Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρηγγειλα τελικα απο αμαζον αλλα μου χρεωσε μεταφορικα.τελικη τιμη 468€ το 6gb.
Ποιο αμαζον; χρεώνει το αμαζον πάντα αλλά έχει φοβερή εξυπηρέτηση σε ολα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιο αμαζον; χρεώνει το αμαζον πάντα αλλά έχει φοβερή εξυπηρέτηση σε ολα.

 

απο το γερμανικο. με αποδειξη δεν χρεωνε μεταφορικα εκτος αν ηταν δωρεαν για εντος γερμνανιας μονο.

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα τελικα απο αμαζον αλλα μου χρεωσε μεταφορικα.τελικη τιμη 468€ το 6gb.

 

Το amazon εδω και χρονια εχει σταματησει να στελνει το οτιδηποτε με δωρεαν μεταφορικα προς Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

468 το 6t?

 

τα 6gb ειπε//!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

θα παρει κανεις το purle.? το σκεφτομαι..!!

 

Μπα δεν μου άρεσε περίμενα κάτι πιο ωραίο(μπλε με μοβ ας πούμε)... και το μαύρο που έχω ωραίο είναι μέσα στην θήκη.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν μου άρεσε περίμενα κάτι πιο ωραίο(μπλε με μοβ ας πούμε)... και το μαύρο που έχω ωραίο είναι μέσα στην θήκη.

 

Σωστός. Μωβ με μαύρο είναι. Κ μέσα στην θήκη δεν θα φαίνεται τιποτα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και παραπάνω ότι είναι με τιμολόγιο ή τιμή. Δυστυχώς η one plus κακώς δεν δίνει την δυνατότητα έκδοσης Τιμολογίου.

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αν αγοράσω το κινητό απο κάποιο σκρουτζομάγαζο,έχει εγγύηση και αν ναι,ποσα χρόνια?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αν αγοράσω το κινητό απο κάποιο σκρουτζομάγαζο,έχει εγγύηση και αν ναι,ποσα χρόνια?Ευχαριστώ

 

Κανονικα 2χρονια εγγυηση πρεπει να εχεις απο το ιδιο το καταστημα/πωλητη απο την στιγμη που το φερνει και το πουλαει Ελλαδα.

Αλλα στην Ελλαδα επειδη ειναι λαμογια και μην πω καμια πιο βαρια κουβεντα σου εχουν το θρασος να σου πουλανε Ευρωπαικη συσκευη(οπως γραφουν κιολας με το EU)και σου λενε 1χρονο εγγυηση.

 

Το πιο σωστο δηλαδη το κανει το καταστημα Mygad στην περιπτωση του Oneplus6 που λεει 2 χρονια εγγυηση

https://www.skroutz.gr/s/14245920/OnePlus-6-64GB.html

 

Το ιδιο κανονικα ισχυει και στα xiaomi κινητα που ασχετως αν τα σκρουτζομαγαζα τα φερνουν απο Κινα,πρεπει να παρεχουν 2 χρονια εγγυηση.Αλλα κανουν την παπια και βασιζονται στο γεγονος οτι οι περισσοτεροι Ελληνες δεν ασχολουνται με αυτα τα πραγματα και σου λενε οτι εχουν μονο 1 χρονο εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα 2χρονια εγγυηση πρεπει να εχεις απο το ιδιο το καταστημα/πωλητη απο την στιγμη που το φερνει και το πουλαει Ελλαδα.

Αλλα στην Ελλαδα επειδη ειναι λαμογια και μην πω καμια πιο βαρια κουβεντα σου εχουν το θρασος να σου πουλανε Ευρωπαικη συσκευη(οπως γραφουν κιολας με το EU)και σου λενε 1χρονο εγγυηση.

 

Το πιο σωστο δηλαδη το κανει το καταστημα Mygad στην περιπτωση του Oneplus6 που λεει 2 χρονια εγγυηση

https://www.skroutz.gr/s/14245920/OnePlus-6-64GB.html

 

Το ιδιο κανονικα ισχυει και στα xiaomi κινητα που ασχετως αν τα σκρουτζομαγαζα τα φερνουν απο Κινα,πρεπει να παρεχουν 2 χρονια εγγυηση.Αλλα κανουν την παπια και βασιζονται στο γεγονος οτι οι περισσοτεροι Ελληνες δεν ασχολουνται με αυτα τα πραγματα και σου λενε οτι εχουν μονο 1 χρονο εγγυηση.

 

Οκ,σ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αν αγοράσω το κινητό απο κάποιο σκρουτζομάγαζο,έχει εγγύηση και αν ναι,ποσα χρόνια?Ευχαριστώ

 

1 χρονο. ! γιατι να το παρεις απο αυτους ομως?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παίδες..

Υπάρχει λόγος για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια κτλ και χρησιμοποιεί το κινητό για email Internet video κτλ να πάει στα 8 giga ram αντί για τα 6;

Θεωρειται ότι στη μέση καθημερινή χρήση θα καταλάβει κάποιος τη διαφορά;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παίδες..

Υπάρχει λόγος για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια κτλ και χρησιμοποιεί το κινητό για email Internet video κτλ να πάει στα 8 giga ram αντί για τα 6;

Θεωρειται ότι στη μέση καθημερινή χρήση θα καταλάβει κάποιος τη διαφορά;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Φίλε μου κατά τη γνώμη μου οχι. Και τα 6 είναι αρκετά. Απλά είναι ψυχολογικό το θέμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση ρε παίδες..

Υπάρχει λόγος για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια κτλ και χρησιμοποιεί το κινητό για email Internet video κτλ να πάει στα 8 giga ram αντί για τα 6;

Θεωρειται ότι στη μέση καθημερινή χρήση θα καταλάβει κάποιος τη διαφορά;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

και παιχνιδια να παιζεις παλι φτανουν τα 6.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω μια ερώτηση ρε παίδες..

Υπάρχει λόγος για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια κτλ και χρησιμοποιεί το κινητό για email Internet video κτλ να πάει στα 8 giga ram αντί για τα 6;

Θεωρειται ότι στη μέση καθημερινή χρήση θα καταλάβει κάποιος τη διαφορά;

 

Τώρα όχι... Μελλοντικά όμως μπορεί να σου χρειαστεί η περισσότερη RAM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όχι... Μελλοντικά όμως μπορεί να σου χρειαστεί η περισσότερη RAM.

 

Το μελλοντικά πάντως εξαρτάται. Ακόμα υπάρχουν πρωτοκλασάτες συσκευές με 4gb ram. Αν δε δεν ασχολείσαι με παιχνίδια τότε ίσως και δεν δεις ποτέ θέμα με τα 6gb ram στον κύκλο ζωής της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα παράξενο θεματακι. Με το που μπαίνω στο αυτοκίνητο και το κινητό συνδέεται με το Bluetooth του αυτοκινήτου το κινητό αρχίζει και ανεβάζει θερμοκρασία. Όταν το έχω στην τσέπη το νιώθω να με καίει. Λες και παίζω κάποιο παιχνίδι. Φυσικά πίνει μπαταρία σαν τρελό. Το Bluetooth το έχω συνέχεια ανοιχτό την υπόλοιπη μέρα για το Smart watch χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω ένα θέμα με το gmail. Από την εφαρμογή αν υπάρχει επισυναπτομενο αρχείο και κάνω download, δεν φαίνεται πουθενά ούτε μου βγάζει την δυνατότητα να το ανοίξω. Πρέπει να πάω μεσω του folder, και να το κάνω από εκεί. Καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Ποια θήκη προσθέτει λιγότερο όγκο στο τηλέφωνο? Η sandstone ή η karbon? Από τις φώτο και τις διαστάσεις η karbon φαίνεται να έχει ελάχιστα μικρότερο όγκο ειδικά στα πλαϊνά. Άλλη πρόταση?

Επίσης για tempered glass τι επιλογές έχουμε?

Να κάνω μια ερώτηση ρε παίδες..

Υπάρχει λόγος για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια κτλ και χρησιμοποιεί το κινητό για email Internet video κτλ να πάει στα 8 giga ram αντί για τα 6;

Θεωρειται ότι στη μέση καθημερινή χρήση θα καταλάβει κάποιος τη διαφορά;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Και εγώ στο ίδιο δίλλημα είμαι. Από τη μία θεωρώ ότι δεν μου χρειάζονται τα 8gb, από την άλλη με 6gb βγαίνει μόνο mirror black και δεν μου πολύ αρέσει το χρώμα. Υπάρχει και η εναλλακτική να μπει κάποιο skin, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει γιατί θα κοστίσει οπως βλέπω 10-15 ευρώ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα 6GB μια χαρά θα σε βγάλουν. Εμένα μετά από 1 εβδομάδα αρκετής χρήσης (όχι παιχνίδια, αλλά πολύ τηλέφωνο, mail και άλλες εφαρμογές) δεν ξεπέρασε τα 4.3GB η χρησιμοποιούμενη μνημη.

Έχω το 6GB mirror black με τη θήκη που έρχεται στο κουτί. Έχω και την carbon αλλά δε την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα αφού αυτή που έρχεται μαζί με το κινητό με εξυπηρετεί μια χαρά. Αν είναι να βάλεις θήκη, τι σε απασχολεί το χρώμα;

Προς το παρόν έχω δει το εξής bug: Settings/Utilities/Quick launch δε φαίνεται να λειτουργεί καθόλου.

Γενικά είναι από τα κινητά που περισσότερο χρησιμοποιώ παρά ασχολούμαι μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...