Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω κατι ομως , ναι αυτοί ειναι τραγικοί. Αλλα κάθεσαι και εσυ και περιμένεις λες κι ειναι το μονο καλο κινητό που κυκλοφορεί.

Δεύτερο άτομο δικό μου που έπεσε σε hulk και αμέσως πήγε και ζήτησε επιστροφή χρημάτων και -κλασσικά- αγόρασε note.

 

Δεν ξερω ρε παιδιά τέτοια ταλαιπωρία λες κι ειναι η μόνη αξιόλογη συσκευη , πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Άλλος διάβασα επέστρεψε 3 συσκευες και περιμένει την τέταρτη.....

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αξιόλογες συσκευές υπάρχουν αλλά όχι στα 7nm και με 40mp triple camera . Επίσης η δύναμη του επεξεργαστή κανει το mate 20 pro το μόνο κινητό Android που κυκλοφορεί με δύναμη ισάξια με του A12 ακόμα και σε video rendering . Αν κάποιος είναι να δαπανήσει 1000 γιατί να μην πάρει τεχνολογία του 2019 που θα είναι όλοι στα 7nm ; Φαντάσου να δώσεις 1000 σήμερα για να πάρεις κινητό που είναι ήδη μια γενιά πίσω .

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις το κινητό που έχεις, να πας σε ένα κατάστημα και να το συγκρινεις με το mate 20. Αν καταλάβεις κάποια διαφορά και σου αρέσει αγόρασε το, αν δεν καταλάβεις τίποτα απλά φεύγεις. Η συχνότητα που αλλάζω εγώ τα κινητά αφορά εμένα και την τσέπη μου. Τι να κάνουμε τώρα? Το mate είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά και αυτό για την ώρα δεν έχει αλλάξει μέχρι να βγει το επόμενο ισχυρότερο κινητό, το οποίο δεν θα αργήσει να έρθει.

 

Το κινητό το είχα αγοράσει το κράτησα μια βδομάδα και το έδωσα για το γνωστό πρόβλημα,η απόφαση πάντως για ένα κινητό δεν βγαίνει

από ένα τσεκαρισμα σε ένα κατάστημα.οσο για την συχνότητα που αλλάζεις τα κινητά δεν σου είπε κανείς τίποτα καλά κάνεις τι με

νοιάζει εμένα,εγω στο είπα απλά για το oneplus επειδη κυκλοφορίσε τώρα προσφατα.Αφου λοιπόν είναι το καλύτερο κινητό τράβα ένα βίντεο 4 κ 60fps ωωω σόρρυ δεν έχει δεν πειράζει σε άλλη περίπτωση θα τραβουσες άλλο τέλος πάντων τώρα ότι και να τραβήξεις χάλια μαύρα ειναι τράβα ένα slow motion ααα κρίμα το καλύτερο κινητό των 1050 €δεν τραβάει σωστό slow.

ενα τηλεφωνο τέτοιας κατηγορίας δεν θα πρέπει να έχει ψεγάδι θα πρέπει να είναι όλα τέλεια γι'αυτο το πληρώνουμε,και για να πεις ότι είναι το καλύτερο θα πρέπει να είναι σε όλους τους τομείς μόνο τότε θα είναι το καλύτερο ...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχα αγοράσει το κράτησα μια βδομάδα και το έδωσα για το γνωστό πρόβλημα,η απόφαση πάντως για ένα κινητό δεν βγαίνει

από ένα τσεκαρισμα σε ένα κατάστημα.οσο για την συχνότητα που αλλάζεις τα κινητά δεν σου είπε κανείς τίποτα καλά κάνεις τι με

νοιάζει εμένα,εγω στο είπα απλά για το oneplus επειδη κυκλοφορίσε τώρα προσφατα.Αφου λοιπόν είναι το καλύτερο κινητό τράβα ένα βίντεο 4 κ 60fps ωωω σόρρυ δεν έχει δεν πειράζει σε άλλη περίπτωση θα τραβουσες άλλο τέλος πάντων τώρα ότι και να τραβήξεις χάλια μαύρα ειναι τράβα ένα slow motion ααα κρίμα το καλύτερο κινητό των 1050 €δεν τραβάει σωστό slow.

ενα τηλεφωνο τέτοιας κατηγορίας δεν θα πρέπει να έχει ψεγάδι θα πρέπει να είναι όλα τέλεια γι'αυτο το πληρώνουμε,και για να πεις ότι είναι το καλύτερο θα πρέπει να είναι σε όλους τους τομείς μόνο τότε θα είναι το καλύτερο ...

 

Κάτσε με το 6t αδερφέ και "τραβα" στο δρόμο σου και άσε εμάς στα "προβλήματα" μας. Όταν το αγόρασες δεν ήξερες για το βίντεο? Ξαφνικά το έμαθες? Ή μήπως αγόρασες κινητό χωρίς να ξέρεις τι αγοράζεις? Μας δουλεύεις? Την αναβάθμιση στο 6τ την έκανες? Δουλεύει σωστά? Η navigation bar σου δουλεύει κανονικά? Το κινητό πως το βλέπεις τρέχει γρήγορα για 8gb ram? Αποσυνδέσεις στα Bluetooth παρατήρησες? Σε λάθος thread βρίσκεσαι

Link to comment
Share on other sites

Αξιόλογες συσκευές υπάρχουν αλλά όχι στα 7nm και με 40mp triple camera . Επίσης η δύναμη του επεξεργαστή κανει το mate 20 pro το μόνο κινητό Android που κυκλοφορεί με δύναμη ισάξια με του A12 ακόμα και σε video rendering . Αν κάποιος είναι να δαπανήσει 1000 γιατί να μην πάρει τεχνολογία του 2019 που θα είναι όλοι στα 7nm ; Φαντάσου να δώσεις 1000 σήμερα για να πάρεις κινητό που είναι ήδη μια γενιά πίσω .
Καλά το 7nm από μόνο του δεν λέει όλη την αλήθεια. Δεν το λέω με σιγουριά αλλά ο 10nm exynos που φοράει το note 9 ειναι λίγο μπροστα σε single thread score και λίγο πίσω σε multi. Το S10 θα φοράει soc 8nm κάτσε να δούμε διαφορές. Γενικά πάντως για εμένα όταν μιλάμε για ναυαρχίδες όλες είναι ταχύτατες δεν νομίζω ότι θα δει διάφορες σε κανονικές συνθήκες το 99% των χρηστών. Τώρα για κάποιους που κάνουν video rendering στο smartphone ok. Άποψη μου όμως, όποιος κάνει βίντεο rendering σοβαρό δεν το κάνει σε κανένα smartphone.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχα αγοράσει το κράτησα μια βδομάδα και το έδωσα για το γνωστό πρόβλημα,η απόφαση πάντως για ένα κινητό δεν βγαίνει

από ένα τσεκαρισμα σε ένα κατάστημα.οσο για την συχνότητα που αλλάζεις τα κινητά δεν σου είπε κανείς τίποτα καλά κάνεις τι με

νοιάζει εμένα,εγω στο είπα απλά για το oneplus επειδη κυκλοφορίσε τώρα προσφατα.Αφου λοιπόν είναι το καλύτερο κινητό τράβα ένα βίντεο 4 κ 60fps ωωω σόρρυ δεν έχει δεν πειράζει σε άλλη περίπτωση θα τραβουσες άλλο τέλος πάντων τώρα ότι και να τραβήξεις χάλια μαύρα ειναι τράβα ένα slow motion ααα κρίμα το καλύτερο κινητό των 1050 €δεν τραβάει σωστό slow.

ενα τηλεφωνο τέτοιας κατηγορίας δεν θα πρέπει να έχει ψεγάδι θα πρέπει να είναι όλα τέλεια γι'αυτο το πληρώνουμε,και για να πεις ότι είναι το καλύτερο θα πρέπει να είναι σε όλους τους τομείς μόνο τότε θα είναι το καλύτερο ...

Ποιο 6t ρε φίλε κινητό που κοστίζει 600 ευρώ και δεν έχει τα βασικά καλούδια του 2016; πλάκα κάνεις; κάνε σύγκριση με κανένα mi8.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. να σας πω και εγω τη δικια μου τη ιστορια. 2 εβδομαδες πριν μετα απο 5 μερες αγορας μου βγαζει και εμενα την πρασιναδα.

Αποφασισα να το παω κατευθειαν στο service μιχαλακοπουλου επειδη με τα καταστηματα δε θα εβγαζα ακρη. μετα απο 1 εβδομαδα αναμονη επειδη ηθελα μονο μαυρο μου με πηραν τηλ και πηγα την ιδια μερα και το πηρα. εκανα unboxing εκει μπροστα τους, εβαλα app για να δω εαν ειναι βοε και κοιταξα για γρατσουνιες κλπ και το μονο που ειδα ηταν το τσαλωκομενο χαρτακι. η δικια μου αποψη ειναι πως η βοε που εχω ειναι κατωτερη σε φωτεινοτητα και σε χρωματα. καθως ομως πριν κοιτουσα παλι γενικως το κινητο γιατι μου εχει γινει εμμονη, να τα μας....

edit: στις φωτο φαινεται οτι ειναι πολυ ξεκολλημενο,δεν ειναι τοσο εντονο,αλλα δεν παυει να ειναι...

 

http://i63.tinypic.com/negx0g.jpg

 

http://i63.tinypic.com/2mi40v9.jpg

Edited by tanner
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να το πας πίσω. Κ αν σου αρχίσουν τα μα μου σου του γενική γραμματεία καταναλωτή. Θα απαιτήσεις καινούργιο αψεγάδιαστο. Είναι τραγικοί, κάθε μέρα και μία έκπληξη η huawei. Tι παρτίδα είναι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. να σας πω και εγω τη δικια μου τη ιστορια. 2 εβδομαδες πριν μετα απο 5 μερες αγορας μου βγαζει και εμενα την πρασιναδα.

Αποφασισα να το παω κατευθειαν στο service μιχαλακοπουλου επειδη με τα καταστηματα δε θα εβγαζα ακρη. μετα απο 1 εβδομαδα αναμονη επειδη ηθελα μονο μαυρο μου με πηραν τηλ και πηγα την ιδια μερα και το πηρα. εκανα unboxing εκει μπροστα τους, εβαλα app για να δω εαν ειναι βοε και κοιταξα για γρατσουνιες κλπ και το μονο που ειδα ηταν το τσαλωκομενο χαρτακι. η δικια μου αποψη ειναι πως η βοε που εχω ειναι κατωτερη σε φωτεινοτητα και σε χρωματα. καθως ομως πριν κοιτουσα παλι γενικως το κινητο γιατι μου εχει γινει εμμονη, να τα μας....

edit: στις φωτο φαινεται οτι ειναι πολυ ξεκολλημενο,δεν ειναι τοσο εντονο,αλλα δεν παυει να ειναι...

 

http://i63.tinypic.com/negx0g.jpg

 

http://i63.tinypic.com/2mi40v9.jpg

Και μετά συζητάμε για τα 7nm.....

Καλά ξεμπερδέματα φίλε.Και 1050 και μέσα στην ταλαιπωρία.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

18a3000

 

κατι μου λεει οτι ειναι ανακατασκευασμενο. βασικα εγω τωρα θελω τα λεφτα μου πισω αλλα θα δουμε τι θα γινει. θα το τραβηξω οσο παει.

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει αυτό το έχουν ανοίξει και έχουν αλλάξει οθόνη... και μετά σου λέει έχει αδιαβροχοποίηση... Ε ρε τι έχει να γίνει μελλοντικά...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αδιανόητο να δίνεις 1050 ευρώ και να γίνονται τέτοια πράματα..

Χαρά στο κουράγιο σας πραγματικά....

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τραγικά πράγματα...Για εμένα προσωπικά όποιος πληροφορείται από αυτό το thread, δεν έχει αγοράσει την συσκευή ακόμα και πάει και την αγοράσει τώρα, ότι και να του βγει στην πορεία θα είναι άξιος της επιλογής του...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες για το τηλέφωνο, στο τέλος της σελίδας, βγάζει και σε σας για "προσαρμοσμενη έκδοση"? Μου το εμφάνισε αφού πέρασα την sim. Επηρεάζει αν και πότε θα πάρω την 9? Αριθμό έκδοσης μου βγάζει κανονικά την 161.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σορρυ, λάθος τοπικ!

Edited by telis76
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό φαίνεται επισκευασμένο και μάλιστα λάθος. Λοιπόν όσοι ενδιαφέρονται για την συσκευή είτε περιμένετε να βγει ο χρόνος που όλες οι παρτίδες θα είναι οι πλέον με ΒΟΕ(ήδη είναι πλειοψηφία νομίζω πλέον οι ΒΟΕ) και θα παίξει και προσφορά, είτε από καμία αγγελία που θα είναι ελεγμένο ήδη από τον προηγούμενο κάτοχο (όπως έκανα εγώ) και θα σας βγει και φτηνότερα χωρίς ταλαιπωρία.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τον κυριο προμηθευτη οθονων για το Mate 20 Pro

According to the most recent reports, Huawei has opted out of Samsung's screens and chose BOE for its main OLED supplier, while LG is the backup one.

 

Απο το review του gsmarena

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro-review-1845p3.php

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

. Με αυτήν την σειρά παιδιά για να μην χάνουμε το ενδιαφέρον μας και θέλω και την φράση δεν θα έδινα ποτε 1000 ευρω στην huawei, για να είμαστε μέσα στον φαύλο κύκλο .

 

Ξεράθηκα....

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό φαίνεται επισκευασμένο και μάλιστα λάθος. Λοιπόν όσοι ενδιαφέρονται για την συσκευή είτε περιμένετε να βγει ο χρόνος που όλες οι παρτίδες θα είναι οι πλέον με ΒΟΕ(ήδη είναι πλειοψηφία νομίζω πλέον οι ΒΟΕ) και θα παίξει και προσφορά, είτε από καμία αγγελία που θα είναι ελεγμένο ήδη από τον προηγούμενο κάτοχο (όπως έκανα εγώ) και θα σας βγει και φτηνότερα χωρίς ταλαιπωρία.

Γι'αυτό εγώ έψαξα να βρω οπωσδήποτε συσκευή με σειριακό B, ώστε να είναι σίγουρα μαμά BOE και δε με νοιάζει η παραχώρηση που έκανα, αναφορικά με το χρώμα. Μπορεί το μαύρο να μην είναι τόσο όμορφο όσο το μπλε που ήθελα, αλλά πέτυχα άριστο κομμάτι, αυτό είναι που με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό εγώ έψαξα να βρω οπωσδήποτε συσκευή με σειριακό B, ώστε να είναι σίγουρα μαμά BOE και δε με νοιάζει η παραχώρηση που έκανα, αναφορικά με το χρώμα. Μπορεί το μαύρο να μην είναι τόσο όμορφο όσο το μπλε που ήθελα, αλλά πέτυχα άριστο κομμάτι, αυτό είναι που με ενδιαφέρει.
Υπάρχουν Β Και με LG.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν Β Και με LG.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αλήθεια? Άρα ήμουν απλά τυχερός? Πώς όμως υπάρχουν B με LG, αφού τα B είναι παρτίδα Νοεμβρίου και το Νοέμβριο είχε ήδη παρουσιαστεί το πρόβλημα με τις LG οθόνες?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια? Άρα ήμουν απλά τυχερός? Πώς όμως υπάρχουν B με LG, αφού τα B είναι παρτίδα Νοεμβρίου και το Νοέμβριο είχε ήδη παρουσιαστεί το πρόβλημα με τις LG οθόνες?

γιατι απλα συνεχιζει και βγαζει συσκευες να ξεστοκαρει της οθονες..... βλ καμια επισιμη ανακοινοση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι Α με ΒΟΕ πάντως και είναι σούπερ

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτησει μπορει να ειναι και βλακεια, αλλα αμα βαλεις το imei στο σαιτ πχ το https://imei24.com σου λεει ποτε ληγει η εγγυηση.

Η εγγυηση ειναι ακριβως δυο χρονια οποτε αν πηρες το κινητο σου 28 οκτωμβρη η εγγυηση πρεπει να ληγει 28 οκτωμβρη το 2020...

Αν το πηρες 28 οκτώμβρη και η εγγυηση ληγει στης 18 οκτωμβρη το 2020 αυτο μπορει να σημαινει οτι εγινε ανακατασκευη ετσι δεν ειναι ?

Ειναι αυτο ενας τροπος να το δουμε η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...