Jump to content

LG V40


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σοβαρα ? και εμεις ακομη περιμενουμε :lol::lol::lol:

για πες εντυπωσεις ?

Μπες και κάνε χειροκίνητα από τις Ρυθμίσεις έλεγχο αν δεν σου ήρθε ακόμα. Εντυπώσεις θετικές καλύτερη αισθητική παντού, νέο interface στην κάμερα, και ότι καινούριο έχει το 10. Δεν μπορώ να πω περισσότερα για μπαταρία ram κλπ γιατί δεν το δουλεύω εγώ πλέον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει κανένα bug; μου ήρθε και εμένα αλλά δεν το έκανα ακόμη.

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένα bug; μου ήρθε και εμένα αλλά δεν το έκανα ακόμη.

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω ακούσει κάποιο παράπονο μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω και εγώ λέω..

Έγινε απλά και γρήγορα χθες.

Ενδιαφέρον φαίνεται, αισθητικά ξαναεβαλα Dark theme αμεσα.

Η κάμερα καλή, μικρες αλλαγες Ui και ισως ενα κλικ πιο γρήγορο γενικά

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsak8

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω και εγώ λέω..

Έγινε απλά και γρήγορα χθες.

Ενδιαφέρον φαίνεται, αισθητικά ξαναεβαλα Dark theme αμεσα.

Η κάμερα καλή, μικρες αλλαγες Ui και ισως ενα κλικ πιο γρήγορο γενικά

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φαίνεται να είναι σωστή αναβάθμιση, dark theme το δούλευα και εγώ πάντα. Τώρα στο V50 δεν έβαλα πάλι εφαρμογή για dark το δουλεύω με αυτό το σκοτεινό θέμα που λέει στις Ρυθμίζει που δεν είναι βέβαια black παντού αλλά οκ. Θα συμφωνήσω με τις παρατηρήσεις, καλύτερο πάντως γενικά μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μετά από καιρό εδώ.

Θέλω να του περάσω android 10

 

Το δικό μου ήταν από TIM ITALIA που κάποιος βλάκας πριν τα δώσει στο e-shop τους πέρασε debranded και δεν μπορεί να πάρει OTA upgrade @!$!@#$

 

Αυτή την στιγμή έχει πάνω V20b-222-01 και επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας 1 Ιουλίου του 2019

Κάποιοι τα είχατε στείλει στο service και τα ενημέρωσαν.

Κάποιοι το κάνατε με το LGUP.

 

Με το LGUP που βρήκα στο xda φοβάμαι να το δοκιμάσω. Άσε που δεν ξέρω και ποιο ακριβώς firmware να κατεβάσω και που να το βρω.

 

Προφανώς δεν θέλω να μείνω για κανένα μήνα χωρίς τηλέφωνο για να το στείλω Αθήνα στο καλύτερο service του πλανήτη -NOT. :p:D

Φυσικά δεν θέλω να το μπρικάρω μόνος μου.

Κανένας αναλυτικός οδηγός για ποιο ακριβώς firmware χρειάζομαι και το τι ακριβώς κάνω?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό εδώ.

Θέλω να του περάσω android 10

 

Το δικό μου ήταν από TIM ITALIA που κάποιος βλάκας πριν τα δώσει στο e-shop τους πέρασε debranded και δεν μπορεί να πάρει OTA upgrade @!$!@#$

 

Αυτή την στιγμή έχει πάνω V20b-222-01 και επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας 1 Ιουλίου του 2019

Κάποιοι τα είχατε στείλει στο service και τα ενημέρωσαν.

Κάποιοι το κάνατε με το LGUP.

 

Με το LGUP που βρήκα στο xda φοβάμαι να το δοκιμάσω. Άσε που δεν ξέρω και ποιο ακριβώς firmware να κατεβάσω και που να το βρω.

 

Προφανώς δεν θέλω να μείνω για κανένα μήνα χωρίς τηλέφωνο για να το στείλω Αθήνα στο καλύτερο service του πλανήτη -NOT. :p:D

Φυσικά δεν θέλω να το μπρικάρω μόνος μου.

Κανένας αναλυτικός οδηγός για ποιο ακριβώς firmware χρειάζομαι και το τι ακριβώς κάνω?

 

παντως σε ενα σερβις της αθηνας που ειχα παει παλιοτερα ηταν πολυ εξυπηρετικοι. κατα τα αλλα δυσκολο να βγαλεις ακρη για τετοια τηλεφωνα με μικρη ζητηση και κινητικοτητα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι χρειάστηκα τα πήρα από εδώ https://forum.xda-developers.com/lg-v40/how-to/guide-lgup-root-t3967858, εκτός από τους οδηγούς της συσκευής όπου πρέπει να τους κάνεις εγκατάσταση, να συνδέσης την συσκευή για να αναγνωριστεί πλήρως. Εναλλακτικά κατέβασε την εφαρμογή της LG, την LG Bridge. Μετά ακολούθησε τις οδηγίες στην διεύθυνση που έγραψα παραπάνω, μην ξεχάσεις να κατεβάσεις και το dll μαζί με το lgup και το ui config, για kdz, EU open άμα γράφει είσαι μια χαρά από την διεύθυνση που έγραψε και ο φίλος πιο πάνω που βρίσκεις kdz με το imei. Από 20b σε 20f δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.Δες όμως με την εγγύηση αν παίζει κάτι πριν προχωρήσεις. Και ένα τελευταίο για να μην παρεξηγηθώ για την procordia, είναι για να μην μείνω από τηλέφωνο για μια δυο μέρες, όχι για τίποτα άλλο.

 

Παιδιά ξέρει κανείς ποια ακριβώς ρομ κάνει για τα φλασαρισμένα της TIM ώστε να μπει σωστά android10 ?

Aπό εδώ

 

Ολλανδική OPEN EU?

Ισπανική OPEN EU?

Πολλωνική OPEN EU?

 

Και θα παίρνει ΟΤΑ updates?

 

Από ότι είχε αναφερθεί πριν κάνα χρόνο δεν μπορούσες να ξαναπάς σε TIM Italia, άρα πρέπει να βρω μια άλλη

Κάπου διάβασα επίσης ότι τα δίκαρτα μπορεί να βγάλουν πρόβλημα από το φλασάρισμα.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παιδιά ξέρει κανείς ποια ακριβώς ρομ κάνει για τα φλασαρισμένα της TIM ώστε να μπει σωστά android10 ?

Aπό εδώ

 

Ολλανδική OPEN EU?

Ισπανική OPEN EU?

Πολλωνική OPEN EU?

 

Και θα παίρνει ΟΤΑ updates?

 

Από ότι είχε αναφερθεί πριν κάνα χρόνο δεν μπορούσες να ξαναπάς σε TIM Italia, άρα πρέπει να βρω μια άλλη

Κάπου διάβασα επίσης ότι τα δίκαρτα μπορεί να βγάλουν πρόβλημα από το φλασάρισμα.

Καλησπέρα ,απαράδεκτοι οι τύποι που φλασαραν τα TIM τα έβγαλαν στην αγορά και μετά τρέχουμε εμείς να γινόμαστε γκουρού για να είναι το τηλέφωνο μας αναβαθμισμένο!!

Εγώ έχω αυτή την στιγμή την 30d NEU/NORTHEN EUROPE,πριν κάνα μήνα είχα την γερμανική χωρίς πρόβλημα θεωρητικά παίρνει όλες τις open eu ,σε TIM δεν κατάφερα να το γυρίσω ούτε στην 10 που παρεμπιπτόντως αξίζει η μετάβαση από την 9.για τις κάρτες sim το έχω δοκιμάσει εναλλάξ και λειτουργεί κανονικά (Όχι συγχρόνως όμως γιατί δεν έχω δύο κάρτες )πριν προχωρήσεις με το lgup και αν δεν το έχεις ξανακάνει ρίξε ένα καλο διάβασμα για να μην ταλαιπωρηθείς,αν και δεν είναι δύσκολο ,το φλασάρισμα παίρνει περίπου 5 λεπτά και δυστυχώς όχι δεν παίρνει OTA UPDATE θα πρέπει κάθε φορά να κάνεις αναβάθμιση χειροκίνητα.

Ελπίζω να βοήθησα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,απαράδεκτοι οι τύποι που φλασαραν τα TIM τα έβγαλαν στην αγορά και μετά τρέχουμε εμείς να γινόμαστε γκουρού για να είναι το τηλέφωνο μας αναβαθμισμένο!!

Εγώ έχω αυτή την στιγμή την 30d NEU/NORTHEN EUROPE,πριν κάνα μήνα είχα την γερμανική χωρίς πρόβλημα θεωρητικά παίρνει όλες τις open eu ,σε TIM δεν κατάφερα να το γυρίσω ούτε στην 10 που παρεμπιπτόντως αξίζει η μετάβαση από την 9.για τις κάρτες sim το έχω δοκιμάσει εναλλάξ και λειτουργεί κανονικά (Όχι συγχρόνως όμως γιατί δεν έχω δύο κάρτες )πριν προχωρήσεις με το lgup και αν δεν το έχεις ξανακάνει ρίξε ένα καλο διάβασμα για να μην ταλαιπωρηθείς,αν και δεν είναι δύσκολο ,το φλασάρισμα παίρνει περίπου 5 λεπτά και δυστυχώς όχι δεν παίρνει OTA UPDATE θα πρέπει κάθε φορά να κάνεις αναβάθμιση χειροκίνητα.

Ελπίζω να βοήθησα .

 

Ωπ τώρα το είδα...

 

Ευχαριστώ Γιάννη.

Δεν το έκανα μόνος. Δεν έχω βρει αναλυτικό οδηγό για το v40 βήμα βήμα ή σε video.

Είμαι της λογικής ότι όταν δεν έχει χαλάσει κάτι δεν το πειράζεις. Μέχρι να μου γυρίσει το μάτι και ούτε θα καταλάβει πως...

 

Είπα να κάνω υπομονή μήπως το έστελνα Αθήνα.

Θέλω να το ρουταρω για να βάλω κάποια πιο εξελιγμένη gcam από αυτήν που έχω και δεν ήθελα να φαίνεται πειραγμένο.

Θα ρωτήσω για τους χρόνους του service και θα δω.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα παιδια ειμαι κατοχος lg g7  kai lg g8s

το g7 απο καμερα δεν λεει και πολλα με το μικρο αισθητηρα του και το g8s εχει καλο triple setup αλλα με χειροτερο apperture  και στις 3 καμερες απο τις καμερες του lg v40 kai v50.

lg g8s

12 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1.4µm, PDAF, OIS
12 MP, f/2.6, 49mm (telephoto), 1.0µm, PDAF, 2x optical zoom
13 MP, f/2.4, 14mm (ultrawide), 1.0µm

lg v50

12 MP, 27mm (wide), f/1.5, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, 3-axis OIS
12 MP, 52mm (telephoto), f/2.4, 1/3.4", 1.0µm, 2x optical zoom, PDAF, OIS
16 MP, 16mm (ultrawide), f/1.9, 1/3.1", 1.0µm, no AF

η ερωτηση μου ειναι εαν παω σε αγορα σε ειτε v40 η v50 με το καλο hardware καμερων, ειμαι καλυμμενος απο καμερες ?

θα χρειαστω καποια gcam για night photos ?

η εχετε να προτεινετε κατι αλλο ?

ευχαριστω πολυ !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δε χρειάζεται να γράφεις τα ίδια σε διαφορετικά topic. Ας μείνουμε στο ένα και στη προκειμένη περίπτωση στο άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, athanaso77 said:

Δε χρειάζεται να γράφεις τα ίδια σε διαφορετικά topic. Ας μείνουμε στο ένα και στη προκειμένη περίπτωση στο άλλο.

sorry....

 

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα ενα v40 korean version ολα καλα και χωρις bloatware αλλα δεν διαβαζει micro sd καρτες,

δοκιμασα 3 διαφορετικες , δεν ξερω τι παιζει

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...