Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σε όλους και εγω κάτοχος του mate 20 pro από σήμερα δώρο το sn που βλέπω όμως εινα αυτό LHS0218928002039έχει κάποιος ιδέα τι παρτίδα μπορεί να είναι ευχαριστώ πολύ

 

Πιο πρώτη και απ' τις πρώτες είναι φίλε μου αν και δε σημαίνει κάτι αυτό...είναι 28 Σεπτεμβρίου 2018 η κατασκευή...από Γερμανό το πήρες χρώμα μπλε;

Link to comment
Share on other sites

Πιο πρώτη και απ' τις πρώτες είναι φίλε μου αν και δε σημαίνει κάτι αυτό...είναι 28 Σεπτεμβρίου 2018 η κατασκευή...από Γερμανό το πήρες χρώμα μπλε;

 

Πως καταλαβαίνουμε ότι είναι Σεπτεμβρίου? Δεν γράφει Α

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαίνουμε ότι είναι Σεπτεμβρίου? Δεν γράφει Α

 

Γράφει 9...Μετά το 9 πάει Α που είναι Οκτωβρίου, Β Νοεμβρίου και σιγά σιγά θα έχουμε και C Δεκεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο cosmote το πείρα σε μπλε τώρα βλέπουμε θα σας ενημερώσω τώρα έχω ακόμα το p 20 pro και γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος από Huawei εδώ και πολά χρόνια από p6. Ο μόνος λόγος που το αλλάζω είναι γιατί μου αρέσει πολύ. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση ελπίζω να πάνε όλα καλά θα σας πω
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε video το note 9 είναι πολύ πιο καλό από το 20 pro. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με θέματα λογισμικού πάντως η ποιότητα το το note 9 είναι πολύ πάνω!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε video το note 9 είναι πολύ πιο καλό από το 20 pro. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με θέματα λογισμικού πάντως η ποιότητα το το note 9 είναι πολύ πάνω!!
Θέμα kyrin είναι καθαρά και μόνο ούτε camera ούτε λογισμικό (λόγο της διαφορετικής αρχιτεκτονικης του δεν συμβαδίζει μια στο ότι αφορά decode encode video στο Android από της αρχές μέχρι τώρα
Link to comment
Share on other sites

Θέμα kyrin είναι καθαρά και μόνο ούτε camera ούτε λογισμικό (λόγο της διαφορετικής αρχιτεκτονικης του δεν συμβαδίζει μια στο ότι αφορά decode encode video στο Android από της αρχές μέχρι τώρα

 

Τι να πω!!! Κατασκευάζει cpu στα 7 nm και δεν μπορεί να φτιάξει το βίντεο να έχει συμβατότητα ο kyrin με το Android. Δλδ οκ, αλλά υποτίθεται ότι είναι camera phone

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδιά σε δοκιμή λήψης που έκανα πριν ενα 10 λεπτό βίντεο σε FHD ανάλυση στα 30ft εντός σπιτιού κυνηγώντας την ανιψιά μου ηταν απλά εξαιρετικό... Υπέροχα χρώματα και ήχος καθόλου σπασίματα, πολύ καλή σταθεροποιηση και πεντακάθαρη εικόνα... Τραβιξα να δω διάφορες με 4κ αλλα δεν υπάρχει τηλεόραση στον χώρο που να υποστηρίζει...

Εγω για βίντεο σε εσωτερικό χώρο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος οπως και οι υπόλοιποι παρεβρισκομενοι έπαθαν πλάκα... Τώρα για τους φωτογράφους σίγουρα κάποιες συσκευές θα τραβάνε και ακόμα καλύτερα... Με το ΝΟΤΕ 9 να πω την αλήθεια δεν είχα κάνει δοκιμή να τα δω σε τηλεόραση...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδιά σε δοκιμή λήψης που έκανα πριν ενα 10 λεπτό βίντεο σε FHD ανάλυση στα 30ft εντός σπιτιού κυνηγώντας την ανιψιά μου ηταν απλά εξαιρετικό... Υπέροχα χρώματα και ήχος καθόλου σπασίματα, πολύ καλή σταθεροποιηση και πεντακάθαρη εικόνα... Τραβιξα να δω διάφορες με 4κ αλλα δεν υπάρχει τηλεόραση στον χώρο που να υποστηρίζει...

Εγω για βίντεο σε εσωτερικό χώρο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος οπως και οι υπόλοιποι παρεβρισκομενοι έπαθαν πλάκα... Τώρα για τους φωτογράφους σίγουρα κάποιες συσκευές θα τραβάνε και ακόμα καλύτερα... Με το ΝΟΤΕ 9 να πω την αλήθεια δεν είχα κάνει δοκιμή να τα δω σε τηλεόραση...

 

Εγώ πάντως απλά το ανέφερα διότι σε μια σχολική γιορτή βγάλαμε βίντεο εγώ με τη σύζυγό το γιο μας (εγώ με Mate 20 pro & το εταίρο ήμισυ iPhone x) οι διαφορές ήταν αρκετές και μεγάλες

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η οθόνη του Note 9 θεωρείται καλύτερη από του mate 20 pro; Στα καταστήματα πάντως που τα βλέπω δίπλα δίπλα του mate μου φαίνεται πιο ευκρινής και με ακόμη πιο ζωντανά χρώματα από του Note 9. Ίσως να είναι και η πρώτη φορά που βλέπω οθόνη καλύτερη από οθόνες της Samsung. Ισχύει ή είναι ιδέα μου;

Πιο ευκρινης ειναι σιγουρα αφου εχει την μεγαλύτερη ανάλυση σε κινητο.. 3120 ειναι η οριζοντια νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους...

Όταν το Note 9 πάρει το Android P9 τότε θα δούμε πραγματικά τι ψάρια θα πιάνει σε βίντεο, φωτό κ.α.!!!!

(π.χ. η Oneplus για το 5T έδωσε 3 αναβαθμίσεις μέσα σ' ενα μήνα με την αναβάθμιση σε Pie!!Όχι τώρα η Sams που είναι και αργή στις αναβαθμίσεις της...θα δείξει πιστεύω μετά....ποιός θα είναι ο τελικός νικητής!)

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδιά σε δοκιμή λήψης που έκανα πριν ενα 10 λεπτό βίντεο σε FHD ανάλυση στα 30ft εντός σπιτιού κυνηγώντας την ανιψιά μου ηταν απλά εξαιρετικό... Υπέροχα χρώματα και ήχος καθόλου σπασίματα, πολύ καλή σταθεροποιηση και πεντακάθαρη εικόνα... Τραβιξα να δω διάφορες με 4κ αλλα δεν υπάρχει τηλεόραση στον χώρο που να υποστηρίζει...

Εγω για βίντεο σε εσωτερικό χώρο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος οπως και οι υπόλοιποι παρεβρισκομενοι έπαθαν πλάκα... Τώρα για τους φωτογράφους σίγουρα κάποιες συσκευές θα τραβάνε και ακόμα καλύτερα... Με το ΝΟΤΕ 9 να πω την αλήθεια δεν είχα κάνει δοκιμή να τα δω σε τηλεόραση...

 

Λεγε τετοια και να φευγουνε οι οποιες αρνητικες σκεψεις για το βιντεο,γιατι στο s8+ χρησιμοποιουσα μονο 60 fps !και να να χασω λιγο απο βιντεο ,κερδιζεις σε αλλα ποσα! χρονια πολλα καλα χριστουγεννα

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια επιλογή το Samsung S7 όπου επιλέγω το πρόγραμμα μουσικής πχ, ή όποιο πρόγραμμα επιλέξω, να έχει διαφορετική έξοδο ήχου από τα υπόλοιπα προγράμματα. Για παράδειγμα ακούω μουσική από το e-radio με το Bluetooth ηχείο και ταυτόχρονα βλέπω και διαβάζω διαφορά και βλέπω βίντεο από το Facebook χωρίς να σταματάει το Ραδιόφωνο γιατί ο ήχος από το Ραδιόφωνο πάει στο Bluetooth ενώ ο ήχος από το Facebook ακούγεται από το ηχείο του κινητού ταυτόχρονα. Αυτό είναι επιλογή του κινητού Samsung ή είναι του android άρα το έχουν όλα τα κινητά;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τελικά κάποιο κόλπο να βάλουμε την 153 στο κινητό μας? Σαν ota δεν μου έχει έρθει ακόμα
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον. επισης "ενδιαφερον" οτι μονο το telephoto εχει optical image stab

 

 

όπως καταλαβαινετε το 2ο μου που ξεκολλησε το backglass ητανε 100% refurbished, και poorly refurbished αλλα ελληνικης ανακατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, το κινητό αν και από τα πρώτα. δεν βλέπω κανένα πρόβλημα με οθόνη είναι πραγματικά πολύ καλό μέχρι στιγμής η οθόνη κλασεις ανώτερη από p 20pro και ταχύτητες δεν υπάρχουν. Μόλις το άνοιξα μου ήρθε και αναβάθμιση αλλά στην 122. Από οτι καταλαβαίνω είναι άλλες δύο; Η κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, το κινητό αν και από τα πρώτα. δεν βλέπω κανένα πρόβλημα με οθόνη είναι πραγματικά πολύ καλό μέχρι στιγμής η οθόνη κλασεις ανώτερη από p 20pro και ταχύτητες δεν υπάρχουν. Μόλις το άνοιξα μου ήρθε και αναβάθμιση αλλά στην 122. Από οτι καταλαβαίνω είναι άλλες δύο; Η κάνω λάθος.

 

Η τελευταία που έχουμε λάβει είναι η 153....καποιοι πήραν την 147 και μετά την 153 και κάποιοι άλλοι όπως εγώ κατευθείαν από την 122 στην 153 αλλά όχι με το απλό OTA αλλά με δοκιμή και κατέβασμα πλήρες πακέτου αναβάθμισης (3,8gb)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως θα ήθελα κάποιος να μου πει για το θέμα του ήχου των ειδοποιήσεων αν το κάνει μόνο σε μένα ή είναι κοινό bug...Δηλαδη... Έχω καθορίσει έναν ήχο ειδοποιήσεων από τις κεντρικές ρυθμίσεις - ήχοι - ήχος ειδοποιήσης. Ο ηχος αυτός γίνετε αυτόματα "προκαθορισμενος ήχος ειδοποιήσεων". Όταν τον επέλεξα για να τον καθορισω τον άκουσα να παίζει σε μια ένταση ας πούμε 10 με ανοιχτά το Dolby ATMOS και στερεοφωνικά...Και τώρα το πρόβλημα :

Οταν λαμβάνω ειδοποίηση στο Facebook, Instagram ακούω τον ήχο με ένταση 10 στερεοφωνικά. Όταν λαμβάνω ειδοποίηση στο messanger, viber, weather and clock, shazam, tips, Bluetooth και δεν ξέρω πόσες ακόμα εφαρμογές ακούω τον ήχο με ένταση 5 (πολύ πιο χαμηλά) και μόνο από το κάτω ηχείο...

Το έχει παρατηρήσει κάνεις άλλος να δούμε αν είναι μόνο δικό μου το πρόβλημα?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω διαβασει ολα σας τα σχολια αναφορικα με την πρασινη οθονη του mate20pro. Το αγορασα 17/12 κ χτες τυχαια παρατηρησα το πρασινο, ειναι εντος των 15 ημερων για Doa που δινει ο Γερμανος απο οπου το πηρα. Αν γνωριζετε εχω καποιες αποριες

1)το doa ουσιαστικα σημαινει αμεση αντικατασταση απο τον Γερμανο ή χρειαζεται το οκ της huawei?

2)ειμαστε αρκετα σιγουροι οτι η σειρα Β ειναι οκ γιατι η αληθεια ειναι οτι δε θα ηθελα πιστωτικο

3)μαζι ειχα παρει δωρο το p20 lite με αυτο τι γινεται? Αν σας εχει τυχει βεβαια κ γνωριζετε

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια επιλογή το Samsung S7 όπου επιλέγω το πρόγραμμα μουσικής πχ, ή όποιο πρόγραμμα επιλέξω, να έχει διαφορετική έξοδο ήχου από τα υπόλοιπα προγράμματα. Για παράδειγμα ακούω μουσική από το e-radio με το Bluetooth ηχείο και ταυτόχρονα βλέπω και διαβάζω διαφορά και βλέπω βίντεο από το Facebook χωρίς να σταματάει το Ραδιόφωνο γιατί ο ήχος από το Ραδιόφωνο πάει στο Bluetooth ενώ ο ήχος από το Facebook ακούγεται από το ηχείο του κινητού ταυτόχρονα. Αυτό είναι επιλογή του κινητού Samsung ή είναι του android άρα το έχουν όλα τα κινητά;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτά μόνο σε Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον. επισης "ενδιαφερον" οτι μονο το telephoto εχει optical image stab

 

 

όπως καταλαβαινετε το 2ο μου που ξεκολλησε το backglass ητανε 100% refurbished, και poorly refurbished αλλα ελληνικης ανακατασκευης.

 

 

Άρα πάει η ανακατασκευή σύννεφο ε; Κατάλαβα τι θα πάρω και γω στα χέρια μου...Το πήγες πίσω και το 2ο για αλλαγή;;

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειται. ολη η ιστορια ειναι γραμμενη στις προυγουμενες σελιδες για να εχουν γνωση και τα αλλα μελη εαν τους τυχει κατι παρομοιο.
Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειται. ολη η ιστορια ειναι γραμμενη στις προυγουμενες σελιδες για να εχουν γνωση και τα αλλα μελη εαν τους τυχει κατι παρομοιο.

 

Άρα να έχω το νου μου, τώρα σε λίγες μέρες που θα παραλάβω από σέρβις ε; Να προσέξω για γρατσουνιές και για το αν θα είναι καλά κολλημένη η οθόνη ή και κάτι άλλο; Θενκς!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...