Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο φαντάζομαι θα ισχύει τότε γενικότερα για tablets, smartphones, smartwatches.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω αλλάξει τρεις φορές μπαταρία λόγω service δεν έχω αλλάξει κάτι στον τρόπο που το φορτίζω είτε είναι νέα είτε παλιά . Το βάζω για φόρτιση κοντά στο 10%+-. Το αφήνω λίγο παραπάνω όταν είναι στο 100% ποτέ όμως πάνω από ώρα ανοικτό.

Με παλμούς ανά 3λεπτα , wifi auto , GPS , κλήσεις ειδοποιήσεις κλπ εκτός από aod αυτή τη στιγμή είναι στο 49% μετά από 3.5 μέρες . Μάλιστα μετά το σέρβις στη smartec το ρολόι κρατάει 1 μέρα παραπάνω από πριν .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα μετά το σέρβις στη smartec το ρολόι κρατάει 1 μέρα παραπάνω από πριν .

 

Και το δικο μου το ίδιο!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω αλλάξει τρεις φορές μπαταρία λόγω service δεν έχω αλλάξει κάτι στον τρόπο που το φορτίζω είτε είναι νέα είτε παλιά . Το βάζω για φόρτιση κοντά στο 10%+-. Το αφήνω λίγο παραπάνω όταν είναι στο 100% ποτέ όμως πάνω από ώρα ανοικτό.

Με παλμούς ανά 3λεπτα , wifi auto , GPS , κλήσεις ειδοποιήσεις κλπ εκτός από aod αυτή τη στιγμή είναι στο 49% μετά από 3.5 μέρες . Μάλιστα μετά το σέρβις στη smartec το ρολόι κρατάει 1 μέρα παραπάνω από πριν .

 

Να ρωτήσω παρακαλώ, για ποιον λόγο τα service σας; Επίσης έχετε το μικρό ή το 46αρι mm ? Εντοπίζω θέμα στην μπαταρία μου για αυτό ρωτώ.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παρακαλώ, για ποιον λόγο τα service σας; Επίσης έχετε το μικρό ή το 46αρι mm ? Εντοπίζω θέμα στην μπαταρία μου για αυτό ρωτώ.. Ευχαριστώ
Το 46. Το ειχα αγορασει Οκτωβριο. Ποτε δεν κρατησε ποτε πανω απο δυο μερες η μπαταρια ακομη και με τα παντα κλειστα . Μαλλον ελλατωματικη μπαταρια απο την αρχη. Το εστειλα πρωτη φορα μεσω public στην ts solutions . Αλλαξαν μπαταρια, πλακετα, πισω κάλυμμα και εγινε επαναπρογραμματισμος. Το ρολοι κρατουσε πλεον 5 μερες , αλλα παρουσιασε προβλημα στο αλτιμετρο-βαρομετρο. Το εστειλα πισω μετα απο μερικες εβδομαδες χρησης μηπως ηταν θεμα καποιου update αλλα δεν εστρωσε. Μου Αλλαξαν απο την ts solutions παλι πλακετα μπαταρια και καλυμμα και φανηκε το προβλημα να λυνεται. Μετα απο ενα Μηνα παλι τα ιδια και επαψε να μετραει και οροφους. Απο εκει πηγε και ηρθε στην ts solutions αλλες τρεις φορες χωρις επιδιόρθωση καθως δεν αναγνωριζαν προβλημα. Το εστειλα τελικα στην smartec με δικα τους εξοδα και πηρα ενα ολοσωστο ρολοι με 5-6 μερες λειτουργιας και σωστους αισθητηρες .

 

Αν εχεις θεμα με την μπαταρια το στελνεις στην smartec εντος εγγυησης και ησυχαζεις. Θα ειχα γλυτωσει 6 μηνες ταλαιποριας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, για το Active 2 δεν έχω διαβάσει κάποιο σχόλιο, το έχει αγοράσει κανείς;
Κυκλοφορισε; Εχω την εντυπωση οτι βγαινει σε λιγες μερες επισημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για το Active 2 δεν έχω διαβάσει κάποιο σχόλιο, το έχει αγοράσει κανείς;

 

Θεωρω πως ειναι με διαφορα το πιο ομορφο ρολοι της αγορας. Ειδικα το stainless steel σε ασημι με το δερματινο λουρακι ανετα συγκρινεται με ακριβο ρολοι. Σιγουρα θα περασει καποια στιγμη απο τα χερια μου το 44mm...;)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πως ειναι με διαφορα το πιο ομορφο ρολοι της αγορας. Ειδικα το stainless steel σε ασημι με το δερματινο λουρακι ανετα συγκρινεται με ακριβο ρολοι. Σιγουρα θα περασει καποια στιγμη απο τα χερια μου το 44mm...;)
Βαγγέλη το active κάνει μπαμ ότι είναι αθλητικό ρολόι στην εμφάνιση, δε θα μπορούσα να το βάλω μ'ένα πουκάμισο και σακάκι για δείπνο π.χ.

Εν αντιθέσει με το watch που μ'ένα πρόσθετο bezel της Ringke μεταμορφώνεται. Το πρωί ως casual με sport watchface, το βράδυ αλλάζεις το watchface με κάτι πιο κυριλέ και είσαι έτοιμος.

Καλή ώρα, περιμενοντας στο ξενοδοχείο στην Αγία Πετρούπολη που βρίσκομαι. c51551563be99e832532ecd5feb2da42.jpge9ed719975a25646d48479e073b8164b.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σαν ρολόι είναι αρκετά καλό και ποιοτικό τα active ναι περισσότερο για άθληση σε εμφάνιση το galaxy watch 42 έχω πάρει εδώ και λίγους μήνες η μπαταρία πάντα με όλα ανοικτά πέφτει στο 70 με 60 πριν πάω για ύπνο αλλά έχω όταν κουνάω τον καρπό να μου δείχνει ώρα gps μηνύματα κτλ είναι όλα ανοικτά. Πιστεύω ότι αν έχω και την ώρα μόνιμα ανοικτή και ακούσω μουσική από το ρολόι εκεί ίσως χρειαστεί το βράδυ να το φορτίσω.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το active κάνει μπαμ ότι είναι αθλητικό ρολόι στην εμφάνιση, δε θα μπορούσα να το βάλω μ'ένα πουκάμισο και σακάκι για δείπνο π.χ.

Εν αντιθέσει με το watch που μ'ένα πρόσθετο bezel της Ringke μεταμορφώνεται. Το πρωί ως casual με sport watchface, το βράδυ αλλάζεις το watchface με κάτι πιο κυριλέ και είσαι έτοιμος.

Καλή ώρα, περιμενοντας στο ξενοδοχείο στην Αγία Πετρούπολη που βρίσκομαι. c51551563be99e832532ecd5feb2da42.jpge9ed719975a25646d48479e073b8164b.jpg

 

Από περιέργεια, ποιό ειναι το watch face?

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το active κάνει μπαμ ότι είναι αθλητικό ρολόι στην εμφάνιση, δε θα μπορούσα να το βάλω μ'ένα πουκάμισο και σακάκι για δείπνο π.χ.

Εν αντιθέσει με το watch που μ'ένα πρόσθετο bezel της Ringke μεταμορφώνεται. Το πρωί ως casual με sport watchface, το βράδυ αλλάζεις το watchface με κάτι πιο κυριλέ και είσαι έτοιμος.

Καλή ώρα, περιμενοντας στο ξενοδοχείο στην Αγία Πετρούπολη που βρίσκομαι.

 

Όλα είναι καθαρά θέμα γούστου, αλλά αντικείμενικα το Galaxy watch είναι ένα βαρυφορτωμενο οπτικά ρολόι. Το Galaxy watch active 2 είναι η επιτομη του clean, απεριττου, στυλατου look. Νομίζω δεν τίθεται θέμα στα μάτια μου, τελείως διαφορετικα ρολόγια, αλλά αν έπρεπε να εχω ένα μόνο θα ήταν το active 2... :)

Βαλε αυτο το κόσμημα με ένα πουκάμισο και σακάκι να δεις πως θα δείξει στο χέρι σου...;)

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.tmonews.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F08%2Fsamsung-galaxy-watch-active-2-660x396.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.tmonews.com%2F2019%2F08%2Fsamsung-galaxy-watch-active-2-lte-t-mobile-official%2F&tbnid=EvLK8kLeQ6TYeM&vet=1&docid=Yldk7irbRVpoOM&w=660&h=396&q=watch%20active%202&source=sh%2Fx%2Fim

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα παραγγείλω σε λίγο δερμάτινα λουρακια.

 

Συμφωνώ πως αλλάζει ύφος πολύ εύκολα το ρολόι είτε χωρίς στεφανη είτε με άλλη στεφάνη κλπ

 

b7f5842d87fdecda8a0da3e2edb8ae97.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι καθαρά θέμα γούστου, αλλά αντικείμενικα το Galaxy watch είναι ένα βαρυφορτωμενο οπτικά ρολόι. Το Galaxy watch active 2 είναι η επιτομη του clean, απεριττου, στυλατου look. Νομίζω δεν τίθεται θέμα στα μάτια μου, τελείως διαφορετικα ρολόγια, αλλά αν έπρεπε να εχω ένα μόνο θα ήταν το active 2... :)

Βαλε αυτο το κόσμημα με ένα πουκάμισο και σακάκι να δεις πως θα δείξει στο χέρι σου...;)

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.tmonews.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F08%2Fsamsung-galaxy-watch-active-2-660x396.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.tmonews.com%2F2019%2F08%2Fsamsung-galaxy-watch-active-2-lte-t-mobile-official%2F&tbnid=EvLK8kLeQ6TYeM&vet=1&docid=Yldk7irbRVpoOM&w=660&h=396&q=watch%20active%202&source=sh%2Fx%2Fim

Έχω να βάλω πουκάμισο από ένα γάμο που πήγα πέρσυ και σακάκι από την ορκομωσία μου πριν 13 χρόνια ... Ωραίο το active 2 . Αλλά δεν θα θυσίαζα την φυσική ροδέλα με μια touch . Καμία σχέση σε ταχύτητα και απόκριση στην πλοήγηση . Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχω να βάλω πουκάμισο από ένα γάμο που πήγα πέρσυ και σακάκι από την ορκομωσία μου πριν 13 χρόνια ... Ωραίο το active 2 . Αλλά δεν θα θυσίαζα την φυσική ροδέλα με μια touch . Καμία σχέση σε ταχύτητα και απόκριση στην πλοήγηση .

 

Η λογική αυτό λέει για το usability.. Αλλά εγώ αναφέρομαι σε design. Κι εκεί η fashion Police δίνει hands down active 2...χααααα

ΥΓ κι εγώ Galaxy watch 46mm έχω, αλλά το active 2 θα χτυπηθεί...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έδινα το watch για το active για 3 λόγους:

1. 450€ για το ίδιο hardware. Προφανώς αναφέρομαι στην έκδοση από ατσάλι, που απ ότι φαίνεται πλέον χρεώνεται σαν premium.

Καλός μαθητής της Apple η Samsung και πάλι.

2. Δεν μοιάζει με ρολόι, μοιάζει με gadgetακι. Δεν απευθύνεται σε ανθρώπους που φοράνε καλά ρολόγια, αλλα σε γκατζετακιδες. Εννοείται ότι είναι όμορφο στην κατηγορία του, αλλά όχι όμορφο σαν ρολόι.

3. Μετά από 1 χρόνο σχεδόν με το GW, κατάλαβα ότι τα smartwatch δεν είναι και τόσο smart.

Χωρίς υπερβολή, είναι σαν να έχεις ένα Samsung omnia στον καρπό σου με κάποιες σύγχρονες δυνατότητες, ενώ ένα σύγχρονο smartphone στην τσέπη σου.

Αν και όταν φτάσουν να γίνουν πραγματικά smartphone companions, το ξανά συζητάμε.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι καθαρά θέμα γούστου, αλλά αντικείμενικα το Galaxy watch είναι ένα βαρυφορτωμενο οπτικά ρολόι. Το Galaxy watch active 2 είναι η επιτομη του clean, απεριττου, στυλατου look. Νομίζω δεν τίθεται θέμα στα μάτια μου, τελείως διαφορετικα ρολόγια, αλλά αν έπρεπε να εχω ένα μόνο θα ήταν το active 2... :)

Βαλε αυτο το κόσμημα με ένα πουκάμισο και σακάκι να δεις πως θα δείξει στο χέρι σου...;)

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.tmonews.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F08%2Fsamsung-galaxy-watch-active-2-660x396.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.tmonews.com%2F2019%2F08%2Fsamsung-galaxy-watch-active-2-lte-t-mobile-official%2F&tbnid=EvLK8kLeQ6TYeM&vet=1&docid=Yldk7irbRVpoOM&w=660&h=396&q=watch%20active%202&source=sh%2Fx%2Fim

Βαγγέλη δεν ανοίγει το λινκ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι καθαρά θέμα γούστου, αλλά αντικείμενικα το Galaxy watch είναι ένα βαρυφορτωμενο οπτικά ρολόι. Το Galaxy watch active 2 είναι η επιτομη του clean, απεριττου, στυλατου look. Νομίζω δεν τίθεται θέμα στα μάτια μου, τελείως διαφορετικα ρολόγια, αλλά αν έπρεπε να εχω ένα μόνο θα ήταν το active 2... :)

Βαλε αυτο το κόσμημα με ένα πουκάμισο και σακάκι να δεις πως θα δείξει στο χέρι σου...;)

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.tmonews.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F08%2Fsamsung-galaxy-watch-active-2-660x396.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.tmonews.com%2F2019%2F08%2Fsamsung-galaxy-watch-active-2-lte-t-mobile-official%2F&tbnid=EvLK8kLeQ6TYeM&vet=1&docid=Yldk7irbRVpoOM&w=660&h=396&q=watch%20active%202&source=sh%2Fx%2Fim

Συμφωνούμε, όλα είναι θέμα γούστου. Προσωπικά θεωρώ με διαφορά και όλας, το galaxy watch 46 τη καλύτερη υλοποίηση που υπάρχει ως τώρα, με το interface της κορώνας απλά κορυφαία ανεξάρτητα OS.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν ανοίγει το λινκ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανοίγει. Δοκίμασε απο υπολογιστή.

'Ομορφο το Active 2, αλλά θα τρέχεις με ένα φορτιστή στο χέρι καθε 2-3 μέρες και αν... Έχω εδώ και σχεδόν ένα χρόνο το Huawei Watch GT που με έχει κρατήσει λόγο μπαταρίας κυριώς. Παιδιά, 2 εβδομάδες μπαταρία δεν υπάρχει. Ναί, κάνει τα μίσα (!) απο ότι τα Samsung αλλά για αυτό που το θέλω, notifications κυρίως + μπαταρία είναι καταπλήκτικο.

Να πω την αμαρτία μου κοιτάζω το Garmin vívoactive 4 να τσιμπήσω στο τέλος του μήνα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα παραγγείλω σε λίγο δερμάτινα λουρακια.

 

Συμφωνώ πως αλλάζει ύφος πολύ εύκολα το ρολόι είτε χωρίς στεφανη είτε με άλλη στεφάνη κλπ

 

b7f5842d87fdecda8a0da3e2edb8ae97.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και λέω που το είδα πάλι σήμερα αυτό το χέρι/ρολόι;;; Καλές αγορές

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν ανοίγει το λινκ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες το εδω Δημητρη:

https://www.public.gr/product/smartwatch-samsung-galaxy-watch-active-2-44mm-stainless-steel-asimi/prod10189995pp/

Κοσμημα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανοίγει. Δοκίμασε απο υπολογιστή.

'Ομορφο το Active 2, αλλά θα τρέχεις με ένα φορτιστή στο χέρι καθε 2-3 μέρες και αν... Έχω εδώ και σχεδόν ένα χρόνο το Huawei Watch GT που με έχει κρατήσει λόγο μπαταρίας κυριώς. Παιδιά, 2 εβδομάδες μπαταρία δεν υπάρχει. Ναί, κάνει τα μίσα (!) απο ότι τα Samsung αλλά για αυτό που το θέλω, notifications κυρίως + μπαταρία είναι καταπλήκτικο.

Να πω την αμαρτία μου κοιτάζω το Garmin vívoactive 4 να τσιμπήσω στο τέλος του μήνα...:lol:

 

Ε αυτο ισχυει για ολα τα wear os, tizen os, watch os ρολογια Γιωργο. Απο 1 εως 3 μερες παιζουν.

Ωραιο το watch gt, αλλα με ενα μεγαλο μειον. Ο ιδρωτας που πετας στα σοκακια της Αγγλιας, δεν αποτυπωνεται πουθενα...:lol:

Δηλαδη, εννοω, οτι δεν εχει καν δυνατοτητα export των δεδομενων σου κι ετσι πανε χαμενα τα stats σου. H δε σουιτα της huawei τελειως primitive, με κακες γραμματοσειρες, παιδικο iconography (κι οπτικα softwarικα μιλωντας παντα, το μαυρο του το χαλι) . Θυμιζει κινεζικα ρολογια με full android os, με τα οποια πειραματιζομαι κατα καιρους. Σε αυτο το κομματι μονο το samsung health διακρινεται (εχω πλουσια δεδομενα απο το 2015), ενω φυσικα βασιλιας ειναι το watch os (apple watch), αλλα δυστυχως οχι για τα android κινητα μας...

Τα garmin φοβερα, αλλα μονο για οσους παιρνουν στα σοβαρα το fitness κομματι. Για τον casual gym-er, apple -samsung παιζουν μονοι τους στα ρολογια...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Και λέω που το είδα πάλι σήμερα αυτό το χέρι/ρολόι;;; Καλές αγορές
Ωπ! Καλώς τον!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να είναι ιδέα μου αλλά θυμάμαι ότι δεν είχα κολλήσει το κινέζικο προστατευτικό τζάμι καλά και ήταν και ελάχιστα μικρότερο . Έχουν περάσει μέρες δε λέω , αλλά σήμερα πρόσεξα ότι το τζαμί είναι σωστά κολλημένο και κεντραρισμενο , αλλά φαίνεται να μην έχει και κενό. Σαν να ταιριάζει απόλυτα ... Αν το έκαναν και αυτό στη smartec τους βγάζω το καπέλο ακομη μια φορά .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκι ή μεμβράνη για το συγκεκριμένο ρολόι βρίσκουμε να υποθέσω εκεί που έχει και για κινητά και γενικά αξεσουάρ τηλεφώνων;
Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκι ή μεμβράνη για το συγκεκριμένο ρολόι βρίσκουμε να υποθέσω εκεί που έχει και για κινητά και γενικά αξεσουάρ τηλεφώνων;
Ειχα παρει απο ebay και είναι αψογο

https://www.ebay.com/itm/3x-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-Watch-42-46mm-SM-R800-810/273497357325

 

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...