Jump to content

LG V40


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οντος ειναι πολυ καλη συσκευη την ζαχαρωνα καιρο αλλα ηταν λιγο ακριβό.τωρα το πηρα 455 ευρω

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι οντος ειναι πολυ καλη συσκευη την ζαχαρωνα καιρο αλλα ηταν λιγο ακριβό.τωρα το πηρα 455 ευρω

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πολύ καλή συσκευή, 5 κάμερες που κάνουν τα πάντα, 6/128, κάρτα μνήμης, audio jack, πολύ καλή λήψη σε όλα, πολύ καλό ηχείο, πολύ μαζεμένο για 6.4'', δεν του λείπει τίποτα γενικά. Θα ήθελε μια μεγαλύτερη μπαταρία αλλά οκ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ δυνατη συσκευη..δεν το περιμενα...και οι καμερες πολυ καλη δουλεια.απορω γιατι η lg δεν τα φερνει επισημα στην ελλαδα

 

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

του λειπει το ραδιο....αυτος ειναι και ο λογος που δεν το αγορασα...

Ναι το ράδιο λείπει, μέχρι και το v30 το είχαμε και αυτό. Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ στο κινητό έχω δική μουσική όποια θέλω όποτε την θέλω αλλά οκ κάποιοι ακούνε ακόμα και το θέλουν. Άμα έχεις data πάντως παίζουν και κάτι εφαρμογές με ελάχιστη κατανάλωση

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία δεν είναι το δυνατό του σημείο, δεν συμπεριλαμβάνεται στις κορυφαίες, δεν είναι V30 αλλά καλά πάει. Παίζουν ρόλο διάφορα στην κατανάλωση μιας συσκευής. Φωτεινότητα, τύποι δεδομένων, τύποι εργασιών, τύποι εφαρμογών και πολλά άλλα...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατή συσκευή μου λείπει ,λόγω μπαταρίας το έδωσα βασικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν θα πω ψέματα, φέτος έλεγα θα αλλαξω και θα παω προς Samsung και κοιτούσα το 10 το καλό ή το note 9.

Άλλά κάτι οι διαφορετικοί επεξεργαστές στα μοντέλα (ανάλογα την χώρα), κάτι ότι αυτό φαινεται στην ποιότητα των φωτογραφιών, κάτι ότι παραμένουν τσιμπημένα, με ξαναέβαλε στο σωστό δρόμο και κοιτάω το V40.

Με νορμαλ χρήση βγάζει την ημέρα? θα μου προτείνατε να το πάρω; ή να περιμένω με το νεο έτος να δούμε τι παίζει;

 

Αυτή την στιγμή το βρίσκεις στα 385 (Red) τιμή πολύ δελεαστική!

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πω ψέματα, φέτος έλεγα θα αλλαξω και θα παω προς Samsung και κοιτούσα το 10 το καλό ή το note 9.

Άλλά κάτι οι διαφορετικοί επεξεργαστές στα μοντέλα (ανάλογα την χώρα), κάτι ότι αυτό φαινεται στην ποιότητα των φωτογραφιών, κάτι ότι παραμένουν τσιμπημένα, με ξαναέβαλε στο σωστό δρόμο και κοιτάω το V40.

Με νορμαλ χρήση βγάζει την ημέρα? θα μου προτείνατε να το πάρω; ή να περιμένω με το νεο έτος να δούμε τι παίζει;

 

Αυτή την στιγμή το βρίσκεις στα 385 (Red) τιμή πολύ δελεαστική!

Αν φεύγεις φορτισμένος και με νορμάλ χρήση άνετα βγάζεις την ημέρα. Είναι μια πολύ καλή συσκευή σε πολύ καλή τιμή με όλα τα υπέρ της LG και λυμένα τα θεματάκια του V30

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Δεν θα πω ψέματα, φέτος έλεγα θα αλλαξω και θα παω προς Samsung και κοιτούσα το 10 το καλό ή το note 9.

Άλλά κάτι οι διαφορετικοί επεξεργαστές στα μοντέλα (ανάλογα την χώρα), κάτι ότι αυτό φαινεται στην ποιότητα των φωτογραφιών, κάτι ότι παραμένουν τσιμπημένα, με ξαναέβαλε στο σωστό δρόμο και κοιτάω το V40.

Με νορμαλ χρήση βγάζει την ημέρα? θα μου προτείνατε να το πάρω; ή να περιμένω με το νεο έτος να δούμε τι παίζει;

 

Αυτή την στιγμή το βρίσκεις στα 385 (Red) τιμή πολύ δελεαστική!

 

Αν θες τη γνώμη μου το s10+ είναι το πιο πλήρες στην αγορά.. Παρόλα αυτά είναι πανάκριβο, έχει την ίδια τιμή από Ιούνιο.. Αν ήταν 100 ευρώ κάτω θα ήταν τοπ επιλογή.. Όμως αυτά περί διαφοράς στις κάμερες ανά επεξεργαστή είναι μπούρδες. Είχα και τα 2 και έχω κάνει πολλά συγκριτικά, καμία διαφορά ούτε καν στη μπαταρία..

Οσο για το v40, σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο.. Νόμιζα πως είχε τον αισθητήρα κάμερας του g7 αλλά έχει τον πιο καλό και θεωρω ότι ίσως είναι καλύτερο από G8s που έχει χειρότερο διάφραγμα από G8 και v40...

Παρόλα αυτά δε με ψήνει το κόκκινο και σε αγγελίες δεν βλέπω άλλο χρώμα..

Αν είχε και λίγο μικρότερο μέγεθος θα ήταν τέλειο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα του v40 νέος κάτοχος εδώ... το κινητό είναι ένα όνειρο τούμπανο και στην τιμή των 390 καταπληκτικό πρώην κάτοχος samsung s8 και μετά απο το άθλιο service τους επέστεψα στην Lg. Οθόνη όνειρο κανένα κόλλημα μπαταρία βγάζει άνετα την ημέρα με σερφάρισμα νετφλιξ messenger και ινστα game δεν παίζω οπότε δε μπορώ να κρίνω καμερα υπέροχη. Μέχρι το 50% είχα 3ώρες και 45 λεπτά χρήση οθόνης. Αυτό που με δυσαρέστησε είναι ότι έπαψε να βγάζει official θήκες.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα του v40 νέος κάτοχος εδώ... το κινητό είναι ένα όνειρο τούμπανο και στην τιμή των 390 καταπληκτικό πρώην κάτοχος samsung s8 και μετά απο το άθλιο service τους επέστεψα στην Lg. Οθόνη όνειρο κανένα κόλλημα μπαταρία βγάζει άνετα την ημέρα με σερφάρισμα νετφλιξ messenger και ινστα game δεν παίζω οπότε δε μπορώ να κρίνω καμερα υπέροχη. Μέχρι το 50% είχα 3ώρες και 45 λεπτά χρήση οθόνης. Αυτό που με δυσαρέστησε είναι ότι έπαψε να βγάζει official θήκες.

Καλώς ήρθες φίλε μου αν και είμαστε πολύ λίγοι στην παρέα, το κινητό είναι υπέροχο και στην τιμή αυτή ακόμα πιο υπέροχο;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου αν και είμαστε πολύ λίγοι στην παρέα, το κινητό είναι υπέροχο και στην τιμή αυτή ακόμα πιο υπέροχο;)

 

απλα το μονο που παρατηρησα τουλαχιστον στο δικο μου δεν παιρνει τις ενημερωσεις με wifi άλλα μόνο μέσα απο το lg bridge. δεν γνωρίζω γτ...

Link to comment
Share on other sites

απλα το μονο που παρατηρησα τουλαχιστον στο δικο μου δεν παιρνει τις ενημερωσεις με wifi άλλα μόνο μέσα απο το lg bridge. δεν γνωρίζω γτ...

Δες στις Ρυθμίσεις τι λέει, μήπως δεν έχεις τον αυτόματο έλεγχο και εγκατάσταση ενεργοποιημένο. Πέρα από αυτό ΟΤΑ μπορεί να κάνει λίγες μέρες να πάρει ενώ με lg bridge το κάνει άμεσα αν έχει δοθεί κάτι

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιημενα είναι και μου λέει επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας 1 Ιουλίου 2019 τώρα το κάνω μέσω bridge λέει Δεκέμβρη εκεί 2019.12.11. και λέει 4,16gb δεν είναι πολλά; και δεν γίνεται η ενημέρωση το ξαναπροσπαθώ τώρα... δε μου την κάνει και απορώ γιατί... πφφφ Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ένα v40 από το e-shop. Στην περιγραφή προϊόντος έγραφε GR και έλεγε εγγύηση 2 έτη.

Ήρθε το τηλ χωρίς ζελατίνα γύρω από το κουτί και χωρίς κάποια ταινία ασφαλείας στο κουτί (ούτε ίχνη από αυτή)

Δεν παρέλαβα και κάναμε ερώτημα στο κατάστημα αν αυτό είναι φυσιολογικό. Το τηλ είναι όντως ανέγγιχτο, με τις ζελατίνες στην οθόνη κτλ, χωρίς ίχνη καμίας χρήσης.

Απαντήσαν από Αθήνα ότι το κινητό "έτσι έρχεται"...

Στην lg hellas μετά από τηλ μου είπαν ότι δεν εισάγουν κινητά και ότι δεν μπορούν να ελέγξουν το imei κτλ.

Πως ξέρω ότι δεν είναι κάποιο επιστρεφόμενο ή refurbished? Ή και πως και από ποιον έγινε η εισαγωγή για να ρωτήσω...

 

Αν το πήρε κανείς πείτε μου αν υπήρχαν ταινίες ασφαλείας ή ζελατίνα κτλ?

 

(Το service το έχει η procordia. Αξίζει να ρωτήσω με το imei εκεί?)

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έρχονται τα κινητά που έρχονται μέσω παρόχου. Η LG δεν βάζει ταινίες και ζελατίνες,. Αν έβαζε θα έπρεπε να τα βγάζουν οι πάροχοι για να βάζουν τα δικά τους και να φαίνονται μετά ανοιγμένα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα σε ξένο unboxing μαύρες ταινίες ασφαλείας στο κάτω μέρος του κουτιού...
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα σε ξένο unboxing μαύρες ταινίες ασφαλείας στο κάτω μέρος του κουτιού...

Δεν είναι της LG πάντως οι ταινίες... Ταινίες σου βάζω και εγώ ότι χρώμα θέλεις, ταινίες βάζει αν θέλει και οποιοδήποτε κατάστημα, θα μπορούσε και αυτό που το πήρες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...