΕ χαλια ποιοτητας και να ξεκολλανε μερη ή οπως ταλαιπωρουνται και οι υπολοιποι και εσυ θα τα "περιεπλεκες", και εσυ θα προσπαθουσες να βρεις ενα λογικο pattern μπας και βοηθησεις καποιον. σε γενικες γραμμες 18Β15< ειναι πιο safe απ οτι δειχνουν τα λεγομενα των 180 σελιδων εδω.

Edited by tanner
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο ρε παιδιά οκ όσοι δεν ασχολούνται με τα φόρουμ κ δεν ξέρουν τι γίνεται με αυτές τις παρτίδες μου κάνει εντύπωση που υπάρχουν νέες αγορές για την συσκευή ενώ ξέρουμε ότι υπάρχει το θέμα με την πράσινη οθόνη. Οκ κ μένα μου φαίνεται δυνατή σαν συσκευή κ αν έψαχνα κινητό θα ήταν μια απτις επιλογές μου αλλά με αυτά π διαβάζω εδώ κ σε σκρουτζ σίγουρα δε θα το ρίσκαρα πριν βγουν καινούργιες παρτίδες απροβληματιστες..

Χαρά στο κουράγιο σας μακάρι να τελειώσουν τα άγχη σας κ να χαρειτε τη συσκευή σας. Τα λέω με καλή πρόσθεση μην παρεξηγηθώ. Καλές γιορτές

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!Εγώ έχω παραγγείλει το Mate 20 pro από Κοτσωβολο και μου είπαν για 7 εργάσιμες μέρες περίπου οριακά πριν την νέα χρονιά.Πάντως εγώ πιστεύω πως πλέον σιωπηλά αλλά ισχύει π.χ. Κοτσωβολο πως έχουν αποσύρει την συσκευή για να φέρουν νέες παρτίδες.Είναι αρκετός καιρός που δεν υπάρχει διαθέσιμη η συσκευή οχι βέβαια στο εν λόγω κατάστημα αλλά και σε άλλα.Εξάλλου ποιο κατάστημα θα ήθελε να χαλάσει την φήμη του ότι έχει ελλειμματικές συσκευές για τους περισσότερους που δεν ξέρουν ποιος ευθύνεται για το ελάττωμα?Πάντως μου κάνει εντύπωση πως αποσύρθηκε από το σάιτ του Κοτσωβολου η συσκευή δεν υπάρχει καν.Ίσως θα γίνει πάλι διαθέσιμο από την νέα χρονιά που θα ρίξουν και την τιμή του και θα έχουν και διαθέσιμες νέες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!Εγώ έχω παραγγείλει το Mate 20 pro από Κοτσωβολο και μου είπαν για 7 εργάσιμες μέρες περίπου οριακά πριν την νέα χρονιά.Πάντως εγώ πιστεύω πως πλέον σιωπηλά αλλά ισχύει π.χ. Κοτσωβολο πως έχουν αποσύρει την συσκευή για να φέρουν νέες παρτίδες.Είναι αρκετός καιρός που δεν υπάρχει διαθέσιμη η συσκευή οχι βέβαια στο εν λόγω κατάστημα αλλά και σε άλλα.Εξάλλου ποιο κατάστημα θα ήθελε να χαλάσει την φήμη του ότι έχει ελλειμματικές συσκευές για τους περισσότερους που δεν ξέρουν ποιος ευθύνεται για το ελάττωμα?Πάντως μου κάνει εντύπωση πως αποσύρθηκε από το σάιτ του Κοτσωβολου η συσκευή δεν υπάρχει καν.Ίσως θα γίνει πάλι διαθέσιμο από την νέα χρονιά που θα ρίξουν και την τιμή του και θα έχουν και διαθέσιμες νέες συσκευές.
Επεβαιβαιωνω τα λεγόμενα σου όντος σχεδόν σε όλα τα επισιμα περιμένουν παραλαβή ("ελπίζω νέες παρτίδες)

Πάντος τεράστια ξεφτίλα από την huawei που δεν έχει βγάλει καμία επισιμη ανακοίνωση ενώ το θέμα έχει πάρει τέτοιες διαστάσεις

Link to comment
Share on other sites

Όπως σε όλες τις μεγάλες εταιρείες όταν υπάρχει ένα μεγάλο θέμα κοιτάνε να το συγκαλύψουν για το όνομα της εταιρείας.Θεωρώ πως όσοι δεν ασχολούνται με κινητά π.χ. καποιος που λέει "α θα πάρω αυτό το τηλ που βγάζει ωραίες φωτό" και πίστεψε με υπάρχουν πολλοί....δεν γνωρίζουν καν το θέμα.Οπότε μόνο οι γνώστες γνωρίζουν....π.χ. s/n με τις παρτίδες κτλ.

Να σε γυρίσω και χρόνια πίσω ως παράδειγμα με το Nokia 8310 και κάποιες παρτίδες του Nokia 6510 που έπαιζε η μπαταρία και έπρεπε να βάζεις χαρτονάκι για να μην κλείνει το τηλ.Δεν βγήκε καμία Nokia να αναφέρει οτιδήποτε.Και υπάρχουν και άλλα που δεν ξέρουμε....

Link to comment
Share on other sites

Όπως σε όλες τις μεγάλες εταιρείες όταν υπάρχει ένα μεγάλο θέμα κοιτάνε να το συγκαλύψουν για το όνομα της εταιρείας.Θεωρώ πως όσοι δεν ασχολούνται με κινητά π.χ. καποιος που λέει "α θα πάρω αυτό το τηλ που βγάζει ωραίες φωτό" και πίστεψε με υπάρχουν πολλοί....δεν γνωρίζουν καν το θέμα.Οπότε μόνο οι γνώστες γνωρίζουν....π.χ. s/n με τις παρτίδες κτλ.

Να σε γυρίσω και χρόνια πίσω ως παράδειγμα με το Nokia 8310 και κάποιες παρτίδες του Nokia 6510 που έπαιζε η μπαταρία και έπρεπε να βάζεις χαρτονάκι για να μην κλείνει το τηλ.Δεν βγήκε καμία Nokia να αναφέρει οτιδήποτε.Και υπάρχουν και άλλα που δεν ξέρουμε....

 

για αυτό και λέω ξεφτιλαααα

εντωμεταξύ κράζουμε την apple αλλα κουτσά στραβά πάντα βγαινει έστω κάτι λέει

Link to comment
Share on other sites

για αυτό και λέω ξεφτιλαααα

εντωμεταξύ κράζουμε την apple αλλα κουτσά στραβά πάντα βγαινει έστω κάτι λέει

 

Ε λέει αλλά τι λέει? Ότι το να έρχονται λυγισμένα iPad είναι κάτι φυσιολογικό ;;

Απαράδεκτη η Huawei ενώ είχε κάνει φοβερό ξεκίνημα με το p20 pro

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα στην Αθήνα Huawei.

Μου είπαν ότι είναι για αντικατάσταση.

Είναι από τις πρώτες παρτίδες

τότε που ήταν προπαραγγελεια, από το plaisio.

Τους είπα, ότι δεν θα δεχθώ, ανακατασκευή, και περιμένουν να παραλάβουν, για να στείλουν.

Υπολογίζω σε 10~ 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!Εγώ έχω παραγγείλει το Mate 20 pro από Κοτσωβολο και μου είπαν για 7 εργάσιμες μέρες περίπου οριακά πριν την νέα χρονιά.Πάντως εγώ πιστεύω πως πλέον σιωπηλά αλλά ισχύει π.χ. Κοτσωβολο πως έχουν αποσύρει την συσκευή για να φέρουν νέες παρτίδες.Είναι αρκετός καιρός που δεν υπάρχει διαθέσιμη η συσκευή οχι βέβαια στο εν λόγω κατάστημα αλλά και σε άλλα.Εξάλλου ποιο κατάστημα θα ήθελε να χαλάσει την φήμη του ότι έχει ελλειμματικές συσκευές για τους περισσότερους που δεν ξέρουν ποιος ευθύνεται για το ελάττωμα?Πάντως μου κάνει εντύπωση πως αποσύρθηκε από το σάιτ του Κοτσωβολου η συσκευή δεν υπάρχει καν.Ίσως θα γίνει πάλι διαθέσιμο από την νέα χρονιά που θα ρίξουν και την τιμή του και θα έχουν και διαθέσιμες νέες συσκευές.

 

επιβεβαιωνω και εγω,απο 24/12 εφυγε και η δικη μου παραγγελια απο κοτσοβολο και μου ειπαν το λιγοτερο 15 μερες παραλαβη διοτι αποθηκη δεν υπαρχουν κομματια και περιμενουν απο huawei να τους προμηθευσει με νεες συσκευες!ελπιζω σε νεες παρτιδες και να μην εχουμε καποιο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ε λέει αλλά τι λέει? Ότι το να έρχονται λυγισμένα iPad είναι κάτι φυσιολογικό ;;

Απαράδεκτη η Huawei ενώ είχε κάνει φοβερό ξεκίνημα με το p20 pro

 

τουλάχιστον τα παραδεχεται και πολλές φορές βλέπουμε και επιδιορθώσεις κλπ

δλδ την ακοής να βγαινει και να λέει κάτι αυτό και μόνο σου δίνει μια σιγουριά (και ας λέει καμία φορά μπούρδες)

 

η huawei κάνει καθαρά τον κινεζο (και είμαι απο τους fan της........) αλλά αυτό είναι απαράδεκτο για μένα

 

σαν να βγαινει και να λέει suckerss ouuuu ouuu

 

ακόμη ποιο τραγικό είναι οτι τελικά τα καταστήματα αποφασισαν μονα του και ουσιαστικά περιμένουν νέες παρτίδες και δεν δίνουν αλλο απο τις παλιές...... και οχι η huawei που θεωρεί ακόμη οτι είναι οκ η πρασινάδα........

 

και οτι αφορα της οθόνες θα μου πεις lg φταει...... ε δεν είναι τοσο απλα ολοι ξερουμε οτι lg οτι αφορα τα κινιτα και τα parts τους βγαζει σαπακια 9/10 την huawei ποιος την ανάγκασε να πάρει από αυτήν? (πέρα από το κλάμα τον μετόχων που ήθελαν φτηνότερα pars με υψηλότερη τελική τιμή)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 9.0.0.153 (από 122). Πλήρες πακέτο 3.8 GB.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 9.0.0.153 (από 122). Πλήρες πακέτο 3.8 GB.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που είναι ρε ****τη και δεν ήρθε καμία ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...