Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείτε το παρακάτω βίντεο...

 

 

Τα σχόλια δικά σας... Μια apple πάει να γίνει η OnePlus πακεταροντας το ίδιο προϊόν με διαφορετικό περιτύλιγμα, ανεβάζοντας βέβαια την τιμή δίνοντας "σχεδον" τίποτα παραπάνω.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

 

Μαλλον ορισμενοι δεν καταλαβαινετε τι παει να πει limited edition.

 

Προφανως και στην εν λογω εκδοση δεν πληρωνεις τα παραπανω gb ram γιατι οντως τα χρειαζεσαι.Πληρωνεις το οτι αγοραζεις μια συσκευη με περιορισμενο αριθμο παραγωγης(σπανιοτητα).Το να χρεωνει λοιπον απο την αντιστοιχη εκδοση 8/256 70ευρω παραπανω δεν ειναι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

(Αν και το παράγγειλα), θα έλεγα ότι στα κινητά είναι λίγο κοροϊδία ο όρος συλλεκτικό και περιορισμένη παραγωγή, μιας και δεν έχουν συγκεκριμένο αριθμό παραγωγής πάνω στο κινητό. Οπότε η κάθε εταιρία μπορεί να λέει συλλεκτικό κλπ, αλλά μπορεί να παράξει 1mn κομμάτια, αν υπάρχει επαρκής ζήτηση. Άρα, ποια συλλεκτικότητα, όλα είναι marketing.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ορισμενοι δεν καταλαβαινετε τι παει να πει limited edition.

 

Προφανως και στην εν λογω εκδοση δεν πληρωνεις τα παραπανω gb ram γιατι οντως τα χρειαζεσαι.Πληρωνεις το οτι αγοραζεις μια συσκευη με περιορισμενο αριθμο παραγωγης(σπανιοτητα).Το να χρεωνει λοιπον απο την αντιστοιχη εκδοση 8/256 70ευρω παραπανω δεν ειναι τιποτα.

 

Θέλεις να μου δείξεις που γράφει ότι είναι limited edition?

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μου δείξεις που γράφει ότι είναι limited edition?

To μια "special έκδοση" σου κάνει? Πως κάνετε ετσι δεν καταλαβαίνω απλά δεν το παίρνεις και περιμένεις το 7αρι που θα έχει αυτά τα λίγα παραπάνω που έδωσε τωρα σε λογικότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

To μια "special έκδοση" σου κάνει? Πως κάνετε ετσι δεν καταλαβαίνω απλά δεν το παίρνεις και περιμένεις το 7αρι που θα έχει αυτά τα λίγα παραπάνω που έδωσε τωρα σε λογικότερη τιμή.

 

Φίλε μου άλλο η "σπεσιαλ έκδοση" για να βγαλουμε κατι παραπάνω (έστω και 70 ευρώ όπως έγραψες πριν) και άλλο limited edition.

Που διάβασες οτι θα έχει συγκεκριμένο αριθμό παραγωγής ?:X

 

Αυτό που έγραψα και πρίν. Μάρκετιγκ κόλπα για να μαζέψουμε ακόμα πιό πολλά - Βλέπε Apple;

 

Δεν "κάνω κάπως" - μη μπερδεύεσαι, την γνώμη μου γράφω σαν πελάτης. Δεν μου αρέσει να με κοροιδεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει επιλογές για όλα τα βαλάντια και ο καθένας ορίζει την τσέπη του..

Μπορεί ένας one fan να γουστάρει τρέλα και να το πάρει γθα το design κτλ.

Θεωρητικά η 1 έχει πει ότι θα παραχθεί ένα συγκεκριμένο αριθμό τεμαχίων.

Σίγουρα από την άλλη είναι θέμα marketing ειδικά τώρα που έκανε και άνοιγμα στις αγορές της Αμερικής.

Προσωπικά το πιο φθηνό της κατηγορίας θεωρώ ότι είναι και το πιο τίμιο αλλά όλα είναι σχετικά για το καθένα.

Καλά να είμαστε, λεφτά να υπάρχουν και επιλογές να μας ταλανιζουν άπειρες.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το πιο φθηνό της κατηγορίας θεωρώ ότι είναι και το πιο τίμιο αλλά όλα είναι σχετικά για το καθένα.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Για δες το Poco :X:X και μετά έλα να τα ξαναπούμε!

Γενικά δεν διαφώνω με την τοποθετησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Για δες το Poco :X:X και μετά έλα να τα ξαναπούμε!

Γενικά δεν διαφώνω με την τοποθετησή σου.

Το πιο φθηνό της κατηγορίας εννοώ, το πιο φθηνό 6τ θεωρώ ότι είναι η πιο σωστή επιλογή στα 6τ...

Δεν εννοούσα σύγκριση με άλλες συσκευές.

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου άλλο η "σπεσιαλ έκδοση" για να βγαλουμε κατι παραπάνω (έστω και 70 ευρώ όπως έγραψες πριν) και άλλο limited edition.

Που διάβασες οτι θα έχει συγκεκριμένο αριθμό παραγωγής ?:X

 

Αυτό που έγραψα και πρίν. Μάρκετιγκ κόλπα για να μαζέψουμε ακόμα πιό πολλά - Βλέπε Apple;

 

Δεν "κάνω κάπως" - μη μπερδεύεσαι, την γνώμη μου γράφω σαν πελάτης. Δεν μου αρέσει να με κοροιδεύουν.

 

Καλά εσύ μπορείς να αγοράσεις αυτό τότε

https://www.androidauthority.com/porsche-design-huawei-mate-20-rs-review-915524/

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και μια φωτογραφία από Κρήτη. Αν θυμάμαι καλά είναι τραβηγμένη με GCam η συγκεκριμένη, στο αυτόματο. Θέλω να αρχίσω να παίζω λίγο με τις ρυθμίσεις του Pro σιγά σιγά, αλλά δεν το πολυέχω :p

 

http://i64.tinypic.com/348j23c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και μια φωτογραφία από Κρήτη. Αν θυμάμαι καλά είναι τραβηγμένη με GCam η συγκεκριμένη, στο αυτόματο. Θέλω να αρχίσω να παίζω λίγο με τις ρυθμίσεις του Pro σιγά σιγά, αλλά δεν το πολυέχω :p

 

http://i64.tinypic.com/348j23c.jpg

Γενικά είσαι ευχαριστημένος από την κάμερά του;

 

Μετά τα δύο τελευταία κινητά μου που ήταν της εταιρείας, είμαι έτοιμος να αγοράσω και και 6Τ. Σκεφτόμουν για το purple, αλλά δε με πολυάρεσε, που το είδα σε κάποιο φίλο και θα πάρω το 6/128 σε mirror black. Από τις φωτογραφίες, πιστεύω ότι είναι αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Υπάρχει κάποιος που το έχει να μου πει δυο λόγια για το χρώμα; Γλιστράει περισσότερο; Όχι ότι με νοιάζει γιατί σε θήκη θα το έχω από day 1

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα παραγγελία χτες από το site OnePlus 2 τζάμια και 3 θηκες. .σήμερα πρωί μου στείλανε αριθμό αποστολής ups.συνηθως ότι έχω παραγγείλει και επιλέγω ups έρχονται σε 2 μέρες. Τώρα μου δείχνει το track number παράδοση την Δευτέρα 24_12.ειναι δυνατόν να καθυστερεί τόσο πολύ πακέτο με κούριερ ups? Έχει τύχει σε κάναν άλλον?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είσαι ευχαριστημένος από την κάμερά του;

 

Μετά τα δύο τελευταία κινητά μου που ήταν της εταιρείας, είμαι έτοιμος να αγοράσω και και 6Τ. Σκεφτόμουν για το purple, αλλά δε με πολυάρεσε, που το είδα σε κάποιο φίλο και θα πάρω το 6/128 σε mirror black. Από τις φωτογραφίες, πιστεύω ότι είναι αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Υπάρχει κάποιος που το έχει να μου πει δυο λόγια για το χρώμα; Γλιστράει περισσότερο; Όχι ότι με νοιάζει γιατί σε θήκη θα το έχω από day 1

 

Προσωπικά, δεν χρησιμοποιώ πολύ την κάμερα. Μου αρέσει γενικά να βγάζω που και που καμία φωτογραφία και το κινητό να μου δίνει καλό αποτέλεσμα, αλλά δεν είναι το πρώτο χαρακτηριστικό που θα κοιτάξω. Η κάμερα του 6Τ με ικανοποιεί και με το παραπάνω. Θέλει δουλίτσα σίγουρα σε μερικούς τομείς, λείπουν και μερικές ρυθμίσεις όπως η ένταση του θολώματος πχ στα πορτραίτα, αλλά σε γενικές γραμμές για μένα είναι ικανοποιητική.

Όσο για το χρώμα, το έχω σε Mirror Black. Καθρέπτης, πολύ όμορφο αλλά πρέπει να είσαι με ένα πανάκι και να το καθαρίζεις (μαγνήτης αποτυπωμάτων κυριολεκτικά). Σε γενικές γραμμές δε γλυστράει, θέλει άπειρη προσοχή όμως. Θήκη έχω τη sandstone αν θυμάμαι καλά και είμαι πολύ ικανοποιημένος και από κράτημα και από εμφάνιση. Από πέσιμο ευτυχώς δεν ξέρω ακόμα και δε θέλω να μάθω κιόλας. :p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλη κινηση να παρει καποιος το 6Τ και να μην περιμενει το 7αρι το οποιο θα εχει τους καινουργιους επεξεργαστες με τα λίγοτερα nm και πιθανον 5G? Καλα για το δευτερο δεν πολυ καιγομαι κιολας.

 

Θελω να αλλαξω κινητο γιατι το τωρινο μου το εχω 5 χρονια αλλα ειμαι σε δίλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο δίλημμα έχω.

Σίγουρα θα είναι καλύτερο το 7 όπως και αντίστοιχα θα είναι και το 8 και το 9 κλπ...

Το θέμα είναι μπορείς να περιμένεις;

Εγώ είχα πάρει να φανταστείς το S9 plus αλλά δεν με ενθουσίασε και το έδωσα...

Ακόμα με ένα Galaxy Note 3 είμαι.

 

Έχω αποφασίσει ότι θα πάρω OnePlus λόγω oxygen. Θέλω να μην κολλάει κλπ...

 

Όπως φαίνεται το 7 θα βγει σε 2 εκδόσεις μια με 4G και μια με 5G.

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως θα είναι χωρίς 5G ο 855.

Η μήπως εννοουν ότι θα βγάλουνε το απλο με κανένα midrange CPU...

πάντως θέλω να το αποφύγω το 5G λόγω διαφόρων που ακούγονται περί ακτινοβολίας Ας δοκιμαστεί πρώτα...και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

To 5G κακα τα ψεμματα μεχρι να εξαπλωθει στην Ελλαδα θα παρει πολυ καιρο. Ας εχουμε μεγιστες ταχυτητες 4G+ παντου πρωτα και μια χαρα θα ειμαστε. Γι'αυτο δεν με πολυ ενδιαφερει.

 

Αυτο που με νοιαζει ειναι ο 855 οποιος εχει σοβαρη διαφορα με τον προκατοχο του λογω nm. Δεν ειναι μια απλη βελτιωση. Αυτο στα χαρια βεβαια, δεν ξερω αν θα αποτυπωθει τοσο πολυ στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

Κ

 

Έχω αποφασίσει ότι θα πάρω OnePlus λόγω oxygen. Θέλω να μην κολλάει κλπ...

 

 

Κανεναν δεν κολλάει, ίσως μόνο τα Samsung λόγω TouchWiz.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Όπως φαίνεται το 7 θα βγει σε 2 εκδόσεις μια με 4G και μια με 5G.

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως θα είναι χωρίς 5G ο 855.

 

Η μήπως εννοουν ότι θα βγάλουνε το απλο με κανένα midrange CPU...

 

πάντως θέλω να το αποφύγω το 5G λόγω διαφόρων που ακούγονται περί ακτινοβολίας Ας δοκιμαστεί πρώτα...και βλέπουμε...

 

Δεν θα είναι όλες οι συσκευές με 855 5G ready out of the box.

Θέλει extra module ενσωματωμένο στην συσκευή που είναι καθαρά θέμα OEM αν θα ενσωματώσει η όχι.;)

 

Άρα θα δούμε αρκετές συσκευές με 855 και με 5G και χωρίς.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κανεναν δεν κολλάει, ίσως μόνο τα Samsung λόγω TouchWiz.

Εμενα μεσα σε 2 μηνες που το ειχα αρχισε κατι ψηλοπεριεργα

Γενικα το εχω βαρεθει το touchwiz

σχεδον ολα τα κινητα που ειχα ηταν samsung

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της εφαρμογής. Κατέβασε την vanced YouTube και θα δουλεύει σωστά και χωρίς διαφημίσεις

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Είδα το ποστ σου και κατέβασα το vanced και νιώθω ότι ανακάλυψα τον κόσμο τώρα.

Καμία άλλη χρήσιμη σαν αυτή εφαρμογή?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

To κουπονι μονο για αγορα απο τη oneplus δεν ειναι? εγω θελω απο amazon λογω εκδοσεως τιμολογιου.
Καλημέρα στην παρέα

 

Είμαι σε φάση αναζήτησης κινητού και ενώ έχω καταλήξει στο 6t διάβασα το παραπάνω μήνυμα. Η OnePlus δεν εκδίδει τιμολόγιο; Αν όχι από που μπορώ να αγοράσω με τιμολόγιο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

 

Είμαι σε φάση αναζήτησης κινητού και ενώ έχω καταλήξει στο 6t διάβασα το παραπάνω μήνυμα. Η OnePlus δεν εκδίδει τιμολόγιο; Αν όχι από που μπορώ να αγοράσω με τιμολόγιο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από Amazon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα

 

Είμαι σε φάση αναζήτησης κινητού και ενώ έχω καταλήξει στο 6t διάβασα το παραπάνω μήνυμα. Η OnePlus δεν εκδίδει τιμολόγιο; Αν όχι από που μπορώ να αγοράσω με τιμολόγιο;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ το παρήγγειλα σήμερα το πρωί από Amazon Ιταλίας το 6 128.. Με επαγγελματικό λογαριασμό ώστε να αφαιρεθεί το ΦΠΑ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει. Μια λειτουργία αν δεν κάνω λάθος η oneplus που μεταφέρεις τα πάντα από άλλη συσκευή.

Αυτό μεταφέρει τα πάντα; εννοώ και φώτο κτλ η μόνο τα προγράμματα σου;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παρήγγειλα σήμερα το πρωί από Amazon Ιταλίας το 6 128.. Με επαγγελματικό λογαριασμό ώστε να αφαιρεθεί το ΦΠΑ.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει. Μια λειτουργία αν δεν κάνω λάθος η oneplus που μεταφέρεις τα πάντα από άλλη συσκευή.

Αυτό μεταφέρει τα πάντα; εννοώ και φώτο κτλ η μόνο τα προγράμματα σου;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

τα παντα μεταφερει. γρηγορα με wifi

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν χρησιμοποιώ πολύ την κάμερα. Μου αρέσει γενικά να βγάζω που και που καμία φωτογραφία και το κινητό να μου δίνει καλό αποτέλεσμα, αλλά δεν είναι το πρώτο χαρακτηριστικό που θα κοιτάξω. Η κάμερα του 6Τ με ικανοποιεί και με το παραπάνω. Θέλει δουλίτσα σίγουρα σε μερικούς τομείς, λείπουν και μερικές ρυθμίσεις όπως η ένταση του θολώματος πχ στα πορτραίτα, αλλά σε γενικές γραμμές για μένα είναι ικανοποιητική.

Όσο για το χρώμα, το έχω σε Mirror Black. Καθρέπτης, πολύ όμορφο αλλά πρέπει να είσαι με ένα πανάκι και να το καθαρίζεις (μαγνήτης αποτυπωμάτων κυριολεκτικά). Σε γενικές γραμμές δε γλυστράει, θέλει άπειρη προσοχή όμως. Θήκη έχω τη sandstone αν θυμάμαι καλά και είμαι πολύ ικανοποιημένος και από κράτημα και από εμφάνιση. Από πέσιμο ευτυχώς δεν ξέρω ακόμα και δε θέλω να μάθω κιόλας. :p

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες. Κοίτα, για selfies και τέτοια δεν τη χρησιμοποιώ πολύ την κάμερα, αλλά γενικά ναι, ιδιαίτερα σε διακοπές (από την Κρήτη είσαι ε; μμμ.... έχω 3 χρόνια να έρθω στην Κρήτη... :) ) τραβάω πολύ και ιδιαίτερα βράδυ που δεν κουβαλάω μαζί μου τη φωτογραφική μηχανή. Σίγουρα θα περαστεί google cam αλλά θα ήταν καλό αν κάποιος το αγόρασε μετά το 5Τ να μου έλεγε τις διαφορές του, στην κάμερα. Αλλά μη φανταστείς, δεν θα αγοράσω τώρα σε λίγες μέρες το τρίτο κινητό μου της OnePlus εξαιτίας της φωτογραφικής μηχανής. Πριν την Oneplus έπαιρνα συνεχόμενα Nexus συσκευές. Ναι, είναι αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητάς μου το φλασάρισμα (έχει γίνει ρουτίνα πίνοντας καφέ κάπου έξω τα τελευταία 8-10 χρόνια ακόμα από τα windows 6). Οπότε η μοναδική εταιρεία ήταν η oneplus, εκτός και αν πήγαινα στο χιλιάρικο και στα pixels, που μου έδινε την εγγύησή της ακόμα και ρουταρισμένο όταν το έχεις.

Αυτό είδα και εγώ στο mirror black, ότι μου άρεσε πολύ και ξαφνικά μας προέκυψε το μωβ. Είχα αποφασίσει να αγοράσω αυτό και θα το αγόραζα αν δεν το έβλεπα σε ένα φίλο μου. Μια χαρά χρώμα είναι το μωβ, αλλά εμένα προσωπικά δε με ενθουσίασε. Οπότε θα κινηθώ στο mirror black και κάπου Τετάρτη με Πέμπτη θα το παραγγείλω. Όσο για τις σκόνες και για το πανάκι δε με πολυαπασχολεί επειδή θα το έχω συνέχεια σε θήκες (λέω θήκες γιατί συνηθίζω να παίρνω αρκετές, στο 5Τ έχω 7 και στο 3Τ 4, απλά θα πάρω πιο πολλές διαφανείς).

Για πέσιμο σου το εύχομαι να μην το μάθεις, ούτε εσύ αλλά ούτε και κανένας άλλος.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...