Jump to content

iPhone XR


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Της εθνικής από Οκτώβριο, Νοέμβριο, θα μπορέσεις. Για την Πειραιώς δεν ξέρω πότε. Τώρα μόνο alpha και eurobank

 

Ναι το είδα...

Ακόμα κάτι που μου έκανε εντύπωση,είναι ότι ο Safari και ο Edge πάνε σφαίρα,ο chrome έχει πολλά κολλήματα,και όχι τόσο καλή λειτουργία...

Το ίδιο ακριβώς και σε 11 Pro Max φίλης...Ίδια συμπεριφορά...

Κάτι άλλο...Θέλω να περάσω τα μηνύματα από ένα παλιό SE στο XR...Πως γίνεται;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα...

Ακόμα κάτι που μου έκανε εντύπωση,είναι ότι ο Safari και ο Edge πάνε σφαίρα,ο chrome έχει πολλά κολλήματα,και όχι τόσο καλή λειτουργία...

Το ίδιο ακριβώς και σε 11 Pro Max φίλης...Ίδια συμπεριφορά...

Κάτι άλλο...Θέλω να περάσω τα μηνύματα από ένα παλιό SE στο XR...Πως γίνεται;;;

Ευχαριστώ

 

Τώρα δεν ξέρω. Έπρεπε να το κάνεις όταν έβαλες το λογαριασμό στο νέο iphone να επιλέξεις restore από iCloud, φυσικά έπρεπε να είχες κάνει backup από το se πριν.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν ξέρω. Έπρεπε να το κάνεις όταν έβαλες το λογαριασμό στο νέο iphone να επιλέξεις restore από iCloud, φυσικά έπρεπε να είχες κάνει backup από το se πριν.

 

Το καταλαβαίνω αυτό...Τώρα πήρα ένα back up στο SE με τσεκαρισμενα και τα SMS,απλά δεν πρόκειται να κάνω επαναφορά τώρα...ίσως αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ένταση στον ήχο κλήσης στο δυνατότερο στάδιο...Με το που θα μου κάνουν κλήση,θα χτυπήσει δυνατά,και αμέσως μετά θα μειωθεί η ένταση σε χαμηλότερο στάδιο...Δεν έχω βρει πως το αλλάζω...Με τον ήχο κλήσης έχω βάλει και να ανάβει το φλας...Μήπως αυτό είναι;;;Και αν ναι πως το βγαζω-φτιαχνω την ένταση στο στάδιο που εγώ θέλω...
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα...Όσο είμαι μακριά το τηλέφωνο χτυπάει με την δυνατότερη ένταση,αν το κρατάω,η είμαι κοντά αμέσως η ένταση πέφτει...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις - προσβασιμότητα - Face id και προσοχή και απενεργοποίησε τις δυνατότητες προσοχής. Έτσι θα χτυπάει κανονικά χωρίς να μειώνεται η ένταση όταν το πιάνεις στα χέρια σου.
Link to comment
Share on other sites

Σε καινουριο XR , ξεσφραγιζεται και δεν φορτιζει η συσκευη, με το γνησιο καλωδιο και φορτιστη. Νεκρο, δεν κανει τιποτα.

 

ΟΜΩΣ, σε ασυρματο φορτιστη μπαινει σε bootloop. Τι μπορει να φταιει?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε καινουριο XR , ξεσφραγιζεται και δεν φορτιζει η συσκευη, με το γνησιο καλωδιο και φορτιστη. Νεκρο, δεν κανει τιποτα.

 

ΟΜΩΣ, σε ασυρματο φορτιστη μπαινει σε bootloop. Τι μπορει να φταιει?

 

Μάλλον έχει μείνει πολύ στο ράφι και η μπαταρία τα έχει παίξει. Επιστροφή στο κατάστημα αγοράς άμεσα…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αντικατάσταση συσκευής φαντάζομαι, έτσι;

Μια και είναι καινούρια.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αντικατάσταση συσκευής φαντάζομαι, έτσι;

Μια και είναι καινούρια.

 

δεν ξερω, ετσι υποθετω. Και ελπιζω δηλαδη γιατι αν την επισκευασουν, εμενα η apple δεν θα με ξαναδει και ας βγαζει το καλυτερο κινητο του κοσμου. Θα ενημερωσω οταν ληξει το θεμα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μητρικη μου ειπανε, δεν τραβουσε καθολου ρευμα η συσκευη. Δεν μου ειπαν δεν φορτιζε η μπαταρια, τωρα τι να σας πω. Εγω παντως την Αγγλιδα στο τηλεφωνο της ειπα οτι ελπιζω να μην μου δωσουνε refurbished ή επισκευη και μου ειπε οτι θα το κοιταξε η ιδια, τωρα τι θα γινει θα δουμε.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μητρικη μου ειπανε, δεν τραβουσε καθολου ρευμα η συσκευη. Δεν μου ειπαν δεν φορτιζε η μπαταρια, τωρα τι να σας πω. Εγω παντως την Αγγλιδα στο τηλεφωνο της ειπα οτι ελπιζω να μην μου δωσουνε refurbished ή επισκευη και μου ειπε οτι θα το κοιταξε η ιδια, τωρα τι θα γινει θα δουμε.

 

Δεν φορτίσει σίγουρα είναι φανερό

Αγγλία είσαι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτίσει σίγουρα είναι φανερό

Αγγλία είσαι;

 

Οχι εδω Ελλαδα, απλα μιλησα με αγγλια, επειδη δεν ειχε ενεργοποιηθει η συσκευη η apple δεν εβλεπε την εγγυηση και επρεπε να επιβεβαιωσω ημερομηνια αγορας συσκευης, δηλαδη εβλεπε ποτε πουλησε τη συσκευη στο παροχο και οχι ποτε ο παροχος τελικα την εδωσε (που μαλλον ειχε ενα διαστημα εναμιση χρονου). Ολα εγιναν πολυ γρηγορα απλα ξενερωσα που πρεπει να το τσεκαρει η ιδια η apple οτι δεν παιζει, δηλαδη οι authorized service points τι κανουν εδω, δεν τους εμπιστευετε? Για μενα θα επρεπε να πουνε απο εδω ο εξουσιοδοτημενος οτι οντως ειναι DOA και να προχωρησουμε σε αλλαγη ή οτι αλλο προβλεπετε. Τωρα θα πρεπει να περιμενω περιπου 10 μερες για να παει εξωτερικο και να ερθει πισω.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα πολύ μπερδεμένα νομίζω τα έθεσες

Έχεις ένα xr που είχες στο ντουλάπι και χάλασε

Ποτέ το αγόρασες; Από που;

Ποτέ το ενεργοποιησες;

Έχεις απόδειξη αγοράς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οχι εδω Ελλαδα, απλα μιλησα με αγγλια, επειδη δεν ειχε ενεργοποιηθει η συσκευη η apple δεν εβλεπε την εγγυηση και επρεπε να επιβεβαιωσω ημερομηνια αγορας συσκευης, δηλαδη εβλεπε ποτε πουλησε τη συσκευη στο παροχο και οχι ποτε ο παροχος τελικα την εδωσε (που μαλλον ειχε ενα διαστημα εναμιση χρονου). Ολα εγιναν πολυ γρηγορα απλα ξενερωσα που πρεπει να το τσεκαρει η ιδια η apple οτι δεν παιζει, δηλαδη οι authorized service points τι κανουν εδω, δεν τους εμπιστευετε? Για μενα θα επρεπε να πουνε απο εδω ο εξουσιοδοτημενος οτι οντως ειναι DOA και να προχωρησουμε σε αλλαγη ή οτι αλλο προβλεπετε. Τωρα θα πρεπει να περιμενω περιπου 10 μερες για να παει εξωτερικο και να ερθει πισω.

 

Απ' ότι κατάλαβα πήρες ένα καινούργιοXR,έβγαλε πρόβλημα,και ξεκινάς αντικατάσταση...Αν το πήρες από Ελλάδα γιατί δεν απευθύνθηκε κατευθείαν στον πωλητή,ώστε να κινήσει αυτός την διαδικασία DOA???

Link to comment
Share on other sites

Γιατι και ο πωλητης θα το εστελνε στην αντιπροσωπεια, το πηγα εγω λοιπον για να γλυτωσω χρονο.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

τελικα παρεληφθη μετα απο μια εβδομαδα, αντικατασταση με ιδιο ακριβως μοντελο αλλα REPLACEMENT. δειχνει να ειναι καινουριο αλλα ηρθε σε ενα ασπρο κουτακι απο το εξωτερικο οπου ειχε παει για ελεγχο. ημερομηνια παραγωγης 03/21, το μοντελο στις ρυθμισεις ξεκιναει με το γραμμα Ν και οχι Μ

 

επιπλεον και απο αυτο το XR επιβεβαιωνω οτι εχει καλυτερη ποιοτικα οθονη απο το 11, πιο ωραια-ζεστα χρωματα κατα την αποψη μου παντα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Είμαι ανάμεσα σε xs και xr με επικρατέστερο το τελευταίο, γι αυτό και αποφάσισα να γράψω σε αυτό το νήμα.

 

Δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου iphone και δεν έχω μυρωδιά από ios.

 

Συνεπώς δε θα ήθελα να ξοδέψω πολλά χρήματα, φοβούμενος ότι ενδεχομένως να μη μου κάτσει η μετάβαση από anroid σε ios.

 

Αυτοί που γνωρίζουν καλά την εταιρεία, προς τα που θα με ωθούσαν;

 

Στα κινητά με ενδιαφέρει πρωτίστως η κάμερα και σε δεύτερη φάση ο επεξεργαστής.

 

Αν νομίζετε ότι υπάρχει και κάποιο άλλο μοντέλο με σχετικά χαμηλό κόστος απόκτησης το οποίο εμένα μου διαφεύγει, παρακαλώ να μου το πείτε.

 

Ευχαριστώ.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου.

Είμαι ανάμεσα σε xs και xr με επικρατέστερο το τελευταίο, γι αυτό και αποφάσισα να γράψω σε αυτό το νήμα.

 

Δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου iphone και δεν έχω μυρωδιά από ios.

 

Συνεπως δε θα ήθελα να ξοδέψω πολλά χρήματα, φοβούμενος ότι ενδεχομένως να μη μου κάτσει η μετάβαση από anroid σε ios.

 

Αυτοί που γνωρίζουν καλά την εταιρεία, προς τα που θα με ωθούσαν;

 

Στα κινητά με ενδιαφερει πρωτίστως η καμένα και σε δεύτερη φάση ο επεξεργαστής.

 

Αν νομίζετε ότι υπάρχει και κάποιο άλλο μοντέλο με σχετικά χαμηλό κόστος απόκτησης το οποίο εμένα μου διαφεύγει, παρακαλώ να μου το πείτε.

 

Ευχαριστώ.

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

 

Μεταχειρισμένο ψάχνεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για μεταχειρισμένο σκέφτομαι.

 

Υπάρχουν και παλαιότερα μοντέλα εάν θέλεις απλά για δοκιμή

Ίσα να δεις την φιλοσοφία

Μην περιμένεις όμως κάμερες, μπαταρία και λοιπά

Εάν είναι να το κρατήσεις πρέπει ναι να δεις από iPhone X και νεότερο

 

Μεταξύ xs και xr εγώ σου προτείνω το xs

Το xr και το iPhone 11 λόγο της ips οθόνης δεν με γεμίζουν

Έχουν όμως καλή αυτονομία μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Τι εννοείς iphone X και νεότερο;

Το Χ δεν είναι παλαιότερο των δύο που ανέφερα εγώ;

 

 

Εστάλη από το Samsung Galaxy S20 FE

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XR
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...